Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

silvik1
6. nov 2014

dievčence, ktoré ste brai crinone gél. teta v lekárni tvrdila, že nebude vytekať ako utroš, ale vyteká. je to OK - alebo len krátko ležím po aplikácii (10 minút) ?

tinkatinulka
6. nov 2014

@silvik1 no tak to ste prípad ako my..my sice nemame super sprmie ale aj moj dr tvrdi že v tom nevidi až taky problem..skvor tie vajicka..tiež už uvažujem nad PGD ale ta cena..uff my sme radi ked mame vobec dake embryjka takže je to velky risk,..
takže si dalšia Marcelova 🙂
my mame Stepana, asi je z nas už hotový..stale sa niečo v každom cykle pototo..a naposledy vlastne tiež
len uvažujem že ked dame tu genetiku..aka je sanca na donosenie?neexistuju este aj tak iné choroby ktoré sa nedaju vysetrit? nepytata si sa?

silvik1
6. nov 2014

@tinkatinulka neviem či to zvýši šancu na donosenie, ale aspoň budeme vedieť čo je vo veci. je to síce drahé, ale IVF-ká nie sú tiež zrovna lacné a takto môžem chodiť do nekonečna a nechávať zato kopec peňazí. ja ľutujem, že sme si to nedali urobiť skôr, ale v GF nás od toho odhovárali, že keď je naša genetika ok, tak netreba a zbytočne prídeme o embryá. ale načo je mi kopec embryí keď nie sú ok.
nerozumiem trošku tvojej otázke - aké choroby myslíš ?

zibi
6. nov 2014

baby neviete nic nove ohladne reprofitu na slovensku?

dalida
6. nov 2014

@skaredekacatko ahoj, dnes som testla... , ale test som nepreviedla spravne... nezobrazila sa ani kontrolna ciara 😅 Po tolkych testovaniach je to riadna sranda 😅 🙄

dalida
6. nov 2014

@leonie777 dakujem za tehu pluvance 😵 No... kuk vyssie, uz som pisala, ze som testovala RF testom... okrem tohto som doma ziadny nemala.... takze dufam, ze MM nejaky kupi, aby som vedela na com som...

dalida
6. nov 2014

@zibi aj mna zaujima co sa deje okolo noveho centra...

ria191
6. nov 2014

@franzziska hej je veľmi šikovná fakt je dobrá 😀 😀 😀

tinkatinulka
6. nov 2014

@silvik1 ked sa pozries na cenník Reprofitu tak to mas rozpisane že aCGH, potom Fish..a neviem co este..skumaju najcastejsie sa vyskytované choroby a chromozomy..lenže su to iba najcastejsie choroby alebo vsetky? pisala som si jedneho casu s kockou co mala PGD, 2 zdrave embryjka dali zato asi 3000 a obe skoncili v 8tt..ako anembryola
pozerala som aj na to že ceske poistovne toto preplacaju, neviem co ano a co nie..ale u nas to asi neni

gagirl
6. nov 2014

@bergalm ale vyslo..treba zahanat negativne myslienky.🙂ako sa citis?pri prvom tehu si mala pocit ze to vyslo?..

gagirl
6. nov 2014

@dalida moooc budem drzat palce nech dalsi test su pekne dve ciarky..🙂

silvik1
6. nov 2014

@tinkatinulka keď sme včera vypĺňali súhlas na genetiku, tak to tam mali rozpísané na možnosti - buď všetko (bolo tam aj napísané čo, ale ja si to nepamätám), alebo len určité "choroby". my sme dali všetko. na tri embryá nás to vyjde nejakých 1400 euro.
viem, že v GF mala jedna baba tiež genetiku embryí a ani sa len neuchytili, takže záruka to nie je.

skaredekacatko
6. nov 2014

@dalida a kolko skor testujes?

tinkatinulka
6. nov 2014

@silvik1 aha takže ste už dali spravit..no my mame nanuky takže určite pojdeme po ne a ked by nahodou budeme riešiť toto.smiem sa spýtať vysledky budu kolko trvat..

skaredekacatko
6. nov 2014

@tinkatinulka mi sme na slovensku absolvovali pgd 4 embriok a skumalo sa na zaklade muzovej genetiky ta nebola dobra translokacia chromozomov platili sme 1500 eciek nic poistovna nepreplacala a aj tak ani jedno nebolo dobre. 😖

tinkatinulka
6. nov 2014

@skaredekacatko uff no to je svinstvo že na zaklade genetiky nepreplaca..a teraz ste si dali PGD?

lemoni86
6. nov 2014

@skaredekacatko @bergalm joooj babule, ja vam tak moc drzim palce 🙂 ... inac, dnes mam 28 :DD tak si vravim ze krasny darcek na narodky, krajsi si uz asi clovek ani nemoze priat 🙂 uz len nech je vsetko v poriadku 😔 🙄

mircalla
6. nov 2014

@rebeka33 nebola som, aj na 15 den bol test negativny

skaredekacatko
6. nov 2014

@lemoni86 gratulujem k narodkam ja mam teraz 21 ja uz cakam kedy bude pondelok nech viem na com som 😝 Uz sa moc sledujem. prsia mam nafuknute vecr mi býva zle ale to je medrolom a utrosom 😀 Pozeram ze ti s s ke tam som sa narodila a mam s tadial celu rodinu 😎 😎

lemoni86
6. nov 2014

@skaredekacatko dakujeeem 🙂 a ty mas 21 ???? 😕 😕 nechcela si povedat 31? 😀 😀 no a ty tiez vychodnarka hej? 😀 no fajne 🙂 som myslela ze su tu kocky len zo zapadu 🙂

skaredekacatko
6. nov 2014

@lemoni86 moja mama s kosic bola a oco pri gelnici obaja studovali v ke tam sa spoznali mali mna a vietor uch zavial do pd. Babka tety a ujovia su z ke a jeden s presova. Takze tak . Nie 21.11. Na vyske som mala kamosku ta bola presne o rok starsia.

lemoni86
6. nov 2014

@skaredekacatko jaaj... ze 21. 11 mas narodky :DD no ok :D ja uz citam jak puk 🙂 tak super.. ja mam vsetkych pribuznych z okolia vychodu niekde okolo lipan a tak.. tie dzedziny tam .. 😀

skaredekacatko
6. nov 2014

@lemoni86 riadny vychodniar moj dedko ma rodinu v tej dedine kde natacali pasla kone na betone vraj to natacali u nieakeho pribuzneho mi babka vravi

leonie777
6. nov 2014

@dalida to je teda napinave 🙂 drzim silno palce, nech dalsi test je s dvoma ciarkami 🙂 testujes este dnes? ci pockas do zajtra?

lemoni86
6. nov 2014

@skaredekacatko sranda 🙂 tak tam je vela peknych dediniek na natacanie takych filmov stale.. take krasne drevenicky, dokonca hlinene domceky este spred vojny 🙂

silvik1
6. nov 2014

@tinkatinulka no dneska budem volať či sa vôbec vajíčka oplodnili (dôfam, že hej, doteraz sme s tým nemali problém). pri genetike musí byť predlžená kultivácia. ale kedy budú výsledky to uvidím. keď budem volať tak sa opýtam - dúfam, že nezabudnem 🙂

dalida
6. nov 2014

@leonie777 neviem, zavisi od toho ci budem mat test 😀

benny11
6. nov 2014

@bergalm nie si sama, ten pocit mám aj ja... ☹

tinkatinulka
6. nov 2014

@silvik1 mne hovorili že sa bunky odoberaju v stadiu 8 bunkoveho embrya, a nasledne je až Ket..

leonie777
6. nov 2014

@dalida dnes si kolky den po vklade? ako sa citis? napinave toto, ale na dobre sa dlho caka, tak verim, ze tiez si sa dockala a si tehulka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre