Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
15. nov 2015

@gagik ja nie

gagirl
15. nov 2015

@dorotka66 jej moja..dakujem ti velmi pekne..si zlata..vazim si to.🙂 Vy sa ako mate?uzivas si materstvo urcite 🙂

gagirl
15. nov 2015

@gagik podla mna netreba..naco?rozdiel je len v ceste oplodnenia..dalej je to uz rovnake ako prirodzene tehotenstvo..ine je to pri osvojeni..

saraaah87
15. nov 2015

ahojte dievčata potrebujem radu 3xsom bola v Blawe na umelom nevišlo mam ist do Brna alebo verit Blawe že sa to raz podary dakujem..ja len že či viete porovnat GIN FIV A REPROFIT BRNO ake mate skusenosti vy??

sasa1983
15. nov 2015

@gagik jasne,to je uplne zcestne na tom nieco modifikovat a tajit. Poviem to vtedy,ked to maly bude schopny stravit,netusim. Nemam ani odhad,kedy mu zdelim tajomstvo rozmnozovania,dnes to deti vedia dako skoro...

gagik
15. nov 2015

@mircalla
@gagirl myslite ze by ta informacia ublizila dietatu?ja by som mu to tiez nepovedala, ale zase co ak sa to dozvie od niekoho z okolia, nakolko u nas to vie rdina aj niektore kamosky...

gagik
15. nov 2015

@sasa1983 ja by som mala obavu, zeby to nechtiac povedalo napr. v skole a decka by sa mohli za to vysmievat, alebo by to mohla byt zadrapka pri kazdom probleme napr. v puberte...

gagirl
15. nov 2015

@gagik podla mna cim dalej tym viac deti jea bude z umeleho oplodnenia..takze to nie je nic vynimocne..len trocha medicina dopomohla ked to prirodzene neislo..podla mna to netreba riesit..ale je to kazdeho vec..ked budes chciet povies..Myslis ze mu to niekedy niekto z rodiny povie?myslim ze nie..naco..ale vravim..kazdy ma na to iny nazor..ved uvidis..mas este casu dost 🙂

sasa1983
15. nov 2015

@gagik to je blbosť

mircalla
15. nov 2015

@gagik ja mam inu dilemu - kedze mam darcovske vajicka....to, ze ci je z IVF je to najmenej
ale tym je teraz zbytocne zaoberat....
akoze moja mama je dost prostoreka, ked som mala krpca sme isli urologovi a urologicka daco spomenula o surodencovi (fakt je ze mi zvycajne hadaju cosi tesne nad 30) a mama na to......aaaale tak to uz nie, ved je stara a navyse mala IVF s darcovskymi vajickami, ona ma predcasnu menopauzu....
tak zalapala som po dychu a ked sme vysli z cakarne, tak som jej dost povedela svoje, ze to vazne bolo toto?....ze to poviem dakomu ja, to je druha vec....ale okrem tu (inak mam tu sice fotku, ale moje kamosky sem nechodia) a rodiny to dako nerozsirujem
este jedna perla - bola vizita ked sa maly narodil, doktori citali spravu ze darcovske vajicka bla bla bla....a dokonca ze primar, ze a to je legalne? to ma skoro tiez raflo
na otazky na temu vek som si uz zvykla, ale stale ma dakto prekvapi

mircalla
15. nov 2015

@gagik hlavne to pred 18 r. neplanujem riesit, ved mnoho ludi (ani dospelych) ani teraz nema sajn co je to ivf....musia to chapat

gagik
15. nov 2015

@mircalla tak aby primar povedal nieco take, tak to je nieco.. ludia su vselijaki a mam pocit ze aj ked sa o umelych oplodneniach vela hovori, pre vacsinu ludi je to tabu a nikto sa s tym bezne nechvali...mna to napadlo len koli tomu ze dnes sme sa o tom s mm bavili, tak ma zaujimali nazory inych ludi

lola911
15. nov 2015

Louise Brown, narodena 25 Jun 1978 v Oldham General Hospital .... prve IVF na svete 🙂 a pozrite sa aky su stastny 🙂

stella25
16. nov 2015

@gagik nie nikdy. Môj synovec je z darcovskych spermií. Dnes na 23 rokov. A jeho otec mu pred pár rokmi ked bol pod paroou vytrepal, že on je iba namin, nie jeho. Neberte do úvahy.že jeho otec je debil. Ten malý sa dosť sekol, nevedel to spracovať a najmä ich vzťah ochladol. Všetci sme to v rodine vedeli no nikdy by mu to nikto nepovedal.

mircalla
16. nov 2015

@gagik ono aj ked tu citam nazory niektorych zien na fore (nemyslim v tejto teme), tak mam dost
samozrejme su to vsetko take, co nikdy nemali problem otehotniet

stella25
16. nov 2015

@mircalla ahoj. To akože mám všade hovoriť že mám darcovske? Vie to môj gynekológ ale asi si to do karty ani nepoznacil. Mám mu to stále pripomínať? Dnes som len 7tt

mircalla
16. nov 2015

@stella25 malo by to byt v karte aj v knizke, staci aby to vedel gynekolog a porodnik - nie vsade
jednak tvoj meznes sa nemus zhodpvat s cyklom darkyne, mne to robilo rozdiel 10 dni a v RF mi odporucili od vkladu (bola PK) odratat 19 dni - menzes darkyne
screeningy - mne ten prvy vysiel pozitivny, po prearatani s vekom darkyne to uz bolo ok

diska
16. nov 2015

@gagik ahoj,Malemu to povieme,chcem mat s nim uplne otvoreny vztah teda tak planujem 😀 a mozno aj ked on raz v zivote bude prezivat nieco podobne tak mu to pomoze,urcite sa to da vsetko povedat a vysvetlit,mame aj taku knihu nase dietatko a aj tam to bude napisane formou ako sme ponom velmi tuzili ,ako ta vsetko bolo.Lepsia ako keby sa to mal dozvediet nahodou.

lienka_1
16. nov 2015

@gagik Nevidim absolutne ziaden dovod, aby som nasej dcere hovorila, ze sa nam narodila po IVF. Myslim, ze rodicia, ktori splodia dieta prirodzene tiez nehovoria svojim detom, kde, kedy a akym sposobom svoje dieta splodili. Pohnutky sme mali rovnake, ako vsetci rodicia, ktori po dietatku tuzia.

mili78
16. nov 2015

Ahojte baby...prosim vas aj vy ste mali uzivat Estrofem az do 12 tt? Nemoze to ohrozit babo? V letaku je totiz pisane, ze po otehotneni vysadit :(

stella25
16. nov 2015

@mili78 nečítaj v tomto prípade leták. Ver doktorovi. Áno treba ho užívať do 12 týždňa.

mircalla
16. nov 2015

@mili78 aj ja som brala do 12 tt...konzultovala som to s lekarom a rozhodne mozes

mili78
16. nov 2015

@stella25 ...dakujem babenky...ved aj ja som to konzultovala ...to len pre take duplicitne uistenie 🙂

@mircalla

gagik
16. nov 2015

@mili78 gratulujem k tehu...!!kolke ivf bolo uspesne?poznam ta este tusim z temy iscare...

tinkatinulka
16. nov 2015

@mili78 nemožes vysaadiť začala by si krvacať..je to boj už len musis pokracovat..a dnes ako???

sasa1983
16. nov 2015

@gagik a z coho srandu? Ved to je uplne jedno,ci sa vajicko spoji so spermiou tam,alebo tam. Ja som asi velmi asertivna...

mili78
16. nov 2015

@gagik ....ahoj...hej ja som tu uz stary inventar. Pochodila som rozne temy 🙂 tak 5 snad vyslo, este je to velmi cerstve tak sa aj bojim tesit

matusik6
16. nov 2015

@lienka_1
Presne tak môj názor!!!!
Načo hovorit.No Coment

mili78
16. nov 2015

@tinkatinulka ...oki mojka tak pokracujem 🙂

gagik
16. nov 2015

@sasa1983 mne to vysvetlovat nemusis, ja som tiez asertivna, nejako extra som ani netajila pred okolim ze riesim ivf, ale tak neviem aky by to mohlo mat vplyv na detsku dusicku....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre