Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

matusik6
31. júl 2015

Neviete mi poradiť môže mi napr.merional predpisat gynekolog al.to musí byť podpísané revíznym lekarom?

izabela7
31. júl 2015

@sasa1983 takych vychcanych spoluobcanov "mam velmi rada". hlavne, ze my bieli ich musime chovat z nasich dani a este za to nicnerobenie dostavaju rovnaky rodic. prispevok ako zeny, ktore pred materskou makali.

nelly3
31. júl 2015

@matusik6
tvoj gynekolog ti injekcie na stimulaciu nepredpise, jedine v car centrach.

mircalla
31. júl 2015

@sasa1983 nuz ono zial dnes sa na teba vyruti hocikto bezdovodne...pripomina mi to tu pani, co mi zacala tehotnej nadavat, nech daco robim s tym rozkysnutym bruchom, ze vypadam jak prasa...v zivote som ju nevidela
podotykam, ze okrem bruchu vypadam dost normalne (nie obezne)
casto sa mi stava, ze ak odmietnem dat nieco zobrakovi, tak mi zacnu nadavat pripadne mat poznamky

svojho casu som vzdy doniesla nejake jedlo a veci pre malu jednej zobracke s dietatom, ta bola vzdy vdacna...kto vie, co sa s nimi stalo

gagirl
31. júl 2015

@matusik6 ja mam jednu ampulku fostimonu len..skus na stranke v mam nemam lieky na ivf..

mircalla
31. júl 2015

ahojte baby prosim este existuje ten jednorazovy prispevok od statu pri narodeni dietata? mam pocit, ze to fico zrusil

mircalla
1. aug 2015

@lenkalienka01 dakujem, ja ze to zrusili

lenkalienka01
1. aug 2015

@mircalla nie, ja som dostala príspevok v januári 🙂 však aspoň niečo od štátu,keďže tie prídavky nie sú bohvie čo 🙂

uhliarka
2. aug 2015

Ahojte, som nova v Reprofite a zatial spokojnost. Aj pristup, aj klinika, sestricky, parada.. Prave stimulujem na soft IVF, 5 dni Clostil (1-1-1) a zatial 3x Menopur. Na kontrolnom sone to vyzera na 5 folikulov. Este mam zobrat 2 ampule Menopuru a prist o 2 dni na dalsie sono. Aku ste mali ,,urodu" pri soft a kolko realne sa moze podarit zrelych vajicok?

luga
2. aug 2015

@uhliarka , ahoj, ja som mala 7 vajok - 5 zrelych - vsetky sa podarilo oplodnit, ale do vkladu ( 5. den) zostali len dve embrya ( ktore teraz pekne rastu u mna 🙂) Drzim palec 😉

tlucka
3. aug 2015

Ahojte kočky 🙂 Dlhšie som tu nebola, tak všetkým maminkám a ich detičkám prajem veľa veľa zdravíčka a šťastný spoločný život; všetkým tehuľkám prajem bezproblémové tehotenstvo a hlavne čakateľkám, snažilkám prajem veľa trpezlivosti, lebo ja som presvedčená o tom, že raz sa každá dočkáme vytúženého bábätka 🙂

Kočky, máte prosím info o tom, ako to teraz v RF funguje? Stíhajú alebo majú teraz nejaký obmedzený režim cez prázdniny? A Macháč teda už nepracuje v RF, ale iba v Olomouci? Funguje mu ešte RF mail alebo máte na neho nejaký iný mail? Ďakujem

tinkatinulka
3. aug 2015

@tlucka funguje na starom maily este

tlucka
3. aug 2015

Kočky, prosím Vás, tie ktoré ste mali imuno problém, vedeli by ste mi prosím poradiť? Mala som zistené protilátky proti trofoblastu mierneho stupňa, ale po poslednom kontrolnom odbere boli výsledky v norme. Napriek tomu, ako aj vzhľadom na viaceré biochemické tehotenstvá a posledný potrat mi imunologička predpísala 1 tabletku Medrolu 4mg denne a intralipidy Lipoplus 20%, podanie 2-5 dní pred vkladom a 2-5 dní po vklade. A potom v prípade tehotenstva. Chcela by som sa vás preto spýtať, či vám nezostalo niektorej pár kusov intralipidu, resp. či náhodou neviete, kde by sa dali zakúpiť intralipid len po kusoch, nakoľko nechcem zatiaľ vzhľadom na vysokú cenu si zakupovať celé balenie 😒

tlucka
3. aug 2015

@tinkatinulka Ďakujem. A pracuje teda už iba v Olomouci?

tinkatinulka
3. aug 2015

@tlucka ak by si chcela lipid mam aj ja..mam v zasobe keby nieco 🙂 ale kedže som na medrole tak asi nebudem potrebovať, tiež bol problem zohnať..

tinkatinulka
3. aug 2015

@tlucka od dnes už len tam..aspon podla poslednej info..cele je to zahada, pre mna..ale ja nemienim menit doktora radsej zmením centrum 😀 😀 😀

tlucka
3. aug 2015

@tinkatinulka Ja som sa tiež rozhodla, že asi pôjdem za Macháčom. Proste ma to už nebaví, meniť stále lekára 😒 Uvidím, čo mi odpíše a kedy mi dá termín konzultácie. Mne by intralipid imunologička bez problémov zohnala, ale zatiaľ potrebujem len 2 intralipidy a teda je zbytočné kupovať celé balenie (aj keď dúfam, že zostanem tehotná a teda celé balenie využijem 😀 ) Tak ak sa mi teda nepodarí niekde intralipid zohnať, tak mi prosím u teba zarezervuj dva kusy 🙂 🙂 A potom by sme sa teda dohodli na odbere a cene. Ty tuším ak sa nemýlim chodíš do Imunuvitalu v BA.

tinkatinulka
3. aug 2015

@tlucka ano ano aj ja so IMunovitalu, budem na teba myslieť mas ich u mna..ja som ohladne podavania zistvala vsetko a najshodnejsia cesta bola kupit ich v lekarni cca 10 € a podanie v nemocnici lebo vsade chcu na tom len zarabat ..a to ma teda už nebavi.jasne napis mu..po 4 rokoch si neviem predstavit že by som menila doktora, sme už toho preskakali a ja este stale "trosku" verim jeho slubom 😉 😉 😉

marculik
3. aug 2015

@uhliarka ahoj ja som tiez mala tieto lieky no este som mala orgalutran a mala som 13 a vybrate 9 a 7 oplodnene ,to na kazdu zenu posobi inak,ale je dobre aj 5 niektore na soft nereaguju,tak vela stastia 🙂

tlucka
3. aug 2015

@tinkatinulka To si nejako moc lacno kúpila 🙂 Ja mám teda predpísaný Lipoplus 20% emu inf 10x100 ml ten teda stojí 187€. A podanie infúzie stojí v Nitre 15€.. Takže čistý biznis... Ale ja by som si to asi dala pichnúť tam, lebo si neviem predstaviť, kde by boli ochotný mi to pichnúť a 5 hodín nechať mi to tiecť a sledovať ma.... To u vás v nemocnici sa dá dohodnúť, že by ti to pichli?
Ja som bola teda Marcelova pacientka, ale až Macháčovi sa podarilo po viacerých neúspšných Marcelových vkladoch ma oplodniť 😀 😀 😀 Aj keď teda len na chvíľu.. Tak teraz mu dám šancu, aby ukázal znovu svoje schopnosti 😀 😀 A snáď mimi zostane u mňa dlhšie. Stačilo by takých 9 mesiacov 😀

tinkatinulka
3. aug 2015

@tlucka ano ja mam intralipid 20% 100ml..9,90 €..takže super cena, nooo ukacala som primara gyn ze mi to poda na oddeleni a pohoda polezim tam

tinkatinulka
3. aug 2015

@tlucka mne slubuje oplodnenie užžždlho ale nemal cest mi robit zatim vklad

tlucka
3. aug 2015

Inak kočky, včera po dlhšej dobe doľahla na mňa taká túžba mať detičky, že som si až poplakala... Boli sme pozrieť mesačné bábätko u naj kamošky.. Nádherné dievčatko... Až mi slzičky vyšli, keď som si predstavila, že aj my sme už také čoskoro mohli mať... Ale tak dúfam, že raz sa všetky dočkáme... 😉

tlucka
3. aug 2015

@tinkatinulka Perfektné. A to si teda zohnala niekde u vás v lekárni? Tak za tú cenu by som teda brala aj celé balenie priamo z lekárne a nemusela by som míňať tvoje zásoby 😀 😀 😀 Mne hneď pri prvom stretnutí pred vkladom povedal, že ma oplodní 😀 😀 Tak mu verím 😀 😀 A idem preto znovu za ním 😀

tinkatinulka
3. aug 2015

@tlucka ano u nás v lekárni, al eje to na recept a aj s tým bol problem a kupuje sa to na kusy
ja si objednám ak bude treba
nooo mne tiež toho povedal vela a ked ma videl naposledy kukal ako puk že kde mam brucho..ked som mu pisala že sme pozitívny..sak poznaš to

tlucka
3. aug 2015

@tinkatinulka No super teda. Ja recept mám na desať kusov 🙂 Ak by som ti poslala recept s peniažkami, bola by si mi to ochotná prosím ťa objednať, vyzdvihnúť a potom by som sa preto niekedy v priebehu mesiaca zastavila?
Veď to, že pozitívnych testov už bolo.. A prd z toho... Ale ideme ďalej po vzore všetkých úaspešných mamičiek a tehuliek tu na fóre 🙂

tinkatinulka
3. aug 2015

@tlucka jasne posli a ja vyzistitm len co mas na recepte napisane?ked sa to plati cele tak asi nai karticku poistenca nepotrebujem ci..ked som to ratala tak do toho 20tt spotrebujem cca 8 kusov..

tinkatinulka
3. aug 2015

@tlucka nooo maminiek a tehuliek z radov zazrakov je už dosť, a priam ich beriem za vzor..len škoda že tých co este len čakajuu na tento zázrak ako si pribuda..
už aj na MK to sme to nejak dlho

tlucka
3. aug 2015

@tinkatinulka Posielam foto receptu. Veď presne, keby sa podarilo, tak určite potrebujem tých 8 kusov a teda preistotu si kúpim celé balenie. Len ak sa zase nepodarí, tak mi stoja zase doma lieky za kopu prachov...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre