Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
18. dec 2009

ahoj lulu, je mi luto, ze to nevyslo...jasne, ze sa to podari, len u niekoho treba viac pokusov...niekomu to vyjde na prvy ci druhy....ja som napriklad ked som mala kvalitne embrya vzdy otehotnela, ale problem je to donosit

urcite to raz vyjde...mae mrazakov?

julietka
18. dec 2009

lulu ☹
lulu nepocitaj pokusy, ver tomu ze raz to vyjde kazdej z nas,proste ber to tak ze neexistuje aby to nevyslo a nastav sa na to ze to vyjde a vyjde to 🙂

lulu27
18. dec 2009

Ahoj Mircalla, mrazáčikov nemáme. To mi nevadí, doki v Brne hovoril, že 2 pokus by mohol byť úspešný, tak sa potom pustíme do toho. Mircalla nikde na nete som nevyčítala aký by mal byť SPG, môj muž má 105mil/mil, pohyb 67%, progresivny pohyb 14%, norm. morfologia 16%. V Blave sme mali vždy ISCI, vraj máme zlý SPG.

mirinda10
18. dec 2009

lulu mrzi ma to ale nevesaj hlavu mne to vyslo v Brne na 2hy pokus, takze ide sa dalej ver tomu podari sa to

ja som znizovala davky ako pise juli

avi no vidis ho uz tu kocky mame aj cez pracovny den no gratulujem k materskej, tak si sa dockala tak 🙂, teraz oddychuj do porordu to zbehne na to tata

ja som mircalla na PN od 17tt

babule uz nam idu Vianoce, mne pridu nasi v sobotu tak s mamou zahajime utok na pecenie teda skor ona, mne asi neda nic robit iba budem na nu kukat

uz mame stomcek v garazi moc sa tesim juj, stale este nemam darcek pre muzika neviem co mam kupit boze asi pojdem cez vikend nieco obstarat,ked je ku mne taky dobrucky

no nasa lenik si uziva 😉 😉 😉 az jej zavidim ale zasluzi si kocka nasa za tak dlhy post, ved ona sa nam vrati
;-
)

tanitta
18. dec 2009

Lulu... ☹ ides dalej..nie je vsetkym dnom koniec..kazda sme nevedeli ze kolko to bude trvat ale "ten posledny bude uspesny" 😉 ..velmi sa mi to paci Leni tento tvoj vyrok😎 poznam kocky ktorym vysliel 11pokus...ale to nechcem zachadzat az do takych extremov ... 😖
diorka... co vieme noveho?... 😀 vymyslat a brnkat maminke na city 😀 ..vie je hav hav a lozi jak raketa a povedat baa(bac) ked nieco slahne o zem a tak tak..vsetko musi mat a vsade byt.. takze ... mate sa na co tesit babulky na malych nezbednikov zlatych 😵

mircalla
18. dec 2009

lulu27 - poslala som ti k tomu SG odpoved do IP

inak lulu - ja si myslim, ze reprofit je zazracne centrum, a tam to vyjde. napriklad aj darcovsky program - v gynfiv sa nerozpakuju vlozit na 3. den 4-bunkove embrya a povazduju svoju povinnost za splnenu, to by si v reprofite nikdy nedovolili.....je tam urcita garancia, pretoze darkyna je aj ich zodpovednost....

proste maju tradiciu, skusenosti, prepracovanejsie metody ako slovenske (najma bratislavske CAR) - nechcem ziadne urazit, ale je to tak), pristup...urcite daco vymyslia

mircalla
18. dec 2009

este tolko - ja som v brne absolvovala jednu minimlaku a 2 darcovske - aj ked to nevyslo, vzdy som im bezvyhradne verila a nesla by som nikam inak ani za svet...takze vytrvaj a dockas sa....drzim velmi palce

zuzla80
18. dec 2009

Ahojte 🙂

Avuška takže už si oficiálne na materskej - gratulujem, užívaj si to, lebo keď príde malinká na svet, tak také, že nevieš čo so sebou už asi nebude.

Mirindik má o pečenie postarané a priznám sa, že tohto roku aj ja. Tiež sa mi mamka ponúkla, že mi nejaký zákusok upečie, tak som rada, asi to státie pri rúre nám nieje prospešné - ach tie naše zlaté, obetavé maminky 😉

Mircala ja som doma na PN od 8tt a vôbec neľutujem, je pravda, že mi to už niekedy lezie cez hlavu, ale dá sa to vydržať - naše heslo pre bábätko všetko 🙂 .

Lulu mrzí ma, že to nevyšlo - určite to nevzdávaj, nám tento pokus vyšiel po 6.IVF... Takže hlavu hore, treba veriť 😉

Ja som mala včera riadne bolehlav, tak som sa tu ani neukázala. Dnes už je to ok.

Taky ako si dopadla na endokrinoógii - ja mám našťastie dobré výsledky, tak som rada. A drž sa dnes na hematológii. Inak ja som začala vysádzať utroš len včera a postupujem tak, že po každých 3dňoch znížim o 1tabletku a Prednison mám brať až do kontroly na hematológii, ale len polovičku a to zahajujem od pondelka.

Pozdravujem baby...

lulu27
18. dec 2009

Babulky ďakujem za podporu, veľmi ste ma potešili. Určite sa nevzdáme. Reprofit je nebo oproti tomu Caru kde sme chodili. Veľmi sa nám tam páčilo. Máme síce 2 mrazáčikov v GF BA, ale tam sa nám teda vôbec nechce.

julietka
18. dec 2009

lulu aj my sme mali mrazacikov dvoch este v BA, ale moj muzik povedal ze uz nikdy tam nechce ist, bolo mi ich luto velmi, no napokon sme sa rozhodli ich darovat, ale to som uz pisala...

mircalla
18. dec 2009

lulu27 - ja by som tych mrzakov v GF tak nenechala - opytaj sa ake su to embrya (fak divne ze ti nedavali info).

ak su embrya kvalitne, skust to este s KET. pokial si nebola spokojna, zmen tak tam lekara...kamoska chodila k stenovej a strasne nadavala, ja som u nej bola raz len na konzultacii a odisla som odtial s revom. ale nemozu byt vsetci lekari tam takyto, pocula som ze haburak je fajn

mircalla
18. dec 2009

samozrejem preklep - mrazakov...to je tak ked clovek pise z postele

julietka
18. dec 2009

jej zuzlik, prave som sa prihlasila a hned som vymakla tvoju fotecku 🙂
krasny drobcek ako je ho, teda ju, pekne vidiet hotovy cloviecik, nadhera 😵

mirinda10
18. dec 2009

zuzik fakt, princezna je peknucka 🙂

kanhwa
18. dec 2009

Zuzlik,
gratulujem 🙂 🙂 🙂 Sice moj tip nevysiel, ale hroooozne sa tesim 🙂
Lulu,
je mi to velmi luto. Zas taketo sklamanie ☹ Ale drzim palce na dalsie pokusy, ak sa pre ne rozhodnete...teda vlastne len na ten jeden, aby ich viac nemuselo byt.

Pozdravujem vas vsetucky dievcence, mam hrozne nestihacky.
Zelam Vam nadherny predvianocny vikend 🙂

lulu27
18. dec 2009

My sme tiež s manželom uvažovali nad tým že ich darujeme. Ja som chodila k dr. Behúňovej, bola dobrá, ale z celého toho centra máme s manželom otrasné pocity, je to tam len o peniazoch. Ako sme vyskúšali R., tak sme si povedali že nikam inam. V podstate sa mi finančne viac oplatí absolvovať ďalšiu min. stimuláciu v R. ako KET v BA, ale najdôležitejšie je že im vôbec neverím. 😠

mircalla
18. dec 2009

no to je pravda s tym, ze to tam je len o peniazoch..kamoska ma s tymto tiez svoje skusenosti....a vseliake notarsky overene potvrdenia na vsetko a podobne...viem, ze zabudla peniaze doma a odmietli jej urobit zakrok, ke dich okazite nedonesie - tusim to bol KET, to by v brne nehrozilo. nedavno jej zase dosiel doporuceny list, ze musi zaplatit za dalsi rok co maju mrazakov, inak bude penale a podobne. hovorila mi, ze tam ide vzdy so stiahnutym zaludkom

avaka
18. dec 2009

Lulu,nebud smutna..V R Vam to urcite vyjde 😉 A ze si mala 3 ivf,to nie je dovod na to aby to nevyslo,ved sme tu skoro vsetky,co mali na sK 3 ivf a az potom bola minimalka v R 🙂 Drzim palce ,aby bol dalsi pokus poslednym(teda uspesnym 😉 )

Juli,presne tak,neviem co s casom tak nerobim skoro nic.. 😀 ,ale aspon som uvarila..A ako hovoris...buduci tyzden nakupy a medzi sviatkami si chcem uz poprat vecicky.. 🙂

Miri,takze u Vas bude od soboty vonavucko...vianocne pecivko.. Ja tiez este nemam darcek,ale aspon uz mamcas ho ist kupit 🙂

Zuzlik,malinka je nadherna... 😵 a ako si drobcek drzi hlavinku,asi ste ju tym sonom moc otravovali.. 😵

Mircalla.ja som na PN nebola,ale velmi som uvazovala...najprv som nechcela,ze doma sa budem nudit a myslet na blbosti,potom som spinila a dr.sa tvaril,ze sa nic nedeje,ze je to normal...nastastie mal v mojom pripade pravdu 🙂

takyna
18. dec 2009

Ahojte kočky 🙂

Lulu ☹ , ale môj názor na mrazáčikov je veľmi pozitívny, keď máš ešte dvoch , určite by som ich skúsila vložiť, ja som mala synčeka s jedného mrazáčika 🙂 aj keď viete ako to síce dopadlo..., ale kopec dievčat má zdravé detičky práve s KETu, a potom by som prípadne riešila ešte Brno

takyna
18. dec 2009

Zuzík hemato dopadla dobre, a endokrinologia zvysila mi davku na 150mg, ale že v podstate tiez ok 😝 😵

chodím veru po doktoroch, na hemato som sedela od pol jednej do tretej , zatvárala som nemocnicu 😉

utros beriem 3x2, dnes som si dala 2x1 a 1x1, zajtra skombinujem inak..., musim to do tyzdna vysadit, a zacnem duphaston od 13tt

mircalla
18. dec 2009

heh, to mi hovor....nudim sa a myslim a blbosti uplne strasne🙂)

lulu27
18. dec 2009

Taky len keby sme tých mrazáčikov mali v R. a nie v GF, to by som neváhala, ale tam, no neviem uvidíme 😉

takyna
18. dec 2009

Lulu viem, ze je to aj o tych ludoch v tych caroch, 😒 nie vsetci su taky ako by mali byt, porozmyslate , uvidite...
ale rozhodne vam prajem a budem vam drzat palce 😵

lulu27
18. dec 2009

Ďakujem Taky, tvoj príbeh poznám 😔 Som veľmi rada, že čakáte babatko a máš iné starosti ako na to stále myslieť. Ten posledný pokus nám vyjde 😀

takyna
18. dec 2009

🙂 dakujem Lulu, dúfam, že áno 😵

julietka
18. dec 2009

lulu ked mate dilemu co s mrazacikmi tak skuste ist do KETu iba v prirodzenom cykle, aby si nemusela papat tabletky pre pripad ze by sa nerozmrazili..takto som to povodne planovala s tym ze osud rozhodne za nas a ked sa nerozmrazia tak nie je co riesit a ak ano a su zivotaschopne tak sa uhniezdia aj tak, akurat by si brala utros na sliznicu..

mircalla
20. dec 2009

ahojte...vidim, ze vsetky ste zaneprazdnene s vianocami....no my pojdeme k nasim. kedze lezim, pecenie ci upratovanie nehrozi

ja idem zajtra do brna na kontrolny uzv, tak prosim drzte palce. myslim, ze mimi je snad ok - pretoze u mna funguju vsetky priznaky dost zretelne. ked som v lete potratila, tak som v sobotu rano nastupila do nemocky, urobili mi uzv len cez brucho na prijme, lekarka sa vyjadrila, ze plod tam je, "zda sa mi", ze aj akcia....to zda sa mi ma moc neukludnilo....2 dni potom so mnou nic nerobili, nedali mi agolutin, dokonca mi nezobrali krv na hcg...az v pondelok, ked polo vo vikende mi urobili ridnay uzv a akcia nebola.....

ja som vtedy vedela, ze je to zle uz v sobotu, jednoducho mi odisli vsetky priznaky....vobec som necitila prsia, nebolo mi zle....i ked trva kym hgc klesne, ale vsetky baby co mali podobnu skusenost vraveli, ze sa okamzite citili inak.

no teraz sa citim stale tak ako predtym, dneska ma aj dost napina na zvracanie, tak dufam, ze vsetko bude ok. spinenie tiez prestalo.

takyna
20. dec 2009

Mircala držím palce za dvoch 😉 😵 😵 😵 😵

pozdravujem všetky, 🙂 dnes do rána ma zase popichoval lavý vajecník 😒 dúfam, že budeme ok

mircalla
20. dec 2009

neboj taky, urcite bude....byva to pomerne caste

mirinda10
20. dec 2009

taky, mna skor teraz mala tlaci na lavy vajecnik tak boli ale aj ja som to mala, moze byt vajecnik zvacseny a maternica sa zvacsuje tak to moze tlacit aleto prejde ked pudes po 12tt a budes mat velke bolesti tak si mozes uz aj nieco dat vyvoj mimca uz je ukonceny aspon mne to tvrdili v nemocke ked som bola s bolestami ale mne tam este tlaci aj 6cm velka cysta tak tam je malo miesta
u nas je vsetko krasne biele a poobede ideme cela rodinka pozriet na Vianocne trhy do mesta tak sa tesim, prave sme skoncili so stromcekom uz krasne svieti

mircalla nebojkaj bude to ok

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre