Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
21. júl 2009

ahoj zuzla, podla mna to HCG nie je zle, posielam jeden link. naviac rastie a krvacanie ustalo.

http://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.as...

treba pozerat Hladiny HCG od ET (5-denní kultivace) alebo Hladiny HCG od ET (3-denní kultivace), neviem, ako si mala

je to sice do 17. dna len, ale ako vidis aj v tabulke to nerastie az tak rychlo, a si v norme. opat je to u kazdeho cisto individulane

dalsia vec je, ze HCG stupa kazde 2-3 dni vyraznejsie. teda treba ho sledovat za 2 az 3 dni, za jeden den moc neporastie. aspon toto som si o tom studovala.

urcite napis koudymu, co on na to...

zuzla80
21. júl 2009

Lenik ja viem, že na mňa myslíš a nielen ty, som vám za to nesmierne vďačná. Fakt sa uvidí vo štvrtok podľa výšky hcg a potom to už bude jednoznačne. Veru, lepšie je byť zmierná s tou horšou alterantívou ako.... Napísala som aj K. tak som zvedavá aj na jeho názor.

mircalla
21. júl 2009

drzime silno palce

zuzla80
21. júl 2009

Mircalla ďakujem ti, už to nechám v rukách toho hore - neviem síce, čo zamýšľa, a toto ja už neovplyvním.

julietka
21. júl 2009

zuzlik ☹
zuzlik ale verme ze vsetko bude v poriadku, este nic nie je stratene, ja by som sla asi do Brna, ale naozaj prinajmensom im napis mail ako si pochodila, predsa su to profesionali
v tej vase nemocke su asi riadni fušeri..neznasam tento lekarsky nazor ktory ti do oci nepovedia, ze do 12 tt sa moze stat proste vselico a oni nemaju velmi zaujem to riesit,(takyto pristup mali aj v iscare) nechavaju to na prirodu, ale k nam co mame toto vsetko za sebou, dlhodobym snazilkam by mali naozaj pristupovat s vacsim respektom!!!!!!!!!!!!!!!!!

tanitta
21. júl 2009

ajejeje Zuzulik... co toto??.... bude to bojovnicek...necha nas riadne vytrapit...ale to tehulkovanie si potom vychutnas pekne az dokonca aspon 38tt.. 😉 ... aj ked som tu dnes moc nebola stale som na teba myslela ze co ako...no ono je to tazko.. ked sa ma stat sa stane zle aj keby kazdych 5minut pichali injekcie 😔 ... verim ze bude dobre... proste musiiiiiiiii.....uf.. to chce davku pevnych nervov a vela sily.... 😔
bonsai...je to beh na dlhu trat.. ale niekto prebehne cielom velmi skoro iny musi dat viac koliecok aby do ciela dosiel... je to o skuske jak psychickej tak i v oblasti vztahu...financii...bohuzial.. keby tak niekto dal zaruku ze sa to podari vtedy a vtedy 😕
no kocky.. majte sa zatial...

avaka
21. júl 2009

Zuzlik...tak velmi,velmi,ma Teba myslim a drzim palce 🤐 a verim,ze to bude dobre....Nestresuj sa s HCG,ja ked som mala krv 14 den po OPU,tak som to potom ani nemala s cim porovnat,lebo ked som isla na krv,uz ma viac neobjednali...az na UTZ o tyzden,takze ani neviem ako rychlo rastlo...
Na utz nieco je,tak verim tomu,ze je to dutinka,lebo tito nasi lekari myslim ani nemaju bohvieake skusenosti s tak vcasnym tehu..

Miricek,Tebe moc gratulujem 🙂 Aspon nejaka pozitivna spravicka
Ale ja verim,ze aj Zuzlinkino babenko zabojuje a posielam mu veeela energie a Zuzlinke virusy 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Pekny vecer kocky

hucka
22. júl 2009

Caute kocky, uz dlho chodim na forum (aj ked iba citat) ale ked som si precitala o Zuzine neda mi sa nepodelit aj o moju terajsiu skusenost. Som po 3 IVF konecne prvy krat v mojom zivote uspesnom, no tiez iba na chvilu. Vcera som sa dozvedela, ze sa drobcek nevyvija tak ako by mal a tak som mala vysadit vsetky lieky a cakam na potrat... Nemala som ziadne komplikacie, a ani si neviete predstavit moju radost ked mi oznamili, ze som tehotna, ale asi nas zivot skusa co vydrzime.... Takze Zuzi drz sa a ver ze to bude dobre... Este je nadej... Ja som si ju davala z tyzdna na tyzden pri kazdom ultrazvuku.... Ale raz to vyjst musi... Mna caka posledny KET v GF v BA a potom tiez Brno... Takze drzme si spolu pastiky, aby aj okolo nas uz nejaky poriadny bocian preletel...

mirinda10
22. júl 2009

zuzlik musime verit, ze to dobre dopadne, budem na teba moc mysliet vo stvrtok ale tiez si myslim, ze na nevedia citat utz ale napis Koudymu uvidis co ti odpise ale hlavne klud a bud doma nechod do prace

inak ja som dnes rano pozerala na tu krabicku z caja senny list a tam je upozornenie, ze sa to nesmie pit v tehotenstve a ja som si urobila 2krat caj dufam, ze to nejak bobakovi neuskodilo boze som ja ale blba nic necitam ale mala som tak tvrde brucho , ze som to brala ako zachranu co si myslite mohlo to uskodit ☹ raz som mala taky krc asi 10sek ale potom to hned preslo to mohlo byt aj z toho senneho listu no mam strach musim byt viac opatrna

renysek77
22. júl 2009

Ahoj děvčátka!
Zuzlíku - moc jsem na Tebe myslela a nadále budu a stále mačkám palečky! Uvidíš, co Ti dr. Koudelka napíše, ale asi bych se rozjela na ten utz do Brna. Já vím, že ta cesta je únavná, zvlášť v tomhle horku, ale asi bych chtěla, aby se na mě podíval on sám nebo aspoň někdo z Reprofitu, pokud by tam třeba on zrovna nebyl. Mají kvalitní utz, jsou to odborníci a byla bys v nejlepších rukou 🙂 Drž se, kočičko!
Mirindo - myslím, že ten čajík Ti neublížil, embryo si takhle v začátku ještě nebere výživu od matky, tak je to myslím v pohodě. Někde jsem četla, že to takhle příroda zařídila, aby určité vlivy jako alkohol a třeba léky úplně na začátku těhotenství nemohly embryjko ovlivnit. A je to prý z toho důvodu, že než žena většinou zjistí, že je těhotná, tak dělá všechno jako normálně - tedy přirozeně těhotná žena. My po IVF se hlídáme hned o začátku, že? 😉 Jestli Ti můžu poradit, já jsem měla taky velké problémy se zácpou i během stimulací a pomohl mi buď odvar ze lněného semínka nebo sirup Lactulosa. To lněný semínko se může jen tak přidat třeba do jogurtu, ale účinnější je, když ho zaliješ vroucí vodou a necháš třeba přes noc vyluhovat a ráno ho nalačno vypiješ. Není to nijak zvlášť dobrý, ale dá se to....No a ten sirup Lactulosa je volně prodejný v lékárnách a může se v těhotenství.
Zdravím ostatní Reprofiťačky a přeje všem krásný sluníčkový den 🙂
Pa pa

lenka20
22. júl 2009

ahojte, vykukam co zuzlinke napisali z R.... tiez myslim, ze treba iste este za niekym inym.. pozriet...a myslim na teba zuzlik, drzim palce taaaaaaaaaaaak strasne ze sa to musi dostat az k tomu drobcovi 😉
mirindik neboj, naozaj az do 8.-9.tt dietatko nie je od teba zavisle, takze keby si aj teraz usporiadala alko party tak sa nic nedeje...ale presne ako renysek hovori, my po IVF si davame pozor hned od sameho zaciatku...ale musi to byt fajn zistit ze si tehu az niekde koncom 2.mesiaca, ides na sono, hned ma mimi uz 10cm, srdiecko bije, vsetko uz vidno.. a o par dni mas za sebou prvy trimester... tak som si to kedysi predstavovala 😀 😝
a este ku tym kadejakym liekom a pomockam z lekarne - vyrobcovia na kopec liekov napisu preventivne ze sa neodporuca v tehu a podobne, aby boli kryti keby daco, ale v 99% sa vobec neskuma vplyv v tehu...takze aj tie pribalove letaky treba brat s rezervou a radsej podla zlozenia sa riadit.. ak je to obsahovo ok, tak kludne si to mozte dat...
hucka - to je mi luto ze ti to takto dopadlo...musis len verit, ze na dalsikrat to dopadne dobre.. nastastie este mate mrazaciky, tak snad KET vyjde a nebudes musiet to cele podstupit odznova..
inak prajem pekny den babule, vyzera, ze nam bude svietit slniecko...nech take krasne zasvieti aj do KE nech sa zuzlik potesi a nech sa vsetko na dobre obrati...

mirinda10
22. júl 2009

dakujem za radu renysek uz si budem davat vacsi pozor, dufam, ze sa bobacikovi nic nestalo ale ked citam, ze nic nie je iste tak mam z toho vsetkeho strach neviem ci nepojdem este sukromne na HCG alebo budem cakat na utz do Brna na buduci stvrtok a modlit sa aby sa nic zle nestalo

pozdravujem babulky ani som Vam nepozdravila rano, som nejaka mimo z toho caju tak beham po nete co tam najdem ale fakt je co robia zeny ked ani nevedia, ze su tehotne ved ja by som ani nevedela podla priznakov, ze som tehu keby som nemala ET nic mi nie je aj ked uz zacinam mat trosku citlive bradavky ale inak nic max dnes by mi meskala mrcha 2 dni asi by som funovala normalne bez obmedzenia

inak kolko kavy mozem denne vypit, juli si expert na stravu tak babulka rad, mozem si dat rano jednu kavicku😉

zuzla80
22. júl 2009

Ahojte baby ja len tak na rýchlo - K. len opdísal, že je treba vziať aspoň 2odbery na hcg a urobiť ešte utz. Že sa v tomto sa nedá nič robiť, len čakať.
Majte sa

mirinda10
22. júl 2009

aj ja si myslim, ze je skoro robit nejake zavery treba pockat takze teraz sa musis rozhodnut kde ist na utz a vo stvrtok ides na krvicku ale ja stale verim, ze to bude ok zuzlik moc myslim na teba

lahhel
autor
22. júl 2009

Ahojte babulky 🙂

Zuzlinka moja jedina, velmi ma to mrzi, ze to nevychadza ako ma, ale este vobec nie je nic stratene, takze stale ver svojmu mimiskovi az do poslednej chvile, ked tam je, urcite to bude citit, ako velmi ho lubis...Tiez by som na tvojom mieste isla do Reprofitu, aspon su tam mili doktori, nie ako u nas...az mi bolo na vracanie, ked som citala, ako s tebou zachadzali v nemocnici aj ta sestricka u dokiho...Pre nas snazilky je to take tazke, ked konecne prideme k nasmu vytuzenemu babatku, ale nikto iny ani lekari to nevedia pochopit, ako sa bojime...
Budem ti straaaaaaaaaaasne moc drzit palceky, aby to nakoniec vsetko dobre dopadlo 🙂

Hucka, je mi to velmi luto, ale mozno bude pre teba vitazny prave ten KET! budem drzat silno palceky 😉

Mirindik, blahozelam ku krasnemu hcg a vitaj medzi oficialnymi tehulkami 😉

Tanittka, zajtra koncim s antiko...som zvedava ako pride mrcha...ALe aj tak ideme az na dalsiu stimulku az o mesiac, takze je to jedno...Len som trosku smutna, ze nam to takto vyslo, lebo som brala tu antiko len kvoli tomu aby na dalsi mesiac boli dobre vajka, a akurat ten mesiac nebudeme stimulkovat...ale snad bude dobry aj dalsi mesiac...

Pozdravujem vsetky ostatne kočky...lenik, avaku, juliektu, adrik, renysek, mircallu, bobjan, maahulienu...a vsetky vo nas tajne citate 😉

tanitta
22. júl 2009

ahojte...
hucka...tak to ma mrzi ☹ ... ja neviem.. ale tych MA je v psolednom cas velmi vela 😔 ....
lahel...nebojkaj budu dobre vajka.. hormony pichat nebudes vajecniky sa este trosku skludnia... 😉
miri..neboj nejake seno neublizi malickemu 😉 .. to by sme nemohli nic...len sa s tym netrap lebo tym viac mozes ublizit...
zuzla...a ty si teraz doma? ci pracujes?...K. viesa ako to je.. nikto nepovie s presnostou nebojte sa.. je to v norme...mna moj dr nechal dr preistotu cakat az do konca 9tt...aby sa zbytocne nic neunahlilo...ale posielame bobikovy vsteku virtualnu energiu nech to zvladne 😉...

renysek77
22. júl 2009

Mirindo - jen z vlastní zkušenosti bych už asi na další krev nechodila.....Já tam chodila tak často, protože ze začátku ta hodnota byla nízká, ale pak už nakonec rostla tak jak má a stejně to nebyla záruka úspěchu a stálo mě to hodně nervů, čekat u telefonu na výsledek....Tvoje hcg je krásné číslo, tak bych to asi nechala až do toho utz.....Víš, i kdybys na ten odběr šla a nedej Bože to třeba nerostlo nějak tabulkově, tak se budeš zbytečně nervovat a druhý den už to zase může být jinak. A stejně bys musela počkat do toho utz v Brně, abys měla jistotu. Ale jednej tak, jak to cítíš a myslíš, že bude pro Tebe nejlepší 🙂
Když nakoukneš to tématu Reprofit - Olomouc, tak tam je holčina, které je tuším kolem 38 let, hcg měla 18.den po ET s 5denní PK kolem 400 jed. a za týden šla na utz a má dvě mimi se srdíčky 😉

mirinda10
22. júl 2009

renysek no pozerala som na tu kocku v Olomouci ale ja si myslim, ze mala aspon 4000 nie 400 nakolko na 18ET je to dost malo na jedno a nie na dvojky asi to len zle pocula nakolko ja mam 726 na 14ET a to si myslim ze je iba na jedno podla tych tabuliek aj tak to nie je ani priemer nakolko by som mala mat cez 1000 ku ale je to viac ako spodna hranica, takze je to velmo zvlastne ale kazda sme ina a inak produkujem HCG, takze asi to netreba brat ako bernu mincu, necham sa prekvapit na utz co tam bude 😉

inak ta babulka mam 38 vajok a skoro 15 blastocyst to teda klobuk dole to je vykon na ten vek asi jej dobre vajecniky funguju 😉

renysek77
22. júl 2009

Mirinda - možná jí pak to hcg díky těm dvojčátkům rychle stouplo....Na jiném fóru je holčina, co měla v pátek 14.den po ET hcg 314 jed. a včera 2416 jed. Ještě teda neví, kolik tam je mimísků, ale vzrostlo to rychle.....
Držím palečky, bude to OK 🙂

corinne
22. júl 2009

Mirinda ja som mala 16den po ET 1219hcg a o tyzden neskor(23den po ET)cez 17 tisic Hcg a cakame jedno

julietka
22. júl 2009

mirindik s tou kavicku je to diskutabilne 😕 citala som xy clankov kde vobec kofein neodporucaju v ziadnej forme, lebo zvysuje riziko potratov, na druhej strane vraj ked si das jednu, dve slabsie kavy denne by sa nic nemalo stat, tak si vyber, ja som si vybrala to prve, pokial ide o dobro mimca dokazem byt riadne asketicka, napriek tomu beriem vsetko s rezervou a odopieram si len take veci bez ktorych dokazem zit, inak jem uplne vsetko, okrem pecienky ta sa vraj nesmie..kvoli toxinom

zuzlik som rada ze ti Koudy odpisal, nech je to cokolvek, aspon vies ze naozaj nic ine neostava len cakat kedy mimi prestane byt tvrdohlave a prestane ta konecne trapit 😉

ahojte vsetky babulky 🙂

mircalla
22. júl 2009

ja som mala 17. den po ET 7745 HCG, a o 3 dni nato len 11 000, som sa trochu stresovala, ze to nestupa, ako malo, ale doktori ma uistili, ze to je ok

uz som na dalsie nesla, az na UZV v 6. tyzdni

ono to hcg niekedy narastie menej, potom zase nahle vyskoci

julietka
22. júl 2009

lahhelik vcera som myslela na teba ked som citala v mojej momentalne povinnej literature "Mama a ja" o jednej babenke ktora ma presne ten isty problem s endometriozou a cystami ako ty, utiekla od jedneho lekara lebo jej povedal ze nebude mat nikdy deti a natrafila na velmi dobru lekarku ktora jej odporucila laparku a nasledne polrocnu liecbu (asi antiku) a potom by mala otehotniet, no jej sa podarilo otehulkovat dokonca mesiac po laparke 😵
lahhelik ty si bola na laparke? to by bolo uplne skvele keby sa vam to poradilo napokon prirodzene aj naskrz tej hnusnej endometrioze..samozrejme prirodzene otehulkovanie zelam vsektym babenkam, kde nie je ziaden vaznejsi faktor co brani pocatiu...

julietka
22. júl 2009

miri ty prosim ta nevymyslaj s tou krvou, ved mas uplne ukazkove hcg, ked si pamatas na gabiku z temicky IVf pre pokrocile snazilky tak ma krasne dvojicky a mala uplne hranicne hodnoty ze to skoro ani na jedno babo nebolo..takze zabudni na nejake tabulky, radsej ked ta to trapi urob si test a uvidis ze do par sekund vybehne ciarocka, to ti musi stacit 😉

lenka20
22. júl 2009

zuzlicek aspon ti odpisal koudy... a vies, co dalej... ja bobikovi stale verim, presne si pamatam ze aj tanicku nechavali takto dlho... v strachu.. ale si len v uplnych zaciatkoch, takze asi ani nik nevie ako presne by to malo vyzerat atd.. preto vyckavaju... a verim, ze sa dockate srdiecka a ze sono ukaze, ze drobcek rastie a je vsetko ok.. aj podla hcg.. drzim vam palce...
lahhelik - ten mesiac pauzy a ATK vam isto pomoze, telo bude oddychnute a stimulka dopadne super, nemas sa kam ponahlat, uzi si leto a potom na to vhupsnete.. potom uz budes len robit zoznamy co vsetko nemozes 😎 😉 ako tehulka 😉

mirinda10
22. júl 2009

juli no ja tu jednu kavu si musim dat rano, potom to uz nejak prezzijem ale dam si radsej jednu strednu inak to je sok pre moje telo ak uplne prestanem s kavou ale ja sa spytam dokiho ci mozem.

mircalla no to si mala super HCG na 17ty den to mne by sa muselo za 3 dni zvysit 10nasobne co nie je realne si myslim tak 2nasobok, takze ja sa uz na cisla nepozeram je to naozaj individualne iba sa stresujem a to nepotrebujem

lahhel
autor
22. júl 2009

Julietka, ja mam uz tiez prestudovane asi 3 rocniky Mama a ja...vsetky snazilkovske temicky...svagrina ma zasobila ked bola tehotna...Ja som uz na laparke bola, aj som potom brala 6 mesiacov nejake lieky, ale nic sa nepodarilo...
Tento mesiac vyskusame normalne, teraz cez antiko sa nedalo...mozno budu pekne vajucha a podari sa to prirodzene, jeden nikdy nevie..ale aj tak davam stale nadej reprofitu, ty aj ostatne tehulky ste toho jasnym prikladom...

mircalla
22. júl 2009

ja som s kavou citala tiez ze v minimalnom mnozstve ok....musim priznat ze jednu slabu denne musim, inak by som nevladala existovat, lebo zapasim pocas tehu so strasnou unavou

konecne mam pnku, dohodla som sa so sefovcami ze pridem este tieto 2 dni, od pondelka som doma, takze skusim bez kavy uplne...raz pri nejakom ivf som skusala, isla ma hlava prasknut, ale zvyknut sa na to da

na cisla sa naozaj neda pozerat - ved su tam tak siroke rozpatia maximum a minimum, je to individualne
ale link som dala hore a ty si uplne v pohode

ze 15 blasatocyst - tak to klobuk dole, mne sa mrazaci nikdy nepadarili

tanitta
22. júl 2009

ahojky...
aby niektora ste tu spominali tehu zapchu....velmi dobre je Psylium ...je to cista vlaknina ...fakt super doporucujem.. ja som miesala do jogurtov tak po 2lyzicky...
kavu som pila v zaciatkoch az pokial mi chutila...potom som ju nemohla ani citit.. 😝
tak pekny zvysok vecera... paa

mirinda10
23. júl 2009

dobre rano babulky

zuzli drzim palceky na krvicku nech HCG pekne rastie
inak babulky aj ja zacinam panikarit ci bobak je ok asi si spravim test este, ze mam zasoby inak to cakanie je hrozne aby som vedela na com sme o tyzden uz budem mudrejsia len ako prezit tych 7 dni hmmm ☹

tanitka to Psyllium som si uz kupila, ja som si to dala do vody co nebolo moc dobre skoro som hodila sablu, muzik ked som to vypila tak povedal, ze som statocna 😉 ked videl moj hrozny usmev na tvari, do jogurtu to moze byt ok zmiesaju sa chute a budem sa to dat prezit tak to budem robit

takze jednu kavu denne no znizim z dvoch lyziciek na jednu na 2dcl vody no musim to nejak vydrzat nic sa neda robit ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre