Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

orsulka
13. jan 2010

labus....daleko ak odaleko...tak ako z KE urcite nie 😉 😉 je to tak 2,5 hod. cesty autom.....to sa dá zvladnut, a pokial tam clovek nemusi ist tak casto, tak pohoda .-))))

mircalla.....ked mna si v Heliose pamataju velmi dobre.....taku ako ja tam este nemali!!!!!! 😀 😀 doktor vie u mna vsetko naspamat 😀 😀 😀 ja v podstate dokumentaciu ani nepotrebujem, ak ju budu chciet dat, aspon fakt tie vysledky z posledneho spg, hematologie, tak ok...ak nie...tak nie....

tanitta
13. jan 2010

ahojky...
citala som len zbezne;).. ale vifdim ze vsteky ste ok 😉 ja som s auz lakla ze avuska uz porodila 😨 😎 ... aler nastastie este nie ale naozaj uz by nevadilo.. nie je dolezita vaha ale tt v ktorom sa rodi...tak este sa drzkajte 😉
o Lenke neviem neozvala sa... ale pokial si dobre pametam opu by malo byt az okolo 21...ved ona s aurcite ozve a ja dam vediet 😉 ...
veduci sa ma dobre 😉 tuk tuk zlate dieta 🙂 🙂 len nechcem moc chvalit lebo ked vychvalim potom sa meni na certika 😀 ... este nebehame ale zato vsteko napodobnuje ...dokonca nasho psa stale robi len hav hav v poslednom case zacina papat zozeme bez pouzitia ruk tak ze si lahne 😠 ale uz je to tak ked vyrastaju spolu na zemi 😀 ... je to krasne obdobie najradsej by som teraz zastavila cas... 😔 ...
pozdravujem vas vsetky od A-Z 😉 ... pa

julietka
13. jan 2010

tani to musi byt strasne mile s veducim 🙂 takze ma svoj velky vzor 😅 len aby nezacal naozaj stekat a behat len stvornozky 😀
verim ze to je krasne obdobie, asi tak ako kazde, a naozaj niekedy skoda ze sa nedaju tie chvile zastavit..

lahhel
autor
13. jan 2010

Ahojky babulky...tak uz sme doma z Brna...UTZ v pohode, foliky zatial len tie 2, na 9. den maju velko 16 a 15 mm, co povedal doki ze je OK...zajtra vecer picham pregnyl a v sobotu idem na OPU...OPU mi bude Stelcl...tak dufam, ze aspon tie dve vajka by tam mohli byt...
Podravujem vas vsetky 🙂 🙂

mircalla
13. jan 2010

Ahojte....lahhel...tak super, tie foliky su tak idealne velke, drzim palce

Lenka ma termin 21.1., pisala som jej mail cez vikend.

mirinda10
14. jan 2010

cauko babule

no dnes nad rano som mala nejake bolesti tam dole ako keby mala hlavickou moc tlacila, mam opat nizko placentu alebo su to poslickovia ale asi nejak skoro ☹ ☹ no nespala som 3 hodky a cakala co bude ale potom o 7 mej som uz zaspala a zatial to preslo idem o tom nieco citat
juli, avi uz aj vas nieco taketo trapi alebo ja budem iba skor rodit boze hadam este nie nech mame aspon 2,5 kg ja som si dala zavazok aspon do 36tt ale ja tu nie som pan ale princezna ale mame este cas ☹

julietka
14. jan 2010

lahelik to su krasne rozmery folikov 🙂 musis verit ze to dobre dopadne, neboj budeme ti moc drzat palce na sobotu 🙂 ozaj a ako to vyzera s endometriozou, je to teraz v pohode, alebo uzivas aj na to nejaku liecbu?

lenke drzime samozrejme tiez palciska na 21.1., perinka uz musi byt krasne narastena a babiky sa krasne zahniezdia 😵

miri ja mavam kazdu noc jemne krce podobne tym menstruacnym, a to viem ze sa uz maternica pripravuje na porod, ale to este nic neznamena, je to normalne ku koncu. Ked som mala malu zosunutu dole hlavickou tak som mavala tiez take bolesti ako popisujes ze ma to az nutkalo na stolicu a myslela som ze porodim, ale odkedy sa vysunula vyssie a chlapcek sa otocil zadockom a natlacil sa dole tym zadockom, tak uz tie tlaky zatial dole nepocitujem. Zato hore ked mi pichne hlavu pod rebra a branicu tak niekedy az vzdycham od bolesti a nemozem sa ani otocit, som uplne paralyzovana, zacnem im dohovarat a steklit kym sa trosku nezosunu..

mirinda10
14. jan 2010

juli, prave som dovolala s maldsou segrou je to hroza 40rocna prvorodicka hotove nestastie 🤐 🤐 🤐 tak mi povedala, ze aj ona to mala pri malej a to sa mi lonove kosti roztahuju od tlaku malej, ja ju uz mam 2 tyzdne dole hlavickou, tak asi trosku viac tlaci ved vydrzime vsetko len ja mam obcas strach, niekedy az moc ci je vsetko tak ako ma byt

julietka
14. jan 2010

miri no tie kosti citim aj ja ako sa mi roztahuju doslova, niekedy az take pukanie citim a tazko sa mi postavuje zo sedu, chodim ako stara babka 😅
neboj urcite je vsetko v poriadku, ved priroda je mudra a zariaduje si to tak ako to potrebuje a vekom sa prosim nestresuj 😉 dnes je veela 40rocnych prvorodiciek aj daleko starsich, proste je taka doba..
a neboj sa, keby sa malinka narodila uz teraz po 28tt tak je tam vysoka sanca ze vsetko bude v poriadku 😵

lahhel
autor
14. jan 2010

Pekny dnik babulky...

Dnes som pichla poslednu injekciu, vecer este pichneme pregnyl a uvidime...babulky, ja si to uz akosi nepamatam, dokedy ste uzivali prednison pri stimulke?

Julietka, dakujem..verim, ze tentokrat by to mohlo vyjst, lebo ked som si citala spravy z tych dvoch cyklov, tak som vzdy uz na 8 DC mala tie foliky velke, vzdy nejak extra rychlo narastli, mali okolo 20-22 mm...teraz sa mi zda, ze rastu tak akurat...tak snad do tretice vsetko dobre 😉

mircalla
14. jan 2010

lahhel, ja ho berem doteraz....myslim, ze sa uziva az do 12tt, ale mam darcovske, tak neviem ci aj normalne. ale pri minimalke az do testu som ho uzivala.

lahhel
autor
14. jan 2010

Mircalla, dakujem, viem, ze to bolo nejak tak dlhsie..lebo uz mam posledne 3 tabletky, moj gynekolog ma zlomenu nohu, takze neordinuje, tak musim niekde este zohnat prednison..neviem, ci mi ho mozu dat v Brne, lebo je to na predpis, aj u nas je len na predpis...boze, vsetko mi na poslednu chvilu dochadza...

mircalla
14. jan 2010

v brne ti ho v repraku daju na recept, mne ho tam vzdy predpisovali....len si ho musis vybrat v ceskej lekarni. ako som uz pisala, jedna je hned dole v budove repraku, dalsia je mendlovom (urcite vies, prechadzas tym namestim cestou do repraku), dalej napriklad v tescu pri stanici, urcite aj v olympii a hypernove.

a prave som ti nasla otvaracie hodiny tej v repraku, su aj v sobotu do 12,00

http://www.firmy.cz/detail/2482651-pharmawell-b...

tak ziadny stres. presnison som si tam kupovala, mali by mat

takyna
14. jan 2010

Ahojte kočky 🙂

všetky vás pozdravujem, ospravedlnujem sa ale nestiham, musim dorobit prac.veci ak by sme museli ist do nemocky, v utorok mame kontrolu tak sa ozvem ako sme dopadli 🙂

drzim Lenuske, aj Labuskovi, Lahel palce nech sú dialnice ako delo

Avi, aj ostatné tehulky drzte sa mi

pá 😵

mirinda10
14. jan 2010

lahelik prendison som brala do 12tt tak ak nebudes mat tak si ber recept v Brne a tam si to vyberies ja som to tiez tak robila nie je to drahe nebojkaj
folikuli ti rastu ako z ucebnice, tak ako maju rast, takze teraz ideme na kvalitu 🙂 v sobotu budeme na teba silno mysliet aby sa vajka pekne oplodnili

ninockaskv
14. jan 2010

ahojte, prisla som vas kuknut, ako sa drzte a ako sa vyvijaju nadejde tehulky...

vidim, ze ste vsetky na poriadku.. a prezivate co mate, ja som nikdy nic nemala, skor ma klby bolia teraz 4 mesiace po porode 😅

lahle, velmi na teba budem mysliet.. tentokrat sa vam zadari..

dufam, ze aj lenka sa ma ok 😀 😀

drzte sa, verim, ze postupne nam to vsetkym dobre dopadne a budeme mat drobcov 😀

labus
14. jan 2010

Lhhel len povedz lekárovy že potrebuješ recept lebo Tvoj doky neordinuje.Mne raz tak Štelcl aj antibiiotiká napísal na recept dal mi SUMAMED pre istotu ..po OPU a riadne som šla do českej lekárne z receptom a vyplatila celu sumu ...lebo sme cudzina 😀 😀 a bolo
Oni maju take recepty s razítkom na uhradu pacienta
Takynka dakujem 🙂

julietka
14. jan 2010

lahelik a uz nemas ani jednu tabletku? skoda ze nebyvame kusok od seba este mi ostali posledne styri tak som ti mohla dat na vykrytie toho nedostatku. Mne predali vzdy vsetky lieky vratane prednisonu priamo v reprofite u nich v kancelarii, takze nemusis behat nikde po lekarnach ak maju radi ti predaju.
A prednison som uzivala do ukonceneho 10tt= 1tbl. denne a potom do ukonceneho 12tt= som postupne mala iba znizovat 🙂

maciatko31
14. jan 2010

Ahojte
velmi by som vas chcela poprosit, ci by ste mi mohli napisat, ako prebieha SOFT - ake davky sa pichaju, od ktoreho dna cyklu a ako dlho, ake lieky sa pouzivaju+ kolko kontrol do OPU treba absolvovat.
U mna sa pri klasickych IVF rozbiehalo OHSS.
DAKUJEM

maciatko31
14. jan 2010

Ozaj a este - ci sa berie Prednison /ja by som bola zan/

tanitta
15. jan 2010

ahojky...
Lahej... drzim vajkam vsteko co mam;)
Taky.. robis teda preistotu 😵 😎
Julie...teraz by som chcela videt to tvoje brusko takto krasne a bezproblemovo tehulkovat by mala kazda jedna 😉 super
Miri...vek nie je dolezity...hlavne aby ste vy boli statsni...ostatni vam len to stastie zavidia 😉
maciatko... pichas od 1dc to co si zozenies co mas.. prisposobia ti stimulku na to...puregon,gonal, menopur, merional, fostimon, prip. skombinuju s tabletkami closil...cca 10-14dc opu...kontrola 2-max3x pocas stimulky(dla toho cako budes reagovat ) kontorla v brne ale tu na sk u tvojho gyn ak ma sono a "vie pomerat foliky" 😅 . .. pcet pichanych IU na den je roznorody...toto ti presne nikto nepovie ale pohybuje sa to od 100-225IU...a polkial ma nabeh na ohss mozno to potoahnes len s clostilom 😉 , prednisom sa berie....

avaka
15. jan 2010

Ahojte,
Tani,Adamko musi byt zlaty havko... 😵 a Lenku pozdravujeme,drzime palce a posielame virusy..
Lahhel,drzim palce na sobotu,nech su krasne vajka
Miri,Juli,ja tiez mavam take tlaky a hlavne ked vela chodim...ale je to asi tiez tym,ze mi mala velmi tlaci na krcok hlavickou,ja uz ju mam dlho tak otocenu..dokonca som si minule vsimla v tehu knizke,ze tam dal dr.vykricnik,ze nalieha hlavicka..(ak som to spravne pochopila..) tak este Miri nestras s porodom,este mas cas...ale tie lonove kosti ma nebolia,skor taky tlak ako zily,alebo cievy,ale mozno to len ja tak pocitujem.. 😕 Juli,tiez musim ist hocikedy na velku,ked sa mala natoci tak,ze mi masiruje a okopkava creva.. 😅 a niekedy hadze fakt zvlastne polohy,moje brucho ma vtedy neidentifikovatelne tvary.. a pytala som sa znameho na ten krcok,ale vraj to neznamena,ze idem rodit,ked je skrateny....no kociar sme pre istotu uz objednali
vsetky vas pozdravujem kocky

mirinda10
15. jan 2010

avi ja este nechcem rodit ale pampersky a obrusky mame od vcera nakupene je akcia v tescu tak som poslala mangela nech sa ide pridat k maminam a nahanat plienky pre malu no mal plno zazitkov ako maminy nakladali aj 6 balikov aj ked my mame tiez 6 ale 3 z 2jok a 3 z 3jok tak ak budeme mat menej ako 3 kg tak este aj tie 1tky budeme musiet kupit. Inak som sa nasmiala ako to tu vysvetlovala co sa tam dialo no sranda ale ved nech aj on sa snzi no nie?
Uz mam aj tekuty prasol na babo tak uz si len musim doniest vecicky od segry a zacat prat aj ked ona to ma vsetko poprane ale asi este raz to operiem
idem 20teho do poradne tak som zvedava co povedia

moja mala je ukaznena, zatial ma nekopla do rebra nic iba robi rozne polohy v brusku a ja sa iba smejem a pozorujem ju no toto mi bude velmo chybat ale potom sa budem smiat ked uz sa bude plazit a prevracat a tak opat pride nieco nove ved aj tanitka ma o zabavu postarane, tie nase pokladiky nas asi stale budu niecim peknym prekvapovat uz sa neviem dockat 🙂

prajem pekny den

labus
15. jan 2010

ahoj kočky 🙂
Lahhel na zajtra držím silno ,silno palce a pozdrav Štelclíka 😉 ja ho idem mrknut v utorok 🙂
samozrejme všetky pozdravujem a posielam bošteky babatkam do brušiek

Maciatko... pár strán dopredu možno dve sme presne o postupe písali Oršulke ...lieky sa beru vačšinou Clostilbegyt a dopicháva sa zopár injekcii ale každá ma postavenu stimulku na mieru a to je super.Prednison dávaju často ale nie vždy ja som ho už mala a potom zasa nie... ale ak by si ho výslovene chcela treba sa spítat a nemal by byt problem.. Ked si mávala OHSS bude Ti stačit naozaj minimum liekov .Držím palce

avaka
15. jan 2010

Miri,veru,aj mne to bude chybat...ta vytrcena ritka pod rebrom...ale pravda je ze v postielke sa mozeme vynadivat do sytosti a kazde obdobie ma svoje caro..
A ake ste kupili v Tescu plieky?Porad,ak ma aj segra skusenosti...My mame zatial pampers,jedno balenie(74ks)tych najmensich a jedno balenie (43ks) do nemocky,ale bez akcie a musim sa poobzerat aj po inych,lebo toto by isla materska hadam len na plienky..Vidis aky program si urobil muz pri kupe plienok.. 😅

labus
15. jan 2010

Jé AVAKA,MIRINDI vám sa to už blíži ..no musím pozriet Julietku a Zuzku kedy rodia bože kým som sa ja dostala do dalšej stimulky tu sa už rodí ako na páse..to je užasne ...

mirinda10
15. jan 2010

labus avi je u nas prva a dufam, ze tak to zostane iba ak by sa drobci od juli poponahlali tak je prva, ja chcem az 3tie miesto ja sa nechcem predbehnut 😀

avi posli niekoho do Tesca je akcia 2+1 a economy pack ja som kupovala 2ky je tam v jednom baliku 108 plienok takze 3 baliky mas za 37 a nejake drobne super cena a hned sme kupili aj 3ky tie su od 4-9kg dvojky su od 3-6 kg ale asi budeme potrebovat aj 1ky uvidim a este aj obrusky 6x72ks za 8 a nieco super cena
sestra hovori tak do 6 mesiacov pampersky a potom mozem ist aj na nieco ine ale urcite minim 3 mesiace

labus
15. jan 2010

Mirindi ano ano už som pozerala a Julietka z dvojičkami má šancu byt prvá... 🙂

avaka
15. jan 2010

Miri dik 😉
Labus,dufam,ze uz sa touto stimulkou pripojis,uz je to pekne rozbehnute...
Julietke rada necham prvenstvo,ale myslim,ze ona rada pocka,kym pride rad na jej drobcov,ze Juli 🙂

labus
15. jan 2010

Avaka dufam je to moja posledná šanca ..inak už končím adefinitývne tak sme sa doma rozhodli 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre