Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

szivacs
16. máj 2015

@speranza1 Dufam, ze Ti je uz lepsie, citam vas tu baby casto. Chcela som Ta povzbudit ohladne tej sekcie, z mojej skusenosti je to velmi individualne, kazda to asi prezivame inac. Ja som napr uz druhy den behala po chodbach, niektore aj po 2 dnoch stale lezali a nevladali. Ja osobne som to neprezivala ako najvacsiu bolest, mozno pomohli aj hormony, aj co mi davali v nemocnici🙂 Ale ked priniesli malu, skakala som z postele jak srna:D Drzim Ti palce, ta radost bude urcite ovela intenzivnejsia ak bolest😉

szivacs
16. máj 2015

Baby, len tolko, ze drzim palce vsetkym tehulkam aj snazilkam!!!! Bojujteeee a vydrzte!🙂

speranza1
17. máj 2015

@szivacs vdaka za opytanie...myslim, ze sa mam lepsie a ze ten hlien bol nakoniec zo stolice....len chlapci sa tak roztahuju, natahuju, vypucuju, ze to fakt niekedy az boli...ked len kopkaju, tak je to ok...ale ked sa jeden zaprie na jednu stranu a druhy na druhu, ja na chrbte lezat nemozem, lebo stracam vedomie, tak potom to je o drzku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ....jaaaaaaaaj milujem tych mojich chlapov 😵 😵 😵 😵 ..no a tu sekciu...no mam respekt...lebo je to nieco nove...ale ak zvladli ostastne baby, zvladnem aj ja....ved nie som padavka 😅 😅 😅 😅 ....ci hej????.....no poviem ti az o minimalne 2 mesiace 😀 😀 😀

mircalla
17. máj 2015

@speranza1 Ja som uplne stastna, ze som mala sekciu...

speranza1
17. máj 2015

@mircalla naozaj?...?ved vela zien vravi, ze kym zeny po prirodenom porode uz normalne ficia, tak tie po sekcii, sa este len pokusaju vstat z postele....ale urcite je to vsetko individualne....

mircalla
17. máj 2015

@speranza1 Vies co, ja ked citam, co vsetko sa moze stat pri prirodzenom....no radsej ta sekcia...ono aj po sekciu to je individualne....mne moc dobre nebolo, lebo som mala prirastenu maternicu k crevu, tak riesili aj to....ale vacsibou boli zenske uplne v pohode

bambulka2015
17. máj 2015

@speranza1 neboj sa sekcie. Ja budem mat tiez. Aj ked je vsetko OK a mala je uz otocena hlavkou dole. Ale budem mat sc na zelanie (tu v DE je to mozne). Prebrali sme to aj s mojim doc, on nema nic proti, bude ma operovat moj gyncar, ja mu verim. A ked sme prebrali vsetky pre a proti a porovnali s pre a proti normalneho porodu, tak mi jedno ako premyslam, vychadza to lepsie stale ta sekcia. Jasne, je to OP ale dnes to uz robia inak ako volakedy, setrnejsie (aspon tu v DE), su dve metody sc. Jasne, ze ma clovek potom bolesti, je to rezna rana ale vsetko sa da prezit a clovek dostane aj setrne analgetika. Tiez pre dieta je to ovela lepsie, dvom kamoskam sa deti zasekli v porodnych cestach, jednej uz nemohli urobit sc, dieta tahali zvonom a praskla mu nejaka cievka v hlavke a je na pravej strane ochrnuty.
Druhej nastastie stihli este sc a druhe rodila uz planovanou sc a povedala, ze malina.
Ja mam skor strach pred normalnym porodom, mne je to dieta a jeho zdravie prednejsie ako cokolvek ine. SC je pre dieta setrnejsie.

mircalla
17. máj 2015

@bambulka2015 suhlas. moj maly mal omotanu snuru plus tie zrasty s crevom...co sa vopred nevedelo...tiez bol velky
Neviem ako by to dopadlo kebyze ideme prirodzene, mala som planovanu sekciu

grece
17. máj 2015

@szivacs Dakujem to je super pocut taketo dobré spravi. Uz len dúfat ze sú silné a že sa uhniezdia 🙂

tinka9075
17. máj 2015

@szivacs ja som tiež mala sekciu a na druhý deň som už behala sestričky nechápali že už chodím ja som chcela vstať už večer ale nedovolili 🙂 🙂

tinka9075
17. máj 2015

@speranza1 neboj sekcia nie je strašná my sme boli na izbe 3 po sekcii dve sme stali už na druhý deň jedna po 2 a na vedlajšej izbe boli baby čo rodili prirodzene a pri každom pohybe jajkali,,,najhoršie je postaviť sa prvý krát vtedy som si myslela že ma bolí celé telo ale druhý krát už bolo ok a potom už úplne v pohode 🙂 🙂 ja som rada že som mala sekciu 🙂 🙂

mircalla
17. máj 2015

@tinka9075 veru veru, ja tiez🙂)

tinka9075
17. máj 2015

@mircalla aj keď som pri sekcii mala problémy som rada že som ju mala 🙂 🙂

grece
17. máj 2015

Ahojte baby chcem sa spítat brali ste nieco na posilnenie vajicok? Alebo robia neake višetrenia či mam dostatocne kvalitne? Manzel ma slaby spermiogram ale mne sa nechce verit ze by len vtň bol problem. 1IVF som mala 16 vajícok 8zrelích a teraz 10 vajícok a 4zrele a to som mala predlzeny ciklus ako minule.

haimi
17. máj 2015

@speranza1 neboj, das tu sekciu. deti ta postavia na nohy 🙂

speranza1
17. máj 2015

@haimi jasan...vies co ma asi najviac stve.....ja ich 9 mesiacov vynosim (no aspon dufam😜😜😜😜)....a ako posledna ich uvidim...jooooj to je na tom najhorsie...a to potom ako chodi...davas im svoje mliecko??..ci ako to je?...si odstrekujes?....prepac za take blbe otazky...ale ja to ozaj vobec neviem ako to chodi....

haimi
17. máj 2015

Baby tesim sa, nase baby maju 7 dni a zatial je vsetko ok. Presunuli ich uz z JIRS na JIS, takze sa tesime, kedze tu uz s nimi mozem byt ubytovana na oddeleni. Uz by ma tam aj dali, len mam stale zvyseny zapal v tele a beriem antibiotika, takze ma zatial nemozu presunut. ale to nevadi, lebo to je hned cez chodbu. Emuska aj Hanka uz papaju same z flasky a ani ich nemusia dokrmovat sondou do bruska. Hanku v piatok vybrali z inkubatora do postielky, tak som si ju uz mohla popestovat a dokonca aj nakrmit. Taka som stastna az sa z toho vzdy rozplacem. Uz sa tesim ked vyberu aj Emku, ale musi mat min 1500 gr, takze bude musiet este trosku pribrat, kedze po narodeni prve dni schudli. ale vraj je to normalne, takze nestresujem. Baby, vsetkym vam tu drzim palce 🙂 vsetky tehulky, dotiahnite co najdalej, najlepsie do terminu 🙂

speranza1
17. máj 2015

@haimi mojka, drz sa...ja na vas stale myslim...strasne sa tesim, ze ste s babami v poriadku...

kikuska21
17. máj 2015

ahojte. chcem sa len spytat da sa v reprofite platit aj eurami? ci si ich musim zamenit za ceske? dakujem

haimi
17. máj 2015

@speranza1 odstrekujem a nosim im. ale pre obe zatial nemam, tak im davaju materske aj od darkyne. mozno pojdes aj prirodzene, niektori lekari su trufnu, ked budu dobre otocene. popr mozes sa dat umrtvit len od pol pasa dole a to by ti ich na chvilu ukazali. ja som mala celkovu narkozu. asi sa bali aby som nezacala vyvadzat, keby bolo s detmi zle

speranza1
17. máj 2015

@haimi nie, ja uz mam davno planovanu sekciu aj kvoli mojim bedrovym klbom a inak chlapci su uz otoceni hlavickami dole...ale to sa moze pokojne este zmenit 😉 🙂 ....a sekciu chcem urcite s celkovou narkozou....

bergalm
17. máj 2015

@haimi jaj som rada,ze mas take skvele spravicky len tak dalej dievcence su bojovnicky po rodicoch 🙂

tinka9075
17. máj 2015

@haimi super že dievčatká sú ok ja som deti dostala až na 4 deň skôr mi ich primár nechcel dať keď som mala po sekcii problémy,,ja som si mliečko odsávala ale prvé dni ich krmili sunarom potom som ich dokrmovala aj kojila ale len 3 týždne viac sa nedalo kvôli mojim zdravotným komplikáciám 😒 😒 aj teraz sme na umelom mliečku obyčajné im nemôžem dať obaja sú alergici ,,,

crazybabenka
17. máj 2015

@speranza1 ja tiež nedam na sekciu dopustiť...na druhy den som behama jak srnka...sice taká trošku chroma srnka...ale behala 😉 je som mala spinal ci jak sa to vola...a malu som videla hneď...a aj mliečko sa mi pekne rozbehlo....a co bolo pre mňa veľké plus...ze som mohla sedieť a baby po klasickom sa vselijak vrteli 😃...ja som potom dostala taký kašeľ...ze som myslela...ze mi jazvu rozdrapi...ale prežila som 😉

renitr
17. máj 2015

@majkulik ano nam to doporucili v Brne , kedze pri IVF nedoslo ku vkladu...

majkulik
17. máj 2015

@renitr aha, no my sme sa objednali tu GF. som zvedava na vysledky, uz som unavena zo vsetkeho

speranza1
17. máj 2015

@crazybabenka noooo tak to aj ja budem na tom podobne...ze ako srnka....chroma srnka a k tomu spinalu.... Nebola si z toho nervozna, alebo nebala si sa toho ako si tam vsetci naookolorozpravaju, cinkaju nastroje a pod.? Nebol to taky divny pocit?

renitr
17. máj 2015

Dakujem za srdiecko 😉

ludinka
17. máj 2015

ahojte tak ja mam tiez dobru skusenost so sekciou, cakala som ze to bude ovela horsie, sice ta rana prvy tyzdnen dost bolela pri vstavani z postele, ale kludne by som si to vsetko zopakovala aj hned pre to malicke sa to oplati, naozaj asi tie hormony pomahaju lebo tiez ked mi niesli malého skakala som ako srna 😀
ja som mala spinalnu a doporucujem to, naozaj to bol zazitok na cely zivot, nikdy nezabudnem na to ako sa maly prvy krat nydychol.....co sa tyka toho ci mi nevadilo ako sa rozpravali tak musim povedat ze okrem odsavania vody som ziadne strkotanie nastrojov ani nic podobne nepocula, ani sa predomnou lekari o tom co robia nerozpravali, a ked tak potichu aby som to nepocula......jedina vec ktora sa mi nepacila bola ze mi malého nenosili na krmenie na JISKU a teda sa mi neskor zacalo tvorit mlieko ale nakoniec ho v pohode kojim 🙂ale viem ze v iných pôrodniciach deticky nosia na krmenie aj prve dni takze tak.....

crazybabenka
17. máj 2015

@speranza1 nie absolútne nie.....dali mi vybrať....keďže mi robili sekciu pre "nepostupujúci pôrod" vyskúšala som si aj "oxytocínovú dobrotu"......ja som si vybrala jednoznačne spinal....lebo som chcela malú hneď vidieť....a keď už bolo všetko dohodnuté....tak mi anesteziologička len tak medzi rečou povedala...že majú aj také hrdinky....že áno áno spinal....chcem vidieť dieťa....a keď vidia doktora brať skalpel....tak koniec....cirkus na celú sálu.....no poviem ti ....nebolo mi potom všetko jedno 😀 😀 😀
ale na sále bolo v pohode....strašne pozitívna atmosféra.......ako mi to pichli....do chvíle som nič necítila......anesteziologička ma stále hladkala ...rozprávala sa so mnou.....ešte som s doktorom srandovala...že nech mi spraví "pekný bikiny rez" že ako pôjdem na nudapláž.....a že sa na neho nenahnevám....že ak odreže aj s toho sadla.....tak sa ešte smial....že keby sa takému venoval....tak by iné prachy zarábal.....len zrazu povedal....že kolegyňa zatlačte....lebo je veľmi vysoko (to doktorke čo mu asistovala) pocítila som len taký "tupí tlak" a len doktora...že plač....maminka ťa chce počuť....vieš koľko na to čaká?.....a potom prišiel ten najkrajší plač na svete......ani som nevedela....kedy mi spravili rez...nič.....ani ako ma zašívali.....malú som hneď videla....sestrička mi ju priložila na hruď....len som si ju nemohla objať....lebo som mala priviazané ruky.....a potom ju odniesli

a čo bolo pre mňa ešte obrovské plus spinalu.....že baba čo robili tiež cisarak...ale v plnej anestéze....tak ona už bola prebratá....a aj keď jej tieklo proti bolesti tak ako mne.....tak ochkala jajkala.....a mne tie prvé "najhoršie bolesti" ešte "zatiahol" spinal....takže som nič necítila.....a keď prestal pôsobiť dalo sa to zvládnuť.......najhoršie bolo dostať sa prvý krát z postele.....ale potom už bolo v poriadku......najnepríjemnejšie s toho celého bol ten pocit.....a to neverím...že žiadna zo spinalom to nevyskúšala alebo nevyskúša 😀 😀 😀 že ešte keď pôsobí spinal pohnúť nohou....a nedá sa..... 😀 😀 😀 strašný pocit 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre