Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

evadek
5. aug 2015

viete co dievcata...dlhorocne snazilky....ja si ani neviem predstavit,ze budem tehu...budem mat brusko....a budem mat mimco....proste robim preto vsetko...ale neviem si to predstavit...je to take nerealne...

gagik
5. aug 2015

@evadek presne taky pocit som mala aj ja, aj ked som bola tehotna stale som cakala kedy to zle dopadne, co sa skomplikuje, vobec som si nevedela predstavit ze by som naozaj porodila, dokonca pri sekcii mi preblesklo hlavou ze co tam vlastne robia so mnou, ze to fakt budem mat babo a ked mi pri sekcii ukazali moje babo pozerala som na nu ako na mimozemstana, uplne divne mi to bolo.

misaelka
5. aug 2015

@evadek citim to iste... 😔 normalne nechapem ze si niekto zakeksikuje a ma dieta... bez odberov, injekcii a vsetkych tychto sr.ciek, kt. si musime prejst...je to pre mna ako sci-fi 😖

gaga83
5. aug 2015

@speranza1 gratulujem a zelam vela zdravicka 🙂

evadek
5. aug 2015

@gagik no ja som bola tehu len chvilocku...6 tt...od prvreho sona to nebolo dobre....a stale strach a tak....ale v podstate som cely cas neverila tomu,ze ja som tehu....
v podstate ja som si robila test len z trucu...ze to urcite nemoze vyjst.....a v postate ja obdivujem baby ako Speri a podobne..kt. isli do toho toooolko krat a v kuse verili ci dufali...
Ja v podsate viem ,ze mam 1500 000 diagnoz....a pripada mi to take sci-fi...ze ja s bruskom..ja skutocne tehotna....a ja mam v narci svoje dieta...No je to normalne???...Tuzim potom....ale neviem si to predstavit...Moja veta je,ze ked cely konik otehotnie otehotniem aj ja😀

evadek
5. aug 2015

@misaelka a to si uz neviem predstavit...my mame sex lebo mame sex....vobec to neberieme ako plodenie...lebo jednoducho je minimalna sanca...Dokonca ja sama nechapem,ze niekto si raz vrzne a je teho!!!To akooo?😀
Niekedy sa citim tak divne....ze co vsetko robim...a ako zijem-e....a ze ako bojujeme...a ostatny to robia prirodzene....

evadek
5. aug 2015

@gagik az teraz som si vsimla kolko slov v podsate som napisala v jednom komente 😀

gaga83
5. aug 2015

Ahojte babule dlho som tu nebola nejak nestiham,nasa herecka ma zamestnava 🙂 . Vsetkym mamickam gratulujem a cakatelkam zelam pohodove tehu, a snazivkam netreba sa vzdavat.
Rozmyslame pomaly nad surodencom a chcela by som zistit ako to teraz funguje s preplacanim vo vszp, mame este jeden pokus, aky je postup teraz? A doktor Otevrel este pracuje v rf? Dakujem

gagik
5. aug 2015

@evadek ja som na tom bola uplne rovnako, milion diagnoz, najhorsi stupen endometriozy a kadejake ine dg este, tiez som obdivovala zeny co tocia ivf dokola,ja by som taka silna nebola, pred tretim ivf som bola zrela tak na psychiatra a nie na ivf, uz ma kadeco napadalo...no a potom sa to nejakym zazrakom podarilo, este aj doma ked som bola z porodnice som niekedy premyslala, ci sa mi to cele len nesniva, pozerala som na svoje babo, ci je to fakt pravda. Toto nikto co neprezil take hrozy ako my nepochopi...

tinkatinulka
5. aug 2015

@evadek nie si sama

lenka54321happy
5. aug 2015

@evadek
moja, ja som bola presne PRESNE taka FAKT! Aj pocas tehotenstva som sa rano zobudila a som si ako PRVE vzdy chytila brucho - ci tam je!!! ....lebo som tomu stale neverila...moje telo nikdy nefungovalo dobre....tak som neverila a az po porode som tomu uverila! Az take psycho som ja bola!!!
Moja splni sa to tvoj sen uvidis!!! Zatial kazda baba co som poznala otehotnela a ma babatko a to jedna sa pokusala 12 rokov, jedna mala 6 IVF, jedna mala 45 rokov a bolo jej povedane ze uz nema vajicka!!!!!! A jedna suseda (zijem v UK) otehotnela na posledne IVF v 46tich rokoch nedavno porodila krasnu dcerku!!
Takze PROSIM Ta, nevzdavaj to a VER!!!
Uvidis, podari sa a budeme spolu spominat na moje slova 😘❤️

speranza1
6. aug 2015

Dobre ranko dievcence, moje diamanty sa volaju Leo a Teo a mali 2900, 49 cm a druhy 2500 a 47 cm....su prekrasni, zatial zdravucki a ja dufam, ze to tak zostane...ja som dnes druhy den po sekcii (neratam den sekcie), vyhlasili ma uz za samostatnu, takze uz mam za sebou od vcera, wecko, sprcha pod dozorom...od polnoci uz len sama.....som ten najstastnejsi clovek na svete....a samozrejme aj moj manzel, ten je z nich uuuuplne namakko a za toto vsetko sa aj mne lesknu dva diamanty na usiach....Dievcata, vsetkym Vam dakujem za podporu a vidite aj same, ze vyplati sa bojovat...stale....prajem vsetkym krasny den....

elienocka
6. aug 2015

@speranza1 krasne si to zvladla 🙂 🙂 🙂 gratulujem k drobcom zelam im uspesny start do zivota nech su zdravy a stastny a nech robia maminke a tatinkovi vela radosti 🙂 🙂 🙂 🙂 posielam ti srdiecko

speranza1
6. aug 2015

@elienocka dakujeeeemeee 😵

tlucka
6. aug 2015

@speranza1 Keď čítam tvoje krásne slová, tak sa aj mne lesknú, ale slzy v očiach 🙂 🙂 🙂 Ešte raz srdečne blahoželám a veľa zdravíčka celej rodinke prajem 🙂

kako23
6. aug 2015

@speranza1 uprimne blahozelam k Tvojim dvom pokladom 🙂 a prajem Vam vsetkym hlavne vela zdravicka 🙂

evadek
6. aug 2015

@speranza1 ty si taka bojovnicka....priklad vytrvalosti..odhodlania..nech ti chlapci robia radost...🙂 Krasne mena...potom cakame na fotku🙂

matusik6
6. aug 2015

@speranza1
Aj ja sa pridávam k veľkej gratulacii

mircalla
6. aug 2015

@speranza1 krasne mena, krasne slova, konecne si stastna a verim, ze vsetky baby sa toho dockaju

ria191
6. aug 2015

@speranza1 aj mne sa mená veľmi páčia veľmo dobre ste vybrali 😀 😀 😀 . Miláčku teraz dodrichmuškaj celý ten čas čo ti chlapci v tehotenstve neumožnili krásne si oddýchni a užívaj si pokladíky 😀 😀 😀 . Veru vystískať také malé voňavučké ňuf ňuf ňuf v dobrom závidím 😀 😀 😀

evadek
6. aug 2015

@lenka54321happy nevzdavam sa..len som unavena...vycerpana..nejak mam toho uz dost...
Aj ked som bola len chvilku tehu..tak kazde rano som si kontrolovala prsia...ci ich mam citlive..nohavicky ci nekrvacam..proste stale som tomu nemohla uverit...Ked som potratila brala som to nejak tak prirodzene po case....ze inak to ani dopadnut nemohlo...
Proste nejak to na mna dolieha...Uz nech je utorok vecer a ja viem na com som.....a uvidime co dalej...

evadek
6. aug 2015

@tinkatinulka vidim,ze to je normalny jav😀 ...clovek nevie ci sa ma smiat ,alebo plakat...
Proste od dna sa treba uz len odrazit a bojovat dalej...

evadek
6. aug 2015

@gagik a to si mala kolky vklad?...a gratulujem 🙂
Ja si vravim, co by som mohla spravit inak....ako este bojovat....ale vzdy ked spravim krok dopredu..osud spravi za mna dva dozadu ..uz ma to velmi unavuje...

dafy
6. aug 2015

@speranza1 moja velká gratulka k dvojičkám 😵 sen sa stal skutočnostou...teraz si uz len uživat tie male pokladiky 😉

dafy
6. aug 2015

Čauce mravce 😀 ani neviem ako to zbehlo no zajtra uz mam vklad 😀 okrem fraxiku a prednisonu som nic ine do seba nepchala nejak nebol cas na to mysliet 😝 tak uvidime ci motyka vystreli 😀

tlucka
6. aug 2015

@dafy Držím palce, nech je vklad úspešný 🙂

gagik
6. aug 2015

@evadek bolo to tretie ivf prvy vklad, ale celkovo siesty. Dovtedy nikdy nic, vzdy biele testy. Ja si myslim ze je to cista loteria, treba skusat pokial clovek aspon trochu vladze aj ked tomu uz sam neveri. Neboj raz sa aj tvoja situacia zacne zlepsovat aj ked ti to teraz tak nepripada.

lienka_1
6. aug 2015

@dafy To uz zajtra? Drzim silno paluchy 😉 Ja ze az okolo 8. ti vychadzal vklad.

nelly3
6. aug 2015

@speranza1
krasne mena, boze ty si to zvladla vsetko, si neskutocna, berieme si priklad, ze trpezlivost ruze prinasa 😵

lienka_1
6. aug 2015

@tinkatinulka
@evadek
@gagik
@misaelka Dievcata bojujte! Ja som si uplne cudna pripadala, lebo ja som si seba ako tehulku nedokazala predstavit. Aj vcera som muzovi pred spanim povedala, ze este stale niekedy neviem uverit tomu, ze sa to deje a ze sa to deje nam!
Silno Vam vsetkym drzim palce!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre