Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
27. máj 2010

to ze budu urazeni, ze si sla inde, by som vobec neriesila....ich chyba....4 mesiace cakacka ja katastrofa

bobjan
27. máj 2010

Mircala, mala si u nej kartu od gyndoša? Načo všetko sa pýta?

moni19
27. máj 2010

Ahojte dievčence,
Shandy ďakujem za doplnenie v tabulke. 🙂

Taky a diorik držte sa a keby aj niečo, tak si myslím, že detičky sú už schopné života, ale v brušku je predsa len lepšie čo najdlhšie. Držím palce.

Bobjan súhlasím s Mircallou, ja by som šla tam kde ma zoberu skor. Teda za predpokladu, že sú dobrí.

Lenny super, že oplodnili 4 vajka, dnes Ti určite nahlásia, že sa pekne delia. 🙂

Pozdravujem aj všetky nespomenuté a pekný deň. 🙂 🙂 🙂

mircalla
27. máj 2010

nemala som vobec nic....doniesla som jej odprucanie do lekarky, co ma za nou poslala. si hovorila, ze to ale nebudes mat...tak jej dones kopiu prepustacej spravy z nemocky (to hlavne), pripadne vsetko co mas - pretokoly IVF....mrkne sa na to

normalne si vysvetli, ze mas termin v martine az na polku septembra.

ona je prijemna, jednoducho jej vsetko o sebe povies, co sa tyka snahy o tehu, hlavne tie posledne smutne udalosti
ona patri k lekarkam, co su zastancami tycho vysetreni po SF ci MA, nebola som tam jedina s tymto...hned na chodbe bola jedna kocka, co tam bola z rovnakeho dovodu

je naozaj prijemna

lenka20
27. máj 2010

vitaj v klube rebeka 😉 😀 dobre ranko baby 😵 😵
fiha bobik, to je fakt strasne dlho, najma ked chcete snazilkovat, tak skus u tej drakulky a ten termin v MT si nechaj, kebyze si dovtedy tehula tak aby si to do hemato ambulancie mala blizsie 😉 a zatial ako vravim, preventivne anopyrin, ale az po odbere u drakulky, lebo by sa tie vysledky skreslili...
lenny krasne sa oplodnili, tak super, drzim im palce krpcekom 😉 no aj ja mam kopec znamych co rodili cisarakom (aj 2-3x za sebou) a vsetky do jednej si to chvalili, tak neviem, kde su tie, co sa im to nezdalo 😕 😕 😕 zato tie, co rodili normalne praveze mali kadejake problemy a nepacilo sa im to vacsinou 😕 😕 😕
pekny den vsetkym 😵 😵 😵 😵

bobjan
27. máj 2010

Tak ste ma kukučky prehovorili. Poslušne hlásim - 7.6. návšteva v BA 😉

Leni, anopyrin 100mg/denne?

shandy
27. máj 2010

dobre ranko 🙂
bobi ja by som sla tiez tej Drakulke, nic k tomu nepotrebujes, ziadnu kartu od gynda, porozpravas jej co sa udialo a ona ti navrhne vysetrenia. mna sa dokonca pytala, ze ci mam robenu genetiku a ja ze nie a ona sama navrhla, ze urobime...bobi a pyta sa podla toho co je je o sebe a svojich problemoch povies. ja som niesla len vysledky z prahy z imuna, kde som mala tie antikardiolipinove protilatky a v skratke som jej povedala o sebe, pytala sa, ci som mala potraty a ci su take nejake hemato ochorenia v rodine...
monicek nemas za co 😉
leni anopyrin mozes brat aj tak, vraj to vysledky neskresli, specialne som sa na to pytala Drakulky, lebo som ho brala, ze ci ho mam pred odberom vysadit a ona, ze nie, lebo ze to co sa u nej vysetruje to neskresluje. Takze v pohode Bobi si mozes nasadit zatial 50 mg anopyrinu, myslim, ze ti to bude uplne stacit zatial a davaj si ho po jedle. Pri krvacani ho treba vysadit...
pekny den vsetkym 😵

shandy
27. máj 2010

Bobi tak vidim, ze uz ani neni treba prehovarat, tak to je super, uvidis, ze to stoji za to 😉 😀 😀 😀
podla mna ti staci 50 preventivne...

mircalla
27. máj 2010

bobi - tak super...ona potom bude chciet vysledky prebrat osobne ako ju poznam, ale mozno kvoli vzdialenosti da dohodnete aj telefonicky a posle ti ich postou. maximalna ta to bude stat 2 navstevy BA....urobte si vylet, kukneme si aspon nase "uzasne" mesto....🙂)

orsulka
27. máj 2010

ahoj ahoj ahoj.....
takže som po kontrole.....jedno ci dve.......tažko povedať, Dr. tam toho este moc nevidel, pochvalil hcg, náznak videl v maternici, co je dost pozitivne, že je to tam kde to má byt.....dostala som dalsi utroš, vitamin E, a clexanine (náhrada za fraxiparin) na pichanie...ako prevenciu....
dalsia kontrola o tyzden v piatok 4.6. tak hádam už bude viac vidiet.......
ale ja verim, že to bude OK......

bobjan
27. máj 2010

Dúfam, že to tam nájdem... nevadia mi ani 2 návštevy do BA, to už je jedno 😉

Orsul, super, držím palce ďalej! 😵

mircalla
27. máj 2010

osulka, super
bobjan, ak nebudes vediet ako sa tam dostat, poradim...idete autom?

bobjan
27. máj 2010

Poberiem si všetko čo mám doma a čo nemám je poviem aspoň ústne. Chcela niečo doniesť, ale že ak nemám, tak nemusím ísť k dr. preto, hlavne aby som vedela, načo som tam prišla a tak ostatné okolo toho. Z niečoho doma kópie mám, niečo nie, samozrejme....

Leni, v MT si termín nechám, pre prípad...ale dr. poviem, keď budú výsledky, že som si vybavila v BA a ukážem mu to...

A som rada, viete, ja potrebujem aj dokopať do niečoho 😉 ďakujem 🙂

A u toho dr., čo som bola včera sa dá dohodnúť na monitorovaných cykloch, takže tá snaha by bola lepšia, keď viem, že aj hemato bude podchytené, infektológia, genetika je o.k.....tento dr. sa vyjadril včera, že ju nemusím opakovať, lebo sa nemení.... 😉

bobjan
27. máj 2010

Mircal, áno autom. Vraj máme ísť na Kramáre, to sa dá odbočiť z diaľnice na zjazd na Kramáre? A potom je tam nejaká poliklinika, ale to neviem, kde presne....

mircalla
27. máj 2010

napisem ti IP s trasou, ale musim mi napisat z ktoreho smeru pridete....

bobjan
27. máj 2010

No od Žiliny🙂

bobjan
27. máj 2010

Ďakujem moooc🙂

shandy
27. máj 2010

orsulka supeer gratulujem 😵 😵 😵 , uz sa tesime na dalsi UZV 🙂

shandy
27. máj 2010

Aktualna tabulka:
Cakajuce na stimulku/ET:
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-Reprofit Brno, ET asi 7-9.8.
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
Lenka20 (32r), ET s darcovskymi 14.6. 2010? posledny mohykan, konzultácia 9.6.
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednizon 2.5 mg od pozit.tt)
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF soft-neg., planovana laparoskopia, potom soft RF
Violoncielka (37r), 3xIVF ICSI-neg, teraz soft IVF RF august 2010?
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg., čakáme na KET. Jún? Konzultácia 8.6.
..............................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky:
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF, OPU 8.5.2010, ET 13.5.2010, krv + 25.5. = tehu :o), UZV 27.5., dalsi UZV 4.6.
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF, OPU 5.5. – 8 vaj., ET 10.5-2 embrijka, krv +24.5 = tehu :o), UZV 7.6.
shandy (32r), 1.soft IVF RF, OPU 25.5. (bez ET), 2.soft IVF RF jun? (menopur, prednison, anopyrin, fraxiparine)
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, teraz soft RF - gonal, clostil, OPU 25.5., ET 28.5.?
...............................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehotna, TP 6.11.2010
Dior, tehotna, TP: 07/2010
Mircalla (37 r.), 2xIVF SR, 3xIVF RF – 1xSP, 1xMA,, tehotna, TP: 08/2010, chlapcek
Olympia , 2xIVF, v RF - 2xsoft IVF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
Takyna, 1x IVF Helios Martin –biochem. tehu, 1x KET–predčasný pôrod v 24tt chlapček umrel, 2 IVF soft RF, tehotna čakáme dievčatko, TP: 8.7.2010? (anopyrin, fraxiparine)
Zuzla80 (29r), 3xIVF SR (1xbez ET); 5xKET SR; 3xIVF Soft RF; 1xKET v RF; 1xbioch.teh.; 1xMA; 1xSP; tehotná po 3.softe v RF - TP: 06/2010 (prednison, fraxiparine)
................................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka
Mirinda, 1 dieta Emma
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko
.................................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), minimálka Olomouc-negatívne, 2 a 3.IVF -
FC Bratislava - negatívne, prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Ninocka – KET GynFiv
Labus
Cavik

zuzla80
27. máj 2010

Ahojte babulky 🙂
Orsulik wauuuuu ja som ti to tak veeeľmi želala, trošku neskoro gratulujem ku krásnemu hcg a aj k dnešnej kontrole, ale o to úprimenjšie 😉 Som rada, že to vychádza aj ostrieľaným babám 🙂
Bobik vidím, že si sa už rozhodla a súhlasim s babami, tiež som určite za, aby si si poriešila hemato, dneska je to veľmi "obľúbené" a časté ochorenie práve pri potratoch - určite neváhaj a choď a ak aj niečo zistia, tak sa nad netráp, ale buď rada, že sa našla príčina tvojích strát a že sa to dá podchytiť a riešiť. AK by si nešla, bola by si celé tehu nekľudná, a ktovie akoby to potom opäť dopadlo, držím paľuchy 😉
Shandyček oooch to aká škoda, že sa nepodarilo odobrať ani jedno vajok 😒, moc som ti verila, ale Koudy zlatý, že nečaká a hneď rieši, telo bude naštartovaná a bude lepšia reakcia uvidíš - aj ja som mala pri 1.softe 3vajka a potom whoops, že 24 a to mi zdvihol dávku zo 100 na 150IU 😉
Takynečka myslíš, že to bola hlienová zátka - ale ak by aj, tak som čítala, že niekedy môže nastať pôrod aj po niekoľkých týždňoch, nemusí hneď, tak verím, že to ešte potiahnete.
Leny gratulujem ku krásnym vajkám, len tak ďalej...

A trošku o nás, ak vám to nebude vadiť - včera večer sme boli u pôrodníka, ktorého sme si vybrali k pôrodu, totiž dohodli sme sa s mužíkom, že pri prvom dieťatku nebudeme nič riskovať a vybavíme si pôrodníka, pre istotu. Mali sme s ním už 2 pozitívne skúsenosti a aj teta nám ho odporučila, tak sme včera nabehli, lebo nás chcel vidieť. Robil nám utz, aj on potvrdil kávové zrnko medzi nôžkami 🙂 všetko je v poriadku - a predstavte si, že malá má podľa utz už 3160g - normálne ma to trošku vydesilo, že čo to za tučniačika porodím, no asi musím obmedziť sladké 😀. No a paradox je, že som vám písala, že som sa už psychicky pripravila na prirodzený pôrod a on mi včera navrhol, či nechcem cisársky, že keď sme si už kadečím prešli, nech sa to šťastne dotiahne do konca. No trošku ma to zaskočilo, ale páčila sa mi jeho veta, že viete, vy ste už pre toto tehotenstvo urobili maximum, čo ste mohli a teraz je na nás, aby sme to dotiahli do šťastného konca - takže baby je dosť možné, že my asi aj cisárskym budeme rodiť, no ktovie ako sa nakoniec dohodneme. Kontrolu mám o 10dní, budú mi vyberať už aj ten nešťastný pesar, z ktorého tiež doki nebol moc nadšený - vraj pesar jednu dobu bol úplne zakázaný, lebo spôsobuje silné infekcie - čo sa vlastne stalo aj Zajkovi 😒 - ten predčasný pôrod. No uvidíme ako slepý povedal... 🙂

mircalla
27. máj 2010

ahoj zuzli. no super, inak miery fakt ze uz je velkaaaaaa
ja budem mat tucka asi tiez
mne teda ani moj porodnik ani moj gyndos cisarsky nenavrhli - vraj iVF neni dovod a ziadny iny dovod nevidia...zatim....este ,mam do porodu dost daleko

orsulka
27. máj 2010

zuzla....... no fakt krásne miery Ninušky .-)))))) tak si myslím, že lekári snád vedia zvážiť vsetky pre aj proti, ked sami navrhnu ci cisarsky alebo nie.... hlavne aby vsetko naozaj dopadlo velmi dobre.... 😉 a dakujem .-)

olympia
27. máj 2010

ahojte,
Bobjan, dobré rozhodnutie si spravila, táto pani dr. je skutočne veľmi milá a veľmi svedomito sa snažilkám aj tehulkám venuje. 😉
Orsulka, neboj, o týždeň už bude dutinka/-ky 😉 , hlavná vec, že je hcg pekné a náznak v maternici.
Zuzlík, takže cisársky aj u teba? No čo už, hlavne, aby bolo bábo v poriadku.

Mne sa dneska fest nagrc, rebeka, orsulka, nechcete už prebrať štafetu? Pomaly by som si chcela začať to tehotenstvo aj užívať. 🙂

orsulka
27. máj 2010

oly....hihihihihihihihihih......este pockam ten tyzden.......a potom preberiem .-)))))
dnes som už napisala mlademu do Repriku.....a pekne podakovala.... 😵 😵 😵 len tieto smailiky mi na maili chývaju .-))))) hned by som mu tam par nacápala 😀 😀 😀 😀

zuzla80
27. máj 2010

Mirca aj ja som ostala prekvapená, keď mi cisársky navrhol sám od seba, som absolútne nič nenaznačila - proste som za ním išla s tým, že teda prirodzene a on na mňa, či nechcem cisársky - už sa vidím, ako budem špekulovať, či tak alebo onak. Prípadne, to rozhodnutie nechám na ňom... Miri takže budeme mať tučniačikov 😅

Veru Orsulka, hlavne nech všetko dobre dopadne, však je jedno, cez akú dierku 😅
Oly veď grckanie patrí k tehotenstvu, aspoň vieš, od čoho ti je zle 😅

lenny71
27. máj 2010

ahojte všetky
Zuzli k tomu cisárskemu...maličká je teraz už dosť veľká a neviem akej si telesnej konštrukcie 🙂 . Ak ti to doky navrhol, určite nejde o jeho pohodlnosť ale o tvoje pohodlie.totiž ak si štíhla ta by mohol byť trošku problém aby bábetko lahko prešlo a asi by si sa musela viac potrápiť. Záleží aj na tom ako je žena odhodlaná, ak sa na to cítiš tak sa ho jednoducho spýtaj, či by to nešlo normálnou cestou.neviem či si sa ho pýtala , že prečo navrhuje cisársky, ale on určite vie čo robí.Ako som už spominala, ja som mala 2x cisársky a nesťažujem sa. Jediné čo ti ho bude pripomínať je jazva, ale tá je robená úplne dole takže ju nevidno ani pri bedrových nohavičkách. A čo sa týka bolesti...myslím že je to za jedno...väčšinou pri klasickom pôrode je žena nastrihnutá a musí sa jej rana takisto zahojiť a má problém pri sedení. Pri cisárskom neni ten problém akurát ten prvý týžden si musíš pridržať bruško ked kýchaš alebo silnejšie zakašleš.A tak isto si môžeš dohodnúť presný termín pôrodu a ideš 🙂 . samozrejme že záleží na indikácii cisárskeho ak je to nutné tak neprotestuj ale ak je možnosť klasiky a cítiš sa na to tak do toho 😀
Inak dakujem všetký za gratulácie a palce..za chvílku o 13:00 idem zas volať 🙂

lenka20
27. máj 2010

orsulka gratulujem k prvemu sonecku, veru aj ja sa s tebou moc tesim, lebo ked to vychazda uz aj takym dlhodobkam, tak uz snad aj mne 😉 😵 zeby teraz bola mohykanska vlna? 😉 😀 😎
zuzlinka teeda to je super, ze ste si vybrali takeho fajn porodnika moja, ja myslim, ze si daj od neho poradit, pokial sam navrhol cisara, tak je to asi fakt pre ninku bezpecnejsie, aj z toho hladiska, ze ked teraz uz ma 3kg tak este za 4tt narastie a ako ju potom vytlacis 😀 😀 😀 😀 pekna mala gulka to bude 😵 😵 😵 😵 no, hlavne ze ten pesar ta podrzal ked mal a ked ho treba dat von tak von s nim, vidis, kazdy lekar ma na to iny nazor, to je des, ale hlavne ze tebe to neuskodilo..
olycek cakaj na mna, ja to grckanie za teba preberiem, len este zo mesiac musis vydrzaaaat 😵 😵 😵 😵
zuzlik co sa stalo zajkovi, viem, ze bola tehulka, ale nejak som nesledovala uz potom... 😕 😕

olympia
27. máj 2010

Lenka, jasné, počkám, aj keď našťastie ja nevraciam, len mám stále také pocity ako tesne-tesne pred. 😝

mircalla
27. máj 2010

no zuzlik stihla je...narozdiel odo mna🙂)

zuzla80
27. máj 2010

Leni vieš, že si nechám poradiť od skúsenejšieho, po tých peripetiách, čím sme si prešli, nebudem protestovať ani proti cisárskemu - ja nie som proti cisárskemu, aby ste to tak nechápali, len keď tu Taky písala, ako jej cisársky nechcú urobiť a pritom jej by sa to možno ešte viac hodilo ako mne, tak mňa včera zaskočilo, že sa to dá bez čohokoľvek a vo veľkej miere to závisí od prístupnosti lekára. Aj včera som mu naznačila, že to rozhodnutie ako pôjdeme von z veľkej časti nechám na neho a pri tej váhe ako píšeš Leni, ktovie ako to môže dopadnúť pri prirodzenom pôrode... Tiež mi navrhol, že určite nebudeme čakať až do 40tt a že by sa pôrod urobil skôr... Čo sa týka Zajka, tak ona už porodila v 34tt, mala tiež pesar už tuším od 20tt a ten jej vyvolal takú silnú infekciu, kt. spôsobila predčasný pôrod, ale našťastie sú obaja v poriadku a malý dýcha sám bez hadičiek...

Lenny Ďakujem za skúsenosť s cisárským - čo sa týka mojích mier 😀 tak som vysoká 174 a tlstá nie som, aspoň myslím 😅 len neviem ako je to mojou pavnou, to si netrúfam povedať 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre