Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rebeca_1
23. jún 2010

Ja som nikdy doma netestovala, vzdy som isla az na krvne testy.
@ninockaskv a ako sa citis? Myslis, ze je to tam? To by bol ten najkrajsi svadobny darcek....

moni19
23. jún 2010

Súhlasim s rebecou_1, že by to bol najkrajší svad. darček.

mimmi77
23. jún 2010

@rebeka33 to mi je veľmi ľúto ☹ obdivujem tvoju silu 😔 uži si pekné leto, dobre si oddýchni a nazbieraj sily do ďalšieho tehotenstva, tentokrát už určite úspešného 🙂

@lenka20 GRATULUJEM a veľmi ti prajem, aby si to dotiahla do vytúženého úspešného konca 😵

tomka12
23. jún 2010

@rebeka33 je mi to velmi luto 😢 drz sa

olympia
23. jún 2010

ahojte,
@lenka, potichučky no o to srdečnejšie ti gratulujem a teším sa z tvojho testíku. Nech všetko ide ako má, zelené ponožky to istia! 😉 😵 😵
@shandy, držím palce, držíííím! 🙂
@mimmi, viaceré sa tu zhodneme na tom, že prechod zo "slávneho" bratislavského CAR do brnenského bol ako vstup do iného sveta. Keby som mala všetky tie skúsenosti predtým, neváhala by som a šla rovno do Brna. Je to proste v drobnostiach, v prístupe, v tom, že ako píše mircallka, na človeka niekto zhúkne, pacientka je tam ako nesvojprávny objekt, nijaký dialóg, empatia, proste nula bodov. Nehodnotím teraz ich odbornú stránku, nato nie som kompetentná, ale ako pacientka svoje pocity snáď mať môžem (aj keď oni sa tvária, že nie). Takže ak je to pre teba len trochu možné, daj na svoju intuíciu a vyskúšaj Brno. 😉
@takynka, @zuzlík, už to máte za pár, držte sa. 😵
@rebeka33, je mi to nesmierne ľúto. Nech sa ti rýchlo zahojí telo aj duša, viem, že to veľmi-veľmi bolí všetko. 😔

ninockaskv
23. jún 2010

baby, ja neviem.. dnes kupim testy, ozaj, ake testy pouzivate? a uvidim, ako to rozdycham.. mozno potiahnem az do soboty, to je 30 DC mala by dorazit mrcha, ked dorazi.. tak to bude chaba sanca.. ale najneskor v sobotu testnem, aby som vedela, ci mozem pit uplne alebo len decentne 😅

rebeca, no nijako.. obcas ma brucho a krize pobolievaju, ako ked mam dostat mrchu, vajecniky citim.. ale inak nic.. pri nasom prvom malusovi som tiez nemala ziadne priznaky.. ale tak nejak som mala pocit, ze som tehotna.. teraz ten pocit hladam hladam. ale neviem najst 😖

takyna je mozno uz aj po a maju bibku na svete 😵

@olympia, tak to je super.. ja mam normalne taky pocit, ze ked KETiky nevyjdu, tak v tom brne to proste vyjde aj keby co bolo, ved prve dieta som donosila normalne, genetika je ok, len proste verit, ze raz sa embryjka zakusnu.. a stale o tom omielam dokola aj chlapovi aj psychologicke, uz su zo mna zblbnuti 😅 😅 😅
inak aj teraz, ked som bola na KETe, tak mi to robil harbulak, ci ktory a ukazal mi na monitore, kam ich vlozil a sice ma tam nechali v takej neutulnej miestnosti a behali okolo mna, ale stale som videla na malusov.. a hned je to uplne iny pocit.. taky realnejsi 😝 😝

inak ak budem musiet ist do toho brna, tak prisamfakt kupujem zelene ponozky, nezachytila som, ako ste k tomu prisli, ake kupim 😝 😝 😀 😀

olympia
23. jún 2010

@ninockasvk, no ved hádam si už tehotná a nijaké CAR potrebovať nebudeš. Ale keby predsa... tak aspoň máš v zálohe lepšie riešenie, no nie?

brita
23. jún 2010

@lenka20 Leniček, veľká gratulácia, sú tam obe bublinky, uvidíš 🙂)

ninockaskv
23. jún 2010
ninockaskv
23. jún 2010

@olympia, jaaaj ja by som to brala, ze uz ziadne cary ☹ ☹ ☹ a ked, tak nech sa mi tam ti chlapi opatruju, nieze mi niekam zdrhnu 😠

shandy
23. jún 2010

ahojte dievcence 😵 😵 😵
tak sa hlasim po OPU a dakujem vsetkym velmi pekne za drzanie prstekov a za to, ze ste na mna mysleli, lebo to pomohlo 🙂 , mame 7 statocnych vajok 😅 , tak sa trosku tesime, ale nie velmi, lebo vsetky vieme, ze to je este len uplny zaciatok velmi dlhej cesty.
inak co vam budem hovorit, vcera vecer sme absolvovali defekt, tak sme este rano sli pre moje auto, lebo sme to nechceli riskovat, ze pojdeme do Brna bez rezervy. este nam ani tepla voda netecie (uz treti den, robia udrzbu)...dnes bolo v repraku inak veeela ludi, asi najviac co som zazila. Koudy bol perfektny, ja som ho chcela na OPU, ale nemohol prist, tak volal Machacovi, ze ci sa moze o mna postarat on, tak Stepan vbehol na izbu, podal mi ruku a ze teda urobi vsetko preto, aby sa to tentokrat podarilo a ja som mu to fakt do bodky verila. Klobuk dolu z Reprofitu, fakt u mna jednicka, aj ked neviem porovnat, nemenila by som 😅 ...
no a idem vas teda docitat..

shandy
23. jún 2010

@rebeka33 🙄 😔 😔 😔 😔 😔 , nemam slov 😔 , urob ako citis...verim, ze nacerpas nove sily a potom to vyjde, uz aj s fraxikom. asi vacsina z nas su tu take, co museli a musia zdolavat kopec prekazok, ale verim, ze postupne bude kazda z nas mamina...
@rebeca_1 ako si dnes dopadla?
mircallka a ninocka, veru tie zelene ponozky som nestihla 😀 , tak som dala ruzove 😉 , mala som naplane take pasikave, ale neboli oprane...
myslim aj na nase tehulky pred porodom takynku a zuzlik.
pozdravujem vas vsetky, idem este oddychovat, kedze zajtra zarezavam v praci...

olympia
23. jún 2010

@shandy, perfektný výsledok, moc sa teším! 😵 Pekne oddychuj a zotav sa, dúfam, že zajtra oznámiš krásny počet oplodnených vajok! 😉

maticap.
23. jún 2010

Ahojte dievcata, som tu nova - v tejto teme... mohla by som vas zahltit svojimi otazkami ohladne reprofitu? 😉 Aj som zacala citat od zaciatku vsetky vase prispevky, no je toho tolko, ze som to po cca 12 strane vzdala 🙂 .

moni19
23. jún 2010

@shandy supeééér, ja som tomu verila, že nemože byť 2x za sebou zle. Tak teraz držím palce, nech sa pekne oplodňuju. Zajtra nech Ti nahlásia krásne bunkovce. 😵

@rebeca_1 som zvedavá, ako dopadneš. Čo ti vymyslia. Dúfam, že budeš spokojná. 🙂

Pekný večer. 🙂 🙂 🙂

moni19
23. jún 2010

@maticap. vitaj, jasne že možeš. 🙂 🙂 🙂

rebeca_1
23. jún 2010

@shandy waw, skvely vysledok. Dalej drzim palceky!

Dnes doobeda mi volali z Reprofitu, ze Stelcl musi niekam odist a na konzultaciu ma zoberie niekto iny. Zobrala nas Vitouskova a konzultacia dopadla vyborne. V reprofite sa nam pacilo, o pristupe ani nehovorim...

Dohodli sme sa zatial na minimalnej, tabletkovej stimulacii kedze mam PCO a posledne IVF bolo v aprili 2010. Zacinam stimulovat od dalsej menstruacie /cca 18.7.2010/ clostilbegytom a uvidi sa ako zareagujem. Bavili sme sa aj o stopnuti stimulacie ale aj o dopichnuti nejakych hormonov.
Mam jej este poslat vysledky z genetiky a hematologie. To by som mala mat zaciatkom buduceho tyzdna.
Bola prekvapena akymi obrovskymi davkami som bola stimulovana tu na Slovensku.
Takze liecky mam uz doma, vybrala som si ich priamo v Reprofite. Uz sa caka len na menstruaciu.

Inak cestou do Brna preletel nad nami bocian...
... a cestou spat som si kupila krasnu kabelku.

olympia
23. jún 2010

@maticap, vitaj, jasné, pýtaj sa. 🙂
@rebeca_1, podľa mna je Vitoušková skvelá, aj ja som z nej mala veľmi pozitívny pocit. 😵 No a ten bocian a ešte aj kabelka, ts, ts, ts. 😉 😉 😉

maticap.
23. jún 2010

Takzeee, kde zacat? 🙂 Potrebovala by som vediet nasledovne: ktory lekar ma odosle na akehokolvek CAR - resp. do Reprofitu? Moze to byt moja obvodna gynekologicka alebo lekari z mojej spádovej antisterilnej ambulancie? Alebo sa len tak z nicoho nic sama objednam a hotovo? 😀
Ake vysetrenia pred IVF musime s manzelom absolvovat? Pri vstupnych vysetreniach v nasej antisterilke mi zistili hyperfunkciu stitnej zlazy, ktora je po roku liecby v norme. Teraz som uz bez liekov na stitku, v norme som od minuleho roka a stale netehotniem... manzelov spermiogram bol este v ramci normy. V ramci hormonalneho profilu mi stanovovali zenske hormony iba na 3.den cyklu a vyzeralo to byt OK. Tak sme stihli tento rok absolvovat tri IUI, ale bez vysledku. Nasledovala laparoskopia, ktora nic nepreukazala- cize som akoze zdravy jedinec alebo len zle vysetreny pacient... 😠
Prezradte mi, ake testy - napr. imunologia, hematologicke vysetrenia alebo co dalsie by som mala absolovat a ci mi ich mozu alebo maju urobit v reprofite alebo to mam skusit najprv na Slovensku? A ak v Reprofite - aky je asi cennik?
Urcite ma este napadnu dalsie otazky, zatial iba tolko... ale aj tak dakujem! 😉

lenny71
23. jún 2010

ahojte
shandy...no vidíš že to ide 🙂 super vajuchááá 🙂
lenka ...gratulujem 2 čiarky na 8 deň ...tak to je určo tehu 🙂
rebeka 33...viem, že je to ťažké...ale bojuj...ono to príde len asi si musíme dlhšie počkať 😔 🙂
baby neviete čo je s orsulkou? mám u nej niečo schované 😎 na stimulku a už som sa dohodla s dokynou tak by som jej chcela dať vedieť že už mi to može poslať.Písala som jej aj IP a zatial nič. Dúfam že jevšetko ok 😒 🙂
ninocka..krásnu svadbu a ešte krajšie dve čiarky prajem 🙂
baby všetky vás pozdravujem

lenka20
23. jún 2010

ahojte zlaticka moje, dneska som nenetovala ale myslela som na vas 😉
takynka sa neozvala zatial tak myslim, ze su este asi v kope... dakujem vsetkym za tichucke gratulacie, u nas zatial vsetko OK, klop klop klop, dneska som doplnila zasobu testov a zajtra chcem mrknut ci nam ciarka silnie a potom este v sobotu teda uz oficialne... len sa mi nepodarilo zohnat moje oblubene pasikave mamatesty, len nejake ine, vraj je to dcerska spolocnost tej firmy co robi aj mamatesty a tie pasiky vyzeraju uplne rovnako, tak to bude snad takisto spolahlive...len citlivost od 25UI, mamatest mal od 20UI...
rebeka33 - je mi to strasne strasne luto 😢 😢 😢 😢 😢 no musime verit, ze nabuduce s fraxikom to uz celkom iste dotiahnete az do konca, uz minule som ti chcela napisat, ze pri vysokom homocysteine vobec nemala hematologicka vahat, aj keby si vobec nebola tehu alebo neplanovala tehotenstvo, ked je kombinacia MTHFR plus vysoky homocystein tak jednoznacne sa to musi riesit, lebo hrozi tromboza.... toto mam od mojej hematologicky.... nechcela som ta s tym strasit kym este nebolo jasne co sa deje, ale teraz jednoznacne musis ist na hemato a nieco s tym robit... aby ked pojdes zas do brna tak aby toto uz bolo pod kontrolou... myslim, ze dovolenka ti len prospeje a potom uz budes tehula, 100% !!!
shandy- no jejeeeeej, gratulujem, 7 statocnych 😅 😅 😅 😅 😅 😅 drzim palce nech sa vsetci oplodnia 😅 😅 😅 ano, aj machac je zlaty, velky sympatak, na vsetkych sa usmieva ked ho vidis v cakarni... tak thuj thuj thuj 😉 😵
rebeka 1 no ako sa ti pacilo na konzultacii?
maticap pytaj sa kludne, to ti verim, ze sa ti nechcelo tie vsetky strany preluskat, ja som nieco minule hladala a tiez kym som to nasla tak infarkt 😝

mircalla
23. jún 2010

@maticap ziadne odporucaenie od lekara nepotrebujes
co sa tyka tej stitnej, HP a spermiogramu - dones vysledky, co mas, dohodnete sa, ak daco este treba...dorobia sa vysetreania tu alebo na slovensku, ak bude potreba
Imuno, hemato ci genetika - to nie su ziadne povinne vysetrenia, vacsinou ich absolovali kocky, co mali za sebou potraty na odhalenie priciny, tak to by som zatial neriesila, ale inak tieto vysetrenia je dobre absolovovat na slovensku. zatial nemam velmi preco.

cennik by mali mat na sranke - zavisi ci chces IUI, minimalnu stimulku, klasicke IVF....

@shandy - tesim sa....dufam,z e zajtra pridas dalsie dobre spravy

olympia
23. jún 2010

@maticap. do Reprofitu nemusíš mať nijaký výmenný lístok, z ničoho nič sa objednaj a hotovo! 😎
Ja som pred prvou konzultáciou poslala lekárovi vyplnený dotazník, ktorý mali vtedy na stránke, sú tam otázky týkajúce sa zdravotného stavu, absolvovanej liečby v nejakom inom CAR atď. Mala som potom so sebou aj všetky možné výsledky, ale tie som ani nemusela predkladať, doktorovi stačil ten dotazník, nepotreboval si overovať, či som doň uviedla údaje správne (aj v tomto je ten prístup iný). Vyšetrenia (hematologické, genetické, alergológia, zoonózy, stery na chlamýdie, mykoplazmy, ureaplazmy, reprodukčná imunológia, dokonca aj reumatologické vyš.) som mala spravené na Sk, okrem protilátok proti trofoblastu, to mi robili v Prahe.

olympia
23. jún 2010

vlastne @mircallka ti napísala lepšie, lebo ja som mala toto všetko vyšetrené ani nie preto, že by som nemohla otehotnieť, ale že som stále potrácala. 😔

maticap.
23. jún 2010

dakujem, ste zlate 😉 . mam obavy, ci ta moja antisterilna poradna dokaze este vybavit alebo vykonat nejake z vyssie spominanych vysetreni (imuno, chlamydie, atd.). Doteraz som nebola ani raz tehotna a 3 neuspesne IUI mi stacili... Po laparke mi moja obvodna gynekologicka sama povedala, ze teraz nam uz ostava iba IVF a sama zacala hovorit o tej imunologii - no od rozpravania k činom je niekedy daleko... ktovie ci ma najprv neodporucia do nejakeho slovenskeho CAR -u a az potom sa budem moct rozhodnut pre CZ a Reprofit....A este jedna otazka - klasicka: ako finance narocne je v R. , nativ, soft a klasicke IVF? Co ste platili okrem samotnych zakrokov? Podiela sa na nieco slovenska pojistovna -napr. VsZP?

lenka20
23. jún 2010

no vidim, ze kym som dopisala tak uz sa ozvala aj rebeka1- tak super, ze sa ti pacilo a ste aj vybavili, ba dokonca aj nadstandard - ten bocian a kabelka 😉 😀
lenny ale co, tak ides na vec? huraaaa 😵 😵 😵 😵 😵 budem drzat palce samozrejme 😉
maticap odoslat ta nik nemusi, ide len o to, aby si vedela podat lekarom v CAR info o tom, co bolo robene, kedy a aky vysledok.. ak si vyberies reprofit tak sa k nim telefonicky objednas na konzultaciu (odporucam vybrat niekoho zo starej party - Stelcl, Machac, Koudelka, prip. este Vitouskova), dobre je ak by si mala so sebou cerstvy HP (1.-3.den MS) no a tie infosky.... nepises o manzelovom spermiograme, aj na to sa vas budu pytat, ak bol v norme tak nic...
vysetrenia si daj urobit doma, hlavne teda hematologiu... a zopakovala by som tu stitnu, pre istotu... inak vyzera ze mate vsetko co treba, nepises ci mavas ovulku, ak ano, tak by ti zrejme navrhli soft, teda minimalnu stimulaciu... neboj, moze byt zadrhel len v tom, ze mozes mat trebars protilatky proti manzelovym spermosom a to sa jednoducho pri IVF obide...IUI v takom pripade nestaci..

lenny71
23. jún 2010

maticap...teba nikto nikam odporúčať nemusí...ty sa rozhoduješ sama kam ideš...môžeš navštíviť viacero centier nezáväzne a potom si vybrať...ale ak možem a myslím že hovorím tu za všetky tak jednoznečne Brno RF to vyhráva na celej čiare.Aj shandy tu na SK nebola a išla hned tam a keby som o Brne vedela skôr tak to urobím aj ja.Tu na Sk sme do IVF ako samoplatci vrazili 2000€ a v Brne nás soft vyšiel necelých 20000.-

lenka20
23. jún 2010

pokial viem, tak poistovna sa na nicom nepodiela, ale bolo by to treba preverit, tu sme z 99% take baby, co uz sme vycerpali vsettky pokusy cez poistovnu a sme samoplatkyne... inak ta to vyjde zhruba tak ako keby si sla na SVK cez poistovnu a doplacala to co poistovna nehradi.... zhruba 1000eur a to som mozno povedala vela, ak budes mat len tabletkovu stimulku tak to bude este menej...

lenka20
23. jún 2010

no babule idem na telku, pekny zvysok vecera 😵 😵 😵 😵

shandy
23. jún 2010

no vy ste toho za chvilu popisali zasa 😀
@olympia, @moni19, @mircalla aj ja dufam, ze zajtra budu dobre spravy 🙂
@maticap. vitaj u nas 😵
@rebeca_1 tak pozeram, ze si spojila prijemne s uzitocnym 😀 a este k tomu kabelocka, no niekomu je hej 🙂 , tak pri kontrole by to chcelo ku nej topanocky, hm? 😉 , tesim sa, ze uz aj ty o chvilu stimulujes 🙂
V reprofite budu mat slovenske leto 😀
maticap. ja ti odporucam si urobit este to imuno. ja som tiez este tehotna nikdy nebola, ale vzhladom k tomu, ze mam autoimunitne ochorenie stitnej zlazy (neviem na akom podklade mas ty tu hypertyreozu), tak to bolo celkom vhodne 😉 a za tie prachy to stalo, aj ked sme si to sami platili v Prahe. Dovtedy sme boli aj na spg - len mierna odchylka udajne podla Ferticentu, po navsteve reprodukcnej imuno v Prahe, spg uplne zly na IVF ICSI....takze minimalne by som si nechala na tvojom mieste zopakovat spg a tie imuno vysetrenia a aj tu stitnu ako vravi lenka. ja som si vsetky vysetrenia dala urobit este pred Reprofitom.
@lenny71 dakujem, verim, ze aj ty uz budes mat druhy pokus v R. uspesnejsi
@lenka20 si predstav, ze mne minule predali mama test s 10 IU a bolo tam napisane, ze novinka 😵 , zajtra drzim palce na testik, nech su minimalne rovnako silne 🙂
@rebeka33 suhlasim s lenkou, to hemato urcite treba poriesit. niektori maju tendenciu to podcenovat...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre