Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tonytony
1. jún 2011

@leamax
@ninockaskv Dík,y uvidím, jak bude ještě další dny, manžel dovezl klasické magnézium bez B6, to se může víc tabletek, tak zkusím ještě to a uvidíme🙂

maticap.
1. jún 2011

Ahojte babulky, tak my sme dnes absolvovali dalsiu poradnu, no nemam ziadne konkretne vysledky - tie z genetiky (AFP) zabudol labak poslat, ale kolegyna ma utesuje, ze keby boli zle, tak by uz volali... a tie ostatne genet. vysetrenia este nie su hotove. Dubacika som videla, bol/a v kludovom rezime, no stale nevieme co sme 🙂 . Za to mozem zodpovedne vyhlasit, ze od pondelka a hlavne od vcera citim pohyby toho naseho akrobata 😀 . A je to uzasne a krasne. prajem vam to vsetkym - z celeho srdiecka! 😵

miminkad
1. jún 2011

@maticap. jej moja,tak to su super spravy,tak len nech male santi 😉

cecil36
1. jún 2011

Tak som spät z autogramiady superstaristov 😀 😀
@tonytony ja to mavam aj teraz. A raz ma tak strasne vystrasili tie pichance, ze som bezala na pohotovost. Bolo to vsak ok 🙂

cecil36
1. jún 2011

@maticap. supeer, ze uz citis pohyby babätka 😵

lenka_21
1. jún 2011

Baby, no ja mam teraz totalny chaos ... volal mi ten Doc.Tomas s Iscare v MT a bavili sme sa o mojom pripade. Povedala som, ze sa chystame do R. a povedal, ze to je v pohodke a drzi nam palceky.

Poziadala som ho o nazor a on mi povedal, ze ak by mi mal vystavat stimulku, tak by som mala prist do CAR na 2-3DC (tam by my spravil odber hormonov), potom vraj tusim 10 DC by robil to AMH a popritom by nadalej sledoval HP a folikumentriu. Vraj by chcel, aby som si zopakovala (urea, myko, chlamydie - to som povedala, ze budem mat vysledky v piatok). Koli MA odporucil genetiku a hematosku, ale na to sme uz boli a cakame na vysledky.
Potom by vraj potreboval dovysetrovat mm ... ked sa potvrdila morfologia a pohyblivost vraj by chcel, aby isiel pre istotu aj k urologovi (doporuci ktoreho), nieco hovoril o DNA fragmentacii a vraj by okrem ISCI doporucoval aj ten vyber spermiji PISCI (ak by bola morfologia zla) podla ich merani...
Casovo mi to zhrnul na max.2 mesiace (vysetrenia) a vraj na IVF (ak sa potvrdi, ze by to slo) by som vedela ist najskor v juli, lebo vraj bez tych vysetreni by mi nerad staval stimulku vzhladom na moju uzkostno-panicku poruchu.

Taktiez ma upozornil, ze ten orgalutran a liek na c... neviem ako sa to pise je podobne decapeptylu, lebo tiez posobi na potlacenie tvorby prirodzeneho gonadotropinu a vraj pri soft stimulkach sa zvykne pouzivat (resp.mal by sa, ale na druhej strane mi vysvetloval, ze je sa to puziva iba kratku dobu a tak by to mohlo byt OK) a tak by som mala byt pri stimulke dobre sledovana a ak by som pocitovala akekolvek problemy mam sa hned v R.ozvat a radsej zastavit stimulku, aby som sa nedostala do stavu kt.som mala predtym ☹ ☹ ☹
Priznal sa , ze so soft stimulkou nemaju az take velke skusenosti ako R., lebo to robia kratsie a preto aj ich vysledky nie su az take uchvatne ....

BABYYYYYYY, pomooooooooooc, co mam robit????? Aky mate nazor?

leamax
1. jún 2011

@maticap. jeeej, super, gratulujeeeemmmm k pohybom, az som zaslzila 😵 snad sa aj my dockame. neboj, kamoska ma pravdu, keby boli vysledky zle, uz by volali, urcite su dobre.
@tonytony zavolaj teda do RF, ked mas take bolesti. ale tiez myslim, ze to bude roztahovanie maternice. ale pre tvoj klud - volaj
@miminkad @lenka_21 neradim sa medzi nejakych znalcov piva, alebo nieco, ale budte rady, ze ste nepili svedske pivo. to uz je aj pre mna hnus, bleeee 😀

lenka_21
1. jún 2011

@miminkad jeej to je zabavne, lebo vela ceskych piv sa vari na Slovensku napr.Starobrno, Krusovice, Kozel ... vela ceskych piv patri uz do nadnarodnych koncernov 🙂 😉 a do tych istych ako slovenske 😉

tinna13
1. jún 2011

@tonytony neboj sa, 🙂 to co pises je normalne, aj ja som si tym presla. niekedy ma tak velmi bolelo brucho, ze som si bola ista, ze to uz musi byt menst.pamatam si aj pichanie a rozne tlaky, krce, niekedy som si musela aj cupnut od bolesti. ak ta to chyti a mas kde treba si sadnut alebo lahnut. tie bolesti by nemali trvat nejako extra dlho.po oddychu by mali prejst.maternica sa roztahuje, ak sa uchytili obydve embrijka o to viac 🙂 papaj magne B6, kludne si daj aj 2 naraz ked ta chytia krce.ja si davam kazdy den 1 rano a vecer.

miminkad
1. jún 2011

@cecil36 ty si bola na superstar? 😀 😀 😀 😀
@lenka_21 daj si porobit vysetrenia a ak to bude vyzerat na soft,tak skus R.,ked v mt maju malo skusenosti

leamax
1. jún 2011

@lenka_21 ako nechapem, ze co sa pytas? prepac, ja som obcas natvrdla

cecil36
1. jún 2011

@lenka_21 nepoznam doc. Tomasa, ale absolutne suhlasim s jeho postupom. Bez vyhrad 😉

maticap.
1. jún 2011

@leamax dakujem. Ako sa citis?
@miminkad ved hej, nech sa vyblazni, pokial ma kde 😀 .

miminkad
1. jún 2011

@leamax tak potom ani neskusime 😉
@lenka_21 no v ňRF mi odporucila pit starobrno,ale ja mam rada staropramen
babule,poobede som mala akoby slabsie predmens.bolesti.co myslite,v piatok mam dostat mrchu...

tinna13
1. jún 2011

@maticap. ahoj ja som tiez zacala citit pohyby v 17 tt. teraz su uz o nieco silnejsie. je to krasne 🙂
drzim palce aby boli triple dobre

cecil36
1. jún 2011

@tinna13 tinka a to magnezko ta neprehana? Lebo mna hej. Ja tiez mavam roztahovanie a take krce, nasadila som magnezko a tak ma precistilo 😀 Pri malej som ho brala tiez a nerobilo mi nic 😕

callex
1. jún 2011

@lenka_21 no na mna to urobilo velmi dobry dojem to co ti navrhol..predpokladam ze v RF sa ti takto nebudu venovat.asi by som prehodnotila ze ktore centrum.a podla toho co si napisala sa priklanam k Iscare MT.predsa len mala by si fakt byt sledovana.

tinna13
1. jún 2011

@miminkad normalne ti odporucili pit alkoholicke pivo?ja mam tiez niekedy velku chut ale davam si iba nealko

miminkad
1. jún 2011

@maticap. veru,potom bude blaznit vonku 😀

cecil36
1. jún 2011

@miminkad neda sa to z toho vyvodit, take bolesti su aj ked si tehu 😉
@tinna13 @maticap. baby caka ma buduci tyzden prva poradna. treba tam nosit moc: Lebo mne sestricka nic nepovedala, tak neviem...

leamax
1. jún 2011

@lenka_21 ja tiez suhlasim s jeho postupom. ale nad cim rozmyslas?
@maticap. dakujem, ok. beriem to ako neuspesne IVF, nie ako MA, to by bolo horsie. a neviem ako vas, ale mna neuspesne IVF az tak nerozhodi, lebo sa nemienim vzdat a idem dalej (aj ked az po puaze 😀 )

tinna13
1. jún 2011

@cecil36 nie neprehana. nemohlo to byt z niecoho ineho?ale aspon nemas zapchu. ja sice chvalabohu tiez nie, ale vela tehuliek to trapi

miminkad
1. jún 2011

@tinna13 ano,vitouskova povedala,ze jedno starobrno mozem a aj deci vina cerveneho,niezeby vyslovene kazala 😉 ale nepila som nic,okrem dvoch glgov piva

callex
1. jún 2011

@maticap.@tinna13 njoj to musi byt krasne ..na to sa tesiim.
@cecil36 @tinna13 mne tiez gyndo spominal to magne b6...to je len na tie krce alebo aj na ine?mna sem tam boli brusko ale da sa to vydrzat..i ked dnes je to take pichanie,tahanie...zemiacik si asi robi miesto.
@miminkad ja som mala obrovske predmrchovske bolesti..ziadna mrcha nebude.

miminkad
1. jún 2011

@cecil36 ja uz som z toho jelen.ma to tak vyplasilo.

cecil36
1. jún 2011

@miminkad bola som ta pracovne a popri tom som si cekla svoju pubertalnu dceru 😀 Ty jo, ked prisiel Harich, nastalo uplne sialenstvo 😀

tinna13
1. jún 2011

@cecil36 ano , na poradnu treba moc, ale nie ranny. ja som si kupila v lekarni jednorazove ampulky a vzdy odnesiem. mala by to byt vzorka zo stredneho prudu mocu 🙂

miminkad
1. jún 2011

@callex len aby som sa vedela uistit.teda uplne predmrchovsky mi moze byt?a nic to nemusi znamenat?
asi si idem dat radsej jahody so slahackou 😝

callex
1. jún 2011

@cecil36 tak co som si vsimla u gyndosa tak tehule chodia s kelimkom na wcko..ale je pravda ze niektore si aj priniesli tusim..zavolaj sestricke a uvidis.

miminkad
1. jún 2011

@cecil36 neviem, kto je harich,ale to je jedno.aspon si dcere urobila radost k mdd 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre