Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rebeka33
12. máj 2010

Ahojte orsulka zajtra držím palce, nech máte pekný zážitok a vytúžené detičky v brušku.
mircala fajn ,že si prežila tú sladkú vodu. A výsledky budú fajn.
Mačiatko ako sa cítiš, netestovala si?
pozdravujem všetky. 😵 😵 😵

maciatko31
13. máj 2010

Ahojte babule, ja som testovala ako viete uz od pondelka, najskor sa tam zacal zjavovat duch a dnes som pouzila Mamatest10, co je najcitlivejsi test od Mamatestov a tam bolo bielo. Az teraz po 3hodinach tam vidim trosku ducha. Ja si myslim, ze nieco nie je v poriadku, ved aj ten duch by mal silniet, nie?
Ach, jaj, som smutna. Ak to nezosilnie ani zajtra, tak to bude jasne.

rebeka33
13. máj 2010

Ahoj mačiatko. Ale verme si. Je to v tabuľke správne, et bol 6teho. tak najskôr môžeš mať čiarku okolo 16-teho. Je to skoro. Treba veriť. Len to čakanie. Ja by som tiež chcela mať výsledok už dnes. 😀 . Ale treba vydržať 2týždne.
Poznala som baby ,čo mali 13 deň neg.močový test a aj tak zašli na krv a bolo HCG. Síce nízke, ale bolo . Tak netreba strácať nádej do krvi na 14 deň. Tam je to už potom istota.
pozdravujem všetky.

mircalla
13. máj 2010

maciatko - presne tak....tieto skore testy su nikdy neni dobre, mas byt v klude.
ja som nikdy netestovala skor ako na 12. den. okrem toho si nemala PK, takze to este 2 dni rozdiel. strasne skoro to testujes
vydrz
tiez som zacila pripady, ze test nic ani po 12 dnoch a krv pozitivna...nie moj pripad

ja nezvyknem nejake medove motuzy.....ale toto je fakt prilis skoro🙂

maciatko31
13. máj 2010

Mircalla, ja som mala vkladanu blastocystu.

maciatko31
13. máj 2010

Vlastne dve blastocysty.

maciatko31
13. máj 2010

Dobre babule, skusim sa ukludnit, ja to stale porovnavam s testami, ked som bola chvilu tehu, tam som tiez testovala takto skoro a ciarocka pekne silnela. Ale vzdy je to asi ine.

lenka20
13. máj 2010

dobre ranko kocky
orsulke prajem na dnes krasny zazitok a drzim palce nech sa embrijka prijmu 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
maciatko fakt je este asi skoro aby si z testu nieco vedela usudit, no ak nevydrzis tak ja by som zas testla zajtra-pozajtra ale musi to byt rovnaky test ako teraz ten posledny a pekne uvidis, ci to silnie.. drzim palce 😉
pekny dnicek vsetkym 😵 😵 😵 😵

mircalla
13. máj 2010

maciatko, aj tak si myslim, ze je skoro...vyckaj casu

julietka
13. máj 2010

maciatko kolky den si po ET?
viete baby ja moc neverim na take ked niekto vravi ze na teste nic a krv pozitivna. Podla mna to nemoze byt prosperujuce tehotenstvo hned od zaciatku a nieco asi nebude v poriadku...
ja som vzdy mala "pravdu" na teste. Aj so zuzlikom sme mali narovnako slabe ciarky a potom to aj tak dopadlo...ale ked sa to naozaj podarilo tak som mala slabu ciarocku ale pekne viditelnu uz na 7 den...ja nemam rada plane nadeje.
maciatko velmi ti drzim palce, no ak to nevyslo nahodou aj tentokrat vobec si z toho nic nerob,pretoze ono to raz vyjde len uz niekoho skor u niekoho neskor ALE VYJDE len treba byt pokorny a trpezlivy..

julietka
13. máj 2010

orsulka velmi ti drzim palce, este si pamatam ten krasny pocit odchadzat s bobakmi v brusku 😵
....takto pred rokom som mala poslednu MS 😉

moni19
13. máj 2010

Ahojte, Ako sa máme?

Mirinda, dakujem za pochvalu. Som to ale okukala z nejakej inej témy. 😉 Že pozdravujem Emku. Nebyť Vás, tak ja už na IVF asi nejdem. Ma v OV tak odradili, že až. Ale ked som sledovala Vás ako ste spokojné v Brne a ako to nevzdávate, tak mi to nedalo. 😵 Samozrejme aj ostatne maminky. Vždy, keď to vzdávam, tak si pozriem Vaše fotečky a hneď mám chuť bojovať. 🙂
Dúfam, že Vám to nevadí.

Maciatko, držím palec. Vyzerá to nádejne. Ale ešte je skoro. Ale nejaká povzbudivá správa by bodla. Najlepšie by bolo keby ste všetky čo teraz stimulujete mali //.

Orsulka, príjemný zážitok tiež prajem. Určite budeš spokojná. 😵

Rebeka a Ty ako? Ja tak verím, že budete mať dialnice. 😵 😵 😵

Pekný deň prajem.

moni19
13. máj 2010

U mňa tiež testy nikdy nesklamali. Aspoň tie mamatesty. Vždy ako mi ukázal, tak aj bolo. Ako píše Julietka.
Tak držím celé predlaktia. 😉 🙂 🙂 🙂

maciatko31
13. máj 2010

Baby ja tiez verim testom, kupujem len tie mamatesty a pri prvom tehu som mala ciarky ukazkove. Dnes je 12 den od OPU, 7 den od ET blastocyst.

mircalla
13. máj 2010

moni19, ja som uz nemala ziadne moznosti....IVf u mna bolo uspesne len prve, pri dalsich 2 beboli vajka. v martine mi povedali, ze darvoske a tak 4 roky....
potom mi lenka poradila reprofit, ktory zmenil moj zivot. absolovala som tam jednu minumalku a darcovske. minimalka sice nevysla, i ked som mala 2 pekne embryjka....nevzdali to so mnou napriek vysokemu FSH

inak glukozovy test ok...ufff som si vydychla....este tie protilatky a snad som za vodou...tie budu v pondelok

mircalla
13. máj 2010

maciatko tak testni zajtra...ale rano...ci tam bude aspon naznak....ja neviem povedat ako testy vypadaju na 7. den, vzdy som testovala na 12. a ta ciarka uz bola zretelna i ked nie extra silna

moni19
13. máj 2010

Mircalla, ja som vedela, že to bude OK. A protilátky tiež budú OK, neboj. Smoly už bolo dosť nie? 😉 🙂 🙂

Maciatko, tak ja som na 7 deň už špinila. Aj keď sa hovorí, že to ešte nič neznamená, tak u mňa to vždy niečo znamenalo zatial.
Vačšinou nie dobré. Ale tak svoje telo už poznám dosť dobre.
Ale keď nemáš nejaké iné príznaky, tak je to ok. Ja som vobec nepočítala, že ma to tak skoro prekvapí.
Ja si tiež predstavujem, že na 7,8,9 deň spravím test a budú tam krásne dialnice a vtedy si myslím, že aj tehotenstvo bude OK.
Aj ja som zvedavá na zajtrajší test. Ja som na 9 deň nemala ani tieň.

dior
13. máj 2010

orsulka-drzim ti palce 😵

maciatko ja som testovala na 7den a bolo 2,ale cakam jednovajecne a moja kamoska mala 2 ciarky az na 17den a teraz tu bola za mnou aj s dcerkou-jej pomalicky rastlo hcg

ideme sa pochvalit mame 1750 a 1800g 😵 este 4t nam drzte palce nech sme v brusku u maminky 😵

takyna
13. máj 2010

Ahojte kočky 🙂

Orsul držím palčoke 🙂 , Maciatko skús ešte o 2 dni testnut, aj dušik je dúšik 😉 , Diorik krásne miery to budú riadny chlopi 😀

lenka20
13. máj 2010

dioricek zlatko to je parada taki chlapci velki, pekne narastli, to ani nie je vidiet ze su dvojicky 😉 super 😵 😵 drzim palce moc moc moc nech este tie 4tt potiahnete 😵 😵 😵 😵

dior
13. máj 2010

ahoj leni-Diorcatka ma prekvapili,budu to chlapiska veru 😵 ,ved mi davaju zabrat -to uz mam spolu ako 3550g babo 😅
dakujeme ti -vsetky palce ti radi vratimebude ich dost,takze pevne verim,ze to bude tentokrat stacit 😉

lahhel
autor
13. máj 2010

Ahojte babulky...

Tak ja som bola dnes u gynekologa na kontrolu ohladom tej cysty na lavom vajecniku. Chcel ma doki vidiet aj v druhej polovicy cyklu...a som taka prekvapena. Ja som mavala taku ukazkove cykly, pekne ovulka v strede cyklu a tak...A dnes mi doki povedal, ze mam na pravom vajecniku 3 pekne foliky, cca 17 mm maju vsetky tri, ze v sobotu - nedelu sa mame pomojkat...A to som dnes 19DC, cize ovulku budem mat asi na 21-22 DC, ale ja mam aj pravidelne 27-18 DC cyklus, tzn. ze ked mi pridu nacas kramy, tak sa nema cas ani vyvijat nic v bruchu...Ked je taka krata druha faza cyklu, co to znamena...ja uz neviem...A to som si robila na 12 az 15 DC ovulacny test, na 13DC bola silna ciarka a potom uz slabla...tak to fakt nerozumiem..

Lenik, shandik dakujem za podporu, viem ze ked mi je tazko, mozem sem napisat a vy mi urcite dodate chut a silu bojovat dalej 🙂

A chcela som sa vas este spytat, da sa v reprofite ist na stimulku s tym, ze by som nic nebrala a odobrali by mi vajka ktore sa mi "urodia" prirodzene v cykle? Lebo pri stimulke nemam taketo rovnake a pekne vajka...

Diorik, krasne vahy mate a budem silno silno drzat palceky, nech to este potiahnete tie 4tt 😉

Maciatko, este je skoro, vydrzkaj, mozno je hcg este slabucke a nie je to vidiet...drzim palceky, 😉

rebeka33
13. máj 2010

Ahojte. Lahel myslím,že som niekde čítala, že to robia. Volajú to nativ. Je to odobratie v prirodzenom cykle. No radšej zavolaj do reprofitu. Ale snáď to cez víkend poriešite. 😀 A Možno to bola len jednorázová odchýlka.
Dior super váha- ešte chvíľku vydržte.
pekný večer. 😵

brita
13. máj 2010

Maciatko - kocky maju pravdu, testujes prilis skoro, ale ja si myslim, ze ked tam mas dusika, tak to je dobre a ja verim, ze kazdym dnom bude dusik silniet. Neboj sa, ja viem, ze to cakanie je desive. Ale vdaka tymto kockam tu, co nam davaju silu, je vsetko lahsie. Napriklad ja som sa rozhodla pre Reprofit vdaka Mircallke a Lenke 20 a uz mam aj termin na ET - v auguste, sice s darovanym vajickom, ale zase aspon zijem v nadeji.A to je obrovsky rozdiel, ci nieco robis a nadejas sa hoci aj v stresiku, nez nerobit nic a utapat sa v ziali. Ja som samozrejme velmi nestastna, ze vsetky kolegyne okolo maju deti a tehotneju jedna za druhou a ja si pri nich pripadam ako chybny tovar, ale na druhej strane, mam vas tu na konikovi a mozem sa poradit, postazovat a tu sa citim naozaj dobre. A preto nezufaj a povedz si, ze ved nejako bude a ze to este vydrzis a ze to bude stat za to. tak ti zo srdca zelam krasne dve ciarocky. 😉

maciatko31
14. máj 2010

Dik brita, dik babule, ste zlate 🙂
Ja u seba ale velke sance nevidim, vcera som to oplakala a odepkovala, dnes som uz ani nechcela robit testy, ved naco. Nakoniec som si to rano rozmyslela, mamatest som kupeny nemala, tak som pouzila ten z RF. Niektore babule vraveli, ze je slaby, ale ved je to 20-tka, tak zas az taky slaby byt nemoze. Nasla som tam rovnakeho ducha ako pri tych predchadzajucich testoch, proste velmi velmi slabulinka ciarka, ktora tam je, ale uz niekolko dni nesilnie. Tak mi je jasne, ze to v poriadku byt nemoze, v podstate som s tym zmierena, akurat rozmyslam, co bude v pripade, ak nahodou nedostanem MS. To ma budu musiet cistit?
No ved uvidim. Mozno pride MS, a nebudem musiet nic riesit. Tentoraz ale na krv pojdem aj ked bude MS, lebo si chcem byt ista, ze som v poriadku.

maciatko31
14. máj 2010

Dobre ranko tehulkam, stimulantkam aj mamickam. 🙂

rebeka33
14. máj 2010

Ahojte babule.
mačiatko nebuď labuť. Mám pocit,že to vidíš všetko veľmi čierne. Mne v Reprofite povedali,že ten test je spoľahlivý od 18dňa. Tak som sa v duchu zasmiala načo nám ho dávajú. Veď všetky testujeme od 10 dňa s mamatestami. 😀
Prosím, ber všetky lieky a vydrž ešte pár dní.Ak je tam duch na reprofitáckom tak to môže byť zlepšenie. Neber to ,že ti chcem nahovárať niečo, len sa snažím trocha povzbudiť.
To čakanie je strašné. Ja tiež každé ráno počítam, ktorý deň to je. Asi by som bola najradšej, keby ma uspali a zobudili o 12 dní. 😀
Pekný deň.

mircalla
14. máj 2010

maciatko, musis testovta s rovnakym testom
zajtra testni s mamatestom a daj vediet
reprofit test bol vzdy ovela menej citlivy, uz sme sa o tom bavili. a naviac aj lenka ti pisala, ze treba rovnky test

poviem ti tak, ze prve IVF som testovala az na 12. den po ET.....a to mi embryja vkladali uz na 6. den dokonca - a ciarka bola hrozne slabilinka, ledva viditelna....takze skus testnut zajtra s mamatestom.....

takyna
14. máj 2010

Ahojte kočky 🙂
Maciatko ten Reprofitacky test to je len reklamny tah, pretoze je tam ich názov, nic viac, su slabe, ja som s mamatestom mala krásnu ciarku a tento ich test mi neukazal nic 😝

takyna
14. máj 2010

cize ked ty tam mas ducha tak to je velmi nadejne 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre