Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miminkad
8. júl 2011

@naveen tiez nam to stale tak vychadza,ze to musime tak spravit.stale je viac pre aby som bola doma

martini
8. júl 2011

@pikha viem, že teraz nesedíš na internete a nečítaš nás 🙂 ale aj tak veľkááá gratulácia k malej slečne 🙂 nech ste zdraví a pekne rastiete 🙂
@callex nestíham nič 🙂 nechápem prečo v knihách píšu, že ženy v druhom trimestri sú plné energie a majú pocit, že všetko zvládnu...ja sa na nič nedokážem koncentrovať...v práci slabá výkonnosť, doma ešte horšia 🙂 a brúsim internetom a zatiaľ len kukám čo nakúpim 🙂 ale kupila som už prvé pyžamká 🙂 Jáj a ešte kukám aký prsteň mi mm za synáčika kúpi 🙂 tak si ho vyberám 😀 😀 no náročná úloha 🙂 a plus každý víkend sme niekde na nejakej akcii (svadba, promocie, 70tka, svadba...a vždy aspoň 300 km od domova...) ...no náročnééé 😉 A ty ako? už prešli všetky nevoľnosti? lebo neviem či tie špagety minule skončili vo WCku kvoli nevoľnosti alebo že sa nepodarili 😉 Bruško už začína rásť? Ja už mám riadne "bendžo" 🙂, keď poviem, že rodím až v novembri, tak sa každý na mňa divne pozerá...že až? No vyzerám ako by som mala už v auguste porodiť 🙂 V pase mám 100 cm a to som bola vždy tenká ako prútik 🙂 a pribrala som už 8 kg... hovorí, že na konci 6 mesiaca tehotenstva je pribratá polovica celkovej váhy, ktorá pribudne...takže ja som na začiatku 6teho mesiaca...tak sa môžem pripraviť, že pekných 20 kg priberiem 🙂
@maticap no to s tými testami je to fakt "úžasné"... buď je labák úplne nezodpovedný alebo to sestrička nevie do labáku dopraviť (aj keď ty si hovorila tuším, že si si to tam sama odniesla)... každopádne, morfologický ultrazvuk dopadol dobre, tak buď v kľude a už to ani nerieš (teda skús na to nemyslieť). Dubáčik nezbedníček je uuurčite v poriadku 🙂 a pekne si v brušku rastie?

naveen
8. júl 2011

tak u nas prisla dalsia kolegyna s tehotenskou knizkou 😨

martini
8. júl 2011

@naveen ty sa choď pekne zamestnať niekde napr. na políciu alebo do nejakej čisto vyvojárskej spoločnosti či k nejakým origoš ITkom...aby si bola v mužskom kolektíve...šak toto už nie je normálne 😠

naveen
8. júl 2011

@martini noo.. nic ine mi neostava a stale tu hustim do vsetkych, ze nam treba viac chlapov xixixi 😝

martini
8. júl 2011

@naveen tak sa aspoň nasačkuj do nejakej komisie, ktorá vybera pracovníkov...aby si to vedeľa ovplyvniť...teda vybrať chlapov 🙂)))

lulu10
8. júl 2011

@miminkad jáááj zas tie spermosky, ale robia šarapatu skoro všade... 😠

sisab
8. júl 2011

baby a zalievanu kavu mozem? Sa snazim obmedzovat kofein a dost trpim 🙄

martini
8. júl 2011

@sisab a neskusiš kvalitnu bezkofeinovu kavu...ja ani nepociťujem rozdiel 🙂 aj ke´d uznávam, že nie som kávová závisláčka 🙂

sisab
8. júl 2011

@martini ja som bola doteraz v pohode, od ET som kavu nepila, nahradila som ju nestle caro, 1x denne, ale posledne dva dni trpim, v robote ledva prezivam 🙄 no ved este par hodin a je vikend, musim vydrzat. mozno potom si kupim tu bezkofeinovu, dik 🙂

martini
8. júl 2011

@sisab víkend kľudne prespi 🙂 a na únavu si zvykaj...tehuľky to takto majä 😉 😀

sisab
8. júl 2011

@martini 😀 keby to tak bolo, tak kludne, dakujem si zlata 😵

naveen
8. júl 2011

podla mna kvalitna kava nie je na skodu a mimco aj tak este nie je napojene .. 😉

baby ved krucinal, otehotneju alkoholicky a drogovo zavisle, cigane, ktore jedia psov.. a my sa tu ideme pretrhnut a tazko je 😠 😠

inak som bola v tom Falcku, neda sa ani porovnat s dokinou Pracharovou v Ruzinove, sice ma skasla uz kopu penazi.. ale vraj som vychylena cela a mam jednu nohu kratsiu ako druhu 😀 😀 ale ze to mohlo byt aj horsie

gabinkaa
8. júl 2011

@sisab tak držím palečky, aby si našla na testíku krásne dve //, možno tie bolesti sú dobrým znamením, u mňa boli, aj keď ma chytala panika, že zasa nič 😉 😉 😉

gabinkaa
8. júl 2011

@naveen ja som si kúpila špaldovú kávu a je fakt chutná, bez kofeínu a má príjemnú chuť
dobre si to vystihla s tým krucinál................také typy vôbec nemajú problém s otehotnením, nezáleží im či to bude zdravé či nie, veselo holdujú svojím nerestiam........ 😠 čím viac sa snažíme, tým je to niekedy horšie, ja sa napchávam zeleninou, ovocím, aj keď mi to chutí, ale niekedy už aj vadí 😀

sisab
8. júl 2011

@gabinkaa dakujeeem 😵 zajtra rano asi budem pokusat stastie, 8den po ET bez PK, snad ma netrafi slak 😕

sisab
8. júl 2011

a este k tym alkoholickam a asocialom, to ja stale sa nad tym pozastavujem, ze ako je to mozne, ze oni sa rozmnozuju ako zvieratka, furt a kedykolvek... 🤐

gabinkaa
8. júl 2011

@sisab tak tfuj tfuj......nech je radosť veľká 😉

callex
8. júl 2011

@lulu10 kazda sme si presli tym obdobim..ja som tak posledny pokus 2-3x odlozila..a potom som si povedala ze uz sa nemam naco vyhovorit idem do toho teraz bud to vyjde alebo nie...
@sisab ja som mala oobrovske mrchovske bolesti a vidis ako to dopadlo 😉

callex
8. júl 2011

@martini hod foto bruska... 😎 a tie cm v pase...dobieham ta.ale ja som zatian nepribrala nist..len mi brusko vykuklo..ale stale nad nim uvazujem ci je to tehu brusko alebo slaninka po stimulacii.jaj fakt prsten...na to by som skoro zabudla..no to sa este nabehame..no a tie spagety mne a drobcovi asi nesadli..sem tam mi byva trosku zle..ale nie je to taka katastrofa ako predtym..skor mam pocit akoby stale plneho brucha akoby chcelo rast ale nema kam..a trpim skoro vecnym hladom..len tazko sa je s takym pocitom na bruchu..potom fucim ako slonik.sa fakt divim ze som nenabrala na vahe.a tieto horucavy to mi voobec nnerobi dobre..zle sa mi dycha nohy otazeju.. 😝 asi sa na leto odstahujem minimalne do tatier na gerlachovsky stit.

maticap.
8. júl 2011

@naveen tak jaaa to tedy beru sefe 😉 tie tri prdy sa mi veeelmi pacili, tchi 😵 .

maticap.
8. júl 2011

@martini dakujem za podporu. do labaku som si to odniesla sama - este som sa pani v okienku na prijme pytala, ze ci je vsetko spravne vypisane... vraj ano. Tak potom kto sa v tom ma vyznat....No a dubak si robi co chce - vrti sa jedna radost. Teraz som akurat citila ako si kopkal nozkami (alebo cim to robil 😀 ) smerom dolu ku konecniku. Najprv som netusila, co by to mohlo byt, no ked sa to opakovalo a potom "zatukal" aj o nieco vyssie, pochopila som, ze zase riesi nejake akrobaticke cislo 😵. Je to skratka loptos. Moj loptos 😀.
Inak, u mna je II.trimester fakt totalna pohoda. A dokonca sa obcas nemusim do domacich prac ani nutit - take sa mi predtym veru nestavalo... 😕. V pase som sa neodvazila zmerat, no nikdy som ho nemala stihly... 😒 a doteraz som pribrala cca 5 kg. Brusko mi zacina pri zohybani zavadzat, takze kazda vec padnuta na zem ma uz veru rozcerti, lebo sa musim zohnut - vrrr. 😠

miminkad
8. júl 2011

@lulu10 to asi hej 😒
@naveen no tak to sme tusim podobny krply 😅

bayley
8. júl 2011

@gabinkaa @callex ďakujem za vysvetlenie testov v tehotenstve. Uvidíme, ako to bude, ale zatiaľ som presvedčená, že žiadne testy a výsledky nechcem
@pikha gratulujem, želám hlavne pevné zdravie 🙂
@sisab držím palce na testovanie 😵
@naveen ty máš šťastie na tie tehule 😕
@martini krásne priberáš, ak bude u mňa všetko dobre pokračovať, myslím, že ťa budem nasledovať 😀 ja mám už teraz 3 kg navyše, celkom mi trčí brucho... ale to je dôsledok dovolenkového prejedania sa 😝
@gabinkaa už máš nejaké príznaky? Mre už prešlo aj tých pár, čo som mala 😕

rebeka33
8. júl 2011

@sisab ja si sem tam dám colu tak 1dcl ráno ak nevládzem vs´tať. No dúfam,že tam nájdeš // aj ked je to ešte trocha skoro.
baby hovorte mi o teple a opuchnutých nohách a ohýbaní. 😀

sisab
9. júl 2011

Ahojte, tak som testovala, je to negativne 😒 . Ak sa velmi snazim, vidim tam ducha, bol to nejaky woman secret test, ale vraj 10jednotkovy. Ja viem, este je trocha skoro, ale aspon nieco tam byt mohlo, ved mi vkladali troch. 😒

cecil36
9. júl 2011

ahojte 🙂
@sisab woman secret je šit, na ten kasli. Kup mamatest 10-ku a testni o dva dni 😉 Mne sa drobec zahniezdil az 9 den od ET (bez PK), takze u teba nadej stale je 🙂 Drzim palce 🙂

sisab
9. júl 2011

@cecil36 no mama test nemali, len tento 😖 ale dik za pozitivny pohlad na vec. 😵 Kym nie je ms, vsetko je mozne, minule som ms dostala zakazdym skor, ako som mala testovat...

gabinkaa
9. júl 2011

@sisab myslí, že 8. deň je ešte skoro testovať, keď si nemala PK a vkladali Ti na druhý deň, skús radšej na 12., ja som testovala až na 13. deň a bola som na tom rovnako ako Ty a ako hovorí @cecil36 skús mamatestom 10 kovým, zbytočne sa nestresuj

gabinkaa
9. júl 2011

@bayley nie nemám žiadne príznaky, ak nerátam, že ma bolia vaječníky stále a mám nejaké nafúknuté tvrdé bruško, aj mi je ľúto, že mi niekedy nie je zle 😀, ale cítim sa viac unavená a Ty máš nejaké príznaky? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre