Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rikuska21
29. nov 2010

Ahojte babulky,
@gerdusha, aj mna to mrzi ☹ nevzdavaj to

Ja som dnes cakala na izbe s Kajkou39, aspon nam skor usiel cas, KLajka ma peknu urodicku, 3 vajka, tak som sa aspon s nou tesila

My sme dochadzali zase s placom, mala som aj ja tri krasne ,ale vsetky boli poradzne, ani stelcl tomu nerozumie, no a my uz vobec nie, som z toho nestastna a mam pocit, ze sa na nas uz stastie neusmeje. nevedel mi stelcl povedat co dalej, ale dohodli sme sa niekedy do buducna skusit nativ, tak uvidime,

@callex, @rebeka 33, snad sa vam obom ukazu //, 😉

rienok
29. nov 2010

@gerdusha veľmi, veľmi ma to mrzí, posielam pohladenie a energiu
@rikushka smutné a najhoršie je keď už ani dr nevie čo to je :( , ale nevzdávaj sa, určite niečo vymyslia a to šťastíčko sadne aj na vas

ahojte dievcata idem si po radu ... ide o to: dnes som dostala mrchu čo je o 5 dní skôr ako mala prísť
problém je v tom, že by som stihla od zajtra stimulku aj s OPU a ET do vianoc... mam tam ale niekoľko veľkých ALE
1.) momentálne finišujeme s katalógmi a to je taká práca od rána do noci / 7 dní v týždni = veľa stresu
2.) asi 2 týždne po ET ideme na lyžovačku
3.) a vo februári máme dlhšie plánovanú zahraničnú cestu

neviem či by to nebolo moc na hrane a bojím sa aby som niečo nepokazila.
Aj keď dr mi napísal
"Ohledně lyžování by neměl být problém :o). Záleží na Vás."

tak som teraz v rozpakoch 😅 čakám od rána na "znamenie" čo robiť .... lebo ak do toho idem už teraz tak zajtra ráno začínam stimulku

ďakujem dakujem za akýkoľvek názor

falin
29. nov 2010

@gerdusha - to mi je strasne luto ☹ ☹ ☹ , preco dokelu tolko smoly ☹

falin
29. nov 2010

@rikuska21 - urcite raz sadne stasticko aj na vas, nevzdavaj sa. Ja viem ze ti je to hrozne luto, ale neboj, raz to musi vyjst

callex
29. nov 2010

@falin dnes som 10 den od ET.kupila som nejaky testik po ceste domov tak hadam zajtra najdem odvahu.
@gerdusha doprcic co sa stalo? ☹ ma to mrzi.zelam vela sil.

falin
29. nov 2010

@rienok - lyzovanie by nemal byt problem, budes si viac davat pozor. Ja som s malou v brusku tiez lyzovala. Skor tie prac. stresy, tie je treba si zvazit, stres neprospieva ani vajkam ani embryjkam. Bude to tazke rozhodovanie, drzim palce nech sa rozhodnes spravne

falin
29. nov 2010

@callex - ja by som testla 😉 Drzim palceky. Ake mas pocity?

rienok
29. nov 2010

@falin ďakujem, tiež takto rozmýšľam, že radšej oddýchnutá po dovolenke ako teraz všetko naraz ....
@callex ak teda nazbieraš odvahu (ja som ju nikdy nemala 🙂) tak držim palčeky nech sú tam //

mircalla
29. nov 2010

@rikuska21 uffff, fukam dusiscku....mozno ten soft a clostyl pre teba nie je.....a pri klasickom IVF si mala aku urodicku?
@gerduscha je mi tiez luto, bol to tvoj prvy pokus?

inak ja mam pocit, ze pri tychto IVF je tych potratov zial ovela viacej ako pri beznom otehotneni, som si s tym uplne ista, nechcem tu niekoho strasit, ale strasne vela toho je

callex
29. nov 2010

@rikuska21 och to ma mrzi..tak to krasne vyzeralo.ale ten nativ mozno bude dobry napad..nechat to na prirodu nech si vypestuje svoje vajicko..
@rienok no rienok mas teda dilemu..plne chapem tvoje rozpolozenie.ja na tvojom mieste by som v bode 2 nevidela problem.bod cislo 3...ak by sa to podarilo tak by si zrovna pocas zahranicnej cesty mohla byt v obdobi kedy sa robia dolezite testy ci je vsetko ok s babetkom a podobne.k bodu cislo jedno ..vela stresu nie je dobre to vieme vsetky.pokial ten druh stresu ktory mas nie je pre teba starterom a v podstate tym pozitivnym stresom tak by som do toho nesla, pokial by to malo trvat aj po ET.
Takze sumasumarum by som to nechala na ten februar ako si to povodne mala naplanovane.viem ze je to teraz pre teba pokusenie..ale na druhej strane ak peniazky nie su problem a ten stres zvladas v pohode tak chod do toho.len si vyrataj v akom obdobi tehu by si v tom februari bola.dufam som ti aspon trosinku svojimi uvahami pomohla.

rienok
29. nov 2010

@callex dakujem, pomohla si mi 🙂

callex
29. nov 2010

@falin snazim sa nemat pocity..nevsimat si bolesti ci nebolesti.
@mircalla tak potraty tu boli a bohuzial aj budu..potratia aj zeny ktore otehotneju prirodzene.a uz maju napriklad aj jedno dieta doma.taka je doba..,zivotosprava a stres to je potom dan.mnohe zeny ktore otehotneju prirodzene zvyknu potratit ani nemusia o tom vediet.citala som ze ak zena vylucuje velke kusy sliznice pocas menzesu moze ist aj o potrat.no a my co potrebujeme pomoc tak vsetko sledujeme vsimame si,.a tu na koniku vidime aj tie nezdary.preto sa to mozno zda ze je toho viac prave v nasich pripadoch.to by chcelo nejaku statistiku studiu..aby sme vedeli presne skore.

callex
29. nov 2010

@rienok tak daj vediet ako si sa napokon rozhodla.ale nech to bude akokolvek stojime pri tebe.

rikuska21
29. nov 2010

dakujem babulky za pozitivne myslienky a pofukanie dusicky. uvidme ako budeme rozmyslat v januari s amnzelom ci to skuist-ale asi ano, no a popri tom sa dat uz konecne do adopcie, stale si hovorim ze na to nemam cas, ale tan cas si clovek vzdy najde, ked chce. a ja babusko chcem najviac na svete, dve mi uz zobrali, tak tretie mi snad dopraju,

@mircalla, ma pravdu vtom, ze po ivkach su castejsie potraty, asi tym, ze je to umelo navodene, alle ani to nas neodradi

@rienok, vsetko je o prioritach, co sa tyka zahranicia, ja si myslim ze to by babusku len prospelo, pohoda, mozno teplucko, ,
ak budes mat tehu poka, tak ani to lyzovanie nie je prekazka, a zase povedz si ze ak sa tento rok nevylyzujes, tak nabuduci urcite, len ten stres je najhorsi, to mi tam jedine prekaza

rienok
29. nov 2010

@callex ďakujem, zajtra vam určite oznámim ako som sa rozhodla 😎
@rikuska21 predtym som Ti trosku pomotala nick takže ešte raz fukam dušičku a posielam oceán nádeje a odvahy

ďakujem za radu, mne tiež jediná vec čo mi prekáža je ten stres ... obávam sa, že to bude take vyšponované až do nejakého 17.12. a to vychádza aj po ET ... asi to nechám na podovolenkové obdobie 🙂
priority mam dosť jasné, ale na druhú stranu, už som po 4.IVF a povedala som si že som 2 roky všetko odsúvala aby mi vyhovovali termíny, tak som si povedala že musím aj žiť popri tom ... preto tak nahusto dovolenky 🙂 . A naviac, ak to vyjde tak naozaj minimálne rok budem s detičkami doma 😉 (samozrejme budú 2 😀 )

rikuska21
29. nov 2010

tak spravne rozhodnutie, ako smam pises, treba popri tomu vsetkemu prisposobovniu aj zit, aj ja to nejako zabudam, len sa stale bojim a ratam dni,,,,idem zabudnut na vsetko aspon do februara, mozno zacneme spolu@rienok 😀

idem si pospat, som velmi vycerpana, pa a zajtra @callex vela stastiapri testovani

@kajka39 seste raz gratulujem a v stredu nech vsetko pekne klapne

rienok
29. nov 2010

@rikuska21 pekne si oddychni a načerpaj nové sily 🙂

callex
29. nov 2010

@rikuska21 a nad darcovskymi neuvazujete? ja verim tomu ze buduci rok sa to podari.aj s nativom.fukam dusicku a zelam ti aby si si oddychla.

olympia
29. nov 2010

@rienok ja neviem, ako by som sa rozhodla, ale keď sa vnútorne čo len trošku prikláňaš k tomu, že ešte počkať, tak asi tak. Hoci - do Vianoc by si krásne stihla všetky tie "procedúry". 😉 😵

gerduscha, je mi veľmi ľúto, že to nevyšlo. 😔 Nech sa rýchlo zotavíš a po Novom roku určite naberieš nový optimizmus. Poznám tú veľkú bolesť z vlastnej skúsenosti, ale oplatí sa nevzdávať to.

olympia
29. nov 2010

@callex držím zajtra palce na testovanie! 😉

callex
29. nov 2010

dakujem za drzanie palcov na test.snad tam bude to co chceme vidiet vsetky.

rebeka33
29. nov 2010

@gerdusha viem,že je to smútok a hlavne zlosť. Ale mne lekár povedal,že je dobré ,že som otehotnela. To znamená,že nádej je veľká. Nech sa čo najskôr pozbieraš: Ktorý to bol týždeň?nemáš to v niku.
@rikuska21 je mito lúto. To bolo 2x čo boli prázdne? Tak by som RF dala 1-2 dni a potom by som ich hneď bombardovala , kým to majú v čerstvej pamäti. asi dlhý protokol by bol dobrý pokus. A poprípade skús napísať Koudelkovi.Len nestrácaj nádej,drž sa. 😵
@rienok, baby to už podrobne rozobrali. Ale to s tým ,že všetko odkladáme poznám. Ja už odkladám úplne všetko roky a tiež ma to veľmi mrzí.4 roky nežijem ,len tehotniem a potrácam,Takže ja by som si oddýchla a potom skúsila. Ak ťa netlačí vek veľmi. 😀

rienok
29. nov 2010

@olympia dakujem 🙂 som naozaj na vážkach ... ach jaj, keby neprišla mrcha o 5 dní skôr tak nie je čo riešiť ... na porazenie, keď ju chceš nepríde, keď ju nechceš príde ....

ale tebe sa to už pekne kráti a o chvíľku máte drobčeka doma 😵

@callex musí to tam byť 😠 , držím palčeky 😵

rienok
29. nov 2010

@rebeka33 nooo veľmi neveľmi už mám 38 rokov, ale pamatam si že jeden pokus bol po takej minidovolenke a mala som 5 vajíčok a všetky sa oplodnili! to že sa žiadne neuchytilo je už druhá vec ... inak mavam 1 - 3 😝

rebeka33
29. nov 2010

@callex zajtra čakám dobrú správu.
@cavik ako sa máš, oddychuješ, alebo makáš?
Ja sa musím nejak zabaviť do vikendu, a tak testnem.

mircalla
29. nov 2010

@rikuska21 rozmyslam, co by som poradila, vypada to, ze u teba estrexne rychlo rastu foliky ale su prazdne. na taky den po zacati stimulky boli fakt velike. po jednom IVF si tehu uz bola, zial to dopadlo smutne, ale predpokladam, ze to bol dlhy protokol. skus skonzultovat dlhy protokol. neviem aky si mala vysledok, nenapisala si. mozne soft a clostyl ti nesedi, je to indivindi. v brne bude dlhy dost drahy, ak mas este nejaky pokus cez poistovnu, mozno to je na zvazanie....napriklad v heliose...je to na nervy do martina, tiez som to abslovovala, ale da sa to.mozes to riesit subezne s adopciou. inak na povzbudenie - moja ex kolegyna si nedavno adoptovala nadherneho 2 mesacneho chlapceka, je neskutocny. neviem ako to prebiehalo, ale mozem zistit. vekovo su s manzelom asi ako ja.
@rebeka33 nejako tusakujem, ze ti to vyjde🙂 mala si kvalitne embryjka a aj posledne si bola tehu, len ta blba hemato sarapatila

tina1
29. nov 2010

ahojte dievčatá. Chcem sa opýtať východniarok, akú trasu ste si zvolili do Brna autom? Sú v Česku pri ceste do Brna aj nejaké dialnice? Pýtam sa, či treba myslieť aj na české dialničné známky. Ďakujem za info.

cavik
29. nov 2010

rikuska, gerdusha......je to všetko riadna smola, ma mrzí, že to takto dopadlo

rebeka....oddychujem ? čo ja viem? dnes som si posedela na endokrinológii, poslala ma tam hematologička, či potraty nesúvisia so štítnou žľazou, ale USG ŠŽ dopadol dobre, počkám na výsledky z krvi...potom som išla Miškovi na besiedku do škôlky, zajtra ma čaká hematológia, potom musím odniesť výsledky obv. dr., keďže mi musela vypísať výmenný lístok a ísť si dať predpísať lieky ku gyn. už sa mi minul Utrogestan aj Prenison

martini
29. nov 2010

@tina1 Záleží akou trasou pôjdeš. Ak cez BA, tak medzi BA a Brnom je diaľnica, ale to asi vieš. Ale dá sa jej vyhnúť aj cestou po dedinách. Ak si zvolíš severnú trasu, tak pred Brnom je kúsok dialnice (max. 10km), ale my si dialničnú známku pri tejto trase nakupujeme, lebo tých pár km prejdeme cez dediny. A ešte Košičanky chodia aj cez Maďarsko - vtedy sa kupuje maďarská dialničná známka. Najkratšia cesta je severná (cez Žilinu, Uherské Hradište). Najpohodlnejšia je asi cesta cez Maďarsko.

rebeka33
29. nov 2010

@mircalla ďakujem, keby si tak mala pravdu. 😵
@tina1 keď ideme autom z Ke chodíme cez Budapešť. čiže do Miškolca sa ide po veľmi dobrej ceste a odtiaľ to je už len dialnica až do Brna. V pohode to urobíme asi za 5,5hod. Raz sme šli vrchom ,ale úsek od považskej bol horor. Takže radšej urobíme viac km ,ale bezpečne a pohodlne. Ináč večer ide aj vlak o 22.05 z ke, a je tam ráno okolo 7.00.celkom dobré,ak máš ráno len vyšetrenie v Rf. tak veľa štastia a opýtaj sa ak niečo potrebuješ. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre