Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gombicka
13. okt 2015

@bergalm dakujem za povzdbudenie. Verim, ze bude vsetko OK. Len najhorsie je zit s tym pocitom dalsich 20 tyzdnov. no ostavam optimista 🙂

bergalm
13. okt 2015

@gombicka a mozno aj to prispelo k tomu neviem nevyjadrili sa

bergalm
13. okt 2015

@gombicka dobry pristup presne tak neboj bude to dobre drzim paluchy

lienka_1
13. okt 2015

@mircalla Doteraz som bola nastavena, ze sekcia. Ale na poslednej poradni mi doky povedal, ze je vsetko OK a ze mala je dole hlavickou, tak ze by siel aj do prirodzeneho porodu ak bude vsetko Ok. Ze sa zariadime podla okolnosti. V piatok mam posledny intralipid, tak som zvedava ako bude neskor reagovat placenta. Ale som nastavena, ze vsetko bude OK 😉

rada2002
13. okt 2015

Mám ďalší problém. Stalo sa Vám, že ste po 17.dňoch dostali červenú? Mne sa to dnes stalo. Mám ich síce slabé a bolí ma trošku brucho, ale mám začať brať Clostil a Menopur zajtra podľa protokolu a neviem či mám začať alebo nie. Už 1.IVF nevyšlo, som samoplatca a nechcem to pokaziť. Viete mi poradiť? Každá rada nad zlato.Dakujem

gombicka
13. okt 2015

@rada2002 mne sa stalo 2x, ze som velmi skoro dostala cyklus. na nic sa neprislo, ze vraj zblbnute hormony. Vtedy som mala malo progesteronu. Ci ten problem je dlhodoby, neviem. Mozno zhoda nahod, a mozno to bol dovod. Neviem.

lola911
13. okt 2015

@rada2002 ja som mala presne opacny problem 62 dnovy cyklus... cely september som cakala na ms a ked sa konecne dostavila tak som nevedela ci je to vytok alebo ms....nepotrebovala som ani vlozku... krv bola iba na papieri ked som isla na vecko 😉 hned som pisala otevrelovi lebo som s toho bola pif nikdy som taku slabu ms nemala... takze 7 oktobra som zacala ako tak krvacat a vcera sa mi to ukoncilo tak pocitam ze asi to bola ms 😕 lebo normalne mavam 6dni... dnes je 5den stimulacie... posledna tabletka clostilu dnes vecer... idem pichat 5tu menopur.... 😕

kopirujem moj email ak ti to pomoze... 😉
ja:
Konecne sa mi dostavila menstruacia, ale je ovela slabsia ako zvycajne. Krvacanie mam pocas celeho dna ale akokeby po kvapkach. Mavam povacsine silne menstruacie.
Chcela som sa spytat ci moze nejako ovplyvnit slabsia menstruacia ivf?

otevrel:
síla menstruce není důležitá.

mitka85
14. okt 2015

Prosim vas za aku dobu odpisuje Otevřel? V pondelok som mu pisala a zatial som nedostala ziadnu odpoved.

evadek
14. okt 2015

@mitka85 ani ja:(..tiez som mu v pondelok pisala...

evadek
14. okt 2015

dievcata..11 dni mi meska menzes....priznaky mam celych 11 dni...boli ma asi uz cely clovek...
Tehu nie som....
Cakat-necakat..ist na vyvolavacku?..STretli ste sa s tym? Bolia ma prsia...stehna..miestami aj brucho....a niiiiiiiiiiiiiiiiic

lienka_1
14. okt 2015

@evadek Ja som to mala minuly rok v novembri po uplne nevydarenej stimulke. Ale u mna to vyzeralo uz na prechod. Menzes mi vtedy meskal cca 30 dni. Bola som u svojho gyn. nech sa na to pozrie. Sliznica vtedy bola 9mm.Predpisal mi agolutin a keby som do tyzdna menzes nebola dostala, boli sme dohodnuti na vyvolavacke.

mircalla
14. okt 2015

Inak baby raz sa mi tiez stalo ze po nevydarenej (dokonca prerusenej stimulke) mi menzes meskal 3 tyzdne inak chodil presne plus minus 2-3 dni.

evadek
14. okt 2015

@lienka_1 ja nemam ani po stimulke..niiiic....Moj drahy dufa,ze cim skor dostanem..lebo uz som zlaaa..uz mi vadi aj ked dycha😀😀

evadek
14. okt 2015

@mircalla ale ja som nemala ziadnu stimulku....ja mam vzdy 25 dni...a teraz 11 dni bolesti a nic

mircalla
14. okt 2015

@evadek nuz skus dokymi...mozes byt tehotna...alebo aj cysta,meskala mi raz aj kvoli tomu
isla by som na vyvolavacku a sono, ci nemas nahodou cystu resp. rozhadzane hormony
asi by som sla...skus este vana a cervene
ale mne pri cyste aj po vyvolavacke dosiel po 10 dnoch
potom mi ju marcel prepichol bez narkozy....

evadek
14. okt 2015

@mircalla test bol biely ,ze belsi uz nemohol byt....Ale cysta to moze byt..alebo aj ta nizka hladina mojho progesteronu...

lienka_1
14. okt 2015

@evadek Urcite by som zasla za dokym, ako radi Mirka. Ja som isla, lebo uz som mala pocit, ze explodujem. Chcela som vediet na com som. Ak prechod, nech ho definitivne orevem a postupne sa zariadim. Zvazovali sme aj HP, ale to az vtedy ak by menzes nedosiel ani po agolutine. Na sone videl peknu sliznicu, ze to vyzera na spontanny menzes. Mne vtedy vajecniky nezareagovali na konsku stimulku vobec-vobec. Stopli ma na 7.den.

mircalla
14. okt 2015

@lienka_1 ja som na tom bola podobne...konska stimulka a vajecniky nic...stop....potom soft som daco vyprodukovala🙂

evadek
14. okt 2015

@lienka_1 zajtra ma ordinacne hodiny...pojdem..Ďakujem baby za rady @mircalla
kazdy den mi je nieco ine...vcera brucho...dnes stehna..prsia naliate a bolestive....a ani spinenie len biely vytok.....
Mam nizku hladinu progesteronu..a brala som bylinne pripravky..mozno jedno s druhym...

mircalla
14. okt 2015

@evadek to mozu byt hormony alebo cysta...dufam, ze to prve

lienka_1
14. okt 2015

@mircalla No ja som isla do tej stimulky plna ocakavania, lebo AMH pekne stuplo, nejako som bola nastavena, ze konecne bude schopne vajicko a prd velky z toho bol! Najhorsie bolo potom to naspat odsoferovat do KE. Este aj prsalo tak akoby aj nebo so mnou revalo. Ja uz som dalsiu stimulku odmietla. Skusili sme nativ a dobre sme spravili 🙂
Dnes idem objednat kocik. Sa mi normalne nechce verit, ze sme sa dopracovali az sem 🙂

lienka_1
14. okt 2015

@evadek Mne menzes dost haproval po alchemilke a ked som brala inofolic.

liu
14. okt 2015

@mitka85
@evadek v pondelok mi taktiež neodpisoval, až v utorok popoludní a dnes mi už odpisal.

evadek
14. okt 2015

@liu @mitka85..uz mi odpisal🙂

niveagirl
14. okt 2015

@mircalla Ahoj! Smiem sa spýtať s čím si stimulovala na soft? Ja som naposledy mala normálnu stimulku ( menopur, orgalutran ) a 13 vajíčok, oplodnili 9, a do vkladu po pk nám ostali 2 včasné blasty, ktoré vložli, no neujalo sa ani jedno. V deň vkladu som sa ešte s Koudelkom rozprávala, že až by to nevyšlo, tak či by sme neskúsili soft. Vraj akurát to chcel navrhnúť aj on, žeby boli kvalitnejšie vajká. Nám nikdy nič neostalo na mrazenie a toto je už 3 ivf, čo nevyšlo. Aj to jepravda, že priateľ má astherozoospermiu ale tak mali sme picsi a ani tak...tak preto sa pýtam. ďakujem

mircalla
14. okt 2015

@niveagirl ahojky, clostil a potom sme dopichli menopur tusim 2 ampulky...ano je menej vajok, ale su kvalitnejsie. ked som zacala chodit na tuto stranku, sme tu boli asi 5-6 bab cca vo veku 35-40 rokov, vsetky mali soft a otehotneli....mali mensi pocet vajok, ale kvalitne. jedna mala vkladane jedno embryo a boli z toho dvojky. teda u mna to bolo neuspesne, ale fakt uz som mala vtedy problemy s fsh, ja som musela ist do darcovskych

@lienka_1 ja som uz bola inak tiez nastavene na posledny pokus...a aky kocik? ja mam cam dinamico....dobry pre zimne dieta

mitka85
14. okt 2015

@liu @evadek aj mne uz odpisal 🙂

mitka85
14. okt 2015

No a neviem co robit.mam zvysene nkt bunky a odpisal mi ze mozem absolvovat ket ak si dam intralipidove infuzie.u nich to stoji 100€.viem ze niekto to riesil pred vkladom prednedavnom len si nepamatam kto.

niveagirl
14. okt 2015

@mitka85 Ahoj! Mne tiež dali intralipidy pred vkladom. Bolo to pár dní pred odberom vajíčok. Druhú infúzku som mala dostať až po potvrdení tehotetnstva z krvy cca 15-16 deň po vkladu...no ktomu už nedošlo.

pufa
14. okt 2015

@mitka85 ak si dobre pamatam, riesila to @tlucka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre