Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ivka3901
5. apr 2015

@bergalm ahá síce neviem presne čo je to tá preklampsia? 😒 ale já anopyrin beriem už dlho a práveže mi ho nekázala vysadiť a ešte pridala aj clexan

angel74
5. apr 2015

@ivka3901 prave ze mam to iste co ty a anopyrin mi kazal vasadit zensky a pozeram ze kazdy jedna ho nadalej uziva aj s clexane,tak asi to moj gynekolog pokaslal,ty o kedy beries?rano polovicu?

ivka3901
5. apr 2015

@angel74 no moja gynekologička nemá ani šajnu k nej som šla len pre pnku do roboty nič iné s ňou neriešim 😠 tieto veci ako je reprodukčná imunologia riešim v nitre s dzurilkou a myslím,že ona vie čo robí a sama mi naposledy navrhla túto liečbu a pekne mi všetko vysvetlila 🙂 aj som sa jej opýtala,že či nebudem mať až moc riedku krvičku ked budem brať anopyrin a clexan zároveň a ona že nie nemusím sa báť,že anopyrin je ten moj annexin v a clexan je zas na niečo iné v maternici 🙂

ivka3901
5. apr 2015

@angel74 jáj ahá aj ty máš zvýšený annexin v?prepáč, už som zabudla možno si mi aj písala 😒 no ako som písala já s mojou ženskou nič neriešim a to sa čudujem,že tvoj ženský sa takýmto veciam rozumie,ked to je záležitosť imunologie?

angel74
5. apr 2015

@ivka3901 napisala mi dzurilka ze mam zvysenu hladinu protilatok anexinu V takze brat by som mala anopyrin ako aj ty

angel74
5. apr 2015

@ivka3901 ved prave som pekne nastvana a ja som ho vysadila dva dni pred KEtom teraz ked si ho nasadim tak asi to uz nepomoze,kedy ho beries rano alebo si ho mozem dat aj teraz vecer?

majkulik
5. apr 2015

@ivka3901 ano v native, a neviem si to vynachvalit. ja ani netusim, kto mi bude robit vklad. . . . ale mal by stalcl. inak je strasne zlaty.

ivka3901
5. apr 2015

@angel74 no já ho beriem tak všelijak ako sa dá,lebo ked som chodila do roboty na 3 smeny som ho nebrala tú istú hodinu proste raz za den a nie nalačno musíš sa predtým najesť

ivka3901
5. apr 2015

@majkulik ahá lebo akurát som robila sondu,že či je lepšie ísť na KET v native alebo s estrofemom?kedže bude toto moj prvý KET v živote a dúfam,že posledný 🙂 no štelcl myslíš ani mi nehovor normálne sa budem hanbiť 😅 ale je zlatý a srší z neho strašný optimizmus veľa kočkám čo robil vklad tak vyšiel a sú tehu 🙂

majkulik
5. apr 2015

@ivka3901 ja som prvy mala s estrofnom a co ja viem, dalsie lieky. . . . potlacanie a pridavanie. tento nativ sa mi paci, lebo je to akoby to bolo prirodzene . . . skoro 🙂
ja mam stelcla ako dokiho. ano je strasne zlaty. neboj, pri tom ho aj tak neuvidis. 🙂 🙂 🙂 🙂

mimika1973
5. apr 2015

@bergalm ahojky v ktorom tt si uz? 😉

jomini
5. apr 2015

@ivka3901 moja, aj mne robil vklad 🙂 bol super.

speranza1
5. apr 2015

@haimi ahoj draha, ako sa mas?

ivka3901
5. apr 2015

@majkulik no práveže já mám liekov až až k tabletkám na tlak a štítnu žľazu mi ptibudol medrol,anopyrin a ešte clexan a samozrejme vitamíny:-I no ved ano 🙂to je jasné len aby zas nevymýšľaľ meno pre dievčatko ako dr. Pastorčáková že Hildegarda 😀 😀 😀

ivka3901
5. apr 2015

@jomini tak hádam bude úspešný ako pri tebe🙂

jomini
5. apr 2015

@ivka3901 drzim vas silno palce, ty si uz jasna tehulka 🙂

bergalm
5. apr 2015

@mimika1973 ahoj zajtra zacinam 26tt a zatial sa drzime nech to vydrzim aspon do 30tt potom si to posuniem dalej do 34tt 😉

bergalm
5. apr 2015

@ivka3901 Preeklampsia je svinucha,ktoru mozes dostat pocas tehu.Ja som ju dostala v 24tt a zial zobrala nam dcerku..Prejavuje sa opuchmi bielkovinou v moci,zvracanim nechutenstvo..Zvycajne prichadza po 30tt no u nas to dopadlo velmi smutne a preto mi nasadili tuto kombinaciu Clexane+anopyrin

ivka3901
5. apr 2015

@jomini jáj moja kiežby si mala pravdu🙂ale aj tak sa bojím,lebo slzičiek bolo už dosť ☹

ivka3901
5. apr 2015

@bergalm ahá takže celé tehu je riziko a všeličo sa može prihodiť tak preto sa bojím ☹

bergalm
6. apr 2015

@ivka3901 no nechcela som Ta vystrasit napr.ja si musim na to davat velky pozor.Najhorsie na tej chorobe je,ze je jedno ci si chuda tucna proste pride a hotovo a moze prjst 2-3x v tehu..ja sa snazim si to nepripustat a verit ze lieky pomozu i ked strach mam obrovsky

sarasota
6. apr 2015

@ludinka Gratulujem a zelame vela zdravicka 🙂

haimi
6. apr 2015

@speranza1 ahoj moja, no co ti poviem, uz mi je trochu dlho. A to presiel len mesiac a kopa tyzdnov pred nami. Citim sa relativne dobre, tak uvidime po vysetreni kam sa to pohlo. Docitala som sa, ze podla nejakych zahranicnych studii pomaha na krcok progesteron, tak som po dohode s doktorkou nasadila zase utros. Dufam, ze deti priberaju, lebo som za 6 tyzdnov pribrala len kilo a to ma uz aj stve. Ved len lezim a jem. Zatial som pribrala 6,5kg. A ty sa mas ako, napis nieco pozitivne. Napr ze uz mas vybrany kocik a tak

mircalla
6. apr 2015

@angel74 mas ip

speranza1
6. apr 2015

@haimi no kocik sme uz vybrali...bumbleride twins...ale este sme ho neobjednavali...potom sme zhanali postielku a podobne dristy...tak tie zrejme budeme mat od svagra....uz zaciname premyslat nad usporiadanim spalne a pod....ale to vsetko stale so slovami, ked vsetko dobre dopadne....momentalne ma uz druhy den picha v podbrusku, tak dufam, ze nic zle sa nedeje...samoska obcas mi tvrdne brusko...beriem magnezko a guajacuran... Zajtra by mi mali prist vysledky zo steru, uvidim, ci tam nemam aj ja volajakeho nepozvaneho hostA...v noci vobec nepim...unavena som jak kon ( zrejme ma ten hore pripravuje na krutu realitu 😀 😀 😀 )... Chlapci kazducky den zacinaju s diskotekou pravidelne 20.30....az do rana bieleho 😀 😀 😨 😔 ...niekedy ma prepadnu pocity strachu a uzkosti, ci je vsetko v poriadku... V piatok idem na poradnu a modlim sa nech je krcok v poriadku, nech sa este neotvaram a podobne veci.... Potom neskor by mi mali robit ten glukozovy test +test na protilatky, kedze mame s mm odlisne krvne skupiny..no hlavne ja som - a mm +...najhorsie je pre mna ist nalacno k lekarke....lebo tak sa mi znizi krvny tlak a hladina cukru, ze odpadavam ako hruska 😅 ....ale inak v pohode....a tebe verim, ze je uz dlho....a este ked si s minimalnymi navstevami...ale to preto sme tehotne my zeny a nie muzi...pretoze oni by to ani nezvladli.....a aj keby ano, tak to by sme sa este len napocuvali, kolko toho oni museli vytrpiet...my si zeny vela vytrpime, ale ked uz pridu deticky, tak aj rychlo zabudneme na to zle co bolo....acteba si uz nechaju v nz?alebo sa chces dat prelozit do tt?...

silvia545
6. apr 2015

@mircalla dakujem ti 😉 aj ja ti prajem,nech máš krásne bezproblémové tehulkovanie 🙂 😉

silvia545
6. apr 2015

@ivka3901 no neviem,či mne nevíde vklad na nedeľu,,zajtra idem na uz,myslím si,že OPU asi vo štvrtok,,no uvidím aj vklad kedy bude,,ak by bolo len jedno,tak vklad by bol v tú nedeľu,,tak potom budeme spolu testovať 😉 a stresovať 😀

angel74
6. apr 2015

@mircalla co mám? 🙂

ivka3901
6. apr 2015

@silvia545 ahá tak držím palčeky 🙂

mircalla
6. apr 2015

@angel74 internu postu....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre