Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leamax
31. máj 2011

@mircalla ja som v rf zacinala len 75IU bravelle+clostyl - pichala som od 2DC a vajicko bolo aj tak jedine zrele a druhe tesne pred dozretim, ktore sa nepodarilo ani oplodnit. a pri tomto som mala 225IU len injekcie. mam 30, takze poistovna nam to preplati, diagnozu na IVF mame tiez jasnu. tak podla toho ako to popisujes, som uz toto IVF mala porovnatelne s tym, co si ty mala v heliose
@rienok no vidis 😉

lenka_21
31. máj 2011

@miminkad Dr.Krajkovic je taky nizsi, chudy, tusim hnede vlasy a sponznavaci znak - ma fuziky 🙂 😉 🙂

rienok
31. máj 2011

@rienok ešte dopĺňam mala som dlhý luteálny od 20.DC (diphereline, gonal, pergoveris) potom krátke 3x (to iste čo pred tým len od 2.DC) no a teraz 1 x soft - clostil + 150j bravelle, a teraz posledny clostil + 225 j menopur ...a počet vajok 1. = 2 vajka, 2. = 5 , 3. = 1 , 4. = 3 , 5. =3, 6. = 4 takže neviem do mňa asi budú zbytočne rvať hormony ked to funguje viac menej stále rovnako

lenka_21
31. máj 2011

@rienok @leamax a ano rienok to este vystihla... pri softe sa nesnazia zablokovat tvorbu tvojich vlastnych hormonov... pri klasickom IVF to robia a preto si @leamax podla mna mala soft, lebo by si okrem hormonov pichala aj zastavovacie injekcie a to si ty nemala.....

lenka_21
31. máj 2011

@naduska Naduska a ty si nepichala Dipherelin alebo ten Decapeptyl ked si bola na klasickom IVF?

leamax
31. máj 2011

@lenka_21 no uz to chnaaapem 😀
dakujem vsetkym za vysvetlenia, uz neumrem sprosta 😀 😀 😀 ale nie - dakujem, uz budem vediet nabuduce do coho idem a nebudem len prikyvovat ako mulinko

lenka_21
31. máj 2011

Inac, teraz som sa pozerala a pri tom dlhom protokole sa este niedy zacina stimulacia Proverou, potom sa picha Decapeptyl alebo (Diphereline) - to je to iste a potom sa pokracuje Menopur (Menorial, Fostimon, Gonal, Puregon) - to je rovnaka skupina hormonov ....

Naozaj rozhodnutie aky protokol Vam Dr.zvoli zlaezi od od veku, reakcie vaječníkov, hormonálnych profilov, folikumetrie, diagnozy ....atd.

leamax
31. máj 2011

volal mi prave mm a povedal mi, ze asi to aj bude lepsie, ze si dame tu pauzu, ze sa dame dokopy aj psychicky aj fyzicky. som rada, ze to takto v pohode zobral 😵

leamax
31. máj 2011

@lenka_21 inak - neviem ako vas ale mna zarazilo, ze pri prvom IVF, ked este nikto nevedel ako budem reagovat, v rf stacilo ist na HP 2DC. osobne si myslim, ze je tam potrebne viac sledovat, nie?

lenka_21
31. máj 2011

@naduska toto co si napisala o Heliose neviem ci je to pravda - ja som sa o tom bavila s Dr.Krajkovicom (bola som u neho na konzultacii cca 1 mesiac dozadu) a on mi povedal, ze skusali robit taketo stimulky, ale nemali dobre vysledky a preto robia iba klasicke protokoly a to mam ja zakazane ... pytala som aj na nativ a odpoved rovnaka ....

lenka_21
31. máj 2011

@naduska @leamax Sorry baby, ale odpisujem ako stiham citat ... ano na Slovensku ti poistovna preplaca, ale iba lieky na stimulaciu (aj to iba urcitu davku). Ostatne veci si treba doplatit a vacsinou je doplatok medzi 15 000 Skk do 30 000 Skk (pamatam si to iba v Sk 🙂 😉 🙂 , ale doplatok tam urcite je a nie maly!!!

lenka_21
31. máj 2011

@miminkad @leamax Baby, to ci ste vydate, alebo nie nema vplyv na ziadost o IVF.... ta sa da podat aj ked nie ste vydate (staci, ze mate partnera) a postup je ako pises @rienok.

leamax
31. máj 2011

@lenka_21 my sme teraz v rf platili 1600€ co je po starom cca 48000Sk, cize cenovo nas to vlastne moze vyjst lepsie. nevravim, ze doma peniaze vidlami prehadzujeme, ale je nam jasne, ze toto neni lacna zalezitost a to, ci tie peniaze dame v brne alebo v martine, to uz podla mna az tak podstatne neni. ide o pristup a hlavne vysledok

lenka_21
31. máj 2011

@leamax Leamax - naozaj tu cenu som ti dala odhadom, lebo ako v RP, tak aj v Heliose zalezi aky mas postup, ci si musis dokupit injekcie, kolko mate vajicok, ci idete do PK, ci mate mrazacikov ... atd.

Mna pri klasickom IVF "dorazilo" to vyradovanie (zastavovanie) tvorby vlastnych hormonov (to su tie injekcie decapeptyl al.diphereline a ako tu uz niekto pisal, ak sa Vam klasicke IVF nepodari tak pauza medzi stimulkami je dlhsia cca 3 az 6 mesiacov a musite cakat kym sa Vam dostane cyklus do normalu.... No je vela bab, kt.mali klasicke IVF a nic im nie je (aj niekolkokrat) a tak ja som bola len vynimka 🙂 😉 🙂

Leamax - ak pojdes do Helios Martin odporucam jedine Dr.Krajkovica ... ak by si sa rozhodla pre Iscare Martin tak tam odporucam jedine Doc.Tomasa - inac pokial viem, tak aj Iscare robi len klasicke IVF....

miminkad
31. máj 2011

@leamax my dva a pol roka.oproti vam ostatnym,nic moc
@jada1 to ja ani nie tak,teraz ma boli trochu podbrusok,boli tu decka,tak behat za nimi,nejak ma zacal podbrusok pobolievat a viem ze musim polavit a najlepsie si lahnut,nech to prejde

miminkad
31. máj 2011

@lenka_21 tak ani to nebol on.my sme boli u galu,ten je vysoky,cierny a keby mame k nemu chodit,tak asi nie.

leamax
31. máj 2011

@lenka_21 na stranke iscaru maju pisane, ze robia aj soft, tak neviem. no kazdopadne sa porozpravame s muzikom a s gyndom a uvidime
@miminkad ja som prvy raz otehotnela po 2rokoch a 3mesiacoch - 3mesiace ako sme sa prestahovali do nasho domu a ostali teda sami. keby mam muzika doma stale, tiez by sme isli skor do CARu a do IVF. nam to aj preto trvalo tak dlho

miminkad
31. máj 2011

@leamax nam zas dlho trvalo,pokym som sa rozhybala,chvilu som chcela bojovat,potom som si zas povedala,ze mozno sa to podari aj same a tak to slo dookola.az ta endokrinologicka,co som ti spominala,tak ta ma povzbudila a isla som naplno do boja.
inak boli tu decka poobede do teraz a nejak ma pobolieva podbrusko.asi si budem musiet lahnut

leamax
31. máj 2011

@miminkad no lahni si, ja lezim, odkedy som dosla 😀

sinterka
31. máj 2011

babenky ahojte... davali ste si rano pred vkladom utrogestan?

miminkad
31. máj 2011

@leamax veru idem.od kedy som trochu v klude,tak sa to trosku zmiernilo

miminkad
31. máj 2011
sinterka
31. máj 2011

@miminkad dakujem... to bola rychlost 🙂

miminkad
31. máj 2011

@sinterka kozmicka.chodis do RF?

lenka_21
31. máj 2011

@leamax Ahaa, prave som sa pozerala, ale to maju nove .... no musim sa porozpravat s mm a mozno tam pojdeme ak to robia v MT, lebo nam sa pacil Doc.Tomas - on bol fakt super a ak by sme isli, tak iba k nemu 🙂 😉 🙂

leamax
31. máj 2011

@lenka_21 no tak som rada, ze som ta aspon potesila 😵 😵 😵

jada1
31. máj 2011

@sinterka ja som dva zjedla a dva vložila 🙂

miminkad
31. máj 2011

@jada1 @sinterka ja som vlozila vsetky,sme sli az poobede,tak v pohode

leamax
31. máj 2011

@sinterka aj ja som dva zjedla a dva vlozila. ale daj si pozor - ak budes ty soferovat, tak vsetky vloz, lebo ked zjes, tak uspava

jada1
31. máj 2011

@leamax my sme pred RF chodili do ISCARE v MT k doc.Tomášovi. Vrele odporúčam. Robia tam aj soft. Len my sme kôli tým mojim nekvalitným vajuchám išli do RF sa zapísať do poradovníka na darované a soft s mojimi sme už absolvovali v Čechách. Prístup celého personálu v ISCARE je veľmi dobrý. V Heliose je to vraj ako na bežiacom páse. A v ISCARE robí len Doc.Tomáš a ešte jedna lekárka, takže máš istoru, že všetko budeš riešiť len s jedným lekárom. V Heliose sa lekári točia. Dokonca, keď som stimulovala v RF napísala som Doc.či by nebol taký dobrý a nespravil mi folikulometriu, lebo sa nám nechcelo do Brna cestovať 3,5 hod. (do Martina to máme len 1 hoďku) a bol ochotný, že mám prísť. Dokonca keď som odchádzala mi povedal, ak budem do budúcna potrebovať, kľudne sa mám ozvať. Podotýkam, že úplne zadarmo. Mohla som ísť aj k svojmu gyn., ale Štelcl mi povedal, že nemajú dobrú skúsenosť s obvoďákmi, že mu to zvyknú nie dobre pomerať.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre