Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

fatma1
7. jan 2016

@scheflera Juuuj, gratulujem...zelam hlavne vela zdravia malinkej aj maminke....je kraasna malinka ;)

tlucka
7. jan 2016

@gagirl Držím veľmi palce 🙂

dejna0412
7. jan 2016

Ahojte dievčatá,chcem sa spytat ..ktorá z vas ma Dr.Kozumplika?ako ste s nim spokojne?dnes som ho dostala namiesto Stelcla:((mam s nim konzultáciu.Dufam,ze mas aspon niejake pozitíva?dakujem vam velmi pekne ;)

matusik6
7. jan 2016

@ria191
To není český výrobok,urobia ti to aj na sk,len je to lacné tak sa im nechce

matusik6
7. jan 2016

@gagirl
Urobia ti tie globule v lekarni na holeho v centre ba

romeo14
7. jan 2016
romeo14
7. jan 2016

@elenkaba
Ahoj. Já mám velmi podobnu skusenost. V gynfive sme stratili vyse pol roka, 3x iui, vraj spermiogram v norme len mierne spomalene spermie. Nieco mi tam nehralo a šli sme do Brna, kde závěr bol teratozoospermia. Dr.sa s udivom dival na mna a pytal sa preco nám v gynfive robili vobec iui s takym spermiogramom. Takze bolo jasne, že si v gynfive chceli este zarobit na ludoch ak ked vopred vedeli ako to dopadne.

sona_fit
7. jan 2016

@gagirl Držím palce Majka, uvidis, hoci možno menší počet nez minule, ale zato kvalitnejšie budú ;) Vela štastia!

zuzu1108
7. jan 2016

@mitka85 Ja som bola sice dávnejšie, ale prebieha to tak ze na koze ti takým ako to nazvať, katetrikom alebo vrtulkou ( mne to tak pripadalo) len poskriabe sliznicu. Trosku to zaboli, aspon mna a trva to tak minútu 🙂. Nic strasne 🙂

mitka85
7. jan 2016

@zuzu1108 dakujem 🙂 a platila si 500 ceskych?

zuzu1108
7. jan 2016

@mitka85 Myslim ze som neplatila nic v tedy. Ale dala som si robit kultiváciu tak za nu som platila 600 alebo
800 kc

zuzu1108
7. jan 2016

@gagirl Maji drzim silno palce, nech su vsetky vajka krasne zrelé 🙂 uz mas asi aj po 🙂

cheeky82
7. jan 2016

@dejna0412 ahoj, ja som s nim bola na konzultacii. Bol mily. Musela som sa dostat do Brna, aby som sa od neho dozvedela o takej veci ako reprodukcna imunologia v Nitre, odkial pochadzam. A cuduj sa svete, aj mi nasli pricinu potratu. Takze ja zatial spokojna, Je mlady, tak som sa obavala, ze ci ma dost skusenosti, ale ved oni predsa medzi sebou komunikuju a spolupracuju. Na maily odpoveda s jedno az dvojdnovym odstupom. Koncom januara by som mala zacat stimulovat na soft, lieky uz mam doma, tak uvidime.

dejna0412
7. jan 2016

@cheeky82 ahoj,som veľmi rada,že si bola s nim spokojná🙂držím silno palce aby všetko dopadlo z pozitívnym výsledkom 🙂ja mam už minimálnu stimuláciu za sebou v Brne ,mala som Dr.Stelcl,ale ten tam už neni:(som kvôli Dr🙂len pekne spomienky mam ...na transfery a op som mala blondavu Dr. ..neviem ako som kvôli a volá? Mala som 3 vajíčka a dve to nevzdali🙂boli mi vložené obe ...žiaľ v 9tt sme prišli o drobca...:((prvé ivf som mala v BA iscare ...u Dr Valky. ..nikdy viac!Teraz somkvelialom dostala Termin u Dr Machaca 🙂na 9.2.ale musíme ísť do Olomovca.Takze do Brna k Dr nejdeme 🙂)

vernazza
7. jan 2016

ahojte, tak uz mame ja aj majka @gagirl potom.. isli sme uplne tesne za sebou, mne urobil koudak vklad a majke po mne opu. bolo velmi prijemne sa zoznamit so spriaznenou dusou z fora, kiez by takých stretnuti bolo viac. uz neviem ako dopadla, ja som hned fujazdila do ba, urcite da vediet. 🙂 ja som stihala v pohode pred tym aj intralipid, tiekol ledva 30min, ziadnu reakciu som nemala. a embryjko hovoril, ze rano malo 7 buniek a 1ku kvalitu, ale ked sme ho videli na obrazovke, tak uz malo viacej, tak sa potesil, ze sa krasne deli a ze to vyzera nadejne. cize sa tesim aj ja, teraz uz len vydrzat tie 2 tyzdne do testu v klude. 🙂

speranza1
7. jan 2016

@gagirl z celeho srdiecka ti prajem vsetko dobre a doma ti vsetci traja drzime paluchy...tfuj tfuj tfuj....

pufa
7. jan 2016

@vernazza znie to vyborne, super 🙂 nech ti ten cas k pozitivnemu vysledku rychlo bezi!

lienka_1
7. jan 2016

@vernazza Koudelka bol v case opu a et mimo rf. Zastupoval ho Otevrel. Ja som taky vyryvac a stale sa pytam, tak sme zvazovali, ci et, alebo mrazime, imuno priprava a tak ket. Ale kedze som isla v native a mala pichbnuty pregnyl, zlte teliesko krasne fungovalo, tak Otevrel rozhodol, ze ideme do et. Ja som dlhodobejsie mala progesteron na spodnej hranici a uz predtym sme boli s Koudakom dohodnuti, ze ak dojde ku vkladu, tak budem okrem utrosu pichat aj agolutin. No a solumedrol dal Otevrel, lebo som nemala ziadnu pripravu s medrolom, tak dali solumedrol, aby sa narazovo zvysila hladina prednisonu v tele. Neviem co zabralo, ale vysledok mi odfukuje uz druhu hodinku a ziaden zaujem o krmenie 🙂

adusik81
7. jan 2016

Mate niekto skusenosti s Dr Pospisilovou?8 marca mam u nej prvy Termin.

cheeky82
7. jan 2016

@lienka_1 ahoj. ako prebieha nativ? neberies nic, pockas na ovulku a odoberu jedno vajicko?

vernazza
7. jan 2016

@lienka_1 no ja som mala na koudelku stastie v celom tomto cykle (to sa mi este nestalo, mat svojho lekara na vsetkych krokoch) a pytala som sa samozrejme na agolutin aj solumedrol, ale nedal mi nic z toho, ze netreba. 🙂 ze v tom nativ cykle sa mi zlte teliesko same tvori, ja som mala dobry hormonalny profil, takze len trochu poistime progesteron utrosom. a intralipid ze stiahne tu imunitnu reakciu a to staci. tak mu verim, ze dobre rozhodol. zatial sa mi to osvedcilo mu verit, kedze aj tento treti nativ bol vdaka nemu. aj ked ja som rozhodla, ze bude uz teraz a nie v januari ako chcel on. 😀 takze sme si to pekne spolocne zmenezovali. 🙂 no verme, ze to pojde dobre aj dalej a budem ta nasledovat. 🙂

vernazza
7. jan 2016

@cheeky82 ano, dovolim si odpovedat, kedze som cerstvo po tom. mas minimalne jeden ultrazvuk, kde meraju foliky, aby dobre trafili ovulku. mne sa dvakrát stalo, ze praskli skor, tak je lepsie, ked ti to poistia orgalutranom. ja mam skor ovulaciu, tak uz na 7.den som isla na utz, 8.a9.den som pichala orgalutran a 10.den pregnyl. to bolo vsetko. odobrali 2 folikuly, ale iba v jednom bolo vajicko. to tak aj byva, ze v nativnom cykle je zvycajne len jedno...

gagirl
7. jan 2016

@vernazza ahoj moja a vsetky ostatne kocky..Tak uz mam potom..my sme sa este motali po obchodoch ako vzdy🙂Odobrali mi 10 vajicok..robila mi to dr.Pospisilova a bola s nou aj jedna nova doktorka ktora sa tam asii zauca..Dr.vravela potom na izbe ze 7z nich bolo zrelych a dalsie 1este mozno bude tiez dobre..2 boli nekvalitne..Teraz uz len cakat ako to budu dalej zvladat..Dakujem vam vsetkym ze ste na mna mysleli 🙂

mircalla
7. jan 2016

@gagirl to je velmi pekny vysledok🙂

matusik6
7. jan 2016

@gagirl aka krásna uroda

gagirl
7. jan 2016

@vernazza Monika tebe veeelmi drzim palce nech sa embryjko u teba pekne zabyva..🙂 som rada ze sme sa dnes stretli a dakujem za cipky;)

tinkatinulka
7. jan 2016

@gagirl wau super stastna 7mička, dobre to dopadne, prílev nováčikov priveje nový vánok 😀

vernazza
7. jan 2016

@gagirl rado sa stalo! skoda, ze sme nemali viac casu pokecat, clovek ma taky pocit, ze sa uz pozname dlho, ked si tu piseme o nasich strastiach a slastiach 🙂 tak mas 7.januara 7 statocnych, to nemoze dopadnut inak ako dobre! 🙂 budem na teba velmi mysliet, nech teda mame my dve tu cest rozbehnut tohtorocnu tehu vlnu. 🙂

santeema
7. jan 2016

@gagirl to ako super, taky pocet🙂...tak nech sa len pekne delia a postupne narodia🙂...aj ked 7 deti je celkom dost🙂)

cmudlo
7. jan 2016

@gagirl jeej super tak držíme palce nech sa všetko dobre vyvíja. Ja som dnes bola na folikulometrii...a poviem ti...mám celkom strach. ..nič moc..na 7 DC len 3 foliky a z toho len 2 také k svetu...aj to nič moc...tak uvidíme.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre