Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

diska
2. mar 2015

@ingrid0105 sikovnica,mladica mas to premyslenne 😀 ked nebude teraz ET,tak KET mas zadara,ja som to tak mala.

ingrid0105
2. mar 2015

@diska no vies spekulujem kym mi este rozum funguje ako mladici.ale si si to komplet zaplatila a potom im to pripomenula? A preco si nemala et? A to si teraz tehulka z toho ketu?

santeema
2. mar 2015

@evadek velmi ma to mrzi☹...nabudúce sa to podari neboj

diska
2. mar 2015

@ingrid0105 nemusis im to pripominat 😀 oni si to poznacia,ze bez transveru ci ako to bolo a mas to potom zadara,ja som mrazila preto,ze som mala vysoku sliznicu a to nieje dobre vkladat.
Potom som mala Ket s estrimaxom ale nepodarilo sa,tak dalsie kolo po mrazeni sme dali uplne bez liekov a mesiac pred bolo pipelle a vtedy sa zadarilo,ja som mala hlavny problem ze po hormonoch mi rastla sliznia ako diva a to bolo zle.

ingrid0105
2. mar 2015

@diska no teraz mi to brzdil clostil ale pri 2 et som mala 12mm tiez take na hrane a preto chcem ket

mimika1973
2. mar 2015

@diska ahojky tehulka, a vyska tej sliznice bola aka u teba? lebo tento pripad som mala aj ja, medzi 14 az 16mm! aj ty? ale vzdy mi vkladali, mozno aj preto to byvalo neuspesne, ale to bolo ine centrum, nie RF... 😒

diska
2. mar 2015

@ingrid0105 a neskusis aj to pipelle?

diska
2. mar 2015

@mimika1973 aj ja som to tak mavala ,skor som sa blizila stale k 16mm ale niekto to neriesil az v RF hned pri prvom IVF mi zrusili vklad,ale ma nato pripravili uz na kontrolnom ultrazvuku,cize premna jedine oddychnute telo a nativ.

ingrid0105
2. mar 2015

@diska no spytam sa marcela alebo mu to rovno oznamim ze to chcem? No este vydrzat do piatku a potom sa ukludnim

diska
2. mar 2015

@ingrid0105 rovno mu povedz,ze sa chces objednat na pipelle pred KET,on to odpise neni problem a da smajlika 😀

ingrid0105
2. mar 2015

@diska super, tak to na neho vybalim 😀

mitka85
2. mar 2015

@evadek je mi to velmi luto.Zelam veľa sil.

gagirl
2. mar 2015

@mitka85 je mi luto ze to takto dopadlo..prajem ti vela sil do dalsich dni..drz sa..

mircalla
3. mar 2015

Baby prosim mam otazky - je velky pruser ze som brala estrofem (na pripravu sliznice) dva tabletky rano namiesto jednu rano jednu vecer? ale iba 3 dni potom som si ja hlupa vsimla ze to robim zle. celkovo ten estrofem do ET budem brat nejake 3 tyzdne. marcel zatial neodpovedal. su to darcovske

martuska00
3. mar 2015

@mircalla , ahojko kedy ideš na vklad myslím že to nebude problém

ria191
3. mar 2015

@evadek je mi ľúto ako to dopadlo, ale ako ti radí ingrid choď za doc. Bielikovm esmya nič nerieši iba budeš ten problém oddaľovať viem to z vlastnej skúsenosti. U mňa Marcel jednoznačne trval na odstránení myómov ale mne sa tým rapídne zmenil život k lepšiemu aj keď tehuľa zatiaľ nie som. Za tú konzultáciu fakt nič nedáš (okrem pajdíka 😀 😀 😀 ) ale uvidíš, je to anjel v bielom plášti a hlavne vie o čom hovorí.

nelly3
3. mar 2015

@ria191
ahoj lasko 🙂 no kedy ideme do boja? vcera som bola po vysledky z reprodukcnej imunologii a mam pozitivne anti-zona pellucida, musim brat 8 tyzdnov pred vkladom metypred 20mg. a mam nizku hladinu D-cka, takze aj D-cko idem brat+mam plucne chlamydie (tie som uz davnejsie mala, ale na plucnom mi len povedala, ze ak nemam tazkosti co nemam ani teraz, si mam kupit v lekrani propolky - na imunitu he-ne) hlavne, ze manzel bral nato antibiotika. takze dneska mi robila este na reprod.imunologii ster z hrdla nejaky, tak uvidim. takze opat sa to posuva, ale nevadi, dam sa dokopy a ide sa pre babatko jedno. mrzim ma, ze si musim platit mrazenie na dalsi rok, ale uz do aprila nestiham ist pre ne 😠 a opat stale za nieco chcu prachy 😝

dorotka66
3. mar 2015

@diska ja beriem len nosifol a prírodný vápnik s c-kom. mám problémy s tlakom a kĺbami 🙂

ria191
3. mar 2015

@nelly3 no ja by som išla aj hneď, ale ja chcem ešte pipelle 😀 😀 😀 a ešte mám kontrolné odbery na imunológii na budúci týždeň a kedy budú výsledky, tak to netuším ☹ ☹ ☹ . Inak to pozitívne anti-zona pellucida máme ževraj všetky čo podstupujeme IVF, ale mne nič na to nedala to sa obchádza ICSI a pri ET alebo KET to nehrá žiadnu rolu ale asi prirodzene otehotnieť by bol stým problém ale radšej sa na to opýtam. Inak my sme sa s tými pľúcnymi chlamýdiami trápili skoro dva roky až sme to nakoniec vzdali lebo antibiotiká nezaberali takže mm stým sekol.

speranza1
3. mar 2015

@evadek myslim dnes na teba a posielam vela sil.....

melisska
3. mar 2015

@ria191
@nelly3 cmuk 😵 😵 😵 😵 cmuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuk

melisska
3. mar 2015

@speranza1 no čo moja tehulka 🙂) cmuuuuuuuuuuk

speranza1
3. mar 2015

@melisska no nic 🙂 ...lezim lezim, valam sunky.... 😀 a vy sa ako mate?

zwalsh
3. mar 2015

@mircalla Ahoj ja som to brala ako ty a cely cas a tiez na darcovske. Sliznicu som mala 11mm. Myslim ze to nie je problem.

melisska
3. mar 2015

@speranza1 len lezkaj , ved budu dve bambuky 🙂 ja uz makam.....o druhej chodim ku svokre po janika, cez prazdniny sme spolu, tak uz iba 4 mesiace a sme spolu cele leto...tesim sa 🙂 (este ze som ucka...stale prazdniny)
no a od pondelka idem na vodicsky-nemam, budem mat 🙂 vela nestiham, len okolo janika a praca a doma len co stihnem 🙂))) poviem pravdu teraz ked je vacsi asi by sa dvaja lepsie zahrali 😉 ale babatka dva si neviem predstavit 😀

speranza1
3. mar 2015

@melisska 😀 no to si neviem predstavit ani ja.... Ak dopadne vsetko dobre, tak ti potom poviem ake to je... 😀 😀 😀 ze dve babatka naraz.....Takze ty uz pracujes?...

melisska
3. mar 2015

@speranza1 no áno, v mojom veku potrebujem pracovat a zarabat, mam dva krát vacsi plat ako mm, takze peniaze treba, 200 eur by bolo veeeeeelmi malicko 😉 aokrem toho som sa bala o miesto, moje aj mm,...to by bolo na dlhsie, janik chodi ku babke rad, je to zmena, od dvoch rokov ho chceme dat do skolky, lebo sa nema s kym hrat( myslim deticky) a chcem aby si zvykol na deti, aj nato, ze sa nebu skakat iba okolo neho...no ved uvidis je to naozaj krasne a aj ja si musim zvykat na vsetko....

ria191
3. mar 2015

@speranza1 pozri sesilko ak nebudeš zvládať jedno pošleš balíkom na západ. Neboj bude tisíc krát za deň stískané a aj vyvenčené 😀 😀 😀 mám už prax 😀 😀 😀 a malý ešte žije tu je dôkaz 😝 😝 😝 ešte som ho nerozpučila 😀 😀 😀

mircalla
3. mar 2015

@zwalsh uf, dakujem

ria191
3. mar 2015

@melisska a že v školstve sú slabé platy ??? 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre