Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

shandy
2. júl 2010

@olympia, no teda, tak skoro si zacala a tak dlho to trvalo? 😒 , no hlavne, ze to uz preslo 🙂
@moni19 ty sa ako citis? uzivas? kedy planujes testikovat?
lenicek drzkaj sa aj s bobacikom, nech to rychlo prejde, urcite to nevzda a bude bojovat, mozno len jedno mimi to vzdalo, tak preto to krvacanie....
@rebeka33 super, ze si nasla dobru hematologicku, dalsi krat uz sa nic nepodceni 🙂
pekny vecer babulky

rikuska21
2. júl 2010

ahojte babulky,

ja som si dala predpisat recept od gyndosa tu, zajtra si po neho idema zacala som spinit, taklze si to asi nebudem moct nasadit, lebo na 10 den mi vychadza stred dovolenky a tam mi nema kto urobit sono,
no rozmyslala som ze tem clostyl aj tak nasadim a skusime prirodzene a uvidime, je taka tema a baby su len na clstyle aj rok a skusaju, tak to skusime aj my a na ivf pojdeme az v auguste, ak dostanem zajtra menzes,

vdaka za povzbudive slova

Chcem vam povedat k tomu krvacaniu a spineniu, je to naozaj normalne, su baby ktopre spinia skoro cele tehu, ja som krvacala tri tyzdne cistu jasnu krv a babo bolo oka, bolo to 4,5,6, tt a potom sa to zrazu stoplo a konec, ze hje to teraz v tejto dobe normalne a je to sposobene aj tou hormonalnou hladinou, no urcite by som bola na rizikovom a nechodila do prace, to by som urobila ako prve

mircalla
3. júl 2010

caute koceny, no ja som mala zase vtipnu noc
fakt dufam, ze porodim o 2 tyzdne skor....palila ma zaha (maly ma pekne tlaci na zlaudok), nedovolila ma ta guca v hrdle ani dychat, dakedy som vobec nevedela popadnut dych, brusko obrovske, postel tvrda, cela som otlacena a ubolena a kazdu chvilu na WC
tieto posledne tyzdne su fakt docela nepohodlne

lenka, dufam, ze spinenie sa zlepsilo
shandy, moni a vy kedy testujete?

moni19
3. júl 2010

Ahojte,

Lenka dúfam, že je to už lepšie. Určite to bude len to jemne špinenie. Hlavne nech je drobec v poriadku.

@shandy, @mircalla ja neviem kedy budem testovat. Ale nemám žiadne príznaky. Pred 2 dňami ma ešte popichovalo podbruško a včera a dnes absolutne nič. Akurát ma preháňa, asi som niečo zjedla, do kelu. A vonku je tak krásne.
Ale vidím to neg. Test by som mala robiť 9.7. podľa správy a 6.7. mám dostať.
Tak som si hovorila, že pokám do 6.7. Moja MS chodí presne a keď má prísť tak príde. Keď nie, tak testnem.
Shandy, Ty kedy budeš?

Pekný deň.

mircalla
3. júl 2010

moni, ja som takto skoro ani nemala priznaky....tak nezufaj 🙂 🙂

lenka20
3. júl 2010

caute babiky, ja len bleskovo a idem zase polihovat posedavat, ja som vcera stravila cely den na hemato, najprv odbery, potom 4h cakaren, potom hodinu u dokiny, vysledok je ze musim pichat fraxik ale len 0,3 najnizsiu davku... takze ok.. no ked som prisla domov na gatkach krv, skoro som dostala infarkt a hned sme leteli s manzelom na sono, nastastie babatko bolo tam a podrastlo o 2mm oproti stvrtku, tak ma doky ukludnil a ked som prisla domov uz to pomaly preslo, vecer uz som nemala nic ani dneska klop klop klop, tak dufam, ze uz nikdy viac, lebo je to strasny stres... neviem ako vydrzim do dalsieho sona... drzte palce ked sa mi bude dat tak zas na chvilku nakuknem, paaa

mircalla
3. júl 2010

leni, to verim...
ale hlavne ze to preslo a kukli mimi a je ok
mohla praskunut daka cievka.....vsak vies ze ja som krvacala dokonca dost 2 dni, a bolo to ok

ja si inak myslim, ze pri IVF je tych spineni a krvacani akosi viac ako pri normalnom tehu

orsulka
3. júl 2010

pekyn den prajem....
@lenka20 tak som rada, že ste OK......ono to sposobilo asi aj to celodenne behanie a sedenie a cakanie u doktorov.....mne a spinenie spustilo po dlhej ceste autom, resp. mohlo tomu napomoct....som rada, že je vsetko OK....
teda neviem ale za poslednu dobu fakt sledujem, že velmi vela bab spini, prip. krvaca...... žeby to boli fakt tie hormony????? ale ved po SOFTE to s tou hladinou nie je až take zle....... neviem.....najhorsie na tom su ale tie obavy, ci je vsetko OK..... a tie nervy nie su vobec dobre..... 😖
@mircalla tak ty teda mavas v noci dobry zahul...fakt nie je co závidieť , ale hlavne je ,že sa to dá aspon nejako zvádnut 😉
@moni19 ja som to mala asi tak isto, zo dva dni ma pichalo v brusku a potom to prešlo... 😉 😉

rebeca_1
3. júl 2010

@lenka20 tesim sa s tebou, ze je vsetko v poriadku. Moc ti drzim palce, opatruj sa!

moni19
3. júl 2010

@lenka20 ešte že tak. Hlavne to prešlo. 🙂 V dnešnej dobe aby mal človek už strach aj dýchať, v tých prvých týždňoch. 😒

Babky dik za povzbudzovanie. Som strašne zvedava, čo z tých mojích príznakov vyplynie. 😉

pikha
3. júl 2010

ahojte kocendy 🙂 krasny predlzeny slnieckovy vikend prajem 🙂 opatrujte bruska..potencialne aj oficialne 🙂 nezvladam teraz citat tolko stran dozadu ale aspon co som zachytila
@lenka20 som rada ze si ok a ze sa to upravilo.. a dufam ze uz sa ti to nestane, verim ze su to stresy. mam kamosku, co takto letela k dokimu asi zo trikrat a bola z toho na nervy, ale nakoniec to vsetko dobre dopadlo a dnes ma povodca stresu svoje druhe narodeniny 🙂
@shandy akoo sa citis? 🙂 😉 mne sa zatial uspesne dari pichat fragmin bez modrin, ale mozno preto ze to picham iba od utorka 😅
@mircalla no.. drsne.. A mas predpoklad ze to bude dva tyzdne skor?
@moni19 ahoj, vidim ze aj ty si podobny termin testu.. ja testujem 12.7. Zelam nech sa 6.7. nic cervene neprihodi 🙂

mircalla
3. júl 2010

@pikha...nemam, akurat sme rozmerovo popredu...ale rada by som to mala za sebou trochu skor...

pikha
3. júl 2010

@mircalla no to verim.. a v tomto teple uz duplom

moni19
3. júl 2010

@pikha držím palce. Ja som vedela, že ešte niekto bude testovať, len sa mi to nechcelo všetko čítať dozadu. 😉
Takže budeme 3?

@mircalla ešte to nejak vydržíš? Ja si to teda neviem predstaviť. Dúfam, že aspoň cez deň trochu dospíš. 😒 🙂

julietka
3. júl 2010

@takyna mala Bibuska je nadherna 🙂 krasne ste to zvladli 😵

@ninockaskv krasne ciselko..len mi uniklo ci ste to prirodzene, alebo si bola v care?

olympia
3. júl 2010

@lenka, juj, presne viem, ako je to stres. 😒 Tak nech sa to už neopakuje a pekne oddychuj. Držím palce, hlavne, že je všetko ok.
@mircallka, desná noc, uznávam. Navyše tie teplá, to veru nie je bohviečo. Ale už to máš ozaj za pár, tak len vydržať, veď čo iné. 😉
@moni19, som zvedavá na tvoj testík, vyzerá to nádejne. A takisto sa teším na @shandy, až nám oznámi radostnú novinu.
@rebeca33, to je super, že si si našla nových doktorov. Je to nový začiatok a teraz to už vyjde a všetko pôjde tak, ako má. 😉
zdravím všetky a prajem krásny víkend.

takyna
3. júl 2010

Ahojte kočany pre šťastie vám posielam jeden úsme Mony Lisy 😉 😉

rebeca_1
3. júl 2010

@takyna prekrasna je Bibianka, musite mat z nej obrovsku radost.... Nepredas? Kupim....

avaka
3. júl 2010

Ahojte 🙂
@zuzla80,som rada,ze vsetko prebehlo hladko a mozete sa z Ninocky vytesovat,ked bude cas hod fotecku,nech si ju mozeme predstavit a pokochat sa 😵 😵

@takyna ,Bibuska je krasna,drobcek,a ake ma vlasky,a blazeny usmev.. 😵

@lenka20 ,som rada,ze je drobcek v poriadnu,hlavne oddychuj a kocky,nebojte,to spinenie ma asi vela bab,sem tam praskne nejaka cievocka...Ja som trochu krvacala 14 den po OPU,a potom asi v 6tt som este zo 2x spinila..
@ninockaskv ,krasne hcg 😉 super,klaplo to 🙂

@olympia ,mas pravdu co si pisala s tym GF,v R,ked mas problem,zavolas trebars na non-stop linku,vzdy to zdvihne lekar,no v GF,aby sa doprosoval kazdy a aj tak sa na cloveka vyprdnu.. 😠

@orsulka ,aj Ty davaj pozor na mimuskov,som rada,ze ste o.k 🙂

Kocky,nove Reprofitacky,dufam,ze sa coskoro dockate babatiek
Pozdravujem vsetky
@shandy ,@moni19 ,kedy testujete?
🙂

@mircalla ,uz vydrrrrrz,v tomto teple Ti veru nezavidim...a vidis,Rebeka by isla s tebou menit,len Ty Rebeka nemen,nech si aj tehu uzijes,nie hned rodit.. 🙂
Pozdravujem vsetky 😵

rebeca_1
3. júl 2010

@avaka jasne-jasne. Aj ja si chcem uzit krasne obdobie tehotenstva, hrozne sa nato uz teraz tesim. Uz len nech to pride a mozem sa aj ja zacat konecne tesit.....

mircalla
4. júl 2010

ahojte dievcata

v prvom rade, taky uplne uzasna babulka, a ako je spokojna a umievava, nadherne babatko

ja mam za sebou opat uzasnu noc, citala som o tej zahe, niekto to ma strasne, niekto trochu, niekto vobec...niektore baby, uz z toho takmer plakali....no ja to mam akoby som denne vypila dva deci dakej zieraviny. ked mi ten zachvat prejde, tak mam zase taku gucu v hdrle a hrudniku, ze sa ledva nadychnem....vsetko ostatne sa da, ale toto uz fakt nevladzem

a vy ako?

lenka20
4. júl 2010

caute zlaticka, ja zas len bleskovka, no napriek vcerajsiemu celodennemu lezaniu som trolinka spinila, akokeby ten utrogestan nieco robil, lebo pred zavedenim nic a po nejakej hodinke po zavedeni take spinenie a sem tam nejaka cervena vlasocnica...pred spanim trolinka krvave ked som sa utrela a dneska zas len take spinenie.. som zvedava kedy to uz prejde, ale nejak sa upokojujem, ze mimco je v poriadku, keby nie tak by som mala urcite nejake krce a bolesti silne... ale aj tak to vidim tak, ze ak by to neprechadzalo po predlzenom vikende tak zase skocim na sono...
uz nad kadecim rozmyslam, aj ci nahodou to spinenie nevyvolal ten fraxik co si teraz picham uz treti den... no psycho, dakujem ze na nas myslite 😵
drzim palce cakatelkam na //, takynka bibulka je nadherna 😵 😵 😵 😵 😵

mircalla
4. júl 2010

lenka, ono ked tam dake cievky praskli alebo sa roztahuje maternica, ono to neprejde hned, este tam bude zvyskova krvicka, kym sa to precisti...ci to je z fraxika netusim.....ale nasla som tento prispevok

Včera jsem mluvila s dr. s Caru,tak nemám nic dělat,a mám ležet,kdybych znovu začla špinit,mám volat hematologovi aby mi snížil dávky fraxiparinu že to může být i s toho.

ja som krvacala 2 dni a potom to spinila tu a tam este tyzden kym uplne cisto

shandy
4. júl 2010

ahojte dievcence 😵
mircallka, teda ty takto trpis stale? a nebude filipko vlasaty? tusim sa to zvykne hovorit, nie? 😅 . Pred tehu si taketo problemy vobec nemala?
monulka, ja nemam tiez ziadne priznaky a pomaly zacinam depkovat, ze to nevyslo 🙄 , to cakanie je nekonecne. ja mam dostat MS az tak v sobotu, testovat mam inak 11.7. ale dovtedy cakat urcite nebudem, aby som do seba zbytocne nepchala vsetky tie tabletky, takze asi testnem vo stvrtok, to je 10. den od ET, to uz by malo byt nieco vidiet, aspon tienik, nie?
lenicek, je mozne, ze sa ti to spustilo po tej tour de lekari a potom aj ten fraxik mohol pomoct. ja som si tiez vsimla, ze odkedy picham, tak viac krvacam 🙂 , ale je mozne, ze mas teraz citlivy krcok a ked si ten utros zavadzas, tak si ho podrazdis, no a fraxik k tomu mohol este trosku dopomoct. lenik verim, ze toto spinenie je posledne a uz ziadne nebude. drobcek lenkin drzkaj sa a nepusti! no no no 🙂
pikha, modrinky uz ani ja nemam, len na jednej strane sa este drzia tie z minuleho tyzdna. este ze teraz nechodim na kupko, lebo by som vyzerala ako kazda piata zena 🙂
avuska dakujem 🙂
takynka bibuska je krasne dievcatko a ten nadherny usmev 😵 😵 😵
peknu nedelu dievcence 🙂

lenka20
4. júl 2010

mircalik diky, troska si ma ukludnila, ved vies ake su to stresy.... ja som vzdy mala problemy s krvacanim, ale ovela skor ako tentokrat, tak len dufam, ze ked je babatko uz tak pekne zahryznute tak ho len tak nejake spinenie neohrozi... v piatok bolo krvicky dost na gatkach, aj taka mala zrazeninka vysla zo mna, videla som v zachode... sorry za tie podrobnosti 😝
fraxik mam len 0,3j, mala som zvysene nejake D-dimery.....
pozdravujem vsetky babulky, drzte sa mi tu a nabuduce ked pridem kuknut tak uz nech su aj prve // testiky 😉 😵 😵 😵

rikuska21
4. júl 2010

lenka, ja som si pichala clexane a krvacala son a spinila 3 tt, a preslo to,

mircalla, vydrz este do konca a uz to budete mat za sebou, v okamihu ako budes n´babusko drzat na rukach zabudnes na celu zahu a vsetko zle, vela sil

rebeca kedy zacinas so softom???

baby dotala som MS 24 den cylku a mala by som zacat s clotilom, no 10 den, ked mam ist na uzt som na dovolenke v talianksu a vraciam sa az 12 den, mam si ho nasadit a ist az potom alebo nie??? da sa volat stelclovi aj cez vikend????

vdaka za infosky

mircalla
4. júl 2010

leni ja som dokonca krvacala velmi a obrovske zrazeniny
shandy praveze predtym ani tuk...na priznaky nedaj...ja som nemala nic moc, okrem cikania

takyna
4. júl 2010

Ahojte kočany 🙂

Ďakujem za Bibušku malú, veď si veru aj ten jej milý úsmevík zaslúžime po tom všetko čím sme si prešli...
prajem všetkým krásne dieťatká v náručí tiež 🙂

Mircalka záha je taká, prešli sme si tým, ale mysli optimisticky pozri sa aké ma Bibuša háro a to je práve s tej záhy 😉 🙂 takže máš sa na čo tešíť 🙂
Leník ja som krvácala pri malom, nie len špinila, čiže sa neplaš , hlavne veľa odychuj, žiadne behačky, nič nepodceň, keby sa ti niečo nezdalo, radšej do nemocnice na pozorovanie, valná večšina z nás si tým istým prešli veď vieš.., ale to malé voňavé stojí za námahu 😉 , verím, že bude bublinka v poriadku, veď je v dobrých rukách 🙂
baby nestíham všetko poprečítavať, nemám prehľad kto čo ako , ale držím vám všetkým palce a myslím na vás 😵

mircalla
4. júl 2010

taky bibusa je fakt krasna....ten usmev je najlepsi

orsulka
4. júl 2010

peknu nedelu prajem 🙂))

@takyna baby už o maličkej všetučko napisali, no poklad je to, na fotke vidieť aká je spokojnučká .-))) gratulujem 🙂))))
@lenka20 toto iste s tym utrošom som mala aj ja, vravela som to doktorke ked som bola v nemocke, že spinim potom ked dam utroš...... no oni mi potom k tomu nasadili este duphaston.....tyýden som vobec nespinila, potom som zas trosku začala.....teraz je to zas OK.... Mircalla pise dobre o tych cievkach popraskanych....
mne doktor dokonca povedal, že male sa este aj teraz pohybuju v maternici a zaryvavajú, a zaroven sa rozťahuje maternica, a to vsetko može sposobit popraskanie cievok.... a preto že sa malinke hybu, je potrebny klud a skor poloha ležno ako sedieť, ci stať a žiadna namaha..... aj ja verim, že vsetko je OK a drobic su v poriadku. Ja si picham ten clexan, a v nemocke povedali, že to može byt aj z toho......a vraj niektore šoinia, iným rebars krvácaju dasna......
ale inak...VYDRŽIME!!!! 😉 😉 😀 😀
@shandy na 10 DC može byt vidno ciarocku......ale niekedy aj nemusi, ved každá sme iná.....🙂))) držim palec, a nech ten cas co najskor ubehne, viem ako to čakanie zabíja......

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre