Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

falin
1. júl 2010

Ahojte dievcence
citam tu chvaly na reprofit a na soft. Rozhodovala som sa dlho, ale napokon som sa rozhodla i ja ist do Brna.
Na SK sme absolvovali 3 ivf, mame jednu dcerku a snazime o surodenca.

Takze 7.7. ideme do Brna a zaciname nanovo ten dlhy boj. Verim ze konecne uspesne.

Mozem sa spytat k minimalnej stimulke? co zvyknu v brne predpisovat?

vdaka a pekny dnik vsetkym

mirinda10
1. júl 2010

@zuzla80 este raz velka gratulacia ku Ninocke a uzivaj si kazdy den, deti rasto ako z vody ked vidim fotky Emmky aka bola malicka a teraz uz mame 6.6kg a 62cm velka ukecana slecna tak to ani pravda nie je
prajeme vela, vela mliecka 😵 😵 😵

mirinda10
1. júl 2010

@takyna bozinku aka je Bibianka nadherna a tie vlasy mala Mexikanos, cmuk hned by som ju vyboykavala uzivajte si dvievcata

moni19
1. júl 2010

Ahojte,
@zuzla80, zuzlík tak to vám verím, že tomu nemožete uveriť. 🙂 Super, že porod bol ok. A že ste už domka. Tak sa pekne opatrujte a teším sa na fotečky. 😵 😵 😵
@takyna malá je nááádherna. Toľko vláskov. 😅 😵 😵
@orsulka ,@lenka20 a Vy sa ako cítite? Orsul, dúfam, že ležíš. Leni a ty sa dúfam, tiež šetríš. A gratulujem k bublinke. 😵

@shandy ako? cítiš niečo? mňa trošku pobolieva podbruško, ale neviem na čo. No ešte pár dni a uvidím.

@ninockaskv takže ešte chvíľu čakáš? Myslím, že to bude dobre, hlavne žiadny stres. 🙂 (To hovorí tá pravá. 😅 )

Vítam, všetky nové tváričky. Musím vás ešte dočítať. 🙂

Pekný zvyšok dňa.

moni19
1. júl 2010

@falin v Reprofite to určite dotiahnete do úspešného konca. 😉
S min. stimulkou Ti určite poradia dievčatá. Ja som mala len clostil a žiadne inj. k tomu. Ale mne to nepomohlo. Myslím, že niekedy dopichávajú aj injekcie.

ninockaskv
1. júl 2010

hej moni, cakam.... ale furt nieco sledujem.. toto je uplne ze cele zle.. ved tak by som rada nasla dve ciary na tehu teste a tesila sa.. nie takto, ze cakam nejaky pruser ☹ musim na tom zapracovat 😠

olympia
1. júl 2010

ahojte,
@takynka, prekrásne dievčatko máš, gratulujem! 😵 😵 😵
@zuzlík, teším sa aj na foto tvojej maličkej, krásne si to napísala. 🙂
@lenka, výborne, len tak ďalej a prípadne ešte jednu machuľku nabudúce. 😉
@falin, kajka, držím palce. K tomu softu a normálnemu IVF - ja som tiež išla do Brna s tým, že po dvoch IVF na Sk chcem soft a snáď bude kvalita vajok lepšia. No, žiaľ, na lieky pri softe som reagovala nejak blbo, folíky síce boli, ale prázdne. Takže sme sa odhodlali vyskúšať ešte raz plné IVF s konskými dávkami hormónov a - oplatilo sa. Ale musím povedať, že do ničoho nás v Brne netlačili, chceli sme to my sami, bol to proste náš posledný pokus. To len potrvdzuje, že sa nedá nič zovšeobecniť a čo je dobré pre jednu, nemusí stopercentne zabrať u inej. Ale samozrejme stimulovať na soft je oproti veľkému IVF ťažká pohoda.

lenka20
1. júl 2010

caute babule, zuzlicek moja, tak krasne si to popisala, musel to byt naozaj zazitok numero uno, najdolezitejsie ze je malinka zdrava a ze aj ty si v pohodke, mliecko sa uz spustilo, co viac ninke treba ku stastiu 😉 😵 😵 😵 😵 tesim tesim na fotecky, dufam, ze aj takynka postupne prida viac 😵 😵 😵 😵
monicek vyzera to dobre ked brusko troska pobolieva 😉 ja sa setrim, ved som ako taka lemra, za cely den nic poriadne neurobim, vstanem o deviatej a o jednej uz zase spim, poobedna utrogestanova siesta do tretej, potom horko tazko vydrzim hore do deviatej a zase som v limbe 😝 😝 😝 len teraz ked som behala po lekaroch tak troska iny rezim, ale uz len zajtra na hemato a potom pokracujem v lemroseni 😎
ktosi sa pytal na zahu- ano, stale ju mam... aj teraz... nechcem si davat antacida tak nic moc to nie je, ale da sa vydrzat, nic podobne ako opisovala mircallka nastastie....
falin dobra volba, v brne sa ti bude pacit a vyskusat soft pre zmenu je fajn, nezatazi to tak ani fyzicky ani financne... ja som mala pri oboch softoch injekcie, pri prvom davky 150j denne, pri druhom 225j denne, ale som skor vynimka, vacsinou su davky nizsie alebo staci len clostyl...

staza
1. júl 2010

Ahojte.Ja som tiež velmi zvedavá ako pochodíme v Brne my ideme 15.7.Ja mám za sebou teraz soft cyklus ale nič z toho,odobrali mi len jedno vajíčko ale doky mi povedal, že bolo nezrele vajíčko tak neviem cele sa mi to nezdá pichala som si tri týždne 75 jednotiek ,čo už mi bolo podozrivé,že tak dlho stimulujem ved do teraz pri ivf som stimulovala iba 9 dní a vajíčok bolo dost a nemyslím že pri softe sa tak dlho stimuluje.Preto sme sa rozhodli pre reprof.lebo už velmi neverím našim lekárom tu im ide len o biznis.No a tie hyperstimuláky hroza ináč aj po terajšom softe ma boleli vaječníky ako hrom.

mircalla
1. júl 2010

zuzlik uz som garutulovala, este raz: vela stastie celej rodinke, super, ze ste ok
aj ja chcem taky porod 🙂 🙂 🙂 🙂

pikha
1. júl 2010

@falin vitaj falin 🙂 ja som cerstvo teraz po IVF soft a skutocne odporucam.. ale zase.. presne ako kocky pisu, co zabera na jednu, nemusi na druhu, mne sa osvedcilo viac ako dost a vrele odporucam 🙂 pri klasickom IVF som mala jedno jedine vajko, pri softe styri 😵 a vsetky sa pekne oplodnili. No a k veci 😀 zakladom je Clostilbegyt a ku tomu ti ponuknu moznost, ci chces nieco pripichavat alebo nechces. Zalezi aj v akom stave mas organizmus, ale ak ho nemas nejak pretazeny hormonmi z predoslych pokusov, tak ti doporucia nieco pripichnut na zlepsenie urody. Ja som od stvrteho dna pichala Bravelle jednu ampulku, po prvom UTZ dve. To bolo vsetko, potom uz len Pregnyl na vyvolanie ovulky. Drzim prsty nech vam to vyjde 🙂
@staza tri tyzdne pri softe?? 😕 😅 no vsak to je skor killing me softly toto 😝 ani sa necudujem, ze ta boleli vajecniky a nic z toho nebolo. podla mna tento sa ti bude pacit viac 😉 Nuz a nasi lekari sa budu musiet casom spamatat, lebo im pol republiky zacne odchadzat pre babo za hranice 🙄

moni19
1. júl 2010

@lenka20 presne taký režim si predstavujem, keď budem tehotná. 😅 😵

@olympia ahoj, vždy keď Ťa čítam, máš vyššie tt. Pekne to skáče. Tak o mesiac, by si už mohla cítiť aj pohyby, nie? 😵

ninockaskv
1. júl 2010

baby, ja som zacala spinit.. chalp je v prdeli na vychode na sluzobke.... co s tym mam robit? zvysit utors a zajtra do G? ☹ ☹ ☹

rikuska21
1. júl 2010

ninocka, spinenie nie je hroza, ja som spinila prve tri mesice skoro stale a medzitym aj silno krvacala a potom som uplne prestala

Baby, vdaka vam za povzbudenie, hlavne vase skusenosti so softom a tusim som aj prestala vahat, mna desi len jedna vec, ze mam ist na dovolenku a tam brat tie hormony a v den ked sa vratim tak na sono a volat Stelclovi, no uvidim, ci to neposuniem o mesiac

inak ja beriem Clkostyl od 2-6 dna cyklu

Taky, Bibuska je nadherna, proste maly poklad, len si bozkavaj, uzivaj, zasluzis si ju

zuzlik , gratulujme k babusku, pekne si opisala porod, ja asi tiez nebudem moct uz rodit normalne, tak mna to asi tiez caka

rikuska21
1. júl 2010

Ets esom sa chcela spytat, nemate skusenosti vo Ferticentre, ako Pinter reaguje , keby som ho zoadala o soft u neho???je to predsa po ruke a bez penazi....................

ninockaskv
1. júl 2010

nic, zvysim davku utrosu a rano pojdem do gynfivu.. aj tak mi potom nevydrzia liekz do utorka a dam sa vypisat na PN ☹ ☹ ☹

ninockaskv
1. júl 2010

rikuska,niekto tu uz o tom pisal..a si sa ti nechce par stran dozadu listovat 😉 ja si nepatam, ale tusim nebol nadseny

rikuska21
1. júl 2010

nini, zvys davku a nevesaj hlavu 😔 , a vdaka za odpovede

rebeca_1
1. júl 2010

Ahojte,
no baby mam z Vas radost.

@lenka20 hcg vysokanske, na UTZ si mala urcite skvely zazitok, no parada. Vcera som bola v Kike a povozila som si STOKKE kocik, paradny je. Aj katalog som si vypytala.

@pikha ja som cakala na genetiku 4 tyzdne kym som dostala len termin a teraz budem cakat 6 tyzdnov na vysledky. Pinter ma upozornil, ze to bude trvat 3 mesiace. Na genetike mi povedali, ze sa to teraz predlzi aj kvoli dovolenkam. Mne je to vsak jedno, ja idem stimulovat aj bez vysledkov, dolozim to do Reprofitu neskor. Aspon teraz zistime ako reagujem na nizske davky a potom mozeme riesit aj genetiku.
@rikuska21 chod do toho! Preco vahas? Ja idem este do slabsej stimulacie ako ty. Mne Vitouskova napisala 2 x 1 clostilbegyt a pri prvom UTZ sa uvidi. Pocuj, dala mi aj nejake lieky na cukrovku, vraj proti OHSS. Aj tebe take nieco ponukol Stelcl? Ja pojdem na UTZ do Brna, pozru ma a bud mi stimulku stopnu alebo nieco dopichnem...
Vo Ferti soft nerobia, skus si tam ale pre pokoj na dusi zavolat, ved zato nic nedas.. A lieky som si vybrala v lekarni pod Reprofitom, clostil, to na tu cukrovku a kyselinu listovu a platila som necelych 350 cz. Oni sa museli asi pomylit, dodnes nad tym rozmyslam, preco som platila tak malo....

@ninockaskv bojuj moja, nevzdavaj to! Drzim palce!
@mircalla jej, 36 tt. No uzasne, ty uz mozes aj rodit. Juj, ako by som si to s tebou vymenila. Hned...

rebeca_1
1. júl 2010

@shandy ja idem stimulovat bez vysledkov z genetiky, nebudem cakat. To je dlha doba. Zajtra budem mat vysledky z hematologie,aspon tie do Brna poslem.
Ty sa ako citis?

rebeca_1
1. júl 2010

@danissa gratulujem, tesim sa s tebou.

rebeca_1
1. júl 2010

@kajka39 suhlasim s tebou, pekne si o tom IVF soft napisala. Ja som vzdy pichala na Slovensku 225 - 300 jednotiek a v Brne sa ma pytali preco mi tak strasne ublizovali.... 300 jednotiek? Vitouskova nechapala.
Na softe som este nebola, takze netusim ako budem reagovat ale za pokus to urcite stoji...
@takyna Bibianka je nadherna, este raz blahozelam.
@zuzla80 tiez blahozelam k Ninke. Radost citat o takom hladkom priebehu pri porode...

Pozdravujem Vas vsetky, idem spinkat.

rikuska21
1. júl 2010

Rebeca, neviem preco som mala pochybnosti, predmenstruacny syndrom????ja mam strasne depky a placem ako blazon, ked mam dostat,
Vidim, ze Stelcl mi zas tak vela nepovedal, bola som tam vseho vsudy menej ako u pintera, 35 min, a na cukrovku mi nic nedal a ani nespomenul, skoda, lebo ja som mala desne ohss, vid moje foto,
ja mam iba strach, ze idem do talianska, a tam mam dostat nemzes a mne to vychadza tak , ze v den navratu z dovolenky by mi mali merat folikuly a vysku sliznice, tak len to ma desi, ale asi sa do toho pustiim, ak samozrejme nedostanem menzes skor a tym padom mi nebude mat kto tam urobit utz takze si Clostyl nenasadim,

mircalla
2. júl 2010

ninocka - asi by bolo dobre ist na HCG dneska.....nemozu ti ho zobrat v GF alebo u tvojho gyndosa?

orsulka
2. júl 2010

pekny den prajem....

zuzla...aj ja dodatočne gratulujem k malej Ninke, aj k tomu ako ste to vsetko zvladli, a za tvoje názory, postrehy a rady 🙂 🙂 prajem Vam lásku, zdravie a aj vsetko ostatné 😵 😵
@moni19 ahooooooooj....ja som doma na PN už od pondelku, a mam naozaj kludovy režim, sem-tam navarim, ale inak sa vobec nenamáham , viac menej je vsetko na mojej polovičke.......konečne aj spinenie uplne ustalo, tak som rada... 😉
@ninockaskv myslim na teba dievčatko.....verim, že to bude v poriadku....teda dufam, že si sla na tu krvičku.......daj nam potom viedieť.....tfuj-tfuj-tfuj pre štastie.... 😵 s tou PN to nie je zly napad.....

ninockaskv
2. júl 2010

ahojte, prave som prisla z GF... 😠 krv mi zobrali, vyslekdy su poobede.. ale vravela som, ze chcem hovorit s lekarom, ze som zacala spinit, tak som sa k ziadnemu nedostala.. a vraj ani davky nemam zvysovat, lebo bud sa embryjko udrzi alebo nie.. tak ja nechapem, ze v brne davky zvysia a tu nie 😒

v kazdom pripade dnes zatial nic, celu noc som poriadne nespala.. dufam, ze to bolo len vcera a uz nic.. ostavam doma, nohy v teple a v klude, pozriem si aspon TV 😉

idem voalt do prace, tam asi nebudu nadseni, kedze som tam vcera nastupila

orsulka
2. júl 2010

@ninockaskv uuuha, že ťa nepustili k lekarovi......zvláštne....ale s tym sa už aj tak nič neda robiť.... ako beries tie lieky??? 3x po 2 ??????
určite robiš dobre, že si ostala doma, ako vraviš nohy hore, oddych,oddych.....držim place!!!!

mircalla
2. júl 2010

ninocka, to uz mas aj vysledky? kolko bolo HCG?

ninockaskv
2. júl 2010

orsulka, no co dodat, asi GF 😠 hej 3x2

vam ked kazali zvysit, ako ste zvysili?

mircalla, az poobede.. medzi 2-3, ale otestovala som manualne, ciara druha tam je, sa mi zda,ze aj silnejsia.. 😅 tak hadam sa drobci drzia, teda aspon jeden

dnes zatial nic, dufam, ze to bolo len vcera a uz nikdy viac ☹ ☹ ☹

mircalla
2. júl 2010

no mne zvysili na 4x2.....ale dost lekarov zastava nazor, ze nezvysovat, ze ak sa ma udrzat, udrzi sa
3x2 je uz dost vysoka davka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre