Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

brita
8. sep 2010

@luly3 Ahoj Luly3, jasne, pripoj sa k nam. Ty uz vies, na co tam chces ist, ci na IVF, IVF soft, IUI alebo IVF s darovanymi vajickami alebo spermijkami atd.? Alebo netusis a idete sa vlastne o vsetko poradit?Od toho to aj tak trochu zavisi. Inak zober si so sebou vsetky vysledky vysetreni, ktore si uz absolvovala, aj tvoj partner, ak mate. Ak nie, oni vam navrhnu, co treba absolvovat. Napis viac, s akym zamerom idete do Reprofitu. 😉

mircalla
8. sep 2010

@mirinda10 inak jednoznacne, ked s nim idem von, spi pocas dna ci uz doma alebo vonku ovela lepsie....ale dnes v tomto pocasi....za cely den len 2,5 hod.....aspon v noci byva ok

luly3
8. sep 2010

@brita ahoj ja nemam žiadne vysledky so žiadnych vyšetrení j som bola
už dva krat na IVF + ICCSI v gynfive v Ba a zostala som tehotna len mi vždy
začalo hcg klesat tak sama neviem

avaka
8. sep 2010

@mirinda10 ,no to maju tie nase asi dost spolocneho... 😀 ,aj ked si trufam povedat,ze v revani som este nenasla konkurenta a to byvame na byte,tak si to vies predstavit...
Inak uz nas nezapeka,uz je uplne super,to len vtedy z tej mrkvy..

@mircalla ,tak neviem,ci to maju vsetky deticky,aj u nas to tak bolo,bola hore neviem kolko hodin a ani za svet ju uspat,ani na rukach ani nijako bola nervna a rucala a rucalaaaa...az som niekedy s nou...a potom sa to tiez ustalilo,museli sme ist spat 2 hodky po zobudeni,inak bolo zle..a my vzdy v kociku cez den,teraz uz doma 😎
@julietka ,ten olej je dolezity,ako uz aj Mirinda pisala,pre vitaminy rozpustne v tukoch,ale myslim,ze tiez sa vzdy nedaval a ked davas masko,tak tam asi nejaky tuk trosinku je 😉 Ja napr.aj vigantol davam do mm.
Juli,tyy mas doma riadnych papkacov 🙂 Dnes mala pekne zjedla hrusku s ovs,vlockami,aspon tak a dnes som varila na zajtra,s cuketou,tak uvidim,co zajtra zje,mne to chutilo 🙂
idem este pokukat fotecky 😵

mircalla
9. sep 2010

@avaka maly ani neplace moc, ale vyzaduje pozornost
nastastie koliky nie su, bolo to take prechodne, len tyzden

callex
9. sep 2010

@luly3 vitaj u nas. tak ak nemas ine vysetrenia zrejme mi bolo dobre dat si urobit genetiku,a hematologicke vysetrenie, protilatky proti trofoblastom. respektive sa ich opytaj na konzultacii ci si mas tieto vysetrenia urobit ak by ti ich nenavrhli.
neboj v reprofite budu patrat preco HCG klesa..mne to tiez slubili ze sa na to mrknu ked sa to zopakuje.

callex
9. sep 2010

@mircalla maly je krasny. a tatinko dostal rozum a vratil sa ku vam?

lahhel
autor
9. sep 2010

Ahojky 🙂

esther, drzim dnes palce v Brne 😉

Pekny dnik vsetkym 😉

zuzla80
9. sep 2010

@mirinda10 aký ste už veliký, waauuu, a aké oči robí pred foťákom 🙂 Veľmi je chutnučká 😵

@julietka mám na teba otázočku, ako si prechádzala z Nutrilonu na Sunár. Ja vážne rozmýšľam o zmene, používame Bebu HA, ale ja mám pocit, že nám nerobí dobre a veľmi rozmýšľam práve nad Sunarom. Pýtam s apreto, lebo som čítala, že sa nesmie meniť mliečko naraz, ale postupne, že napr. zo 2-3dni dávať pomer 3:1 (3dávky starého mliečka a 1dávku nového), potom 2:2, 1:3 atď. Aj ty si to tak robila. Chcem sa ešte porozprávať s pediatrom, tak uvidíme čo on na to...
Baby my sme mali včera brutálny večer, ja som ešte maličkú takto nepočula plakať, nedala sa utíšiť, bolo to príšerne a ja som revala s ňou. Chytila neskutočný záchvat plaču, to sa nám ešte nikdy nestalo. A tom som jej dala Espumisan, ale asi už nebudem. Neviem, či to bolo ním, či ju bolelo bruško, či to nebolo opäť tou Bebou, no proste niečo neopísateľné. Posledné dni máme obrovský problém večer zaspinkať bez plaču, to predtým nebolo, len sme si pomrnčali a zaspinkali, ale čo sa deje posledný týždeň, nechápem. Už som myslela, že skočíme na pohotovosť, ale potom sa utíšila a zaspinkala... Tiež bývame v byte a máme tu susedou, s kt. sa nerozprávame, lebo nám robili od začiatku problémy, tak si predstavte, že sa sťažovali, že nevedia, čo s tým detskom toľko robíme, keď nám tak reve - no ta asi ju bijeme, debili debilný, ich deti asi nikdy neplakali...

Lenik mrzí ma ten myóm, do frasa ty sa tých problémov asi nezbavíš. Škoda, že musíš tehuľkovanie opäť oddialiť 😒
Lahelik ako napredujeme? Ako foliky rastú? Držím palce

Baby pozdravujem 😉

draacik
9. sep 2010

ahojte babenky,
ja som teraz po druhej navsteve v R., nakolko moje hormony stale hapruju, musim si nasadit antikon. na ich znizenie, ide o hormony LH a FSH, mali ste niektore ten isty problem, Dr. povedala, ze by sme mohli tak v novembri zacat s protokolom,...diky moc

takyna
9. sep 2010

@zuzla80 tak to ti nezávidím takých debilov susedovcov 😠 😠 😠 , môj manžel by takýchto susedov hneď rázne poriešil 😠 , my máme zase architekta nad nami čo sa prisťahoval nedávno a 3 mesiace v jednom kuse prerába byt, tak je to samé vrtanie , pilenie atd.... 😖
Zuzík a Nutrilon nechceš skúsiť?, moja švagriná má s ním veľmi dobré skusenosti a ma chalana, nezaberá na malú ani napr. hojdanie vo vajíčku prípadne v hojdačke ? , lebo naša keď je fakt , že nepokojná, tak ju šuchnem do vajka a hojdám a hneď má oči na číňana. A prdká ti malinká?, stolicu máma pravidelne?

takyna
9. sep 2010

@lenka20 je mi luto , ze sa to odialuje, ale ten myom treba vybrat, aby neohrozoval tehu, a ja verim, ze potom uz bude len tehu, drzim palce Lenka 🙂

savia
9. sep 2010

@zuzla80 my sme mali podobné problémy, ale stále podvečer okolo 17:00, malý spustil nevysvetliteľný plač a ten trval minimálne 20min, tiež sme dávali Espumisan, natierali bruško Pupíkom, ale proste to obdobie muselo prejsť, niekedy plakal úplne bezdôvodne, len tak. Trvalo to skutočne do toho tretieho mesiaca, potom akoby uťal. Takže vydrž, pokiaľ je malinká inak v pohode, nemá reflux atď. časom sa to určite upraví.A tiež sme spočiatku pili Bebu HA, teraz už len Bebu Pro🙂))

speranza1
9. sep 2010

ahojte dievcence... mozem vam vstupit do diskusie?
my sa s mm snazime 3 rocky o babatko a nejako sa nam nedari.. ak by sme chceli navstivit centrum co by sme mali ako prve podniknut? a aky je vobec cely ten..postup?
dakujem za odpovede

zuzla80
9. sep 2010

@takyna prdíky aj stolicu máme v poriadku, takže ozaj neviem čo to je, stále od tej 21h plačeme, no ale včera to bol taký plač, že proste niečo neskutočne, až som sa bála, aby sa od neho nezadusila... Vajko používame, aj v ňom cez deň spíme, pustíme vibrovanie a očka ako číňan 🙂 Ozaj neviem, čo to včera mohlo byť.

@savia ahoj moja, ako rada ťa vidím 😵 . Takže aj vy ste mali taký istý problém, neviem, či je to len také blbé obdobie a potrebujeme z neho len vyrásť, alebo či to náhodou nebude tou Bebou. Poslednú dobu nám aj málo spapá. Začala som si zapisovať koľko cez deň vypijeme a napr. predvčerom celkovom vypila len 450ml a včera 590ml za deň (podľa tabuliek by teraz mala pijkať tých 750-1000ml). Stále začne piť a potom vytláča jazýčkom fľašu. Predtým stále vypila večer celú 150ml fľašu jedným ťahom a teraz vypije len nejakých 70-80ml. Mám takého tušáka, že to asi bude Bebou...

avaka
9. sep 2010

@zuzla80 ,,myslim,ze to bude ako Savia pise,my sme to mali podobne,ale plac trval niekedy aj na hodiny,nie len minuty... ☹ a nebol to plac,ale uplne amoky,my sme tiez davali espumisan,pupik a ine,isli sme k dr.,na gastro,ci nema reflux...a tiet to zacalo az po 6 tt od narodenia..Malu som v kuse na rukach natriasala,nic nepomahalo...Mne poradila az laktacna,aj to nie kazda Ti dobre poradi.. 😒 Jedna mi vravela,ze ked dobre spi v noci,tak cez den netreba(mne sa to zdalo divne,ved take male babo potrebuje skoro stale spat),az potom mi dalsia potvrdila,ze malo spinka...Ja som sa ju snazila uspat akokolvek,len aby spala,aj ked som mala ist v dazdi von...Vecer byvaju babatka nekludne,prestimulovane ,casto nevedia same zaspat,aj nervova sustava niekedy este nie je dozreta,ono to prejde neboj..a casto to ani brusko nie je,aj ked to tak vyzera....ale Ty mas moznost zmenit UM,ci to nepomoze.. 😉 a susedia bez komentara...sused stale komentuje,ked ideme okolo 🙄 a jedna mi raz vravi,ze to je cudne,ked vas vidime vonku,aka je mala pohodacka a ked pocujeme to vrestanie za dverami potom...no povedz,doma ju bijem a potom vyjdem von s usmevom,aka som super... 😀 😠 ,ale nasa mala je herecka,doma sa nudi,stale vykrikuje,ja ju nudim,uz som okukana a vonku hadze usmevy ako celebrita... Tak vydrz 🙂

takyna
9. sep 2010

@zuzla80 ako čo sa týka jedla tak to neviem, lebo mi sme kojeny, a tabulky pre nas vobec neplatia 😒 , nieco ju muselo trapit, mozno fakt to brusko, skus ten nutilon, pripadne sunar, ved sa nic nestane. Mala mi vytlaca dudik ked je najedena, zje mi ocividne menej ked ma problemy s bruskom, vtedy celkovo menej je.

orsulka
9. sep 2010

ahojte.....ja vas pekne citam, len moc neprispievam.....ale moc držim palčeky, vsetkym, ktore ste sa pre reprik rozhodli....a nech vam to vsetkym dopadne aspon tak ako nam 😉 tak sme boli dnes na kontrole a vsetko je OK, bublinky krasne rastu.....
novým tehulkám prajem krasne tehulkovanie, aby ste si to užili co najlepsie a najkrajsie, bez co najmensich stresov 😉 😉

modra
9. sep 2010

@luly3 to je divne ze ti nespravili ziadne vysetrenia.. Najskor by som isla asi k svojmu obvodakovi aby ti spravil vsetko co sa len da..a v prvom rade Hormonalny profil..Lebo ak si prisla o bejby treba to riesit ze preco..drzim palce
@speranza1 Prve ist asi do centra a tam ti vsetko povedia 🙂 spravia vysetrenia a ultrazvuky..a pod. 🙂
@orsulka dufam ze sa nam to vsetkym podari tak ako vam..

Ja som bola na kontrole a v nedelu mam odberrrr 🙂 🙂 tak sa tesim jak maly jojo 🙂
Ale mam jednu otazku pichala ste si niektora orgalutran?
Dik moc 🙂

orsulka
9. sep 2010

@modra no vsetkým to zo srdiečka prajem...a tak ftuj-tfuj-rfuj...nech je odber co najbohatsi....na aku urodu to vyzera???????? 🙂
ja som ho mala ten orgalutran, ale nepichla som ani jeden...vraj nebolo treba....

modra
9. sep 2010

@orsulka ja si ho mam pichnut raz lebo dnes na 10 DC tam mam 16 mm tak asi aby nepraskli alebo co.. Vyzera to na 3 ks 🙂 dufam ze este aspon 1 dorasie ale ked nie tak nevadi.. Budem rada ked bude aspon toto co mam a oplodni sa to a bude z toho bejby 🙂

orsulka
9. sep 2010

@modra ten orgalutran...a este jedny injekcie (teraz si neviem spomenut na nazov) su presne na to , aby foliky, ktoré su zrelsie nepopraskali, kym sa pojde na odber.....
inak aj my sme boli na odber v sobotu ..... 😉 boli sme sami na izbe, uplne pohodička...este aj cesty prádzne.. 😉

modra
9. sep 2010

@orsulka a to si tam bola aj s muzom na izbe?

orsulka
9. sep 2010

@modra ano...bol tam cely čas so mnou...aj ked ma brali, a ked som sa prebrala z narkozy tak sedel vedla mna......fakt tam skoro nikoho nebolo...tak pohoda...jemu medzitým brali krv na infekcie..... 😉 a dostala som cajik a horalku 😀 😀

modra
9. sep 2010

@orsulka tak to je super lebo na SK nemoze byt nikto 🙂 tak ho pripravim he he lebo ked som isla na sono tak nechcel ist dovnutra 🙂

orsulka
9. sep 2010

@modra mne to tiež na SK nikdy nedovolili...vždy musel čakať vonku a prisť ma len prevziať 😀 😀 😀 a mne to tak dobre padlo.....vlastne až v repriku mohol byť aj pri vklade 1x so mnou 😉

mirinda10
9. sep 2010

@mircalla no tak to je dost malo, mate doma balkon ak ano supni ho tam, daj plastenku na kocik a ide sa aj ked prsi, my sme vonku za kazdeho pocasia iba ked bolo viac ako 30st ked bolo na umretie teplo tak bola doma ale ked prsi tak je stale vonku.

mirinda10
9. sep 2010

@avaka tak dnesna noc az na uspavanie colkom ok, ja sa asi nedozijem, ze ju len tak vecer polozim a zaspi, musi si odplakat svoje, na just vypluva dudu aby som prisla ale ked zaspi tak v spanku este hodinu narieka, tak mi jej je luto ale co mam robit ked uz mensie deticky vedia same zaspat a ona nie, no raz sa nam to podari len si asi stuple kupim do usi
inak vcera vecer dostala nasa amok lezala na deke a napla telo, ruky v pest a revala ako blazon bola cervena ako paradajka a ja na dnou stojim a kukam co robi, bola najedena, prevalena, vyspata no nechapacky po 15min som ju zobrala na ruky a este stale revala ale potom sa ukludnila. Niekedy neviem preco reve...... proste musi si to svoje odplakat a hotovo
no ja som rada, ze nebyvam v byte a to si prestav deti co cvicia Vojtovku 4x denne placu ako ked ich z koze deru okrem standardneho placu ked su hladne a unavene a maju ine trapenia to by som asi tazko zvladala ale ak by bolo treba asi by som musela

@zuzla80 no to je mi luto, ze mate taketo trapenia, my sme na Nutrilone od narodenia a je vsetko ok aj ked mala strasne na zaciatku prdkala ako stary chlap a hrozne to smrdelo ale uz je to ok
No Sunar je sladky a niekdy zapeka, na kazdeho to inak posobi ale vyskusaj
my sme zacali pit 120ku od 2ho mesiaca asi do konca 4teho a to 6x120, v piatom som jej na noc zacala davat 150ku a teraz uz dostava 180 na noc ale cez den jej staci 120ka ale E pije uz iba 3x denne
no mala by vypit aspon 500ku za den a davas aj vodicku alebo cajik? ako casto jete ? ak nechce viac tak jej vyskusaj davat po 2-3hodkach 90ku, uvidis ja som davala kazde 4 hodky
mne E nikdy nepila 1000ku a to je dobra papkacka 😀

savia
9. sep 2010

@zuzla80 my máme úplne podobné deti, náš malý menej papá už vyše mesiaca, písala som aj do internetovej poradne pediatričke a tá mi odpovedala, že ked je inak čulý, zdravý a má dosť pocikaných plienok, takže pravdepodobne asi na začiatku veľmi rýchlo nabral váhu a teraz načas poľavil. A ja mám z toho nervy v kýbli, či mu niečo nie je... Tiež som skúšala meniť mlieko,cumle na fľaši, ale zistila som, že skrátka asi bude slabší jedák. Vyskúšaj vymeniť mliečko, mne pediatrička navrhla Humanu alebo Lactum baby, skúsila som však Nutrilon, ale nepapal viac, tak sme ostali na Bebe.

savia
9. sep 2010

baby, myslím, že patríme skôr do témy Bábätká 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre