Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miminkad
29. máj 2011

@rienok celkom tvoje pocity chapem,tiez mam obdobne obavy

leamax
29. máj 2011

@rienok tak tym je vsetko jasne 😀
no to ta chapem, ja som sa tiez bala testovat. a vies ako strasne sa bojim na zajtra 😖
no dievcata, tak ja koncim, mozno sem vecer este mrknem. majte kraaaasnu nedelu.
pa-pa

rebeka33
29. máj 2011

@rienok strach je vždy a počkať na výsledok je horor,ale zasa ak ťa má ničiť ten strach ešte dva dni tak testni mamamtestom a zajtra zájdeš na krv a vieš čo ako. Nevieme to nijako ovplyvniť a tá bezmocnosť je 😝 . Ale tvoje 3 embryjká určite zabojovali. Ja sa pomaly bojím ako ty. Takže neprovokujem .
@leamax oni viac už nestmavnú,pozrela som svoje a sú také isté ako tvoje. No na zajtra držím palce. zajtra nakukujem od rána. 😵

rienok
29. máj 2011

@rebeka33 ďakujem, možno skúsim zajtra ráno a keď tam budú // tak v utorok ráno pojdem na krv 😉
no som si to doteraz nepripustala ale 6 .IVF to už si hovorim, že by malo vyjsť, ale šanca je furt 50:50 😕

rebeka33
29. máj 2011

@rienok to by v tom bol čert. veľmi ti držím palce.

maticap.
29. máj 2011

Caute, konecne som sa sem dostala. 🙂
@leamax myslim, ze aj podla Tvojich priznakov a testov nie je o com - krvicka bude poztivna ako sa patri na tehulu 😀 !
@rebeka33 ahoj rebeka, nuz, kde zacat? Asi pri kocikoch 😵 . Pozerali sme a porovnavali ABC mambu a Gesslein F4 kombi. Pri Gessleine mi pride troska pevnejsia konstrukcia (ale naozaj minimalne), sportova cast sa neda otacat a pri skladani ju ale nemusis skladat. Mamba ma otocnu sportovu cast, pri skladani musi ist dole, ale ma lepsi pristup do kosika (aj pri vanicke a aj pri sportovej casti) ako gesslein. vnutorny rozmer Mamby je 80 cm a gesslein takisto. (ten krajcirsky meter sa fakt hodil). Cize rozmery, ktore udavaju vyrobcovia su vonkajsie a nie vnutorne. Ale myslim si, ze je to dostacujuce. V podstate sme odchadzali s tym, ze Mamba vyhrava (aj cena je o nieco nizsia), skratka, pacila sa nam. Ozaj, a este odpruzenie: to je pri oboch minimalne, kedze maju otocne kolieska. Slecna, ktora nam predvadzala oba kociky mala mensi problem zlozit Mambu, gesslein isiel lahsie - ale myslim si, ze je to vec cviku. No ale to nie je koniec pribehu 😉. Nakoniec to najlepsie 😵 . Moj manzel, ktory sa inak od takychto veci distancuje (ale nastastie si ma vzdy vypocuje - co som zistila o kocikoch a tak 😎 ), si skusal skladanie oboch kocikov a pri odchode sa pristavil pri kociku Brio go. lebo taky isty kupil aj jeho kamarat. A aj ja odvtedy viem, ze iny nechcem 😀 . Viem, ze je drahy - oproti mambe skoro dvojnasobne, ale myslim si, ze to stoji zato. odpruzenie je pomocou tlmicou, skladanie je tak lahke a jednoduche, ze to zvladne kazdy laik. Rozkladanie zvladnete jednou rukou. Velkost vanicky je sice o nieco mensia ako pri tych dvoch - tusim 76 cm, sirka je 32, ale nam by to malo stacit. Nasadzovanie vanicky je uplna malina, sportova cast moze byt v smere aj protismere - takisto velmi jednoduche nasadzovanie. Fakt odporucam pre porovanie vyskusat brio, pretoze pri nom citite, ze za tie strasne prachy viete co kupujete: nic sa nehybe, nehrkoce, pruzi jedna radost, vsetko do seba zapada, lahko sa ovlada - skratka je to parada 😀 . A mozem povedat, ze aj z technickeho hladiska - prevedenie a kvalita na mna urobil veeelmi dobry dojem. Takze mi neostava ine, ako setrit a setrit. lebo manzel bol na tento kocik "nalomeny" skor ako ja - presne kvoli tej kvalite, ktora z toho priam krici. Uz som nasla v akcii minulorocny model - ma iba jeden hacik: je cely zlty, ale fakt zlty ako citron. Aspon ze kostra je cierna. No na druhej strane, aspon nas kazdy z dialky uvidi 😵 . Takze tak.

gabinkaa
29. máj 2011

@leamax myslím, že čiaročka na testíku krásne tmavne, zajtrajší testík Ťa určite poteší a aj nás čo čakáme tiež 😀

lulu10
29. máj 2011

@leamax ahoj testiky su jasne a krasne, zajtra moc drzim palce, je dobre ze si Kurecovu neposluchla 😵

gabinkaa
29. máj 2011

@rienok luly je zasa pokušiteľka s tým testíkovaním, nedá pokoja 😀, tie obavy viem úplne pochopiť, utorok sa už veľmi blíži, ale určite z tých 3 bojovníčkov jeden riadne zabojoval a možno aj všetci traja, mala si ich už krásne delené 😵 😵 😵 tak sa radšej nestresuj

gabinkaa
29. máj 2011

@maticap. ako čítam super si zhodnotila a porovnala kočíky, dobrý odborný poradca, kedy sa chystáte kočík kúpiť? keby som aj ja tak potrebovala kočík, len my sme stále v štádiu čakania.....

tonytony
29. máj 2011

@leamax Ahojky, koukám, že dnes stejně plašíme- já mám dnes taky pocit, že mi čárka nesílí a jsem z toho docela per plex- mám strach, aby to nedopadlo jako minulé IVF, kdy taky nesílila, byť byla výrazně slabší než jsou tentokrát, ale to není tak důležité... Mám obavy, že ten pátek, jak mě děsně bolelo břicho, se mo´žná a snad jen 1 embryjko pustilo a proto teď už HCG stagnuje, když už ho produkuje jen jedno, ale nevím, jen doufám, že aspoň jedno tam zůstane a až do konce...
U Tebe tam to sílení je viditelné- fakt, nekecám, já mám ty čárky tmavší( nevím teda kolikátý den po ET jsou dělané ty Tvoje), a je asi fakt, že ten rozdíl je lépe vidět mezi duchy a pak norm. čárkou než pak, když jsou ty čárky už tmavé... No schválně koukni( koukněte)- já tam prostě to sílení nevidím aspoň ne markantně☹
1.foto- 25kové testy 9. a 11.den po ET
2.foto- 10kové testy 9. a 11.den po ET
3.foto- 10kové testy 9.,10. a 11.den po ET

tonytony
29. máj 2011

Jinak doufám, že Vám nevadí, že Vám sem lezu, ikdyž nejsem Slovenka ani z Reprofitu, jen vidím, že řešíte aktuálně to, co já, tak se me to uklidňuje...aspoň trošku...

gabinkaa
29. máj 2011

@tonytony to nevadí, že prídeš do našej témy, potrebujeme tu pozitívne správičky a krásne testíky s dvomi//, vidím, že Tvoje sú krásne silné a aj ten slabší test, držím palce, aby aj hcg bolo riadne vysoké, ale nemyslím, že ak Ťa bolelo bruško tak sa Ťa jedno embryjko pustilo, možno sa viacej zavŕtalo, mňa bolí bruško, teda podbruško stále, dokonca až pálivo, tak neviem či mám mať obavy, že čo sa deje, testíkovať mám až 4.6 😉

gabinkaa
29. máj 2011

@miminkad Ty máš akú krásnu fotečku, zaujímavé, že Ti ju tu nechali....... 😀 asi má admin dovolenku 😀

callex
29. máj 2011

ahojte babule...
pozerala som ten kocik a tu ma te link http://www.svetkocikov.sk/kociky-brio/382-brio-... kde je dole jeho predstavenie.vyzera fajn..len tie male kolesa vpredu keby sa dali vymenit za velke..
@rebeka33 neuveris ale snivalo sa mi o tebe a o mene pre princeznu..napadlo ma hladat nieco co zacina na rovnake pismeno ako vase priezvisko..ludia s rovnakymi inicialmi sa obcas stavaju slavnymi. 😀
@rienok nie si vobec na smiech..ten strach je uplne pochopitelny..ja keby som nemala tie priserne mrchovske bolesti a nechcela si dat tabletku tak netestujem skor ako bol pokyn z RF.
@kajka39,,.super ze idete na to..tesim sa ze tomu davate dalsiu sancu
tento tyzden nas caka plny sprav..dufam ze kazda jedna bude krasna a pozitivna.

callex
29. máj 2011

@tonytony tvoje ciarky su ukazkovo krasne a silne..myslim ze silnejsie to uz ani nejde.neboj vsetko je ok..a zajtra chod na krv a budes si na istom.

rienok
29. máj 2011

@tonytony naozaj sú čiaročky krásne a silnejšie asi ani nebudú 😉 hladkaj bruško a vydrž do zajtra bude to dobrá správa 😵 😵

miminkad
29. máj 2011

@tonytony podla mna su tak rovnako silne
@gabinkaa alebo sa nadomnou zlutoval 😀

tonytony
29. máj 2011

@rienok
@miminkad Díky, nao já tam taky prostě rozdíl nevidím, možná na těch 25kových v reálu rozdíl je... Manžel ho tam teda vidí hned od začátku a prý co plaším, tak nevím...

callex
29. máj 2011

baby co porabate?ja sa nudiiiim..a navyse mi nie je ani dobre a ani uplne zle..taky debilny stav.vobec neviem co s nacatym dnom..nic sa mi nechce.ale uz som pozehlila. 😉

callex
29. máj 2011

@tonytony presne tak neplas...tie ciarky su dostatocnee..si tehulka

pikha
29. máj 2011

caute herecky 🙂
@callex hod mi pls.ten recept na kolacovy orgazmus, lebo fakt od viacerych som pocula aky je super.. mozno toto bol zly recept.
@tonytony toto je bez debaty 🙂 krasne testiky, drz sa zajtra. A samozrejme, ze nikomu nevadi ci si alebo nie si Slovenka a z RF 🙂 podstata je uplne inde
@rienok ani na obdiv, ani na smiech.. robis tak ako to citis a povazujes za spravne 😉 🙂 a to je najlepsie. A kto uz len by mal pravo sa ti smiat! Drzim silno prsty na testik 🙂

pikha
29. máj 2011

@miminkad a tebe nechali fotkuuuu.. pocuvaj, ze si ty macko Pu?? 😀

miminkad
29. máj 2011

@pikha jasne,ze som macko pu,to ste nevedeli? 🙂
@callex ja tiez neviem,co robit,nic sa mi ani nechce,muz pozera nejaku kravinu,kniha,ktoru citam ma nebavi...

callex
29. máj 2011

@pikha zozeniem od svokry..
@miminkad ja nemam ani co citat.. 😖 co citas?

miminkad
29. máj 2011

@callex nejaku mary baloghovu,ale moc ma to nebavi,tak to viac necitam,ako citam.musim pozriet cosi ine

tonytony
29. máj 2011

Holky, tak já se Vám přiznám- mám malou úchylku- miluju slovenštinu🙂 Tak i proto se mi tady tak líbí🙂

callex
29. máj 2011

@tonytony 😀 😀 tak to si ma pobavila...mas na mysli nase cucoriedky,gulocky,trblietat sa a podobne????

rienok
29. máj 2011

@callex ja čučím na film na HBO , ale už som ho videla 😝 no asi budem chvilku pracovať
@pikha ďakujem...keď už aj mm začal s testovaním 🙄
@tonytony teším sa na zajtrajšiu hodnotu HCG a takisto u @leamax som presvedčená že všetko bude tak ako má a babulky sú na správnom mieste v správnej veľkosti 😵 😵 😵

tonytony
29. máj 2011

@callex Uplně mě dostává "tesim se s tebou velmi"🙂 To je tak krásný a něžný! A jinak mám hlavně ráda mluvenou slovenštinu- ráda koukám na slovenskou TV, fakt je to krásná řeč🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre