Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinkatinulka
24. júl 2015

@speranza1 speri poviem ti ako to mala moja segra dala odobrat obom..prvý vyšiel asi tak že asi len strasne malo matrosu sa osobralo dobre a že im vysiel ten test dobre len na použitie na 36kg váhy, co je des malo..druhý zase ze bola cela vzorka zla, tak bola taka znechutená z toho ..kopec prachov a maju len jednu vzorku aj tej je málo..takže reálne zhodnotila že by to už nedavali..a to boli u špič.odborníka na odbery, obe det rodil ten istý dr.

bergalm
24. júl 2015

@ria191 jaaj no uz je pekna mame sa hrozne musime sa dokrmovat UM z coho niedom nadsena ale hladna nemoze byt nervozna je pipinka nespime posledne 2dni moc placeme

speranza1
24. júl 2015

@tinkatinulka ja som bola presvedcena, ze to urcite nedam, ze je to len biznis....ale ked sa uz blizi termin, tak som na vazkach....

tinka9075
24. júl 2015

@speranza1 ja som chcela aby mi odobrali pri oboch aj som bola za to že si to dám ale veľa ľudí ma presvedčilo o tom že je to len biznis aj z lekármi som sa radila tak potom sme sa z mužom rozhodli že nedáme 🙂 🙂

santeema
24. júl 2015

@speranza1 ja nie, lebo som videla reportaz a primar z onko centra v prahe vravel, ze vlastnu za jeho praxe pouzili iba jeden krat a ked ma dieta nejaky onko problem, co neprajem nikomu, vacsinou tie zarodky "zlych" buniek su aj v pupocnikovej krvi a ked pouziju, tak pouziju cudziu z verejnej banky, od dietata, ktore je zdrave. inak pupocnikovu krv mozes darovat aj bezplatne do verejnej banky, len sa o tom malo hovori. ja osobne si myslim, ze je to celkom dobry biznis pre tu firmu, ktora to robi. neviem...ale je to moj nazor

santeema
24. júl 2015

@speranza1 dakujem🙂...a mas pravdu, tuna su tie decka ozaj krasne🙂...ved aj vyberaju na ivfkach tie najlepsie spermie a vajicka, tak krpci musia byt iba krasavcekovia a krasavicky🙂)

santeema
24. júl 2015

@mimika1973 starsi je maxim a mladsi je alex

lienka_1
24. júl 2015

@evadek 2 roky sme sa ku vkladu nevedeli prepracovat. Presne poznam to sci-fi.

evadek
24. júl 2015

@lienka_1 zacarovany bludny kruh ked si myslis,ze niekto ti robi naschvaly a bavi sa na tebe... 🙂

lienka_1
24. júl 2015

@evadek Uz som z toho bola velmi-velmi unavena. Uz som vlastne ani nechcela byt tehotna. Lebo ta snaha mi prinasala iba same zle veci. Tie nativy som vyskusala iba preto, ze som v manzelovych ociach este stale videla tu velku tuzbu po dietatku. Nikdy by ma do nicoho netlacil. Ale este som to skusila kvoli nemu. A som mu za to nesmierne vdacna, lebo ja som to uz davno vzdala.
A presne viem ako sa teraz citis....ze mne sa lahko hovori, ked uz som tehu. Citala som si vsetky tie povzbudenia od dievcat tehuliek a bola som prsvedcena, ze nam sa to aj tak nikdy nepodari.
Verim, ze si vsetku smolu rychlo vycerpate a potom sa uz stastie unavi 😉

lienka_1
24. júl 2015

@speranza1 Ako vravim, krasna tehulka 🙂

evadek
24. júl 2015

@lienka_1 aj ja mam niekedy take pocity...ze chcem zit takto???...pomaly ale isto stracam kamaratky...neviem ci je to normalne...ale vsetky maju deti....a stretavaju sa s mamickami co maju deti....a tak...
Byvam zla..podrazdena...dava to zabrat nasmu vztahu...a aj ked nechcem-e riesit tehu..podvedome sa riesi...
Ale nejak bude...len tie polena pod nohy mi davaju zabrat...
Presne..tie povzbudenia ti pripadaju take ...ze vsetko to je pekne....ale aj tomu chcem verit😀

speranza1
25. júl 2015

@evadek absolutne sa stotoznujem s @lienka1....presne to iste som si myslela...hej vam tehuliam, alebo maminkam sa vam dobre hovori, lebo vam sa to uz podarilo......ale u nas to je celkom ine...nam sa to zrejme nikdy nepodari...no a kukaj......absolutne to rozumiem.....

speranza1
25. júl 2015

@santeema
@tinka9075
@tinkatinulka jaaaaj zienky...diiik podporili ste ma presne v mojom nazore.....presne mam na to taky nazor....aj som videla tu telaciu na stv...daaaavno....ale uz ju niekde zapratali....nikde sa neda najst...no aspon mne....

zoji79
25. júl 2015

@speranza1 ahoj speruska tehulka 🙂 Nam povedali ze zatial nevedia moc pracovat s tou krvou, ze je to hudba buducnosti, kedy budu vediet liecit s nou na 100 pero u nas. V CR to iste nam povedali, je to business ze vraj a ze nic nie je garantovane. Nieco take aj podpisujes ked to das zamrazit. Inac ako sa mas 3bitka moja? Uz som tu davno nebola. Neviem co sa tu deje s vami.
Baby,mate niekde tabulecku updatenutu?

speranza1
25. júl 2015

@zoji79 od 13steho som v nemocke, mam sa fajn...som tu len pre istotu....prebieha mi 37tt a v utorok zacnem 38tt...budem mat planovanu sekciu...len neviem kedy...pretoze mala byt medzi 36-37tt...a volajako sa nic nedeje...ale uz mi je tazko....mam pocit ze brusko uz mam az po kolena...ruky nohy ako slon...a vobec si ich necitim...ale tak to je normalne v tehu...no a to teplo ma uuuplne zniciiiii....a vy? Ako?

dorotka66
25. júl 2015

@speranza1 ja nie. Nechcem priolavat nic zle a podla mna tu ide hlavne o biznus. 🙂 to k pupocnikovej

mimika1973
25. júl 2015

@bergalm mojka, neboj nic, my sme tiez museli veru prikrmovat UM! Malinky dobre nepriberal, cickal malo, pritom vzdy zaspaval, museli sme ho stimulovat aby cical, ale s UM to uz bolo lepsie, bol viac nasyteny, a v noci uz len 1 ci 2x sme boli hore! ;)
Hlavne je, aby pekne priberala na vahe a nebola hladna! 😵 Uvidis, potom to uz bude lepsie a bude aj viac buvat napapana...🙂

mimika1973
25. júl 2015

@lienka_1 ahoj tehulka lienka! 😵
Uz lepsi vzduch? Nozky do lavora studenej vody treba! Tu po burke, dokonca aj vietor fuka, aky nezvyk odrazu! 😀

bergalm
25. júl 2015

Baby potrebujem radu!!!!kupila som vahu na vazenie len mi ukazuje v kg v nemocke mali v gr.nechapem to asi zle ratam mala mala pred kojenim 3.17 a po kojeni 3.21 to akoze potiahla 4co?al.40???? Juj poradte som asi za debila

lienka_1
25. júl 2015

@mimika1973 U nas stale horuco. Dnes mi je uz lepsie, ale vcera to bolo na kolaps, tak som radsej doma zalahla do vodorovnej polohy, zapla ventilator a do flasky s vodou dala dlhu slamku 🙂 Este ani osprchovat som sa nevedela, lebo opravovali poruchu a tiekla nam iba horuca voda. Potom vecer iba ciste kakao 😀

gradula
25. júl 2015

@bergalm , 40g mala viac, takze cca 40 ml potiahla

bergalm
25. júl 2015

@gradula dakujem

nelly3
25. júl 2015

baby dneska som videla z auta na poli 6 bocianov 😀 😀 😀 to akoze co teraz? sestorcata??? he-he 😀

nelly3
25. júl 2015

@zoji79
ahojjj, hod foto malickej, boze ved ta uz ma viacej ako pol roka, ja neverimmm, no ja poslusne hlasim, neviem ci som ti spominala, ze v auguste idem na laparku do b.bystrice doc. Bielikovi a velmi si prajem a verim, ze ak mi to vsetko vycisti, tak budem aj ja konecne tehulkaaaaaaaaaaa 😵

gagirl
25. júl 2015

@nelly3 po laparke mozno aj sestorcata..;)aj ja som inak prvykrat videla bociana vcera cestou z chorvatska domov..som hovorila muzovi ze ten urcite leti k nam domov..jaj bodaj by uz konecne..lebo uz zacinam byt z celeho dost deprimovana..:(Boli sme na dovolenke na par dni..ale aj tam same tehulky s bruskami..takze nic moc na moju psychiku..ale stale verim ze onedlho to caka aj mna aj teba a vsetky kocky z tejto skupiny ktore nato stale cakaju..🙂

scheflera
26. júl 2015

@nelly3 To je znamenie,že sa čoskoro dočkáš.Ked sme my šli na ET do Brna,bola nedeľa a videli sme na poli pásť sa krdeľ bocianov,verili sme,že nám prinesú šťastie,a ten ET bol náš jediný úspešný. 😀

mircalla
26. júl 2015

@bergalm no narast 40 gramov

bergalm
26. júl 2015

@mircalla dakujem musime sa vazit a dokrmovat UM niekedy fakt nechapem obcas vtiahne dost zo mna a niekedy malo a mlieko mam fakt neviem co robit niekedy

bergalm
26. júl 2015

V nemocnici mi kazali kojit odvazit a ked tak dokrmit ale mam pocit ze vaha asi nevazi dobre no neviem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre