Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

moni19
6. máj 2010

Zuzlik za cz nemá byt bodka. Som ju tam nechtiac tukla.

maciatko31
6. máj 2010

Ahojte, uf - ale ste toho dnes popisali. Takze - dnes sme mali ET - mam 2 bobacikov v brusku. Na mrazenie nam nic nezostalo, kedze som mala len 4 vajka, aj tieto 2 embryjka su pre mna uspech. 🙂
Doktori aj sestricky boli ako vzdy skveli 🙂

rebeka33
6. máj 2010

Ahojte babule.
Moni veľmi ma nepotešili , oplodnili sa len 3 z 8-mich. Vraj boli málo zrelé, mali ste to niektorá? Pri druhom ivf som mala ešte horší pomer 4 z 15, pri prvom sme ten problém nemali. Teraz mám strašný strach ,že na žiaden et nepôjdem. 😖 No zajtra uvidím, či sa budú rozvíjať-púpätka moje.. Zatiaľ mi dali termín na et pondelok. Tak uvidíme.
Orsulka mi sme neplatili po opu, ale až po ete budeme a vraj môžme eurami.
Bobjan ja mám kontakt v Košiciach na hemato, ale to je asi ešte dalej. A reprofit vraj tiež robí hemato. No asi som veľmi nepomohla.
Dior- zo mnou v nemocke tiež ležala takto baba,viem ,že je to náročné ,ale bude to stáť určite za to. Vydrž. 😵 ,aj keď je to horor.
moni určite to nedajú hneď na pokusy, ale radšej by som im ráno zavolala, že to budeš platiť.
Prajem pekný večer.

maciatko31
6. máj 2010

rebeka - neboj sa, aj 3 je pekne cislo, hlavne ked su to tie dominantne vajka, tie najzrelejsie.
Ja som mala minuly ET 3 zrele vajka, ale oplodnilo sa len 1, tak som mala ET na 2. den od OPU.
Teraz som mala 4 vajka a ET dvoch bobakov.
Budes tam volat kazdy den, podla toho ti upravia ET.

rebeka33
6. máj 2010

mačiatko skočilo to medzi tým. Gratulujem super.))) 🙂
A ešte my sme mali v predchádzajúcej téme tabuľku kde bol nick-meno- v sktake čím prešla- a potom čo práve podstupuje
napr. rebeka- 2xivf, 2xket-inde, teraz reprofit- soft stimulka - opu5.5-8vaj.- et pondelok? a na konci bolo// alebo len /
je to len návrh. tak pekný večer. 😵

shandy
6. máj 2010

naduska, tak aj ty si presla nejakymi problemami v suvislosti s hemato? ch jaj. tak ja sa teda pustim do tej tabulky 😅
bobi urcite by ta drakulka zobrala skor. lebo ja som dala tip na nu mojej kamoske, ktora nedavno potratila v 24 tt 😔 , ona jej volala v pondelok a zajtra uz aj ide na odbery. zajtra rano ti poslem do IP na nu kontakt , lebo ho mam v robote a zavolaj jej. ved listok ti hadam tak dlho vybavit nebude trvat, to uz nejako zmaknes 😉
diorik, no mas to teda tazke, ale verim, ze futbalisti sa do seba zapletu a zostanu u teba co najdlhsie. drzte sa pokope.

maciatko31
6. máj 2010

rebeka, mala si klasicke IVF alebo minimalku?

shandy
6. máj 2010

maciatko gratulujem k bobacikom 😵 , nech sa pekne zahryzkaju.
rebeka budeme im verit, ze sa budu sa pekne oplodnia a budu z nich krasne mnohobunkovce.

shandy
6. máj 2010

rebeka a toto bolo tvoje druhe ci tretie ivf?

moni19
6. máj 2010

Maciatko, tak aspon dvaja drobci, tak ich dobre opatruj. A gratulujem.
🙂
Rebeka, ja mám na správe z OPU že ich bolo 16. Z toho 10 zrelých. Nakoniec mám 2 u seba a 2 nám zmrazili.
Takže z takého množstva, tiež toho vela nezostalo. 😒 Ale tak si myslim, že v mojom veku aj tak dobre. Mna skor mrzí, že pomalšie rastú.
Shandy má pravdu, treba verit.

Shandy vela štastia s tou tabulkou. 😉 🙂

shandy
6. máj 2010

a nedame tam aj vek babule do tej tabulky? a aj diagnozu, kvoli ktorej sa robilo IVF? hmm?

shandy
6. máj 2010

moni diky, no uz na nej pracujem ale neviem sa pohnut dalej, som nerozhodna ako vzdy, dala by som tam aj vek. urobim priklad na seba...a ze ci to tak moze byt, jo? 😉

moni19
6. máj 2010

Shandy, mne by to nevadilo, ale tak pripojim sa k vačšine. Niekomu to nemusí byt príjemné. Tak uvidíš ako budú reagovat ostatné.

moni19
6. máj 2010

Dobre, daj skúšobnú verziu. Uvidíme čo na to zajtra dievčatá. 😉

shandy
6. máj 2010

co takto napr.?
Stimulantky:
Rebeka33 (XXr), 2 x KET, 2xIVF inde, teraz RF – IVF soft, OPU 5.5. – 8 vaj., ET 10.5.?
....
Cakajuce na stimulku:
Shandy (32r), 1.IVF – soft, začiatok stimulky 14.5.?
....
Tehulky:
....
Maminy:

shandy
6. máj 2010

no mne tiez nevadi, praveze si myslim, ze niektore baby to moze povzbudit, tak ale mozeme to nechat na baze dobrovolnosti, ze kto nechce dat vek, tak ho tam nedam. myslim, ze tie diagnozy tam asi pisat nebudeme, lebo uz by to bolo asi prilis dlhe...este sa tam da napisat, co sa k stimulke pridavalo, napr. prednison, anopyrin, clexan, fraxik alebo pod., privitam zlepsovaky a navrhy 😀

rebeka33
6. máj 2010

Shandy myslím,že je to tak výborne. nové babule bubú mať prehľad o úspešnosti a mi budeme vedieť kedy komu držať palce. Veď si vlastne odpovedala na otázky ktoré ste mi položili- bola som na minimálke a je to moje 3 ivf.
mne uviesť vek nevadí.Aj tak je to anonymné fórum. Takže ja mám už 35r. . Ale možno to bude motivovať baby sa do toho pustiť.len tie čakajúce by som dala pred stimulantky len kvôli postupnosti.
čaute. 😵

shandy
6. máj 2010

Oukej rebeka, dakujem 😅 ,
jasne, poradie prehodim, mas pravdu, ze kvoli postupnosti to bude lepsie 🙂 aj tvoj vek doplnim, ostatne babulky mozete v tejto strukture hodit info o sebe a pridam vas postupne 🙂
uz sa tesim na tu megatabulku 😀

mircalla
7. máj 2010

Avus, Juli, Mirinda, Dior - som rada, ze ste sa ozvali

Diorik - nezavidim tu nemocku - ale vydrzte, urcite este potiahnete....mas dobreho manzelika, verim, ze sa stara....
Avus, Mirindi - krasne fotecky🙂
Juli - tesim sa, ze pridas nejake nove fotky dorbcov - veru nechapem ako to zvladas s dvojkami

Maciatko - no 2 embryjka super - verim, ze to tentokrat dopadne

Rebeka - dolezite je kvalita, nie kvantita, bude to dobre uvidis🙂)

takyna
7. máj 2010

Ahojte kočany 🙂 🙂
Pozdravujem vás všetky 🙂
Mamule naše vy ste sa už krásne zabehli s detičkami 😵 , Juli klobúk dole pri dvoječkách takto pekne to stíhať, máš môj velký obdiv 😵 , Miri , Avi krásne všetky rastiete , džavocete, aj my už chceme 😉
Tiez dakujem za cenné rady všetkym 😵

Maciatko,Moni tchuj,tchuj,tchuj nech sa riadne zahryzkaju embrioska 🙂 Rebeka neboj sa aj 1 embryjko je dietatko, cize nezufat, treba verit posielat im pozitivnu energiu, prihovarat sa im, na moje to fungovalo 😉

moni19
7. máj 2010

Takynka ďakujem za virusiky. A Vy sa ako máte? Mala rastie a krčok je OK?

takyna
7. máj 2010

Moni, tak polihavam tiez doma, a v utorok kontrola tak uvidime ci budeme este doma alebo do nemocnice si pojdeme odychnut, ale tak nech uz je ako je len nech to dotiahneme do konca 🙂

takyna
7. máj 2010

Ozaj Moni, neviem či si Monika ale dnes všetkým Monikám k meninám všetko len to najlepšie 😵

moni19
7. máj 2010

Taky nejako bude, hlavne nech ste pod dohľadom, veď už si skoro na konci. Hlavne sa nenamáhaj. Ja by som už zniesla čokoľvek. Ja som oproti Tebe ani nezačala. 😉 🙂
A ďakujem za blahoželanie. Ma lepší nick nenapadol. Nechcelo sa mi vymýšľať. 🙂

lahhel
autor
7. máj 2010

Ahojky 🙂

Moni, pripajam sa k blahozelaniu k meninam, vsetko len to naj....

Ja som bola dnes u obvodnej pre vysledky na stitnu zlazu. Ani som nehovorila s doktorkou len so sestrickou, lebo ze vsetky testy boli negativne, tak ak nechcem nemusim hovorit s doktorkou. Ona mi vsak dala urobit testy len na tieto dve veci - TSH a fT3. Tieto ostatne mi nedala urobit - fT4, aTPO, aTG. Povedala, ze ked budu tieto prve dve pozitivne, potom sa daju urobit vysetrenia na tie zvysne 3. Tak neviem ci to staci. Tieto hodnoty mi napisala shandy...

Krasny zvysok dna zelam vsetkym 😉

lahhel
autor
7. máj 2010

Vlastne vsetkym skrytym Monikam zelam vsetko naj k meninam 🙂

shandy
7. máj 2010

lahhelik a vies aspon tie hodnoty TSH a fT3? akoze toto nase zdravotnictvo nekomentujem 😠 😠
sestricka ti nema co urcovat diagnozu a mali ti zobrat aj fT4. Ak nevies presne tie hodnoty, zavolaj si tam a nech ti ich povedia, aspon teda tie dve a potom mi ich napis....ako toto iste urobili mojej kamoske, ktoru som nakopala nech tam naklusa, lebo mala uz jeden potrat a 3 roky sa im nedari otehotniet, ma dlhe cykly, problemy s ovulkou a podobne...tak ledva ju zobrali,potom jej vysledky povedala sestricka, presne tym istym stylom ako tebe, ze je to v poriadku. ale ja som jej povedala, ze nech sa nenecha odbit sestrickou, nech trva na tom, ze jej povie presne hodnoty. no a nakoniec mala jednu kusocek pod normu, tak prinutila sestricku, ze nech jej da termin aj u lekarky a lekarke ked povedala, ze aka je situacia (potrat, snazenie a podl.), tak jej hned nasadila lieky....
takze fakt baby, nenechajte sa odbit. Lahhelik drzim palce....a vsetkym pekny vikend 🙂

shandy
7. máj 2010

lahhelik na prd ti brala fT3, ked dolezitejsie je fT4:
I. Stanovenie TSH
Je jedným z najcitlivejších parametrov pre posúdenie funkcie štítnej žľazy. Používa sa ako vyhľadávací test. Rozpätie hodnôt sa mierne líši pri jednotlivých laboratóriách v závislosti od metodiky, ktorá sa používa pri vyšetrení, udáva sa 0,4 až 4 mlU/l. Hodnoty sa posudzujú vzhľadom na iné hormóny, predovšetkým k FT4.
viac najdes tu http://www.zdravie.sk/sz/content/461-31091/ocho...
ch jaj...... 🙄 😠

moni19
7. máj 2010

Dievčatá, dakujem.
Lahhel, pevné nervy pri behačkách po doktoroch. Mne tiež robil štitnu obvodny, ale neviem, aké hodnoty mi zitsoval. Ale boli negatívne. Ze vraj to sú tie najdoležitejšie. Tak neviem. Ale vedel, že som po 2 potratoch. Ale ked sa do konca roka npodarí, tak to vezmem do vlastných rúk a nájdem si poriadnu kliniku. Aj keby som si to mala zaplatit.
😒

shandy
7. máj 2010

moni ja uz tomu neverim, co povedia lekari, ja som takto 1 rok kvoli tej stitke zmeskala, uz som sa mohla davno liecit...mne totiz tiez robila obvodacka len zakladne testy, ze TSH, T3 a T4 a povedala, ze to je v poriadku. ale ja som sa stale necitila dobre, bola som stale unavena, vlasy mi padali atd., tak mi svagrina vybavila dokiho, ze nech sa na mna pozrie. On este nezobral ani krv, len mi urobil prehliadku - pozrel mi oci, kozu, nehty, zmeral tlak a pulz a povedal, ze to naozaj vyzera na poruchu stitnej. potom urobil aj on krvne testy ale tie rozsirenejsie a uz to bolo jasne 😒 . ono neznamena, ze ked mas hodnoty v norme, ze to je "tvoja" norma. kazdy sme individualny jedinec a kazdy moze mat normu niekde inde. a potom je ina norma v niektorych pripadoch ak chcu baby otehu. uz nehovorim o tom, ze nase normy su sto rokov za opicami. ja som si sama nakoniec nastudovala vsetko okolo tej stitky a mozem vam povedat, ze vacsina lekarov tento organ podcenuje a to ako gynekologovia, tak aj prakticki. tak tja som teraz na tu "stitku" tak trochu vysadena.... 😀 😀 😀
tak sa vopred ospravedlnujem za monolog... 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre