Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzu1108
11. jún 2015

Baby tie co ste tehu, boleli vas prsia od začiatku? Mna skoro vobec 😨 ,testy silno pozitívne. Občas ma pobolieva brucho. Zajtra idem na krv.

saldiv
11. jún 2015

@santeema no teda! Ďalšia silná zena je tu so šťastným koncom! Držím palce na porod 🙂 ja som mala 3 stimulacie zastavené kvoli zlej odozve. Spolu 4 cykly... Ale ani ta 4ta nebola úspešná ani jedno z 3 embryi sa nechytilo :(

crazybabenka
11. jún 2015

@santeema no mám 31....a vlastne okrem "bežného PCOS" a manželovho zlého spermiogramu....nám "nám nie je nič" ale aj tak som na stimulku zle reagovala.....najprv 1 folik....vyššia dávka žiaden folik......a až 225j puregonu.....bolo 15vajok z toho 11 zrelých a len 3 vhodné na vklad.....bez stimulky ale bohužiaľ nemám ovu.....ale to sme si už z manželom "odkonzultovali" .....že keď je už dávka ako tak "uhádnutá" tak by bolo škoda to nechať tak....že ako ma pozná.....tak by som svoje rozhodnutie o rok dva ľutovala.....tak ideme do toho....len s tým ...že chceme už aj vybrať najlepšie spermoše......aby bolo čo najviac vhodných na vklad.....ale to je ešte ďaleko.....najskôr na jeseň.....včera som bola "hotová", ale dnes už mám v sebe ten kladný pocit.....že na 2x sa nám to podarí.....a možno ak sa na nás o5 usmeje šťastie.....tak sa z dovči vrátime nie 3 ale 4 ...to by bolo najlepšie 😀 😀 😀 samozrejme ďakujem za povzbudenie 😉

freyahope
11. jún 2015

@zuzu1108 veď to to je super, že silno pozitívne testy, držím palce!!! Prsia nerieš, ja som mal 2 biochemické tehotenstvá a pri prvom ma prsia príšerne boleli a pri druhom vôbec nič.

bergalm
11. jún 2015

@santeema dakujem za info noo mozno to dame spolu sama som zvedava co mi povie dr.vcera sa mi snivalo,ze doky mi povedal mamicka,je to dievcatko 🙂 🙂 🙂 🙂 boze uz mi to za chvilu zacne dochadzat....no ja uvidim ci mi aj dr.v nemocke da termin na sekciu,lebo moj dr.to tak vidi a povedal mi,ze ked v nemocke uvidia moju anamnezu kazdy jeden sa prikloni k sekcii.Ja totiz budem rodit u ineho ako chodim 😒

klara226
11. jún 2015

@kako23 takže super napísané. Mozes mi len že koľko si mala vajíčok? Ja som mala v krátkom protokole štyri aj ked folikov kopec, neboli ani vajíčka kvalitné niečo bolo zle viem to. Ten gynekológ je podmienka áno?

kako23
11. jún 2015

@klara226 mala som 4 vajíčka. Ale asi len 3 sa oplodňovali, to jedno bolo zlé už pri odbere. Slovenský gynekológ asi je podmienka predpokladám. Lebo on Ťa akože odporúča na IVF do Brna.

ina7
11. jún 2015

@mimika1973 Jurko a má 3 mesiace a 7100 gr 😀

scheflera
11. jún 2015

@misenaf Ja som brala Agolutin od dňa punkcie do 14.dňa po ET,takže som vybrala 20kusov.Pichal mi to mm večer pred spaním každý deň.Potom som prešla v pohode na Utogestan.

evadek
11. jún 2015

@scheflera a kolko sa zan plati???

sasa1983
11. jún 2015

@katka17044 budem drzat palce, aby si ziadnu zmenu CARu nepotrebovala...

misenaf
11. jún 2015

@scheflera prosim ta a je to agolutin alebo agolutin depot?v baleni je 5 ks?kolko sa zan plati a kto ti ho v rf predpisal?vdaka

ingrid0105
11. jún 2015

@klara226 nie endometrioyu nemam, ja mam po dvoch sekciach podiazane vajcovody, najvacsia chyba mojho zivota a teraz s novym priatelom chcem spolocne babo, preto ivf, a nedari sa....nikdy som si nemyslela ze tu budem obsmrdat tk dlho 😀 a to vysetrenie bolo na klinike MEDIREXU -reprodukcna imunologia tam zistuju hlbsie priciny nezdarov pri IVFkach

klara226
11. jún 2015

@ingrid0105 Ďakujem ti, prajem ti, aby sa Vám rýchlo podarilo, niekedy to musí vyjsť. A protilatky proti spermiam, placente a vajíčkam máš ok? Ja toto mam v poriadku, rozmýšľam, že pôjdem na nejaké vyšetrenie, ale prvýkrát som mala biochemicke a druhýkrát nekvalitné embrya taký že to bolo jasné ale stále skúšame prirodzene aj keď ja mam tiež problém vajcovody, a dakujem ti za odpoveď

ingrid0105
11. jún 2015

@klara226 vsetky protilatky mam v poriadku, ale mam zvysene NK bunky acykotiny, tak to idem skonzultovat, pripadne zopakovat odber a chcem nasadit liecbu 🙂 drzim palce ajj tebe 😵

klara226
11. jún 2015

@ingrid0105 mohla by si mi prosím ešte napísať čo ti všetko vysetrovali? Nechám si to urobiť Ďakujem veľmi pekne

ingrid0105
11. jún 2015

@klara226 chod na stranku Medirexu alebo Imunovitalu a objednaj sa, plati sa za to ale vysetria ti vsetko potrebne, nepotrebujes odporucanie, len povies alebo napises ze mas za sebou neuspesne IVF

gagirl
11. jún 2015

Dakujem niektorej milej zienke za srdiecko.🙂

crazybabenka
12. jún 2015

babule....test zase negatívny.....akú máte skúsenosť.....už môžem vysadiť lieky?

mircalla
12. jún 2015

@gagirl nemas zaco, rado sa stalo

@crazybabenka podla mna ano - mne povedal stelcl zopakujem test o 2 dni a ak negat tak vysadit, testovala som na 12. a 14, den po ET

crazybabenka
12. jún 2015

@mircalla aj ja tak....len na stránke je to tak strašne komplikovane napísané.....že ak nešpiním a nekrvácam....tak ešte na krv a až potom vysadiť ....som s toho jeleň.....ale písala som Pastorčákovej

mircalla
12. jún 2015

@crazybabenka mne marcel povedal takto....14, den by uz bol duch, ja som mala // na 7. den

no iste, su pripady, ked je test stale negat a krv pozit, vsak teda pockaj na odpoved

klara226
12. jún 2015

@ingrid0105 ok. Ďakujem. Ja nežijem na slovensku., som myslela, že mi to napíšeš a by som to predostrela svojej dr idem v pondelok., nech mi take vyšetrenia urobí.

crazybabenka
12. jún 2015

baby teraz som trošku v "pomykove" ....robila som ten digitálny tehutest.....nepatrím k tým....čo testy rozoberajú..."presvecujú" alebo inak "hypnotizujú" .....ale ....išla som ho zlikvidovať....tak ako je v návode....že rozobrať....vybrať baterku.....test do koša....a baterku zlikvidovať v "zbernej nádobe na to určenej" no, ale išla som si oči vyočiť......na tom pásiku // ....neboli rovnako tmavé.....ale viditeľný "duch" ....ale keby duch dušisko....taký že ho aj Michal videl......keď pôjde z roboty pôjde po ďalší test.....len chcem vedieť či s tým nemáte skúsenosť

tlucka
12. jún 2015

@crazybabenka Ahojky, ja som takto "testovala" po poslednom KETe. Urobila som si test, samozrejme že som tam najskôr nič nevidela, oplakávala som to pol dňa a nakoniec tiež, keď som sa išla poslednýkrát presvedčiť, či tam nič nie je a zahodiť test do koša, niečo som tam objavila. Takže skús si znovu o dva dni spraviť nový, možno sa koľajničky silnejšie ukážu. Zatiaľ by som lieky nevysadzovala. Ty si tuším písala, že si dostala menzes aj pred testovaním. Tak ak teraz nešpiníš, nekrvácaš, možno je ešte šanca.. Daj fotku, nech nájdeme dušíka aj my 🙂 Držím palce veľmi preveľmi.

crazybabenka
12. jún 2015
crazybabenka
12. jún 2015

@tlucka trošku som pridala jas...v reále viac vidieť ako na foto

tlucka
12. jún 2015

@crazybabenka Baba jedna, neblázni a nevysádzaj lieky 😀 😀 😀 . To nie je dušik, ale regulérna čiarka 🙂 Tak ak sa ti dá, kúp ďalšie testy a v pondelok by som išla na krv, lebo dnes ti ju už asi nikde nezoberú.

gagirl
12. jún 2015

@crazybabenka test vyzera naozaj pozitivny..nechapem preco neukazal pozitivny vysledok..to je digitalny ze?nevysadzaj zatial lieky..a napis este raz dr.a porad sa ..Skus zajtra rano normalny test este..drzim veeeelmi palce nech to dobre dopadne🙂

crazybabenka
12. jún 2015

@tlucka nevysadila som.....ak keď ma bolí podbruško poriadne.... 😒 Michal kúpi....keď pôjde z roboty....mne sa dnes nedá....krpatá ostala doma

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre