Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

petuska123
9. aug 2011

@lenka_21 ahoj prosim ta ty si mala aky vysledok amh??mne dnes volali a oznamili ze mam 0,92 nizke 😢 to znamena ze mam malo a zlych vajok??

callex
9. aug 2011

@petuska123 AMH je o akejsi rezerve, ktoru my zeny mame.cize nasa produktivita klesa.ale lenka ti mozno napise viac.

callex
9. aug 2011

dnes nam konecne po mesiaci prisla nasa vytuzena chladnicka a neboli na nej dosuchane dvierka? 😠 uz je aj pripravena na export naspet.wrr

modra
9. aug 2011

@callex to uz si taky tyzden 😕 no ale to letiiii a ako sa citis? Drzim palce..

cecil36
9. aug 2011

Ahojte 🙂 Hlasim, ze vylepsujeme statistiku RF a intuicia nesklamala, budeme mat chlapceka 😵 😵 😵

holly74
9. aug 2011

@cecil36 Gratulácie!!! 🙂

cecil36
9. aug 2011

@holly74 dakujem 🙂

lahhel
autor
9. aug 2011

Ahojte babulky🙂)

straaasne dlho som tu nebola, vela kočiek ani nepoznam, ale som rada, že sa k nasej temicke pridavaju nove tvare...musela by som citat konika asi tyzden v kuse, tak blahozelam vsetkym tehulkam, velmi sa tesim, ze vam to vyslo a nam snazilkam drzim palce, aby to raz vyslo aj nam 🙂
My sa chystame koncom augusta na stimulku a mam dilemu ohladom liekov. Je nejaky rozdiel medzi gonalom, menopurom a puregonom v kvalite, alebo je to len v cene? chcem to najlepsie, lebo je to kopu penazi, tak sa neviem rozhodnut, ale urcite my poradite🙂
pozdravujem vsetky stare reprofitacky🙂)))

mircalla
9. aug 2011

@lahhel ahojky, jej teba sme tu stare reprofitacky strasne casto spominali. my teraz sme skor na FB, ak das do IP kontakt, pripoj sa ku nam...je tam avaka,mirinda, zuzla, takyna,shandy.....
myslim, ze ani nie v kvalite, len sposobe aplikacie - pero ci injekcia (musis miesat). zavisi to komu co vyhovuje....niekomu jeden liek viac sedi ako iny, niekomu to je jedno...s cim si doteraz stimulovala?

cecil36
9. aug 2011

@lahhel ahoooj 🙂 myslim, ze menopur je FSH + LH a puregon a Gonal ciste FSH. Ale ako vravi @mircalla je to o tom co komu sadne. my sme mali merional (to iste co menopur len iny vyrobca) a nam sadol ten. Nic ine som nemala. Tak vyskusaj nieco, co ste este nevyskusali 😉
@mircalla ahojky 😵

tinna13
9. aug 2011

@cecil36 blahozelam k chlapcekovi 🙂

mircalla
9. aug 2011

@lahhel mozno ked si s dacim stimulovala a mala vajok (dobre si pamatam myslim) by som prave skusila daco ine

lahhel
autor
9. aug 2011

No ja som mala len merional a naposledy bravelle, ale bolo to slabe...ked je menopur na takej istej baze ako merional, tak by som si mala vybrat gonal alebo puregon teda...a este jedna otazocka ohladom clostilbegytu, pocula som, ze je dobra stimulka aj bez neho, na druhej strane mi bolo povedane, ze je na podporu vajok, ale znizuje sliznicu..a stelcl mi povedal, ze mozeme skusit bez clostilu ked chcem, ale ked je na podporu vajok, asi by som ho mala brat, nie? dakujem krasne..
mircalla🙂) poslem kontakt....

mircalla
9. aug 2011

@lahhel ja som mala soft s clostilom a dopichla menopur...ano je to s merionalom to iste, ani mne moc nesedel. clostil u dakoho funguje dobre, u dakoho nie....ja by som asi na tvojom mieste skusila uplne ine, co si mala

mircalla
9. aug 2011

@lahhel doteraz si nemala clostil? vraj znizuje sliznicu,ale zase kolko kociek tu je s nim tehu....takze asi funguje dobre

cecil36
9. aug 2011

@lahhel ja som mala clostil + merional 6 vajok. Clostil sliznicu znizi, ale zas FSH ju stihne zvysit. Aspon u mna to tak bolo a pri ET som mala sliznicu 12,5mm. S cistym clostilom bola sliznica u mna iba 5,5mm 😒
@tinna13 dakujem 🙂

jada1
9. aug 2011

Kočky tehulky, mám na vás prosbu. Dnes som bola u lekára, rozprávali sme sa aj o amnio, ktorej sa samozrejme chcem vyhnúť. Prvá indikácia na amnio je môj vek, čo je u mňa bezpredmetné, pretože že sme mali darované oocyty a vek dárkyne je 20 rokov. Takže by mi to ani nepísal do tehu knižky, že som odmietla amnio, ale druhá indikácia je vraj to, že sme mali ICSI. Prvý krát som počula, že je je to indikácia na amnio, neviete mi poradiť, počuli ste o tom???? Však potom by každá baba, ktorá ide na IVF soft musela ísť na amnio (odhliadnuc od veku), pretože väčšinou pri menej oocytoch robia ICSI. Vy ste mali ako oplodnené vajíčka normálne, alebo ICSI???

cecil36
9. aug 2011

@jada1 ahooj, ja som to tiez pocula a je to podla mna hovadina (pardon za vyraz). Podla geneticky s ktorou som hovorila ja oni povazuju IVF ICSI za teoreticke riziko, nemaju na to ziadne studie ani nic nic podlozene, iba predpokladaju. To mozu kludne prepokladat u kazdej tehulky pretoze aj zla spermia moze oplodnit vajko a niest zlu geneticku info. Ja som mala vek + PICSI (nikto na SK nevedl co je to za metodu) a nesla som na amnio. Poikial su vysledky screeningov ok, tak by som asi nesla....

miminkad
9. aug 2011

@cecil36 supeeeer 😵 😵 😵 😵 gratulujem 😵

jada1
9. aug 2011

@cecil36 I.screneng sme mali dobrý, 25.8 idem na triple testy. Hneď som upozorňovala Dr. nech mi to prepočítajú na vek dárkyne, nie na môj. Je mi jasné, že keby brali do úvahy môj vek, výsledky by boli horšie. Ja som taký zvláštny prípad, môj Dr. ešte taký nemal, tak si písal poznámku do mobilu, že sa na to musí spýtať. Sám mi odporučil, že ak triple budú dobré, aby som ešte išla na špeciálny morfo UTZ, kde spravia aj echo srdiečka dieťaťa a celé ho popozerajú, aby som sa vyhla amnio, len potom mu vŕtalo v hlave ešte to ICSI. Teraz sme sa o tom rozprávali s mm a rozhodli sme, že žiadna amnio nebude 😀 .

Gratulujem ku chlapčekovi 😵 . Tuším, že ste chceli chlapčeka, však?Dcérku už máte. My by sme zasa radšej dievčatko, lebo syna máme, ale v konečnom dôsledku, nech je čo chce, len nech je v poriadku. Budeme sa tešiť rovnako, či to bude dievčatko, alebo chlapček 🙂

cecil36
9. aug 2011

@jada1 ja som mala dnes morfo uzv u Cunderlika a dopadlo dobre 🙂 Takze ja odporucam skor asi tie screeningy + uzv, teda ak testy dopadnu dobre. My sme tiez odmietli amnio 😉 Ano, dcerku mame 🙂 , takze chlapcek sa celkom hodil, aj som to tak nejako podvedome tusila 😀 , ale jasne dolezite je, aby babo bolo zdrave 🙂

mircalla
9. aug 2011

@jada1 tiez si myslim ako @cecil36, ze to je uplna hovadina....nech ti to vysvetli,ale ISCI mala skoro kazda
baby mozem sa opytat ako stare mate deti?

mircalla
9. aug 2011

@jada1 inak aj ja som upozornovala,ale robili ich s mojim vekom, a to som bola u dost dobreho dokyho a labaku, vraj to inak nejde...tak som zvedava na tvoju skusenost

jada1
9. aug 2011

@mircalla ak to budú prepočítavať s mojim vekom, tak si to môžu strčiť do...... 😀 .
My máme 21 ročného syna 🙂 a mám 40 rokov.

mircalla
9. aug 2011

@jada1 no ja som si to dala v brne preratat....tak neoficialne....prvy screenign v 12tt bol totiz hranicny 1:300 na DS, apf testy potom uz negativne 1:1400....su to magori u nas, v brne nechapali, no som zvedava
po preratani ten hranicny vysledok 1:1700....tym chcem povedat: maspravdu, vek to riadne zhorsi, neber to moc vazne, ja som ja orientovala skor podla vysledkov PAPP, Free Beta HCG a NT (ci su v norme) ako tejto pravdepodobnosti....moc to neries....darcovske, geneticky testovane darkyne, amnio ma ani nenapadla....a to ISCI fakt ma zaujima, ze preco

mircalla
9. aug 2011

@rebeka33 ozik malinka sa narodila 25.7. ci 26.7.? pytam sa preto,ze filip je 25.7.

callex
9. aug 2011

@cecil36 gratulacia k pipikovi. 😀 a dobremu morfo.
@jada1 to je podla mna aka blbost ze pri ICSI amnio.to by som musela ist aj ja a pri tom vysledky krvy boli ok.moj gynekolog ani nevie ze som mala ICSI..naknizku len napisal ze som po IVF.av sprave zo screeningu mam ze sa berie do uvahy ze som po IVF.
@lahhel ja som pri poslednej nemala clostyl..ale proti znizeniu sliznice sa tu pije cervene vinko. 😉 mne ju vsak neznizoval.sliznica bola ukazkova.pichala som aj gonal aj puregon pri poslednej.mala som 1x pera a dost ma stresovali.viac som verila miesaniu.ale tak zase tie pera menej boleli.pozri si v temicke mam nemam lieky na IVF co viac ide..co kocky predavaju ci gonal alebo puregon..tam mozes kupit lacnejsie.len pozor pri kupe na to ze tie lieky by mali byt v chlade.tak lepsia bude kocka niekde blizko aby si si ich mohla osobne odbrat...

mircalla
9. aug 2011

@jada1 napodobne ani moj nevedel, neviem aky by tomohlo mat vplyv

jada1
9. aug 2011

@mircalla
@callex ja neviem zkadiaľ to ten môj Dr. zobral, že ICSI je indikáciou na amnio. Preto tu zisťujem aké máte skúsenosti, či vám váš lekár niečo také vravel. Už nech som v nejakom 20tt, nech už mám za sebou tieto blbé vyšetrenia 😒

callex
9. aug 2011

@jada1 ak ti prvy screening vysiel ok..nestresuj sa.tripple ak zohladia darkynu tiez budu dobre..v 20tt sa robi morfo ultrazvuk a ked bude ten ok..tak si mozes trosicku vydychnut.
@cecil36 ja som zvedava co teda bude mat...posledne dve reprofitacky cakaju chlapcov..musim to pretrhnut. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre