Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
12. máj 2011

@ninockasvk a vy sa kedy chystate? ozaj nestiham nic citat....casy ked som mala cas na net su fuc
inak ja si myslim, ze robia co mozu. verim, ze nestihaju, ked k nim chodi uz polka slovenska. @rienok ja nemozem na stelcla jedine krive slovo povedat, bola som v RF minimalne 15 krat, vzdy u neho. urobil pre mna veci este nadstnadard. je fakt, ze ked som tam chodila ja, tak tam boli 4 doktori a nemali toho tak strasne vela

mircalla
12. máj 2011

ale to bolo predtym, ako im tam zacalo chodit este raz tolko ludi a prijali nove sily....ono chapem, ze kvalita co sa tyka pristupu a komunikacie mozno sla trosku dole, pretoze jednoducho pri tom pocte pacientov je to asi nevyhnute, ale zase si myslim, ze uspech nezavisi od toho, kto robi OPU ci ET. ono uz ked som tam chodila tak stelcl bol vzdy uplne vycerpany, takze ja sa nedivim, ze nestihaju. uf, ze take iste ako v GF.....to urcite nie. a drzim palce inak.

silvinnka
12. máj 2011

ahojte,konecne som sa dostala na poslednu stranu tejto diskusie...som z BA a teraz ma caka este jedno ivf v iscare....ak bude neuspesne,chystam sa navstivit Reprofit v Brne,dufam a verim,ze tam sa konecne dockam uspechu alebo aspon nejakeho vysvetlenia....prosim ,neviete mi niektora poradit alebo nemate skusenosti s tym,ze ste uz na 5 den stimulky zacali mat ohss a pri tom pri OPU len 7 vajok a z toho sa len jedno oplodnilo?myslite,ze to nemoze byt tym,ze som mala OPU uz na 10 den a nestihli dozriet?Teraz som im dala,,prikazom,,ze chcem dlhy protokol a verim ,ze vaja dozreju...nemam ziadneho mrazacika,a moje jedine mimi sa prestalo po PK na 4ty den vyvijat 😠 Inak paradox :ja mam len 28 rokov a za sebou 3x potrat a naposledy odumretie plodu v 9tt, k tomu 6x operacie,laparka a laparotomia,tym,ze mi v auguste praskol pravy vajecnik kvoli velkej cyste,no a teraz v pondelok som bola na sone a opat sa mi spravila cysta,ktora ked do pondelka nepraskne,musi ist von....ja som z tohto vsetkeho uz na nervy a najlepsie ,ze vsetky vysledky(genetika,imuno,hematolog) su 100%o.k a aj mm spermiogram...nikto mi nevie z dr. nic vysvetlit,preco potracama a ked absolvujem ivf tak vajka su zle a to mi robili krv. testy AMH na kvalitu vajok a tie su o.k. teraz ma idu stimulovat Gonalom ,tak hadam sa podari...1. IVF som stimulovala meridonall a orgalutran 😒

rienok
12. máj 2011

@cecil36 áno, dnes už pichám pregnyl v sobotu mám OPU ....
@mircalla no ja som to myslela tak, že ten postup je vlastne presne taký istý ako v GF ... len pri konzultáciách vidím Štelcla. Doteraz čo kontrola to iná doktorka,Takže neviem, zatiaľ z tej nadštandardnosti alebo inakosti alebo ako by som to povedala mam len to že mu môžem poslať e-mail. Aby si rozumela, ja nie som nahnevaná na niektorého konkrétneho doktora, ale ten systém je úplne rovnaký ... a z toho systému som sklamaná. Vieš šla som do RF s tým, že celý čas 1 doktor

cecil36
12. máj 2011

@rienok tak to moc moc drzim palce, a neboj, teraz to uz proste vyjde a budeme spolu kocikovat 😉 No ja som chodila k Machacovi a teda az na jeden raz, ked mi ET robil Koudelka, sa mi vzdy zadarilo byt u neho. A na OPU som hned na recepcii povedala, ze som Machacova pacientka a ze by som rada nech mi to robi on. 😀

rienok
12. máj 2011

@cecil36 no ja som to aj povedala (napísala mail) a bohužiaľ, takže buď som ja naozaj taký prípad ktorému sa neoplatí venovať alebo neviem

rebeka33
12. máj 2011

@cecil36 gratulujem k srdiečku 🙂 🙂
🙂

rienok
12. máj 2011

@cecil36 ďakujem, dúfam že to bude naozaj už úspešné 😵

mircalla
12. máj 2011

@rienok to bude stratka len smola, ze to tak bolo, zial asi bol vytazeny, neni to o tom, ze sa ti neoplati venovat

leamax
12. máj 2011

dievcata, nechce sa mi vsetko citat, tak vam len prilozim, co mi odpisali z RF, preco sa nezamrazilo ani jedno nase embryjko.
Dobrý den,
embrya po embryotransferu se nechávají kultivovat do 6 dne, kdy se rozhodujeme dle kvality a růstu embryí zda budeme mrazit či ne. Vaše zbývající embrya kromě jednoho nedorostla do požadovaného stadia, to poslední sice dorostlo až do expandované blastocysty, ale kvalitou nebylo vhodné na kryokonzervaci.

takze tesi ma z toho to, ze aj z tych "pomalsich" dorastlo aspon jedno na EB, moja viera v nasich dvoch bojovnickov v brusku je teraz velikaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵

leamax
12. máj 2011

ale co som prebehla, pozeram, ze @cecil36 ma aku skvelu spravicku. gratulujeeeeeeeemmmmmmmm k srdiecku 😵 😵 😵

cecil36
12. máj 2011

@leamax dakujem, len dr. sa zatial vyjadroval opatrne, vraj zda sa mu, ze bije, ale radsej ma chce vidiet este bud. tyzden. Tak snad nas drobec uz bude mat srdiecko ako zvon. Az potom mi dr. bude brat krv a da knizku. Neviem, je to bezny postup teraz tako? Tvojim bojovnickom verim 😵 😵 😵 😵

leamax
12. máj 2011

@cecil36 to ti neviem povedat, ci je to bezny postup, kazdy doktor ma asi ten svoj. ja ked som bola tehotna, knizku som dostala uz v 6tt a krv mi nebral vobec, tak neviem. ale isto bude vsetko v poriadku, vobec sa neboj a pekne hladkaj brusko 😵
ja som teraz plna optimizmu ako na drogach 😀 😀 😀 to jedno embryjko bolo riadne sikovne - ved na 5.den bolo 12-bunkove a na 6 uz EB 😵 😵

cecil36
12. máj 2011

@leamax nepochybujem, ze sa urcite uchytia 😵 😵 😵

leamax
12. máj 2011

@cecil36 dakujem, si zlata, povzbudive slova vzdy urobia dobre 😵 😵 😵

miminkad
12. máj 2011

@cecil36 gratulujem k srdiecku 🙂

gabinkaa
12. máj 2011

@rienok jáj keby si mala pravdu a bola dobrá úroda a hlavne kvalitná, som už fakt unavená z tých lekárov, nikdy som takto nechodila po lekároch ako teraz a cítim únavu, ešte môj mm ide na služobku, v stredu sa vráti a ja mám ísť v stredu na OPU, všetko sa akosi komplikuje a dnes som si rozbila obľúbený sklený hrnček........už máš výsledky od Drakulovej? moje už sú, len som si ich ešte nevyzdvihla, vraj sú v poriadku tak neviem na čom to všetko je, ja si tiež vravím že je to božia vôľa, ale snáď aj k nám sa prikloní, pevne verím, že to bude naša posledná stimulka a bud. rok budeme kočíkovať,
@jada1 to som ešte neskúšala, musím pozrieť či majú v niektorom supermarkete, teraz popíjam vínko
@miminkad však minule som pila alchemilku len do OPU, teraz som si kúpila čajík, skúsim uvariť, kúpila som sypaný, aby mal lepší účinok a sáčkový
@cecil36 blahoželám moja, dobrá správička 😵 😵 😵

rienok
12. máj 2011

@leamax maš veľkých šikovníčkov v brušku tak si ich pekne opatruj 😵 😵 😵
@cecil36 pekne sa s drobcom rozprávaj 😵

miminkad
12. máj 2011

@gabinkaa moja,crepy prinasaju stastie,neboj,volako bolo,volako bude,vsetko sa vyriesi a tentokrat sa to cele urcite podari 😉
ja uz som vypila dnes asi pol litra alchemilky.teraz pijem vino,ale je hnusne

rienok
12. máj 2011

@gabinkaa no ja dúfam tiež... ja som ešte drakulke nevolala zavolám zajtra, či náhodou nebude mať nejaké info. Som rozmýšľala aj či si nevypýtam niečo iné namiesto utrošu, možno by to pomohlo 😕 No ja o takú 1/2 hodku pichám pregnyl a dej sa vôľa božia 🙂

rienok
12. máj 2011

@miminkad tak na zdravie 😉 mne to moje vcelku chutí 😅

miminkad
12. máj 2011

@rienok amen 🙂 udeje sa

miminkad
12. máj 2011

@rienok mne ani nie,teda,len ked je dobre,ale dnes muz kupil vino,myslel si ake super,doma pozera na cenu,tak uz sme tusili,ze vecer to nebude ziadny famozny zazitok.je nechutne kysle ako ocot.moravske podotykam...

gabinkaa
12. máj 2011

@rienok a je aj niečo iné ako utroš? ja som mala vždy len ten.......dúfam, že vôľa božia bude že výsledky pozotívne, inak preberalo som IVF s kňazom, dlhoročným známym, ešte aj mojich rodičov poznal, no ten bol šokovaný, že čo robím, už mu to radšej ani nebudem hovoriť, zbytočne ma rozladil, ale Ty maj len pekne dobrú náladu, pozitívne myslenie a žiaden strach, aby bola úrodička kvalitná 😉 inak nazdravie k vínku, ja tiež pijem som dnes kúpila Cabernet s. celkom mi chutí, aj čajík som si uvarila

gabinkaa
12. máj 2011

@miminkad hovorí sa tak, že prinášajú, snáď aj nám prinesú, aj Tebe nazdravie k vínku 😉

leamax
12. máj 2011

@rienok ano, su to velki bojovnici, tak sa o nich staram a hladkam ich 😵 snad to vedia 😵

miminkad
12. máj 2011

@gabinkaa cabernet sme mali vcera,oproti tomuto super vinko.nas knaz,co nas sobasil,rodinny znamy,nam dokonca daroval vinko na ´oplodnenie´

kajka39
12. máj 2011

@cecil36 - gratulujem, krasna spravicka 😉 😉 urcite su to riadne nervy takto cakat, ale vzdy na nieco cakame, ze? 😵
@gabinkaa - mas 110% pravdu, viem ako sa citis, ja som akasi tiez vystavena z toho pochodovania po caroch a dr......a tiez nie som tak spravne naladena na ten dalsi pokus, tak som verila, ze nam to vyjde, no prd z toho, teraz som dostala menzes a chyta ma z toho /nastastie len/ na par hodin depka 😝
@rienok- z teba tiez citit dost velke sklamanie aj cez pc, urcite to dopadne dobre., skus sa nejakym sposobom resetovat budes to potrebovat 🙂 🙂 PS: tu depku si na par hodin poziciam od teba, a potom ju niekomu darujem dalej....hihihi 😉
@leamax - tak teraz si hickaj uz len to miminko v brusku, aby sa mu u teba pacilo 🙂

leamax
12. máj 2011

@kajka39 hickam si ich obidve a stale im hovorim ako im bude u mna dobre. tak nech si to zoberu k srdcu 😵

miminkad
12. máj 2011

@gabinkaa ale prinesu 🙂
@leamax vedia,len hladkaj 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre