Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
27. júl 2011

@bayley mali predvcerom a asi 4 dni pred narodkami sme zacali chodit

lenka_21
27. júl 2011

@cecil36 Ahooj, no my momentalne relaxujeme a doliecili sme vsetky bakterie ... aspon dufam 🙂 😉 🙂 Koncom augusta mam kontrolny ster, ak to bude fajn tak zaciatkom septembra soft stimulka v RP ... 😎

@wodanka Baby ti uz napisali a ja sa stotoznujem s ich nazorom ... my mame v plane adopciu, uz sme v poradovniku a tak moznost darcovstva (akehokolvek je pre nas vyriesena 🙂 ... u mna bol iny zdravotny problem a az doteraz som nemohla nic riesit co sa tyka CAR, hormonov ....atd a preto sme sa dali na adopciu. Asi by som zvazila ten soft co ti navrhuju kocky (ak mas na to este sil) - iny protokol moze zabrat a popripade sa vybrat tym darcovskym smerom (ja by som sa este pozrela na zdravotne rizika, ale to ti urcite v CAR vysvetlia) a ak by to bolo OK tak sup na to 🙂 😉 🙂 Drzim palceky!!!!

@pikha Vitaj medzi nami ... stretko planujem zaciatkom augusta a tak verim, ze Dianke ukazeme aj dennu Nitru 😀 😀 😀

@bibi24 Vsetko ti uz napisali baby, ale co sa tyka dokumentacia ja by som v Iscare BA trvala, aby ti ju dali ... tvoje peniaze = tvoja dokumentacia. Ja ked som odchadzala z Heliosu v MT tak som si ju vypytala a trvala na tom, ze ju chcem ... nakoniec mi ju dali a pekne kompletnu 🙂 😉 🙂 ... no v RP uplne staci ked im to porozpravas 🙂

@callex Ako sa mas moja ... uz prestalo krvacanie??? Verim, ze ano

Baby, nevieme nic o @rebeka33 😕 😕 😕

bayley
27. júl 2011

@callex ďakujem, toto som potrebovala počuť 🙂 si ma ukľudnila na dobrú noc 😉 som zvedavá aj za teba, či budeš kupovať ružové, alebo modré 😵 Preferuješ niečo viac, alebo ti to je jedno?

bibi24
28. júl 2011

Baby, dakujem vam velmi pekne. Asi skor zoberiem to co doma mam, ako sa s nimi natahovat a nieco od nich pytat. Protokoly som aj dostala na papiery, ale realita bola ina, ale nastastie to mam zapisane, tak vyuzijem to 🙂 Dakujem!

luly3
28. júl 2011

prajem krásne ránko 😉
@callex ja nechcem vedieť pohlavie 😉 juuuj ale ty zachvíločku budeš vedieť čo nosíš pod srdiečkom 🙂
@bayley ten test je somarina kamoška si ho robila vyšlo jej dievčatko a má chlapca 😀 😀 😀 a v kolkom tt si???
prečo nezmeníš pas???

gabinkaa
28. júl 2011

pekné ránko všetkým 😵
@bayley včera sme boli u dokiho v Brne, kombinovaný skreening, bol to fakt krásny zážitok a spadol nám jeden veľký kameň zo srdiečka, doktor nás potešil a zatiaľ je všetko v poriadku a sme zdravučkí, len aby sme takto pokračovali, pekne nám ho aj na obrazovke poukazoval, najprv sa predvádzalo miminko a potom ho to prestalo baviť, povedal, že vypadá pohodové miminko, môj drahý najprv nechcel ísť do ambulancie, ale potom bol rád, že som ho nanútila a že to všetko videl, len škoda, že som si zabudla usb, dal nám iba fotečky, vraj malý ufónik, inak ten doktor je fakt veľmi milý, bavili sme sa aj o možných rizikách a pýtal sa či by som chcela odber plodovej vody, z toho mám veľké obavy, ale teraz som veľmi rada, že je všetko v poriadku 😵 😵 😵

gabinkaa
28. júl 2011

@bibi24 myslím, že nemusíš mať so sebou správu z bývalého centra, ja som nemala, iba aký som mala protokol a lieky a ani HP, ktorý som si dala predtým urobiť ho nejako nezaujímal, skôr to bolo o vzájomnej komunikácii ako o študovaní papierov a myslím, že oni aj sami musia zistiť ako reaguješ na lieky, tak si z dokumentácie nemusíš robiť starosti, držím moc palečky 😉

gabinkaa
28. júl 2011

@bayley ešte som zabudla, určili nám 2 termíny - podľa menzes 9.2. a podľa UTZ 5.2

cecil36
28. júl 2011

Dobre ranko 🙂
@luly3 ahooj, joj ja by som nevydrzala nevediet, to ta obdivujem 🙂 My mame geneticky uzv 9.8. tak sa popytam aj na to ci budemem mat dievcatko alebo chlapceka.
@gabinkaa super gratulujem k dobrym vysledkom zo screeningu 🙂 Ja som na plodovku nesla, spolieham skor na ten morfo uzv. 😉

gabinkaa
28. júl 2011

@cecil36 ďakujem moja, ja mám z toho veľkú obavu, lebo poznám babu, ktorá mala 43 rokov, poslali ju na plodovku a po odbere hneď potratila, aj som to dokimu hovorila, odpoveď bola, že by to nemalo byť veľmi nebezpečné, ale nejaké riziko je, lebo ak by nebolo tak by posielali každú ženu
a tak si z toho teraz vyber ☹

cecil36
28. júl 2011

@gabinkaa presne toho som sa strasne bala aj ja, navyse mam nizko placentu (bohuzial stale 😒 ), tak som sa bala o to viac. Riziko, ze sa nieco pri odbere a po nej stane je cca 1:100, teda by som sla na plodovu iba vtedy aj by triple alebo AFP testy vysli pod 1:100. Ja som mala triple 1:251 a AFP dokonca 1:960, tak som sa na celu plodovu vykaslala. Ale este musim do genetickej prenatalnej poradne, lebo moj gyndos musi mat od nich papier 😠 Na mojom rozhodnuti to vsak nic nemeni. Vsadila som na ten morfo uzv u cunderila 🙂

gabinkaa
28. júl 2011

@cecil36 to pôjdeš v tom 20. tt, lebo doktor mi povedal, že potom je treba urobiť ďaľší screening a v 30. tt zasa, vraj vtedy sa to dá zistiť viacej, teraz vraj vrodené vývojové vady, napísal VVV a doma sme to lúštili 😀 a môj doki mi povedal, že v 15. tt zasa na odber krvi, musím sa potom riadne poopytovať, lebo som v tomto smere laik, tie triple testy Ti robili v ktorom týždni?

cecil36
28. júl 2011

@gabinkaa ano v 20 tt idem na ten morfologicky uzv, tam sa zistia razstepy a podobne veci. Triple testy mi robil Cunderik v 13tt + sono, kde zistoval sijove prejasnenie a nosovu kosticku, co je dolezite pri urcovani DS. V 15tt-16tt sa robia AFP testy. Mne ich moj dr. robil v 16tt a vysli nastastie negativne. O tom 30tt ani neviem, tam sa zistuje co? 😕

gabinkaa
28. júl 2011

@cecil36 to nám hovoril tiež, ale k tomu 30. tt sa moc zatiaľ nevyjadroval, vraj najprv riešiť 20.tt, len v 30. tt je už bábänko väčšie a tam už sú vidieť vraj všetky deformácie, ale nechcel nás vraj zaťažovať, aby sme sa strachovali, tak to budem sledovať a vyberieme sa tam znova v 20. tt

luly3
28. júl 2011

@gabinkaa teším sa stebou s dobrých výsledkov 😉
@cecil36 mnoooo ešte som len 21 tt možno nevydržím ani ja ale zatial
odolávam.

mircalla
28. júl 2011

@gabinkaa morfo uzv v 20tt je velmi spolahlivy. ja by som sla (napriek veku) na plodovku len keby vysli zle vysledky a vysli super.zial pri polodovke riziko je, nie velke, ale zial pocula som uz o pripadoch, ked to nedopadlo dobre. @cecil36 myslim, ze to sono v 30tt - napriklad hydrocefalus,ten casto nie je skor vidiet,ale je zbytocne sa tym zatazovat, ten nema s vekom suvis. hlavne ze vysledky su ok, tento screening je ovela spolahlivejsi ako APF.

gabinkaa
28. júl 2011

@mircalla v 20 tt určite pôjdem a uvidím ako dopadú, len neviem či to niečo zmení ak by ja boli problémy

gabinkaa
28. júl 2011

@luly3 aj ja som rada, ale čítam, že aj Tvoje sú super, gratulujem len tak ďalej a prečo nechceš vedieť pohlavie? mňa to tiež veľmi zaujíma, už aj teraz by som to rada vedela 😀

naveen
28. júl 2011

ahojte,

@pikha velmi sa tesim, ze sa malinka ma takto k svetu, ze vam ide kojenie a ze nachadzete svoj rytmus 😵 😵
je to fajn, ze nam to tu takto tehotnie a rodi sa 😀

@mircalla tak to blahozelam aj k narodkam aj ku chodeniu, teraz to len zacalo, ked uz malym musis behat 😀 😀 😀

callex
28. júl 2011

@lenka_21 uz to prestalo v nedelu..chvalabohu.v pondelok na kontrole sa dokyho opytam co to mohlo byt.
@bayley preferujem ruzovu. 🙂
@gabinkaa super ze to dopadlo dobre.aj nasho nazval ufonik..asi to pouziva vseobecne.teba uz cakaju len druhe odbery tie sa robia v 16-17tt.uz mas vysledky tych prvych ci este nie?ty budes mat vlastne dvoje.jedny od stastneho a druhe od doubeka.a kedze tam bol odstup casu tak hodnoty sa budu trosicku lisit.morfo ultrazvuk sa robi od 20tt.vraj idealny je 22tt.to pojdes znova do brna?nam to tam ani nenavrhli...objednala som sa do hlohovca.amniocentezu treba riesit ak su vysledky zle a isla by si v tom pripade na potrat.ak potrat odmietas tak je zbytocne sa amnio zaoberat.ale vsetko bude ok.inak termin porodu mas mesiac po mne. 😉
@cecil36 aj u teba sa tesim krasnym vysledkom.len ta placenta by sa mohla posunut mrska jedna..ale neviem ci sa to zvykne upravit. ☹
@luly3 neodolavaj... 😀 😀 my sme zvedave co do klubu pribudne.
@mircalla filipko je sikovny a zelam mu nech prospieva i nadalej a nech vam robi len a len radost.a uz bude behat za babamiii.. 😀

cecil36
28. júl 2011

@mircalla fuuha, tak to sa este k cundovi objednam, pre istotu 😉
@callex no vraj ak sa neposunie do cca 21 tyzdna, zvycajne sa uz neposunie. A ak mu este aj zakryje vychod na svet 😀 tak sa ide cisarakom.....

callex
28. júl 2011

@cecil36 a to ti asi aj vyhovuje ten CS?ci? manzelova sesternica ma takisto nizko placentu..povedali jej ze je tu vzdy riziko krvacania a doporucili jej dat sa pripoistit celosvetovo nakolko pricestovala z australie na sk na dvojmesacnu dovcu.takze az taka tragedia to nebude.a nema ani kludovy rezim a pri dvoch detoch sa to ani neda.z toho jedno este nosi na rukach.

mircalla
28. júl 2011

@cecil36 ja myslim, ze netreba, normalne sono u gyndosa sa zvycajne robi, jedine ak chces

piskota77
28. júl 2011

@bibi24 aj ja som po dvoch neuspesnych IVF a silno uvazujem nad Brnom. Uz si sa tam objednala?

bibi24
28. júl 2011

@piskota77 nie, este nie zatial, lebo ja nad dalsim cyklom uvazujem az na jesen - cca oktober. Aky mate problem? Co sa stalo, ze 2 neuspesne? Ak chces, mozes aj do IP, nech to tu babam nezahlcujeme 😉

lenka_21
28. júl 2011

Baby, dnes mi preletel bocian nad autom ... neviete co to moze znamenat??? 🙂 🙂 🙂 Cakala som, ze mi zhodi batoztek a on nic ... potvora 😀 😀 😀

callex
28. júl 2011

@lenka_21 no mozno ste sa posunuli v poradi na adopciu. 🙂

wodanka
28. júl 2011

@lenka_21 aj u nas (ak by to nijako inak nevyslo) by sme isli do adpocie, nemame s mm s tym ziaden problem, len tolko ze na nejaky cas (zatial nevieme na ako dlhy) budeme zit mimo SR.

lenka_21
28. júl 2011

@callex Hej pred tyzdnom sme sa dostali na krasne 7 miesto 😀 😀 😀 ... a fakt nic ine to neznamena ... no prekvapko by mohol hodit 😝 😝 😝

@wodanka Ak s tym nemate problem, tak ja by som sa asi na to vrhla teraz kym ste este na SK ... povybavovala papiere a spravila pripravu ... potom Vas daju do poradovnika a standarne sa caka 2 roky ak mate poziadavku na male babetko, zdrave, biele ... zatial mozete zit v zahranici 🙂 😉 🙂

wodanka
28. júl 2011

@lenka_21 dakujem za info, ale uz ani toto nesithame, mm sa stahuje uz prveho augusta a ja uvidim, kedy za nim pridem. V praci som dohodnuta, ze zostanem aspon do konca roka.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre