Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leamax
23. máj 2011

@miminkad ano, to mi je jasne, ze to mam z fragminu, to sa mi podarilo blbo pichnut. obcas mi po vpichu vyjde kvapka krvi, ale na jaternice toho nebude 😀 no skusim sa opytat na to zajtra
@maticap. no ved v to dufame a modlime sa aby stupalo.

miminkad
23. máj 2011

@maticap. teraz tento rok su inak hrozne virozy,strasne dlho trvaju.co si zistila na tej prednaske o pupocnikovej krvi?vcera to niekde v tv spominali,ale v podstate mame toto ujasnene uz.budes rodit v trencine?sesternica tam rodila.

lenka_21
23. máj 2011

@leamax podla mna zajtra by mohlo byt HCG o nieco vyssie... Leamax, ty mas uz skusenosti zo vsetkym (asi tak ako ja) a tak sa priprav na vsetko... podla mna to takto mysleli aj kocky, kt.nemali dobre skusenosti s nizkym HCG... ☹
Viem ake nervy prezivas, lebo ja som chodila na HCG kazdy druhy den (2 tyzdne) a vzdy som mala paniku... Kedze sa babetko zvrtalo neskorsie, tak vsetko som mala neskorsie... pri prvom vysledku (podobny ako ty plus mrska) mi Dr.povedla, ze je to asi odchadzajuce tehu, po tyzdni to uz nebolo odchadzajuce tehu (HCG ukazkovo stupalo), ale podozrenie na mimomaternicove, lebo na UTZ nebolo nic vidiet ... potom uz bolo vidiet aj na UTZ a tak to pokracovalo... I ked moje tehu dopadlo ako dopadlo, neviem ci tam nebolo nieco co som sposobila aj ja, lebo pocas 3 mesiacov som mala same katastrofy.... vykradli nas, spadla som (a to riadne - nie mojou vinou)...atd.
Inac pytala si sa na to krvacanie, ale podla mna sa s tym neda nic robit ... mozno sa ti fakt len citi maternica a babetko sa uhniezduje.... velmi ti prajem, aby to tento krat bolo uspesne 🙂 😉 🙂 😉

miminkad
23. máj 2011

@leamax mozne je,ze uz mas dost nariedenu krv.to si si pichla dobre,on ten fragmin toto ma robit.hlavne,ked ho uz pichas dlhsie

lenka_21
23. máj 2011

@callex Boli sme v NR u Dr.Barosovej (tusim tak sa volala). Neviem ci ju poznas?
Ja uz fakt nic neriesim, lebo mam okolo seba kopec prikladov, kde Dr.povedali tak a bolo to uplne inac .... Moj mm uz jedno dietatko z predchadzajuceho manzelstva ma (i ked dietatko ma 13 rokov 😉 a vsetko v poho a tak verim, ze aj u nas sa nic nenajde 🙂 😉 🙂 Fakt je pre mna dolezita ta zrazanlivost, lebo ak by v tom bol problem tak to sa da poriesit jednym liekom, je to v pohodicke 🙂 a moze to sposobovat MA

jada1
23. máj 2011

@miminkad aj tebe gratulujem k bobčekom 🙂 . Tak to máte ich presne ako my 2xHB. Mňa sa tiež Kuřecová spýtala, či nám nebudú vadiť dvojičky, tak som zvedavá ako to dopadne. S tou avivážou to aj mňa napadlo.

lenka_21
23. máj 2011

@miminkad pozor, aj ta lyzicka moze byt nebezpecna ... ja by som si davala pozor 🙂 😉

miminkad
23. máj 2011

@jada1 dakujem,dufam,ze nam obom sa krasne uhniezdia.ja myslim,ze aj avivaz bude vadit.tak asi povesiam zas nohavicky,nech sa vyvetraju 😀

leamax
23. máj 2011

@lenka_21, dakujem, si zlata. ano, leni, som na vsetko pripravena, aj ked silno verim, ze by to mohlo byt ok. a strasne sa bojim. este dnes pri odbere som hovorila dokymu, ze neverim, ze by to bolo pozitivne a ked mi potom volal, az som koktat zacala 😀
@miminkad no kurecova mi vravela, ze on ucinkuje hned. inak - minule som na 10.den po ET tak spinila ruzovo ako teraz na 11., ale asi tym, ze som nemala ten fragmin, tak to aj hned v ten den skocilo. ja neviem, ja si to stale davam do suvisu s tym fragminom.

rienok
23. máj 2011

@callex no tie výkyvy nálady mi ostali ale aspoň už neplačem 😀 len som taka ako čertik v krabičke, tak sa radšej uťahujem do samoty 😅
@lenka_21, @callex Ozaj čo sa týka ICSI tak mm má výborný spermiogram a aj tak nám ho robili ... ´prvý krát som sa síce skoro pohádala s Pospíšilovou ale nakoniec mi povedala, ´že ak to naozaj chcem tak to nespravia a ja som sa zľakla a nechala to spraviť 😀
@rebeka33 juj ty pokušiteľ veď som len 6. deň po ET to je naozaj málo. Neboj budem informovať ihneď ako budem testovať... aj keď pravdu povediac tentokrát to asi nebude v prestihu.... už ma nezlomíte 😎
@mimikad, @callex no ja sa od ET sprchujem len čistou vodou a v pohode, dá sa to zvládnuť ... nesmrdím, teda aspoň sa nikto z okolia nesťažoval 😀
@maticap. no tak Ty máš už edukačný program 😉 prajem Ti nech rýchlo si už úplne v poriadku
@leamax naozaj nehádž flintu do žita, ono to naozaj môže byť ako baby hovoria .... aj kamoš sa musel ženiť keď mladá bola už v 5.mesiaci .... až vtedy to zistila, tiež mala mrchu normálne a ani brucho jej nejak špeciálne nenarástlo, to sme si ani my nevšimli 😉
ozaj ten fraxik Ti kto kázal pichať v RF alebo hematológ?

miminkad
23. máj 2011

@lenka_21 no ved radsej si asi vezmem umelu 😉
@leamax ja byt tebou si dam skontrolovat zrazanlivost krvi.je mozne,ze dobre reagujes na fragmin a si trosku viac nariedena a to robi problem

miminkad
23. máj 2011

@rienok no pocit certika v krabicke mam aj ja.sem tam trosku vyletim 😀
dokedy sa planujes umyvat len vodou cistou?

rienok
23. máj 2011

@miminkad jaj a to pranie ja používam eko praciu guľu takže toto mám tiež vyriešené 🙂
umývanie no kým mi niekto nepovie že smrdím... nie len do testovania

lenka_21
23. máj 2011

@leamax No skus mi trosiiiicka verit ... co som ti tvrdila o tom teste, ciarka nikde a HCG 40 😕 😕 😕 ???? O kt.ides zajtra do RP? Neboj sme nervozne dve, ja tusim viac ako ty, ale verim, ze to bude nakoniec dobre ... snad ked som mala pravdu s tym testom tak aj teraz budem mat pravdu 🙂 😉 😀 Nesklam ma 😉 🙂 😉

miminkad
23. máj 2011

@rienok to ani netusim,co je ta pracia gula 😀

leamax
23. máj 2011

@rienok dakujem, moja. fragmin mi dali v RF na moju ziadost. moj gyndo mi to odporucil. ja nemam ani ziadne priznaky, preto sa aj bojim
@miminkad to by nemuselo byt od veci, dat si to skontrolovat. ale to mi v RF asi neurobia, ze? to asi budem musiet ist k hematologovi, nie?

miminkad
23. máj 2011

@leamax no to neviem,ci ti to urobia,ale za opytanie nic nedas a je to vysetrene dost rychlo

maticap.
23. máj 2011

@miminkad aaale, dokopy nic nove - aspon pre mna....stale nie som rozhodnuta, ci ano alebo nie. 😉

miminkad
23. máj 2011

@maticap. este mas chvilu cas sa rozhodnut 😉 a o kociku si zistila cosi?

leamax
23. máj 2011

@lenka_21 no ano, mala si pravdu. nechcem ta sklamat, ani jednu z vas. neviem, povedala mi kurecova aby sme dosli doobeda, tak asi okolo 8.00 vyrazime

inak - to neviete, ze na to rapi teste po hodine vybehol duch 😀 neviem, ci to bude vidiet

miminkad
23. máj 2011

babule,viete mi poradit,kamoska ma takyto problem:
Dnes som bola na sono....mala by som byt 7tt+0, ale na sone bolo vidno len gestacny vak, kt. zodpovedal 5tt+3. Dr. mi povedala, ze uz by malo byt davno vidiet babo aj akciu srdiecka. Ze proste asi nikdy tam ani babo nebolo, ze to bude asi anembryomola. Zobrali mi krv, hcg mam na urovni 5000, co je vraj dost. V pondelok mam ist znova na krv a ze podla toho budu vidiet, co bude dalej. Pytala som sa, ak je sanca, ze to bude dobre. Povedala mi, ze velmi mala.
dnes bola na kontorlne hcg a je 10000,myslite,ze je vsetko ok?ovu mala 17,18DC
dakujem 😉

miminkad
23. máj 2011

@leamax krasne ho vidiet.ten mamatest si neskusala?

leamax
23. máj 2011

@miminkad nie, nebol. a dnes muzik odmietol ist kupit, hniloba jedna 😀 😀 😀
k tej kamoske - doktori podla mna pocitaju s ovu na cca 14DC, ked si zoberies, kamoska ju mala o 4dni neskor - a to vie presne, nemohla ju mat neskor? cize - ked si pripocitas 5tt+3 a k tomu + 4 dni = 6tt+0. a ked hcg stupa, tak by to malo byt ok, nie? ja som mala srdiecko az 8tt+5 a doky to povazoval za dobre, ze je vsetko v poriadku.

miminkad
23. máj 2011

@leamax juu uz vyplasila kyretom a anembryolou

lenka_21
23. máj 2011

@miminkad suhlasim s Leamax, mohla otehotniet neskor a preto ma ten posun ... podla mna by si mala dat este raz skontrolovat HCG a ja by som skusila este ineho Dr. nech mam 2 nazory (napriklad ked som ja mala ten problem co som pisala hore) moja gynekologicka mi sama navrhla, ze by som mala ist aj k inemu gynekologovi, aby ma skontroloval a potom si porovnaju vysledky a prediskutuju moj pripad 😉 🙂

@leamax Nechcem ta sklamat, ale na kazdom teste je napisane, ze do akej doby mas cakat na vysledok a potom je uz neplatny ... no v mojom pripade som mala duch, duch 🙂 😉 🙂 ciarky este v 8tt a poriadne vysoke HCG 🙂 😉 🙂

rebeka33
23. máj 2011

@maticap. Ja mám už papiere do ceptry vypísané doma, ale ešte trocha váham. Ale dúfam,že to budú tie najlepšie vyhodené peniaze v mojom živote. Aj keď je to fakt dosť,
@rienok ja len tak zo srandy a nepamätala som ktorý si bola deň. 🙂 teraz už viem 😀
@miminkad mňa takto držali v nemocnici 2týždne , vyriešil to odborník na USG. Ja na jej mieste si vybavím dobrého USG tak o 5-7 dní a ten jej povie s istotou,

miminkad
23. máj 2011

@lenka_21 tiez som jej navrhla ineho gynekologa,resp vymenit.myslim si,ze sa zahniezdilo neskor,preto este nic nevidiet

miminkad
23. máj 2011

@rebeka33 dakujem za nazor,to ma nenapadlo

lenka_21
23. máj 2011

@miminkad Ak je z BA, odporucam toho Mudr.Cunderlika ... vraj on je certifikovany na USG a ma vynikajuci zrak 😉

miminkad
23. máj 2011

@lenka_21 no nie je.ale dam jej vediet.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre