Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka20
15. okt 2010

orsulik fotose su krasne, musel to byt super zazitok a este ked ste sa konecne dozvedeli co to bude 😵 😵 😵 😵

takyna
15. okt 2010

@mircalla ja som si zvykla a hlavne Bibka ta bez riadneho hegania nezaspi 🙂 , aj u nas su otrasne chodniky vid FB tam som ich pofotila, inak vyhody su prakticky, lahko skladatelny, vsade sa zmesti do vytahov uplne vsade dokonca aj do vytahu na danovom urade a to je co uz povedat, tam je iny priestor 🙂 maly, oblubila som si ho uprimne ti vravim, iny by som nechcela uz, a bugina z neho bude superacka 🙂
vsetky pozdravujem, som na skok tu, lebo nam zatepluju balkony, tak nestihacky, majte sa mi tu pekne a drzim stimulantkam palce, a tehulkam gratulírujem 🙂 🙂 🙂 🙂

olympia
15. okt 2010

@danutta ja som mala prázdne folikuly dokonca dva razy, oba softy. Tiež som z toho bola hotová, nechápala som, čo sa zrazu deje a mám taký pocit, že mi tiež nesedel Clostil. Starej mamy je mi ľúto 😔 , ale verím, že sa čoskoro budeš cítiť psychicky lepšie a podarí sa ti otehotnieť. 😉
@gerdusha ja som raz bola na OPU v nedeľu, tak mi to naplánovali.
@orsulka tak to sme s tým spaním narovnako, no čo už, aspoň máme tréning. 🙂
@mirinda10 to si mala super, že si nechodila v jednom kuse na toaletu. 😉
@shandy keď ťa bolia dutiny, napar sa nad Vincentkou (predávajú v lekárni), aj viackrát za deň. Mne to veľmi pomáhalo pri chorobe a odporučila mi to aj lekárka.
@mircalla držím palce, nech sa ti Filipko čo najskôr vystrábi.

danutta
15. okt 2010

@olympia,ak sa mozem opytat,co si brala s clostylom?A cim sa ti podaril dosiahnut vysledok,ze uz cakas babetko.Dakujem..........vsetko dobre 🙂

olympia
15. okt 2010

@danutta prvýkrát som s Clostilom nedopichávala už nič, lebo na 8. DC bol folík zrelý na Pregnyl, no nakoniec sa ukázalo, že presne to bolo zlé, druhýkrát som dopichávala Fostimon, vyzeralo to nádejne, ale všetky 3 folíky prázdne a tretíkrát som mala normálnu veľkú stimuláciu a tá bola veľmi úspešná (22 vajíčok) - pichala som Puregon, potom Orgalutran a Pregnyl.

olympia
15. okt 2010

@danutta ale nedá sa to takto porovnávať, tebe možno vyjde aj soft, ja som bola v inej situácii, keď chceš, napíšem ti do IP.

danutta
15. okt 2010

@olympia,budem rada,som vdacna za kazdu radu ci skusenost ktoru mas

julietka
15. okt 2010

@shandy mi teda nemame ziadnu kocikaren 😉 a nemame ani vytah od prizemia, ale az od I.poschodia, samotny kocik vazi 17kg, plus vahy deti...toto keby som mala nosit denne tak neviem.. asi by sme travili vychadzky na balkone..my mame stastie ze mame garaz v suterene a chodievam vlastne cez suteren kde stoji vytah a kocik parkujeme doma v izbe..ale zial, ti co nemaju garaz nemaju sa ako inak dostat iba po schodoch s kocikom z prveho poschodia a "skackat" po schodoch..je to hamba lebo byvame v uplne novom dome a ked v sucasnosti nemyslia na kocikaren a na bezbarierovy pristup tak sa cudujem ze vobec take domy skolauduju...

este jedna cerstva snimka z vychadzky 🙂

orsulka
16. okt 2010

pekny den prajem .... tak sme už zas vyspinkaný.......no co,..dnes sme potiahli až do piatej 😀 😀 😀
@lenka20 a vsetky ostatne bambulky dakujem za pochvalu fotiek 😉 😉 😉 mame ich 45 ks, ale niektore su fakt velmi rozmazane...tak som dlal len tie naj naj naj 😉 😉
@takyna tak vy krasne rastiete...somrada, že sa mate dobre.....a o chvilku vam ani zvonku zima nebude 😉 😀

rebeka33
16. okt 2010

Ahojte babule.
@oršulka veľmi pekné fotečky. Držte sa.
@falin aj ja som stále pichala pregnyl. Dúfam,že si zohnala.
@cavik držím palce dnes na OPU. Dúfam,že dáš vedieť len dobré správy.
Kajka dúfam,že tie hormóny nebudú prekážka a čoskoro budeš tehula.
Tak ja som nakoniec nezačala stimulovať. Bol to boj zo sebou samou, ale už dnes ledva krvácam ,tak som sa dúfam rozhodla dobre.To boli nejaké veľmi divné krámy.asi psychika zaúradovala,tak veľmi som to chcela.No nič v novembri už určite. 😵
Prajem pekný deň.

shandy
16. okt 2010

ahojte dievcenceeeeee 🙂
@orsulka no krasa tie fotky 😵 😵, fiha dnes az do piatej? takze do ruzova vyspinkana 😀 😀
@olympia dakujem, kupim 🙂 , zatial som naparovala len nad vodou s par kvapkami eukalyptoveho oleja, ale aj to celkom zabralo... 🙂
@julietka mas pravdu, ved si mi to vravela, ze chodis z garaze. asi zacinam fakt trpiet demenciou 🙄 😀 . no ja stale neviem ako to budem riesit..kocikaren nie je, garaze tiez nie, do vytahu nevojde...hmmm, no hruza...inak to je fakt dost blbe ze pri novostavbach na tieto veci nemyslia. ja co som si kupila garsonku, tak tam mame krasnu obrovsku kocikaren, aj velikansky vytah, aj siroke chodby, cize v pohodicke, by som nemala tam absolutne ziadny problem....no ale ist kvoli tomu do garsonky? ch jaj.... 😕
@callex skore uzdravenie 🙂 🙂
@rebeka33 tak aspon sa este dobre vycistis a november to isti 🙂
pekny vikend babulky...

takyna
16. okt 2010

Ahojte kočany 🙂
Dnes ma chytila nostalgia, je práve rok čo sme si išli pre malú Bibušku do Brna 😵 😵 😵

mircalla
16. okt 2010

@orsulka to musel byt uzasny zazitok, pamatam, ked som videla malickeho prvy raz, bolo to uzasne
@shandy no neni to sranda ti poviem....byvala som prvy mesiac u seba v jednoizbaku bez vytahu a balkona....bez vytahu to bol horor...nemas sancu kocik zniest, a vobec nie dvojky....verim, ze to poriesite, ale bez vytahu to jednoducho nejde...kedze sa tam kocik nezmesti, tak akoby ani nebol
nastasie potom thomas dostal rozum a konecne na stare kolena byvam v byte, po akom som tuzila....cisty a udrziavany vchod, pekny, obrovsky balkon, byt je velky, ma krasnu kuchynu, vytah, zahrada a ihrisko za domom, nadherny vyhlad, a mame aj garaz
@rebeka33 myslim, ze si sa rozhodla dobre....

mircalla
16. okt 2010

@takyna 16.10. ste mali ET? my 16.11. a 11.11. OPU - segrine narodky a synovcove meniny (martin)
u nas je magicke cislo 25.7......maly sa narodil presne v ten den, kedy jediny synovec 25.7, akurat maly 2010 a synovec 2001.....inak 25.7. 2009 som aj potratila, tak som ani za svet nechcela rodit 25.7., ale priroda to chcela inak

takyna
16. okt 2010

@mircalla 16.10 sme mali vklad, u mna je magické čislo 24 aj jedna aj druha dcera je v ten den 😎

som rada , ze je to s Thomasom uz ok 🙂

mircalla
16. okt 2010

no nieco na tej numerologii bude

takyna
16. okt 2010

@mircalla nevieš niečo o Betianke ?

mirinda10
16. okt 2010

@takyna aky mate kocik
ja mam teraz po susede hlboky taky staromodny do mojho Quinny sa mi uz Emma na sirku nezmesti ked jej dam fusak a deku, tak chuda je tam ako sardinka je siroky iba 37cm a tento co mam to je taka lod mala len je tazky ako fras ale chcem ju davat este nejaky cas do hlboke, chcela by som celu zimu, ved uvidime
ten Quinny urobim aj sportak len ma nevyhodu, ze ho nemozem dat do lahu tak som si kupila taky starsi za par Eur, kde spinka vonku ale davam ju tam iba ked je teplejsie, mozno v zime ju tam uz budem davat tiez ale bude musiet mat overal
inak vcera som malej skusala dat over po mojej netery a velkost ze 6-9m a mala sa do neho nezmesti, super

este si musim zobrat dalsie od segry tak hadam nam bude nieco dobre 😀

mircalla
16. okt 2010

@mirinda10 mi hovor....presne ten isty problem....malemu som kupila overal 3-6M (este ani 3M nema) a je mu maly. ale je to tym, ze je zly strih....ruky a nohy mu v nom plavu, ale ten overal ma kratky trup, tak skratka len tak tak a potom ma holy krk....
neviem, ci existuje nieco ako sal.....
inak kde v BA nakupujete oblecko? ja vacsinou mam veci od kamosky, jej maly ma rok a pol....pripadne dakedy idem do H&M, obcas take miestne obchody. dobry je brednon, ale hrozne drahy....minule ze 2 zimne bundicky za 60 euro spolu

mircalla
16. okt 2010

@takyna netusim

mircalla
16. okt 2010

@mirinda10 takyna ma taky isty ako ja, len ina farba...je v fotoalbume maly zbojnik

takyna
16. okt 2010

@mircalla lebo mi prišla smska , a nie som si istá či je to od nej, ak áno tak má dcérku Melániu 🙂

takyna
16. okt 2010

@mirinda10 mi máme kočík Synchro sport Neonato

takyna
16. okt 2010

@mirinda10 vy už podla mna cez zimu môžete kludne behať pomaly aj zo šporťákom, ja budem mať na zimu Quiny požičaný od švagrinej, malá sa mi do neho zmestí, zase jej chlapček už nie, tak mi ho požičia, na našom Neonate su male kolieska a tie ťažko cez sneh ak bude pôjdu, ak bude suchšia zima tak nebude problem 🙂

orsulka
16. okt 2010

dakujem vam dievčatka.....
@mircalla bol to ohromný zažitok...a moj sedel na stoličke vedla a skoro si usta zabudol zatvoriť...aký bol natešený 🙂)))))))
@takyna tak to je krásna nostalgia, hlavne ked už ju mate domka 🙂)))) krasnu Bibušku 🙂 😉 inak: 24 je aj 2+4 teda 6...a 6 je v numerologii velmi velmi velmi dobre čiselko !!!!!!!!! take šťastne, laskave dobre, vsetko mu vychádza, je uspešne a podobne...ma vela naj naj naj 😵 😵 😵
@shandy veru dnes som fakt do ruzova vyspinkaná 🙂 🙂 😉 😉

julietka
16. okt 2010

@orsulka krasne fotky z UTZ, aj my sme nasich volali bublinky a dodnes im tak hovorime 😉
ja dodnes neviem pochopit ako sa tam tie nase bubliny pomestili, a verim ze tuto otazku si davas aj ty 😵 😉

mirinda10
16. okt 2010

@takyna Quinny je super, ovlada sa jednou rukou a ma super kolesa, teda ja mam 3 a velke nafukovacie len sportak je blby da sa dat iba do 120st a to mala tam nevie dobre spat, to je tak do obchodu na kocikovanie ale nie na spanie
tak betianka ma uz dievcatko super som moc stastna, ma uz velkeho chalana tak teraz sa moze na 100% venovat babulke, moc gratulujem
ja som mala vcera nostalgiu, bolo to presne rok co mi povedali, ze nam po operacii babulka umrela, ze uz mam iba Emusku ☹ ale som moc stastna, ze ju mam a ona ma anjelika, co ju bude strazi po cely zivot

@mircalla ja mam vsetky veci od segry ma o 10mesiacov starsiu dceru, tak dedime vsetko, ja som toho strasne malo kupovala teda oblecka

julietka
16. okt 2010

@mirinda10 miri to je uz rok? 😨 ako rychlo to leti

orsulka
16. okt 2010

@julietka tak veru moja...más pravdu......hlavne neviem na ktoru stranu si lahnut, aby som jedneho ci druheho netlačila... 😀 😉 😉 😉

julietka
16. okt 2010

@orsulka no s tym spanim na ktoru stranu si lahnut som riesila tiez 😉 napokon som musela spavat po sediacky, ale hlavne preto ze ja som mala strasne ale strasne palenie zahy a stale by som z toho tyckovala ked mi to prislo do hrdla brr, vzdy ked som si len trosku lahla a to som mala uz od zaciatku ..ja som tak vlastne zistila ze som naozaj tehu ze som jedno popoludnie lezala na sedacke pri tv a zrazu mi vsetko prislo do hrdla a naplo ma tak ze som sa rychlo musela posadit a to bolo asi 5 den po OPU

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre