Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

pikha
26. máj 2011

@vivienna suhlas s ninockou. Je to totalna kravina, nic take nepotrebujes a je smutne, ako lekari dokazu zneuzivat tuzbu po dietati 🙄

pikha
26. máj 2011

@ninockaskv 😎 😎 😎 insie ani neviem, co by som na to 🙂 a soft ci normalne?

vivienna
26. máj 2011

baby ...dakujem za odpovede, tiež som si to myslela, poriadne ma štve s tými liekmi, ktoré stále ponúka na všetko možné, je mi z toho zle..... 😠 😠

ninockaskv
26. máj 2011

@pikha naaa a co by si?? 😀 nejako bolo nejako bude .. soft

callex
26. máj 2011

@vivienna nic nekupuj to je riadna blbost..len prasule z tebe chce dostat.ak si mala problemy s mykozami treba to vyliecit a potom sup na to.
@pikha jejda pardoonn to som nemvedela. 🙂 tak buduci tyzden daco spachame kym Iggi bude na Zobori.
@ninockaskv aj ty budes coskoro riesit..ver tomu cica. 😀
@tonytony RF je jednicka..my tu na nich nedame dopustit..pristup je bombasticky.my tu uprednostnujeme muzske osadenie ako Koudelka,Stelc,Machac.konzultacia od zavolania si cca 2tyzdne podla toho ku komu.pauza zavisi od toho ako to v ,,tebe,, vyzera..ak sa citis ok a predchadzajuce IVf nebolo prilis vycerpavajuce tak mozes dotoho supnut hned.niekedy staci prestavka jedneho krvacania..niekedy aj 3mesiace ak bol nejaky nekomplikovany potrat.

callex
26. máj 2011

@ninockaskv ale to je vyborna sprava...ty tajnostkarka jedna.takze thuj thuj pre stastie nech je uroda megaobrovska a megakvalitna a megaprodukcna.

miminkad
26. máj 2011

@bayley no chyta ma panika a strach,ako to dopadne,ale to asi kazdu,hlavne prvy raz.ja mam robotu dost namahavu,sice mozno by som tam tolko nemyslela,ale asi by to moje blastocysty neuniesli 12 hod na nohach,v strese.ty si teraz vlastne kolky krat bola na IVF?lebo pises,ze budes prvykrat testovat po ET...
@maticap. drzim palce na odber,urcite dopadne dobre 😉
@callex uz som si k nim vyslahala aj slahacku 😝

miminkad
26. máj 2011

@callex asi je uz neskoro to platit

vivienna
26. máj 2011

@callex dik....veď práve...... ak by som predtým mala nejaké problémy, tak by som sa ani nedivila, ale našťastie som také nič nemala, tak preto ma to trocha prekvapilo, prečo mi to ponúka .... 😖

miminkad
26. máj 2011

baby,dnes uz ma podbrusok nejak nepobolieva,skor ma pocit,ze mi prsia rastu...co teraz? 🙄

callex
26. máj 2011

@miminkad ty provokaterka jedna..mne nemocenske plati zamestnavatel..len som chcela vediet ci sa neda nejako si prilepsit.lebo mi odvadza odvody z minim.mzdy.
ked prsia bolia to je veeeeelmi pozitivny znak.

miminkad
26. máj 2011

@callex ono sa to da,ale musis si to platit minim 9 mesiacov predtym,najlepsie pred tehu.potom mozes ostat hned doma,lebo PN je skoro taka vysoka ako plat.
skor akoby sa nalievali a trosku krize bolia.ja viem,ze asi panikarym a mozno zbytocne.

martini
26. máj 2011

@maticap. tak to budú určite tie triple testy, tie sa robia v 16 tt. ja som bola včera, až v 17tt, ale vraj to nevadí...verím, že budú ok...lebo sú vraj častokrát falošne pozitívne. Ja som bola aj na kombinované testy v prvom primestri, kde sa tiež zisťujú vývojové vady a Downov syndrom mi vyšiel 1 v 27.000...čo povedali, že je superské.
@callex už je neskoro, ak chceš až teraz začať.
@gabinkaa @rienok...baby, ak budete testovať 14deň po ET, tak ako kážu v RF, tak aj tak si kúpte iný test, lebo ten RF je dobrý tak najskôr od 16 dňa po ET...to som sa presvedčila na vlastnej koži a aj tak mi povedali 2x v RF.
@vivienna ani ja som o takejto prevencii nikdy nepočula.
@tonytony všetci sú tam super. fakt všetci. najnovšia je asi Vitoušková a tú sme ešte až tak neodhadli. Pauza medzi IVFkami závisí od množstva hormonov, ktoré si dostala...my čo chodíme to tejto témy sme všetky samoplatkyne a v 99% prípadoch máme soft protokol, ktorý nie je až taký zaťažujúci pre organizmus...tak vtedy sa odporúča jeden mesiac pauza medzi jednotlivými IVFkami...ale ak máš klasický dlhý protokol, tak asi viac mesiaco, aspoň tri, pokiaľ ja viem... ale je to fakt indivindi...

callex
26. máj 2011

@miminkad ale ty vobec nemas dovod na paniku..ved to su jasnee tehotenske priznaky.

martini
26. máj 2011

@miminkad mne sa to zdá ako dobrý príznak. bruško už nebolí, lebo sú embryjka uhniezdené, lebo HB sa uhniezdujú do 2-3 dní...a prsia bolia, šak si tehu...čo teraz? no teš sa🙂

pikha
26. máj 2011

@vivienna kasli nanho.. je na tebe a tvojom zdravom rozume, co si kupis a co nie, nikto ta nemoze nutit. Povedz mu napriklad, ze preventivne jes probiotika (inak, keby si fakt potrebovala, skvele su Super Dophilus) a basta.
@callex nic nic, to je oka 😀 Pika je proste laska z mladosti 😀 A spachat mozme 🙂
@ninockaskv no len ze ti traja v okuliaroch to povedia lepsie nez slova 😎 super, moc drzim prsty a posielame ti s Domcou silnu tehotensku nakazu 😝 🙂 a co ti dal, klasika Clostil alebo ine veci?
no a jeden maly vychovny priklad z praxe 😀 kamos nam vcera rozpraval: ma osemrocneho synatora, ktory doniesol zo skoly zlu znamku. Tak kamos zacal otcovsky vychovne vplyvat, Matusko kym si to neopravis, nemozes pozerat vecer telku, nepojdeme na vylet, ziadne toto a tamto.. a ked vychovne a dolezito skoncil, maly sa nanho pozrel a zahlasil " sanka dolu, sefe!" Plakali sme z toho desat minut 😀 😀 no a potom ze vychovavaj 😀

martini
26. máj 2011

@pikha som sa normálne nahlas zasmiala...dobrý je ten Matúš 🙂 no som zvedavá, čo naše ratolesti budú mať za komentáre 🙂

pikha
26. máj 2011

@martini no a ono to takto napisane az tak nevyznie, nam normalne slzy tiekli ked to rozpraval 😀 😀 A veru, ktovie co my pozazivame.. inak a tebe uz svieti 17tt, boze, strasne to leti 🙂

tonytony
26. máj 2011

@martini
@pikha
@callex Děkuji moc... Já si tak nějak dělám představu... Jsem teď po 3.IVF v Heliosu, ale bohužel to vypadá, že to zase nedopadlo, přitom jsme pro to už teď udělali naprosté maximum- sliznice byla super, brala jsem Prednison, ředila krev Clexane( mám trombof. mutace), nakonec byla 2 krásná i geneticky zdravá embryjka( PGD vyšetřená), brala jsem chilli na sliznici, oba s mnaželem kvanta vitamínů, zel. ječmen, neocarnitargin, já se fakt max., po ET šetřila, připlatili jsme si právě i PICSI, aby se zvýšila šance uchycení a asi nic- nemám jediný příznak, hlavně mě vůbec nebolí prsa ani se nezměnila, což u mě bývá vžycky známka těhu, zítra budu 9.den po ET a asi budu testovat, jestli to teda psychicky dám... Nevím, co ale pak právě dál... a chci mít aspoň trošku v hlavě nějaký nápady, plán, ale fakt nevím, víc pro to podle mě už udělat nešlo... U 1.IVF bylo 1 zdravé embryjko taky PGD vyšetřené a taky se vůbec nechytilo- to jsem ale sváděla na to, že jsem nebrala Prednison ani Anopyrin, u 2.IVF jsem už Prednison i Anopyrin brala a se paradoxně chytilo embryjko, které nebylo úplně ok, ale jiné nebylo, tak jsme mu chtěli dát šanci a dr. předem řekl, že se spíš nechytí, abychm s tím spíš počítali, nakonec se tohle chytilo, byť to pak bylo biochemické, a teď, kdy byla 2 zdravá jsem si byla jistá, že to klapne i tím, že dáme dvě a asi fakt zase nic... Tak nevíme, kde je chyba, proč se nám zdravá nechytí a "vadné" mělo aspoň snahu... Tak řeším, jestli nezměnit třeba Car nebo nevíme fakt už co udělat líp, teď to fakt bylo vše maximální☹

miminkad
26. máj 2011

@callex myslis?ma matie ten podbrusok,ze vobec nuz neboli,sem tam trosku pichne akoby vo vajecniku,skor obcas slabucka bolest krizov
@martini 🙂 krasne slova.inak som este taku blbost spravila dnes,odmerala som rano bazalnu a je 37,1.keby tak mate baby pravdu 😔

tonytony
26. máj 2011

A s PGD tam někdo zkušenosti máte? My ho musíme mít- máme dost náhodných vad embryjek plus manžel jeden gen, který nechceme přenášet dál... Moc díky.

callex
26. máj 2011

@pikha mal mu tatinko povedat: díky Broňa

maticap.
26. máj 2011

@miminkad dik! Inak, to fakt u Teba vyzera na tehu priznaky - tie bolesti by mohli znamenat hniezdenie a prsia mozu byt aj z hormonov, ale nemusia 😀 .

pikha
26. máj 2011

@tonytony ono to nemusi byt o tom, ze vadne sa chyti a zdrave nie.. mozno to tak proste vyslo v tych cykloch. Zmena CAR vie byt niekedy velmi prospesna vec, novi ludia, nove prostredie, novy pristup a RF je urcite dobra volba. Vyskusaj 🙂 PGD sme nemali, v tomto ti neviem.

lulu10
26. máj 2011

@miminkad dalsia tehula na obzore 😵 vyborne!

lulu10
26. máj 2011

@tonytony ahoj, myslim ze sme sa uz stretli v teme Trombofilie, este tento pokus nezahadzuj, netestovala si este predsa... a tie nahodne vady ste zitili uz na genetike alebo az pri PIGD embryjek?

tonytony
26. máj 2011

@lulu10 Ty náhodný až při PGD a taky byl předpoklad díky opak. biochemkám a potratům, že to je možná příčiny, PGD to spíš potvrdilo... ´Máme dost embryjek, já dost vajíček, hezky se oplodní byť ICSI, hezky se vyvíjí až do konce, ale pak to PGD nám je hodně stáhne dolů- vyřadí ta špatná... Takže na jednu stranu jsme bez mrazáčků, nba druhou chodit na KETY a nemít je vyšetřená, zbytečně budeme doufat a špatné stejně nedopadne nebo se potratí...

callex
26. máj 2011

@tonytony tiez si si toho odskakala dost.ale este nie je vsetko stratene..zajtra to moze byt inak.tu mnohe kocky ktore su inak ok a vyskusali tiez vsetko zacali cvicit bud mojzisku alebo pomocou jogy spevnovali panvove dno.ja som napr.chodila na odblokovavanie blokov na chrbtici.mala som ich dost a i to moze byt prekazkou.takze skus este poriesit chrbticu..ono stacia male nevinne pady na zadok a uz moze byt pruser.moze to byt aj 10,20rocna zalezitost ten pad.a naozaj ste vyskusali zrejme vsetko co sa tyka tych medicinskych ,,pomocok,,skus teraz alternativu.
o PGd viem len tolko ze to nikdy neznamena 100%zaruku.co sa aj u teba potvrdilo i ked biochemickym tehu.ale zrejme mate na to jasnu indiciu.a o darcovskych ste neuvazovali?
@miminkad ako pise martini si jasna tehu..pichanie rovna sa hryzkanie..ja som si tak hovorila.a este aj ta teplota.takze kocka raduj sa..

tonytony
26. máj 2011

@lulu10 Proto jsme teď měli obr radost, že tam byli nakonec 2 krásný zdravý hatchujíc blastocysty, tak fakt nevíme, kde už by mohl být problém... Jen ještě podotýkám, že máme bez IVF dítě- ne úplně bez pomoci, ale léky stačily...Takže zase prostě těhotná být dokážu...

tonytony
26. máj 2011

@callex No, o dárcovských jsme uvažovali, když jsme si mysleli po 2.IVF, že prostě zdravé neumíme nebo je problém je najít,ale teď jak našli 2 zdravá embryjka, tak prostě víme, že je umíme a manžel už o tom nechce ani slyšet a já upřímně se od toho taky odkláním, pravděp. to na to vliv nemá, ale je chyba někde ve mně nebo nevím, kde a jaká?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre