Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
19. jan 2010

no tak julietka to este stiham teda🙂 dik za info.
len mi je divne, ze to nerobili uz, ved som bola na krvi 13.1., to bol prave zaciatok 12tt, urcite sa na to opytam. mozno to nie vsetci doktori robia tie prve a robia az tie druhe testy...ale moj doky neni ziadny amater, robi aj v iscare...snad vie, co robi

jasne, su cerstve, lebo spermie dava moj priatel, darkyna absolvuje celu stimulku. je to trochu take divne, ze mimi zo mna nebude mat nic, ale zvykla som si.

aj moja kamoska mala to trpnutie, jasne, ze to po porode zmizlo.

julietka
19. jan 2010

taky blbe ze musis do nemocky, doma je len doma, ale v tvojom pripade je to urcite najlepsie riesienie ked budes s bobacikom pod dozorom, aby sa nic nestalo. moc drzim palce a urcite sa ozvi cez laptop ako sa pekne drzite 😵 neboj vsetko dobre dopadne 🙂

mircalla
19. jan 2010

taky drz sa....mrzi ma, ze ta nemocka, ale urcite to je naj riesenie ako pise julietka...

viem, ze si s tym v podstate ratala. nech si co najskor doma. mame to tazke a vselico musime vydrzat, ale stoji to za to.

julietka
19. jan 2010

mircala ale ked si myslela testy z krvi tak mne prvykrat brala moja lekarka krv v tehu az v 16tt dovtedy nic, som myslela ze tie screeningove vysetrenia myslis ten UTZ co sa robi v danom tyzdni.. 😉
lebo na ten UTZ som bola 12+4 a na krv prvykrat az v 16tt

mircalla
19. jan 2010

ok, ja som myslela prave screening, ostatne mi uz brali pred tyzdnom...teda v zaciatoku 12tt🙂
ved zajtra mam poradnu vyzistim....🙂)

tanitta
19. jan 2010

ahojky..
Takyneck.. co to citam?? ☹ ...ale zvladnete to....budes dostavat infuzky...vidrzis...aj lezanie...pre drobceka vsetko.... velmi na vas myslim a keby nahodou nemat net mas na mna cislo daj vediet co ako.... aj ked len sms ze ste ok... na ako dlho by si tam mala ostat?....dufam ze nie nadlho nemocnicne prostredie nie je nic moc ale to vieme 😔 ....

avaka
19. jan 2010

Leni,tak ide do tuheho 🙂 Drzime palce na vela krasnych embryjok,hlavne,ze maminka bude mat hlavu v klude 🙂
Taky,veru lepsie,ked budete pod dozorom,preliecia a aj ked zasiju,snad tam nebudete musiet zostat dlho,a a k aj stoji to urcite za to.. 😉 daj vediet,ako sa Vam dari
Juli,no to musi byt neprijemne,ale porod sa blizi a a potom ked uz budes chytat miminecka sa cit vrati.. 😵
Ja do nemocky nechodim,lebo moj dr.ma vsetko v ambulancii,tak mi robi aj prietoky,on je aj porodnik,la pracuje aj v nemocnici,len teraz mi prietoky nerobil,preto mi to bolo cudne..minule -pred tyzdnom boli dobre..
Tani,ahoj 🙂

julietka
19. jan 2010

avka to mas fajn ze nemusis nikam cestovat kvoli lekarovi ked ta ten isty aj odrodi. Ja sa musim kazdy tyzden teraz trepat do Ba a aby som sa vyhla ranajsej zacpe tak uz o pol siestej musim vyrazit...ale snad tam nepojdem uz viac ako trikrat 🙂
no dufam ze ten cit sa vrati. moja svagrina mala to iste a po porode jej to ostalo a musela si to dat zoperovat.

zajacik...
19. jan 2010

Takynka silno na teba myslim, drzkaj sa a nech ste cim skor s drobcekom v brusku opat doma 😉

mirinda10
19. jan 2010

ahojte babulky
lahhelik je mi luto ako to dodpadlo ale dievcata ti dobre radia, treba asi urobit dalsie vysetrenia a laparku ale verim, ze sa to urcite raz podari
avi to som prekvapena ale krcok skor bude mat v tvojom tyzdni 1,5 cm ako 2,5 cm inak prietoky by mal merat kazdy tyzden a taktiez by si mala ist na monitor
lenik drzkam silno palceky na ET
taky nemocka nie je vyhra ale treba urobit vsetko aby drobcek zostal v brusku co najdlhsie a ak treba tak treba a radsej nemocka ale urcite to vydrzite
ja mam zajtra poradnu tak som zvedava co bude nove a idem sa pokusit porozpravat s doc ci by ma nerodil, podam hlasenie
mircalla v Medifere robi dr Holan prenatalnu diagnostiku a inak by sa to malo robit v ten isty den ako krv ale asi chodis k Hruzikovi ci k niekomu inemu? povedz mu, ze chces zmerat NT a skontrolovat nosnu kosticku alebo nech ta posle k Holanovi
inak aj mne strasne trpnu prsty na rukach je to hrozne ale co sa da robit musime vydrzat 🙂
labusik kedy mas termin na OPU?

zuzla80
19. jan 2010

Aahojte babulky, ja som opäť bez netu, tak sa vám len tak v rýchlosti ozývam od našich.

Takynečka moja myslím na vás a veľmi, radšej takto za včasu, akoby malo byť opäť neskoro. Držte sa mi 😵 Inak mne ešte doki vôbec krčok nekontrolovala, ona sa zo začiatku veľmi rýpať vo mne nechcela - možno teraz vo štvrtok bude premiéra

Lenik aj ja myslím na tvojich bojovníkov a posielam im toooľko pozitivuš energie, že to proste musí výjsť. Teším sa na správičky o vás.

Zajulko nestíham ísť na bab@tko, ale štvrtok 15.15. tak ako vždy platí aj u mňa - a veľmi sa teším. Ak by sa náhodou niečo zmenilo tak mi daj vedieť smskou, lebo do zajtra net určite nebudem mať a vo štvrtok mám doobeda poradňu, tak neviem ako sa mi podarí dostať na net.

Avuška bublinky zatiaľ stále tak rovnako - neskôr ti písnem aj ip 😉

Babulky všetky do jednej vás pozdravujem

zajacik...
19. jan 2010

Zuzlik tesim sa 😵

labus
19. jan 2010

ahoj kočky
Mirindik tak OPU bude vraj v nedelu alebo v pondelok. Ja som uplne spokojná kedže mám 4 folíky jeden má 13 a 3-11 tak Štelcl povedal že to natiahneme aby všetky dorástli. Viem že 4 je málo ale u mna je to obrovsky uspech ja som mala 4 len na prvom IVF a potom vždy len jedno. Voštvrtok mám další UTZ ale u moje lekárky a mám zavolat a dozviem sa krorý den ale ak sa bude dat tak asi v pondelok aby mi punkciu mohol robit Štelcl.

mircalla
19. jan 2010

labus, podla mna slusny vysledok a fakt uspech s fsh ake mas, super. ja mam fsh nizsie a posledne 2 stimulky to nedotiahli na 4 foliky

taky, myslim na teba

lenka, som hrozne zvedava na vysledky opu...inak lenka je osoba, co ma vlastne priviedla k repraku🙂

ja mam tiez zajtra poradnu + vysledky tych beznnych krvnych testov, tak prosim drzte palce. vzdy mam pred tym taky mensi stres....zatial si to nejako neviem uzivat.

pozdravujem vsetky

lucifuk321
19. jan 2010

Ahojte.

Kedze sme tu novi, chceli by sme sa popytat na niektore veci, ktore nas zda sa ze tiez cakaju, kedze nevieme prirodzene otehotniet.

Je to niekto aj z Kosic? Rozmyslame nad kosickymi centrami, ale je vidno, ze Brno je tu chvalene z kazdej strany.

Poradi niekto...?

minka051
19. jan 2010

mircala

aho chcem sa len opýtať. čítam že máš darované vajíčka. ja sa na to teraz tiež pripravujem. Dnes som bola na UTZ aká je sliznica má 9mm vraj dobré na 10DC. Len by som chcela vedieť kolko dní pred ET si brala Utrogestan. Ja chodím do Repromeda. dík

julietka
19. jan 2010

mircala ja som cele tehu cakala kedy si to zacnem uzivat 😀 na zaciatku som sa bala aby sme o to neprisli a to trvalo do nejakeho 25tt a odvtedy sa trasiem aby sa skor nenarodili no a teraz si uz neviem uzit nic, pretoze ma vsade tlacia, nemozem sa zohnut, uz sa ani na wc neviem utriet sorry ze to takto pisem, ale je to tak, muz mi zavazuje topanky, v noci sa neviem otocit na druhy bok, lebo nielen ze je to fyzicky narocne, ale to aj strasne boli kedze su obaja zakliesneni pod mojimi rebrami, takze iba lapam po vzduchu od bolesti..a uz zacinam mat ten pocit ktory som nikdy nechapala u tehosiek ze nech je uz koniec lebo neviem ako dlho to este takto vydzim 😅
ale nechcem aby toto vyznelo ze sa stazujem, to vobec nie, len som ti chcela naznacit ze si to zacno uzivat hned teraz 🙂 a nie je krajsi pocit na svete ako citit tie pohyby babatka a este ked su dvaja a zacnu kopat v tandeme tak je to strasne mile 🙂

labus
19. jan 2010

Mircalla presne tak aj podla mna na jeden vaječík a FSH 17 je to super ..už len nech to dotiahnem do uspešneho konca ..ale je to nádejne a to zatial stačí

julietka
19. jan 2010

labusik ja som tiez mala pri softe 3 a 5 vajok a to je medzi nami asi 10 rocny rozdiel, takze mas krasny vysledok 🙂
silno ti drzim palce 😉

labus
19. jan 2010

Julietka hej ja viem ja som spokojná ale ja som to mala mega soft lebo som brala Clostil2x1 a plus 225j GONALU naraz ..teraz dalej 225j GONAL a dakujem za palce ešte ich budem moc potrebovat ved je to len začiatok

lenka20
19. jan 2010

caute zlaticka, dakujem vam za palceky a pokracujte, lebo ich budeme potrebovat 😵 😵 😵 este sa to len rozbieha 😉
minka aj ja mam darovane vajka a utrogestan sa zacina brat od OPU darkyne, aspon tak to mam v papieroch, zatial beriem len estrofem...aspon v repraku je to tak.. ale co si pamatam tak aj v heliose to bolo tak nejak..
lucifuk - su tu aj dievcata z KE, ja myslim, ze pri tych investiciach do IVF tie cestovne naklady sa nejak daju zvladnut a hlavne, za Reprofitom sa naozaj oplati cestovat, je to celkom ine ako nase centra na slovensku, ja by som tam sla aj o polnoci aj keby sa prestahovali az do plzne alebo aj dalej 😝
labusik 4 foliky to vyzera vyborne, len tak dalej 😉
takynecka drz sa zlatko, vydrzis to v nemocke neboj zvladnes to, nic prijemne to neni ale na druhej strane budes pod dozorom, vzdy lepsie ked ta budu pravidelne kontrolovat.... a poriesia ten krcok.. myslim na teba, aspon si tam oddychni, nieze si budes brat pracu so sebou!!!
diorik moja tak to vidis, som vytazena, nestiham ani netovat..
pekny vecer vsetkym 😵 😵 😵 😵

lucifuk321
19. jan 2010

lenk20...tak to brno musi byt fakt dobre 🙂 a ma to aj nejaky web? lebo na googli som nasiel viac centier, co su v brne a teraz neviem, ktore je to spravne...

julietka
19. jan 2010

vitam ta lucifuk 😉
myslim ze priamo z Kosic je tu zuzlik, ale momentalne nema pristup k netu, ale ona sa ozve 😉

julietka
19. jan 2010
lucifuk321
19. jan 2010

julietka...dik za info, pockam, kym sa niekto z ke alebo z vychodu ozve...

ako som sa docital, pred jazdou do brna sa treba objednat. kolko asi trva, kym na nas pride rada? su dlhe cakacky?

mircalla
19. jan 2010

mno lenka uz odpovedala k tomu utorgestanu, je to tak, zacina sa uzivat od opu.
sliznica 9mm je pekna na 10. den, takze pripravena. repromedu tiez ludia chvalia (dokonca 2 gynekologovia od nas, co sme sa tak zbezne bavili), ale osobne nemam skusenost

cakacky na darcovske v reprofite su tak 8-9 mesiacov....treba vyplnit dotaznik so zakladnymi poziadavkami, urobi sa par rutinnych vysetreni, oni daju termin potom....resp. daju termin a vysterenia sa mozu aj potom....ak si to rozmyslite, alebo medzitym by ste otehotneli, nic sa nedeje, len to oznamite, vsetko sa aj tak plati az potom

mircalla
19. jan 2010

lucifuk, cakacky na konzultaciu su tak tyzden....niekedy ani nie....

julietka
19. jan 2010

lucifuk staci ak napises na ich mail co maju na stranke zverejneny,ze by ste mali zaujem sa objednat. Strucne popises aky mate problem, prip.co ste podstupili uz...oni ti najneskor do dalsieho dna poslu termin kedy vas objednavaju aj ku komu

lucifuk321
19. jan 2010

mircalla...a vysetruju aj muza, alebo len zenu?

mircalla
19. jan 2010

aj muza...konkretne co vysetruju zavisi, ci budete mat trebars ivf (spermiogram) alebo trebars tie darcovske. samozrejme, ak je treba, robia viac vysetreni, zaivisi od anamnezy. pri darcovskych sa robi viac vysetreni, ale staci to jeden odber krvi....ja som si to davala robit tu,len mi povedali, co treba

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre