Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lulu10
9. jún 2011

caute babule ako sa dnes mate?

gabinkaa
9. jún 2011

@callex môj gyn mi pripomenul, že nejakú správu bude potrebovať, ale to je jedno či je dlhá alebo krátka, hlavne nech je pozitívna 😵

lulu10
9. jún 2011

baby môzem ist do RF ze s tym ze teraz chcem zacat stimulku a ist do IVF?lebo pri poslednej navsteve mi Machac povedal ze ak sa nam nepodari otehu do OKTOBRA-NOVEMBRA tak mame prist ale my nechceme tolko cakat a chceli by sme zacat august-september...

gabinkaa
9. jún 2011

@lulu10 myslím, že to záleží v prvom rade na vás ak chcete skôr, on iba doporučoval, ale rozhodnutie je na vás

lulu10
9. jún 2011

@gabinkaa on nam doporucil otehu prirodzene do novembra ale my uz nechceme skusat prirodzene tak nechceme cakat s IVF az do novembra ...neviem ako teraz postupovat, mam sa objednat na konzultaciu a tam mu povedat ze chcem stimulovat uz v lete? alebo napisat mail?

callex
9. jún 2011

@lulu10 je to na vas...ale skocte este pred tym na dovcu a mozno sa vratite z nej traja. a inseminacie ste skusali?

gabinkaa
9. jún 2011

@lulu10 myslím, že prirodzené otehu je lepšie ako umelé, ak je to vo vašom prípade možné, ako hovorí callex, skúste dovču, zmena prostredia, žiadne starosti, oddych, venovanie sa jeden druhému pomôže a vrátite sa domov traja a ak nie, potom môžete skúsiť IVF, napíš mu mail a dohodni sa s ním, či máte prísť na konzultáciu alebo niečo predebatujeme mailom, neviem ako ďaleko to máš do RF

miminkad
9. jún 2011

@tonytony popozeram 😉 dakujem za radu
@callex ja sa mu vyhybam uz asi dva tri roky.neznasam tych sialenych ludi,co tam nakupuju,nikdy tam nic nemaju,co chcem,len ma to tam zbytocne stresuje

miminkad
9. jún 2011

@lulu10 ja myslim,ze mozes.ved aj my sme z hodiny na hodinu sa rozhodli a sli sme hned stimulovat.

lulu10
9. jún 2011

@gabinkaa
@callex ja otehu prirodzene mozem a velmi lahko ale vzdy sa to skoncilo MA uz 3x, mame dost zle spermie 96-99% morfolog.zlych a fragmentacia DNA spermii 21% tak prave chceme skusit IVF s PICSI a vybrat spravneho bojovnika lebo mam strach ze ak zas otehu prirodzene tak sa to skonci tak isto a to uz neviem ako by som zvladla 😔

gabinkaa
9. jún 2011

@lulu10 tak to je iný problém, fakt záleží na vás, ak sa rozhodnete, tak sa treba do toho pustiť

lulu10
9. jún 2011

@gabinkaa ved prave ze to je iny problem 😢 niekedy si myslim zeby bolo lepsie keby som nemohla otehotnieť , isli by sme do IVF a hotovo ale takto clovek nevie na com je a // na teste este vobec neni vyhra ale len ZACIATOK 😔

miminkad
9. jún 2011

@lulu10 kedy mas dostat mrchu?nam naposledy vitouskova tiez vravela,ze by to mohlo ist aj prirodzene a to mame morfologicky dobrych len 5%.ale ked sme zvazili,ze cele roky to neslo,tak preco zrazu teraz,tak sme sa rozhodli to risknut a ist do ivf.este ked si premyslim,aj rizika,keby otehotniem prirodzene,mohlo by sa nam stat to,co tebe.rozpravala som sa o tom aj s minom a tiez bol rovnakeho nazoru ako my.takze rozhodnutie je hlavne na vas.mozno by ti stacila taka minimalne minimalna stimulka ako mne

gabinkaa
9. jún 2011

@lulu10 to veru je a nejaké vitamíny manželíkovi nepomôžu, čo hovoria lekári, dá sa ten spg zlepšiť? ja tiež hovorím že sme len na začiatku aj keď na testíkoch sú dve //

callex
9. jún 2011

@lulu10 tak ako si to napisala mne napis to aj machacovi..ze mas jednoducho stres a strach pred dalsim MA..a preto by ste radi co najskor chceli IVF+PICSI.myslim teda ze pri takom SPG to bude najlepsie.skuste ist do chorvatska..tamojsie more pomaha aj od mnohych zenskych chorob..pekne sa ti to tam dolu preplachne a potom sup na IVF.

luly3
9. jún 2011

pekné upršané ránko 😉
@gabinkaa no toto sa ale čudujem že v skalici robia HCG test len v stredu 😨 pretože mne
ho robili kedykolvek a mala som ho tam do 2 hodín a dokonca som si čakala na výsledky
a dali ich aj mne do roky a ja som snima išla doktorovi 🙂
tiež si tam robia čo chcú 😠 😠 😠
mnooo akedy budeš volať ???????

lulu10
9. jún 2011

@miminkad
@gabinkaa
@callex juli ideme na dovolenku do Grecka a potom by sme chceli zacat, samozrejme s minimalnou stimulkou a uz nech sa deje vola bozia 😎 len neviem celkom ako to podat machacovi aby nam zas nezavelil ze: to co urobime my v RF viete aj vy doma pod perinou" 🙄 ja viem ze to vieme ale dobru spermosku vybrat nevieme 😅

luly3
9. jún 2011

@miminkad dávala som si len jednu denne objednala som si to cez internet názov: kajanské korenie
pozri si to.
ale ak berieš prednison tak to určite nedávaj bo prednison a chilly sa medzi sebou bijú 😉

maticap.
9. jún 2011

@gabinkaa ahoj gabika, verim, ze hcg bude peknucke. Bohuzial, idiota najdes vsade. Takze vela trpezlivosti. 😉

@miminkad Ahoj, a Ty si na tom s krvickou vlastne ako? Uz stracam prehlad - ides alebo nie? 😕

gabinkaa
9. jún 2011

@luly3 nerobia ho len v stredu, minule mi ho urobili v piatok a dokonca mi aj tel. povedali výsledok, teraz asi šetria, tak čakajú či bude viac krvičiek a záleží aj na koho som tam natrafila, ak Ti niekto nechce pomôcť tak nepomôže a to som ju prosila a povedala, že som po IVF, nič nezabralo

gabinkaa
9. jún 2011

@lulu10 tak držíme palce na dovolenke, kam idete do Grécka? mne sa tam veľmi páčilo, ale krajšie bolo na pevnine ako na ostrove, teda bola som na Kréte a nejako ma veľmi neoslovila, možno to bolo destináciou,
pekne si to napísala s tým výberom spermošiek 😀

vrabcek24
9. jún 2011

@gabinkaa tak to teda bola ochota, veď sú to tvoje výsledy, tvoja krv, tak neviem, čo s tým robia také caviky akoby človek nemal aj iné starosti, ale ešte aj riešiť labák, tsss, 🙄 ale keď čiaročka silnie tak to bude OK 😵
@lulu10 na zlý PSG je dobré aj Mojžíšovej cvičenie, sú tam aj špeciálne cviky pre mužov, (ale ešte som nestretla chlapa, ktorý by cvičil mojžišku), len neviem v akom smere vylepšuje ten SPG

gabinkaa
9. jún 2011

@maticap. neviem aké bude, to bolo zrovna na 14. deň po IVF a teraz som 20. hrozné a za túto dobu neviem aké bolo HCG, veď to už ani nie je aktuálne, radšej sa ani nerozčuľovať nad naším krásnym zdravotníctvom,

lulu10
9. jún 2011

@gabinkaa my ideme na Rhodos, este sme v Grecku neboli tak neviem posudit, ale tesim sa velmi 😵 pekne tam zrelaxujeme a potom sup do RF 😉

lulu10
9. jún 2011

@vrabcek24 tak to neviem ako by som chlapa dostala na cvicenie mojzisky 😀 ale skusim mu to navrhunt 😅

vrabcek24
9. jún 2011

no my by sme chceli vypadnúť na dovču do Talianska, najprv do Álp,( ja som z dedinky v lesoch, no a vydala som sa na východoslovenskú nížinu,) takže mne tie hory fakt chýbajú, a potom k moru ale tiež v Taliansku, tak sa teším, 😀 a potom hurá do Brna 😀

gabinkaa
9. jún 2011

@maticap. neviem aké bude, to bolo zrovna na 14. deň po IVF a teraz som 20. hrozné a za túto dobu neviem aké bolo HCG, veď to už ani nie je aktuálne, radšej sa ani nerozčuľovať nad naším krásnym zdravotníctvom,

miminkad
9. jún 2011

@lulu10 vysvetli mu to tak,ako si to povedala nam.podla mna ta pochopit musi
@luly3 prednison neberiem,ale beriem antihistaminika,tak ci sa to teda aj s tym nebude byt.ked tak skusim len trosku tej chilly omacky si pridavat do jedla a ak narastu tie moje papricky,tak potom tie
@maticap. ja som bola,v piatok mam mat vysledky.a vy ako ste dopadli s tou dovolenkou a zubarom?idete teraz?aj ste uz vybrali kam?

dandy914
9. jún 2011

@lulu10 ved mu napis, ze chces IVF+ PICSi, a kedy by ste mohli zacat. uvidis co odpise a vysvetlovat mozes potom ked ta bude odhovarat.

@gabinkaa dobre ta natahuju s tym hcg. nerozumiem ako to moze tak dlho trvat a naco s tym robia take tajnosti, skoda slov... tak uz len drzim palce nech sa to dnes konecne dozvies.

gabinkaa
9. jún 2011

@vrabcek24 to veru je, ale čo už, len dúfam, že testíky neklamú a že sa s nami niečo deje, ale to dobré, snažím sa viac oddychovať, doporučoval to aj gyn, tak prajem krásnu dovču, ja som kedysi bola v Alpách v Taliansku, ale nie v rekreačnom zariadení ale súkromne, ale bolo pekne, len sme boli bez auta a tam je človek stratený

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre