Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cecil36
15. jún 2011

@lulu10 ahoj, aj mna by zaujimalo ako sa ma leamax 🙂 A pozdravujemeeeee🙂

lulu10
15. jún 2011

@cecil36 ahoj aj mne byvalo zle z utrosu aj ked som ho vkladala, vzdy som po nom vracala 😒 neznasla som ho dobre 😠

miminkad
15. jún 2011

@gabinkaa hrozne si nevyzerala,len zufalo a sklamane,akoby si to uz vopred zdavala.a vidis,babulo je tam 😵
@cecil36 ahoj,no niekedy je to hrozne to pocasie,tiez ma potom strasne boli hlava.inak vsetko ok?
@lulu10 ahoj,neskor jej zavolam,ako dopadla.som aj ja zvedava,potom dam vediet a odovzdam 😉 na to cvicenie nejdem,kvoli tomu ze stimulujem,ale dohodli sme sa,ze po OPU by som tam sla.to by uz asi nemalo byt nebezpecne.ona mi zatial spravi len nejake prve vysetrenie,aby vedela v akom stave je telo
@cecil36 odovzdam a zistim 😀

cecil36
15. jún 2011

@miminkad teraz tuk tuk zatial vsetko ok, uz nastastie ani nespinim. Len mam dilenu s tym utrosom ako som pisala vyssie ci vkladat ci jest ci znizit davku. Ked jem tak stale spim a je mi zle, vkladat sa bojim....Inak, co lekar to iny nazor. Dokonca ten dr. na pohotovosti mi chcel zmenit utros na dufik (to som zatial nespravila), aj mi ho predpisal.

cecil36
15. jún 2011

@lulu10 aha, tak asi nie som jedina 😒 Ja mam z tych lekarov uz taku dilemu...kazdy povie inak 😠

miminkad
15. jún 2011

@cecil36 ten duphaston si nedavaj.aj leamax ho dali v nemocnici,ale ked som bola u nasho dr,tak ten hned,ze nech jej dam vediet,ze ma brat utros a bola som jej ho zaniest.ze je o moc lepsi ako dufik.tiez ho kazal vkladat.ved skus opatrne vlozit aspon raz a uvidis,co to spravi.alebo jednu zjedz a jednu vloz.ak to bude ok,tak potom skus aj obe.ono to bola asi len blba nahoda vtedy

ninockaskv
15. jún 2011

dobre rano zeny.. a matky 🙂
@mia_15 stimulky len dve,a le mali sme 3x KET na krv chod, preco si nebola? 😨

@gabinkaa je to podla mna v poho, ja som v prvom trimestri mala na zaciatkuk priserne nafuknute brucho, neboj sa ty nic, vsetko bude v poriadku 😀

@cecil36 robi co ti kazu a nevymyslaj 😝 .. este chvilu vydrzis 😉 .. skus vkladat.. mne z neho bolo tiez divne, ked som ho zjedla

a co je inak s callex? 😕

cecil36
15. jún 2011

@ninockaskv rozkaz 😀 skusim vkladat 😉 Aj tak sme keks uz nemali ani nepamätam, tak aspon utros vlozim 😀

gabinkaa
15. jún 2011

@rebeka33 ďakujem, dúfam, že to tak bude 😵 😵 😵

lulu10
15. jún 2011

@ninockaskv ozaj kde je callex??? 😕

gabinkaa
15. jún 2011

@cecil36 ďakujem za ukľudnenie, dúfam, že to bude OK a teraz sa ako cítiš? ja som utroš jedla málo, nič mi z toho nebolo, ale táto dávka 4 je dosť veľká, to som neskúšala, držím palce

ninockaskv
15. jún 2011

@cecil36 budes potom.. teraz mate vyssie ciele.. mne ten sprosty utros totalne rozhadzal cely organizmus, co mi homeopatka poctivo davala 3 mesiace dokopy, tak sa tesim 😠

nemam tusenie, kde je callex, ja ze spominala dovolenku a zabudla som, dufam, ze su v poho 😕

miminkad
15. jún 2011

@cecil36 kedy ti bolo prvykrat vidiet srdiecko,pyta sa leamax?

gabinkaa
15. jún 2011

@miminkad tak to máš pravdu, že sklamane, lebo som myslela, že bude viacej vajok, ale možno boli kvalitnejšie 😀

gabinkaa
15. jún 2011

@ninockaskv ďakujem, dúfam, že to bude dobre, lebo je to všetko veľmi veľmi náročná cesta, aj Tebe moc moc držím palečky, aby si mala len a len pozitívne správičky 😉

martini
15. jún 2011

@rebeka33 morfo u Dankovčíka mám na pondelok...ale aj predvčerom som bola na ultrazvuk, lebo ma volal ten moj porodník...tak som síce bola nervozna, že načo toľko ultrazvukov, ale nevedela som ho odbiť, keď sa chce o mňa starať 🙂, takže som bambuľku videla...🙂
@miminkad @maticap. @ninockaskv @rienok @pikha baby, ďakujem...(aj vás to čaká...teda okrem @maticap. tá sa už dočkala)
@mia_15 hm..škoda...štastistická smola...ale pri druhom ivfku to už vyjde 🙂
@gabinkaa je to úplne ok...pobolievanie v podbrušku, pichanie...celý prvý trimester som to mala a lekár povedal, že to je normálne, že to nesmú byť dlhodobejšie a intenzívne bolesti a spojené s krvácaním alebo špinením. Proste hormóny sa v telíčku búria, HCG rástie o106, myslím, že aj progesterón a maternica rastie, úpony sa naťahujú a to pichá 🙂 ... to bude super vo štvrtok, sa teším ako nám oznámiš, že si videla krásnu dutinku v maternici a že to bola prvá super úľava... Ja som tiež bola na prvom ultrazvuku až 14 deň po pozitívnom HCGčku, mne tak zasa koudelka kázal...takže to je jedno či 10ty alebo 15ty...hlavne, aby HCG už bolo na 1000, lebo vtedy už je prvýkrát niečo vidno....a to ty už dááávno máš 🙂
@cecil36 ja keď som v 12 či 13 tt vysadila utrogestan, tak mi moj gynekolog tiež predpísal duphaston, že pre istotu proti potratu až do 18 tt. tak som ho brala asi do 16,5 tt, potom mi došli lieky a už som si nešla pýtať. A môj gyndoš je fakt starostlivý, takže možno aj takýto postup zváž. Ale ten utroš do 14 tt by som určite nechala. znižovanie dávky urob až posledný týždeň, teda ten 14ty. A ten keks si radšej odoprite 😉 , kvoli tomu hematomu ja by som to neriskovala...
@ninockaskv máš pravdu, kde je callexka? @callex...kde si? chýbaš nám... 🙂

cecil36
15. jún 2011

@gabinkaa urcite to bude ok 🙂 Mne to pichanie po par tyzdnoch preslo a teraz ma tak slabulinko bolelo iba v obdobi kedy by mala prist ms. A vraj aj to je ok.
@ninockaskv ved toho sa aj ja bojim, co to spravi s telom. Po porode si nasadim nejaku ocistnu kuru a asi aj homeopatika. Predsa len su to hormony. 😠 Jasne ciele su teraz vyssie 🙂
@miminkad fuu presne si nepamätam, ale zda sa mi, ze to bolo 7+6 a aj to len slabucko. My sme boli hold taki pomalsi 😀

miminkad
15. jún 2011

holky,pozdravuje vas leamax,dnes mala sono,zatial stale vidno len dutinku,ale ta rastie.v nedelu ma byt rozhodujuce sono,ze co dalej.tak sa teraz chuda obava,co bude

miminkad
15. jún 2011

@gabinkaa nezalezi na kvantite ale na kvalite 😉

cecil36
15. jún 2011

@miminkad a kolky tt by mala byt leamax teraz?

lulu10
15. jún 2011

@miminkad boze chuda, ta to ma tazke, ani zltovy vacok este nebol vidiet? to by uz mohlo byt... verim ze to bude ok

luly3
15. jún 2011

ahojte 😉
@martini utrogestan sa smie užívať len prvý trimester @cecil36 v druhom trimestri to rieš
s inými liekmi nie utrošom
@miminkad má to tá naša leamax tažké 😖 ale pevne verím že to bude všetko ok

cecil36
15. jún 2011

@miminkad tak som to kvoli leamax skontrolovala bolo to 7+4 a vtedy dr. povedal, ze vidi naznak srdiecka, tyzden predtym videl prvy krat zltkovy vak, dovtedy sme mali iba dutinku 🙂

cecil36
15. jún 2011

@luly3 to som nevedela, ze len prvy trimester 😕

luly3
15. jún 2011

@cecil36 napíš do Brna tvojmu dokimu čo by ti odporučili tam v 2 trimestri 😉
a prečo to chceš užívať veď už nekrvácaš a nešpiníš , nie????

cecil36
15. jún 2011

@luly3 ja sa sama v tom vobec nevyznam, nespinm, ani nekrvacam nastastie, ale moj dr. tvrdi, ze to brat musim, dr. v nemocnici nad utrosom kyvol rukov a predpisal mi duphaston (mam ho na policke 😀 ), Koudelka, ked som krvacala mi v telefone tvrdil, ze treba pomaly vysadzovat na 1-0-1, lebo, ze to by uz aj tak nepomohlo, lebo babo ma svoju placentu a utros nepotrebuje, Machac mi vcera odpisal, ze mam brat utros do 14tt. No, a ako sa mam v tom vyznat 😒 Co lekar to iny nazor.....

luly3
15. jún 2011

@cecil36 😀 😀 😀 ber ho do konca 1 trimestra a pomalinky ho vysadzaj tak
by som urobila ja asi 😕 😅 a to je pravda že drobec má už svoju placentu a
utroš nepotrebuje

rienok
15. jún 2011

@martini no ja si tým ani nie som veľmi istá... vyzerá to že v tomto živote asi nie 😒

cecil36
15. jún 2011

@luly3 uz pomaly budem aj koncit prvy trimester, teda 20.6. by som mala podla tehotenskej kalkulacky 🙂 Tak zeby som dnes dala 2-0-2 😉 Co ty na to?

cecil36
15. jún 2011

@rienok ja si myslim, ze urco to bude v tomto zivote 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre