Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rebeca_1
9. júl 2010

Nestacim sa divit nad pristupom Gyn-five.
Ja som k nim zacala chodit este do Ruzinova a moje prve IVF mi robil dr. Harbulak v nemocnici na Zochovej ul.. Potom vznikol slavny Gyn-fiv. Dr. Harbulak sa mi zdal byt vtedy velky odbornik, navyse prijemny clovek. Casto sa v tych casoch skolil vo Francuzsku. Chodila som len k nemu, nikomu inemu. Navyse jeho manzelka chodila ku mne do salonu, aj ona bola prijemna.
Pri prvom IVF v Gyn-five /teda na Zochovej/ sme ale doplacali cez poistovnu 60 000,- Bolo to neuspesne. Ked sme isli za nim sa spytat ze co dalej, navrhol nam druhe IVF ale hned podotkol, ze to bude este drahsie, lieky vraj isli hore.
Rozhodli sme sa teda zmenit lekarov a to do bodky. Behali sme do Viedne a potom do Ferti.
Teraz som si nasla Reprofit a citim, ze Reprofitu odidem ako tehulka...
Nie je drahsie CAR na Slovensku ako Gyn-fiv, verte tomu. Zarabaju obrovske prachy na ludskom nestasti.
Ja som tam uz 4-5 rokov nebola, ale ked ja som tam v tych rokoch nechavala take strasne prachy, tak teraz tam uz kolko nechyvaju dnesne baby?
Je to smutne, ze v Europe ide vsetko a dokonca aj lacnejsie a u nas to nejde ani ked to dvoj-nasobne preplatite ((((

shandy
9. júl 2010

veru maminky nase nove - takynka a zuzlicek, tolko radosti mate teraz doma 😵 😵 😵 a diorik dvojnasobnu 😅
baby a MS mi pride az ked vysadim utros? ci zvykne prist aj napriek utrosu? ja uz by som najradsej aby dosla, lebo som uz na prasknutie 😕

rebeca_1
9. júl 2010

@shandy ja som to mala raz tak raz tak. Kazda to mame asi ine. Tazko povedat...

moni19
9. júl 2010

@shandy ja som to mala tiež ako rebeca_1. Raz počas utrošu a raz po vysadení do 2 dní dorazila.

moni19
9. júl 2010

@mircalla takže to imuno čo mám, asi stačí nie? Keby aj niečo zistili, aj tak by mi nasadili prednison nie? Nič Iné na to nedávajú. A pri ďalšej stimulke ho stejne dostanem už. Preventívne.

rebeca_1
9. júl 2010

Myslite, ze aj my by som si mali dat urobit to imuno vysetrenie? Vitouskova ho od nas nepotrebovala, pytala som sa jej na to. Ale tak ked uz to tu vsetky riesite a este aj z vlastnej iniciativy......
Neviem co mam teda urobit.

tanitta
9. júl 2010

pisete jak dracice 😀 😉 ...
esteze je tu "kto ma spomina".... 😵 ...
calex... iui... no u nas strata casu a vlastne aj penazi.. oni ide o to ze ked su protilatky naviazane na spermiach tak tie samotne neprerazia do vajka aj ked spf je vynikajuci.. takze... iui je bezpredmetne... ked sa z 12vajok 1a2kovych oplodnia 2klasikou...je to cisto len imuno problem...

mam info od lenky20.. vsteko ok...zodpoveda 7tt...srdieco este nie je ale vsteko je tak ako ma byt 😵 ...

mircalla
9. júl 2010

@moni19 ja si myslim, ze asi staci...nie len lekar, ale mne stelcl povedal, ze je tazko daco zistit na imuno, ze su tam rozne kombinacie a vela veci, ze aj tak je tu prednison....a ze ked tak vemi chcem, nech si dam taky zakladny imuno profil urobit....bolo to sice na 3 strany.....ale nejako som mala pocit, ze s tym imuno sa neoplati az ta moc babrat

co by som si ale dala na tvojom mieste urobit, to su antitrofoblastove protilatky (to mi aj on odporucil), robia ich vo www.viameda.cz...ale ak su aj pozitivne, podla mna zase len prednison....co ine, no mozno este daco ine by vymysleli, skus skonzultovat

inak vsimla som si, ze aj v ramci RF maju mierne odlisne postupy lekari.....stelcl napriklad dava prednison automaticky apreventivne od zaciatku kazdej

falin
9. júl 2010

Ahojte, dakujem za povzbudzujuce slova

@rebeca - ohladom imuno: mne uz 2 dr. nezavisle od seba povedali, ze je to zbytocne, ak nieco zistia, daju prednison. Pri poslednom ivf som brala preventivne prednison a aj tak z toho nic nebolo. A teraz mi Stelcl povedal, ze ako sa rozhodnem ja, ze ked chcem, predpise mi ho. Ale ze si nemysli zeby sme mali v tom problem (podla doterajsich vysledkov). Samozrejme nechcem zovseobecnovat

niekto sa pytal na hemo - my sme sa objednavali v BA na Antolskej, brali mi 7 ampuliek krvi. Vysledky boli cca do mesiaca. Pri tehu budem pichat fraxik (som heterozygot MHTFR v 2 mutaciach)

mircalla - ty si si veru prezila svoje ☹ a urcite aj dalsie babule. Je to strasne nespravodlive.

callex - ku komu si sa objednala?

callex
9. júl 2010

minule som si porovnavala ceny v troch centrach na sk..a GynFiv bol druhy najdrahsi..drahsi od neho je ISCARE.Ja som si robila protilatky vo viamede.proti trofoblastu vysli negativne a proti spermiam mi vysli hranicne hodnoty.hodnotu vsak neudali.tak sme si dali urobit este postkoitalny test a ten vysiel OK.a tak sme skusali IUI.
A ano na tu znizenu imunitu sa dava prednison. len je to dost silny hormon a treba s nim opatrne.takze niektore centra ak nemusia tak ho nedavaju.ja som s nim na pohybach lebo imunologicka mi dava imunostimulaty lebo mam oslabenu bunkovu imunitu tak predpokladam ze prednisom by mi imunitu este viac znizil a to by zrejme nemuselo byt dobre.ale ak by mi ho niekto navrhol tak by som to s nou konzultovala ze co by sa mi mohlo stat.
inak lekari v cechach maju celkovo iny pristup..napriklad sme boli v car v plzni a tam si si popozeral vsetky moje vysetrenia co som pobehala-imunita, inzulin.rezistencia,a neviem co este a skonstatoval ze tym sa vobec zaoberat nemusim.a ja som tomu venovala rok casu.

mircalla
9. júl 2010

inak suhlas...krajko v heliose pednison vyslovene neuznava

callex
9. júl 2010

falin..objednana som k Machacovi. Koudelka mal volny termin az v polovici augusta.
spominate tu hemo..v akych pripadoch tam idete?kedy sa to robi?mne z genetiky vyslo tiez heterozygot ale to ma vraj skoro kazdy.a ziadne kroky som v tomto uz nepodnikala.

moni19
9. júl 2010

@mircalla neviem, ale mám pocit, že to tam mám z imuno. Teda Vitoušková do toho pozerala a hovorila, že výsledky sú výborné. Ale to mám ja vždy zo všetkého. A nechcela ma zbytočne pchať prednisonom. Myslím, že to uzavrela, že problém sú spermie. Ale teraz mi ho dá pre istotu. No, neviem. Ale pred 8 rokmi som ho pri IVF brala určite a nič.

Tak už to nechám na nich. A som ešte zvedavá na hemato. A ďakujem za rady. Aj na tú Viamedu som pozerala. Mám ju uloženú, keby náhodou... 🙂

@falin Vitoušková to mne hovorila presne tak isto. Akurát, že mi ho dá až keby to nevyšlo. V ďalšom pokuse.

Tak dúfam, že tomu rozumejú. Tým výsledkom, myslím. 😉

rebeca_1
9. júl 2010

@falin mne Vitouskova povedala ze mi prednison nastavi preventivne po OPU alebo tesne pred ET.
Pravdu povediac velmi sa mi nechce behat po dalsich vysetreniach, ale zase keby to bolo potrebne, tak bezim hned ))

moni19
9. júl 2010

@callex ja som tam šla sama, na tú hemo.., lebo ma tam nikto nechcel poslať. Lebo genetiku mám dobrú.
Tak som to chcela len pre kľud duše. Sa mi vidí, že je to ešte podrobnejšie vyšetrenie, ako genetika. Ale určite to neviem. 🙂

moni19
9. júl 2010

@rebeca_1 ja už sa na ďalšie vyšetrenie tiež nechystám. Stejne na všetko dávajú prednison, tak čo. Myslím na to imuno.

moni19
9. júl 2010

@tanitta vďaka za správu o Lenke. Som rada, že sú OK. 😵

shandy
9. júl 2010

babulky ten prednison Vam bude stacit, lebo podla toho co teda viem, tak mozu nastat nasledovne situacie:
1. imuno problem uz zeny - riesi sa bud prednisonom alebo anopyrinom v pripade ACLA (cize pocas stimulky ak neviete mozte ist do tej kombinacie preventivnej ze prednison 5 mg + anopyrin 50 mg denne...
2. imuno problem u muza - ICSI
Len ja som si to imuno dala robit na zaklade vlastnej iniciativy, este kym sme nevedeli, kde je u nas problem. A vlastne na zaklade tohoto vysetrenia sme dostali odporucanie na IVF ICSI, ze u nas inak ee....ale hemato je dobre si urobit podla mna, hlavne ak je z genetiky zistena nejaka mutacia, alebo po potratoch, urcite...

rebeca_1
9. júl 2010

@moni19
@shandy tak je problem vyrieseny...

moni19
9. júl 2010

@rebeca_1 😉 aspoň to možem vypustiť z hlavy. 😅

callex
9. júl 2010

cize ked chcem to hemato? po com presne mam patrat?a kam mam zavolat?

rebeca_1
9. júl 2010

@callex skus najprv cez obvodnu lekarku. Mna poslali na hemu sice cez gynekologiu. Viem ale, ze posielaju aj z CARov. Asi sa da na hemu dostat cez hocikoho, neviem...

rebeca_1
9. júl 2010

@callex nejaky leiden a heterozygot by si mala mat vysetreny.

pikha
9. júl 2010

no zeny, vy ste sa cinili dneska 😀
@shandy trocha pauzicka urcite nezaskodi.. i ked soft je v poho, ale taky mesiac by sa urcite zisiel. uvidis aj na UTZ ci nemas zvacsene vajecniky alebo tak, ale troska nechat oddychnut organizmus urcite. A s tymi vlastnymi vajkami mas pravdu..skor budeme riesit muzsku verziu darcovstva, bude to jednoduchsie. Nam to Machac uz na zaciatku jemne nadskrtol, aby sme uvazovali o darcoch.. mozno fakt je problem medzi nami dvoma 🤐 uz si to neviem inak vysvetlit. A utros som dnes vysadila, aj fragmin. Jasne citim priznaky, MS, naco to do seba ladovat 😖 @malik to je sila co sa ti stalo... ale tiez som na Gynfiv nikdy nic dobre nepocula 😖 dufam ze ti to dobre dopadne 🙂
@callex A ty si z NR? Komu chodis gyndosovi? Na hemato ta, tak ako kocky pisu, objedna aj obvodak aj gynekolog, a ak chces ist do NR, tak si zavolaj http://www.hematology.sk/modules.php?name=Conte...

mircalla
9. júl 2010

@callex ako pisu s tym objednanim, vyvsetli im preco....pripadne to podloz dakou dokumentaciou
oni uz vedia, co maju vysetrovat, je tam x roznych mutacii, ktore sposobuju trmofofilne stavy
pri trombofilii sa tvoria krvne zrazeniny, v dosledku coho pri tehotenstve maternica nedostatocne vyzivuje plod

riesi sa to pri tehotenstve preto roznymi injekciami na riedenie krvi

to je cele tak laicky povedane

mircalla
10. júl 2010

Caute kocky, ja som mala hroznu noc...okrem zahy a tym padom horsieho dychania som zaspala o stvrtej....
Uz zacinam byt hrozne nervozna, predstavujem si porod, a hlavne sa bojim, aby sa pri nom nic nestalo a tiez aby maly bol zdravucky...pri mojom stasti....
Trochu ma znepokojuje, ze je taky akcny, stale hrozne kope, niektore kocky v tomto stadiu uz ledva cita pohyby, lebo babo nema dost miesta, mna ten moj kope alebo sa prehadzuje skoro cley den....dufam, ze to neni preto, ze je nespokojny alebo sa mu daco nepaci

orsulka
10. júl 2010

dobre rano, a prajem krásny vikend 😵 😵
@mircalla tak moja čo ty preživaš za poslednýtýžden, fakt obdiv máš u mňa !!!!! dufam, že aspon cez den sa ti podari trosku zdriemnut, ked už si cele noci hore......
ja som sice este nerodila, ale myslím, že to nie je zle, že je malý akcny a vobec si nemyslím, že by to bolo preto, že sa mu niečo napaci....skor naopak 😉 pisali niektoré kočky, že práve, že su nervozne, ked pohyby dlhsie necitia, a idu radsej k lekárovi. Verim, že budete obaja v poriadku 🙂 🙂

mircalla
10. júl 2010

ved prave, ze to mam uz posunute, vcera som poobede spala asi 4 hodiny a potom som sa v noci prehadzovala
tiez niekto napisal v jednej teme, ze budte radi, ze sa ozyvaju, ze je ovela stresujucejsie, ked cely den nic alebo len male stuchanceky tu a tam

orsulka
10. júl 2010

@mircalla ja to viem aj preto, že ked som bola v tej nemocnici, boli tam rozne maminky, v 8 ale aj v 9 mesaici už......tak práve že aj oni sa tak spravali a hned ich sledovali ked necitili pohyby.... poprípade tam take baby brali, aby ležali.......
iank tiež sa snažim poobede skoro nespat, lebo potom v noci cucim do telky aj do jednej a nie a nie spat..... to ma ide potom šlak trafiť 😠

mircalla
10. júl 2010

no ved pri dvojkach to nebude ziadna sranda
inak sa rodi vela dvojiciek., na ten predporodnej priprave boli z 15 3 baby s dvojkami....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre