Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
17. jan 2011

@ninockaskv ja si ani nikoho hladat nemozem. najhorsie je, ze s nami byva...a ked sa chcem odstahovat, zacnu vyhrazky. je to fakt peklo, teraz som u nasich a vcera mi napisal sms, ze ak sa s malym zajtra nevratime,tak ma uda na policii, ze som uniesla maleho, chory mozog uplne.....a pritom on bol ten, co mal dakoho ineho...akurat, ze ho dotycna uz nechce....smola. ach neviem ako dalej. je schopny fakt asi dost zlych veci. nikdy by ma nenapadlo, ze toto budem prezivat. uz som si vypocula x vyhrazok ako podplati sudcov (penazi na to ma), aby mi zobral maleho. momenatalne hladam riesenie ako z toho von, bez toho, aby mi robil zo zivota peklo a vlacil ma po sudoch do konca zivota. ale take riesenie nie je.

mircalla
17. jan 2011

pritom byt platime napoly, ale konkrakt na najom je na mna. okrem najmu na byt nic neplati. ked sa to prevalilo bol 2 dni vo svojom byte a opat dosiel, nechce mi vratit kluce. takze situacia takmer bezvychodiskova, ked zacne s vyhrazkami ohladom maleho radsej zmklnem, vie, ze to je moje slabe miesto. je mi jasne, ze nema sancu, ale je mi tiez jasne, ze mi je schopny urobit zo zivota peklo. akonahle spomeniem, ze s nim nechcem byt, tak je doma scena...Takze rozmyslam co robit a najma ako....

callex
17. jan 2011

@mircalla ajajaaaj....tak to som netusila ze je to az take zle..ja ze sa spakoval prec..ved si tusim pisala ze zamky su vymene.a ten byt tvoj alebo jeho?neskusala si sa info v nejakych tych centrach pre tyrane zeny a podobne ze ako sa ti da pomoct?alebo kedysi fungovali na mestkych uradoch pravne poradne zadarmo.
dufam ze na maleho plati? i ked lepsie by bolo aby neplatil nech mas aj ty nieco v rukach.

mircalla
17. jan 2011

plati len najom za byt, teda polovicu, malemu kupujem vsetko ja. nechcem to tu riesit, ja len vysvetlujem, ze pre mna ziaden chlap v buducnosti nepripada do uvahy. nasi s nim uz mali tiez co do cinenia, ani otec, co inak vsetko zvlada si s nim nevie poradit. tieto metody tyranie sa zacali prejavovat posledne mesiace, boji sa, ze dojde o maleho. a ja tiez, viem, coho je schopny....

mircalla
17. jan 2011

@mircalla psychickej tyranie....zatial....ale neriesme, musim daco vymysliet, ale neviem co. centra pre tyrane zeny nepotrebujem, mam kde byvat a mam aj peniaze, potrebujem, aby zmizol z nasho zivota bez pekla na zemi

rebeka33
17. jan 2011

Ach dievčatá,keby som vám len vedela nejako pomôcť. Hlavne tebe @mircalla. Musí to byť hrozné. Ale určite by som si našla dobrého naozaj dobrého právnika a začala riešiť problém s ním. Tak, aby si mala zo súdu priznaného malého a on sa ti nemohol priblížiť na 50m . a basta. No jasne platil alimenty. A keď sa ho zriekne ešte lepšie pre teba, síce nedostaneš peniaze, ale máš od neho navždy pokoj. Podľa našich zákonov si ho ty porodila ,ty si matka a zobrať ti ho by bolo veľmi ťažké. Ak podplatí sudcu požiadaš o zmenu a dobrý právnik to zvládne. Len ty musíš nájsť odvahu a ísť za ním.

luly3
17. jan 2011

@callex heeeej aj ty si záhoráčka 🙂 🙂 🙂 tuším je záhorakou všade 😉
dnes som mala kontrolu v piatok mám OPU 😕 tak som zvedavá ako to dopadne

@mircalla fúúúúha držím palce aby sa ti situacia čo skoro zmenila k lepšiemu 😉

mircalla
17. jan 2011

@rebeka33 to je to...on sa ho zriect nechce, chce si ho ukoristit pre seba

ninockaskv
17. jan 2011

@mircalla fuu.. no ja som tiez zachytila poslednu informaciu, ze odisiel a ty si vymenila zamky 😠 a maly ho ma asi v rdonom liste? no to je riadne zapeklita situacia.. to je asi na pravnika, ale pri momentalnom stave naseho pravneho systemu to budes mat asi riadne tazke .. chcelo by to nejakych svalnatych chlapcov, aby mu to rucne strucne vysvetlili 😠 to je teda riadny hajzel

mircalla
17. jan 2011

@ninockaskv hej vymenila...potom zacalo prosikanie, vyhrazky....tak som mu dala kluc
on skratka neni normalny a ze je takyto tyran som doteraz netusila, to som si myslela len, ze je klamar.
vyhrazky a vydieranie su metody chudakov, co su zufali

tamaja
17. jan 2011

Ahojte dievcata, mozem sa k Vam pridat? Mam za sebou 1IUI, 2x IVF /prve skoncilo potratom, pri druhom sme sa nedostali ani k transferu/- vsetko na SK, no a pocula som dobre hodnotenia Reprofitu. Chceli by sme skusit soft IVF. Nas problem je nastrane nas oboch- manzel ma teratoastenozoospermiu a ja mam pri stimulacii dlhym protokolom vela slabych /teda nekvalitnych / vajicok. Pisali ste tu, ze pri konzultacii nie je potrebny manzel- spg nie je potrebny? Diky za odpoved

gerdusha
17. jan 2011

@tamaja ,
nie, nie je vobec potrebny jeho spermiogram

gerdusha
17. jan 2011

@gerdusha ,
teda az teraz som si poriadne precitala tvoju otazku, ja som nepozorna....manzel nie je potrebny na prvej konzultacii...myslim si, ze ked mas v papieroch zo slov. CAR popisany aj jeho problem, nemusi tam ist s tebou...

gerdusha
17. jan 2011

@tamaja ,

TAK JA SI UZ ODPOVEDAM SAMA SEBE, je to so mnou mozne?? 😀

ta odpoved nad tymto prispevkom bola tebe, samozrejme 🙂

tamaja
17. jan 2011

@gerdusha
dakujem pekne 🙂
Inak po tehotenstve, ktore bolo nasledkom umeleho oplodnenia sa histologia nemusi brat, ved ked tam to embryo vkladali, tak to ani nic ine nemoze byt. Mne tiez po MA povedal Dr., ze jedine co im histologia ukaze je, ze to boli zbytky po potrate. Inak, ak chces, aby sa Ti sliznica dostala co najskor po potrate "do formy" 🙂 , treba pit caj z alchemilky.

brita
17. jan 2011

@tamaja Ahoj Tamaja, vidim, ze mate takemr rovnake problemy ako my s manzelikom.Inak na prvej konzultacii manzel nemusi byt, ako pise Gerdusha, ak mate k tomu uz nejake papiere. My sme tam ale boli obaja, lebo manzelik tam hned odovzdal spermijky na zamrazenie, aby sme nemuseli tolko chodit do Brna. Kedze mi ideme na IVF s darkynou, v podstate tam iba prideme len na ET, lebo spermijky maju, len si ich rozmrazia a vajicka dava darkyna. Takze my sme tam boli raz na konzultaciu a potom iba na ET ( no a bohuzial este potom raz na reviziu maternice, kedze som mala MA). Ale ty chces ist asi so svojimi vajickami, ze? Ja mam vajicka uz velmi velmi slabe, takze ja musim mat darovane a s tym sme tam aj vlastne uz aj isli, ze chceme darovane.

tamaja
17. jan 2011

@brita
Ahoj, no ja by som chcela ist so svojimi. A mrazene spermijky su rovnako kvalitne ako cerstve? Nam by to tak totiz z casovych dovodov tiez lepsie vyhovovalo, keby sme pri konzultacii nechali spermie tam /to znie dost blbo 😀 / a potom by tam uz nemusel chodit, ale este som o takejto moznosti nepocula

gerdusha
17. jan 2011

@tamaja ,

lepsie nez alchemilka je cervene vino....

brita
17. jan 2011

@tamaja Na tie mrazene spermijky su rozne nazory, urcite najidealnejsie su cerstve,ale my sme zo Ziliny a kedze mne vajicka odoberat nebudu, musel by tam ist manzelik len kvoli tomu, aby oplodnili tie darovane vajicka, takto je to sikovnejsie, ked ich rozmrazia, kedy oni potrebuju. No a z jedneho odberu spermijok mame tak na 6-7 cyklov. Navyse manzelik mal dost zly spermiogram, teraz sa mu zazracne zlepsil, tak aj preto sme okamzite mrazili, lebo ktovie, ci sa to zase nezhorsi. Ja mam taku skusenost, ze moj kamarat isiel s manzelkou na IUI a poslali ich nakoniec v den zakroku domov, lebo mal v ten den iba 1 mil spermii, co je na IUi strasne malo. Na IVF by to samozrejme stacilo, ale my mame uz 6 neuspesnych pokusov, takze uz dochadzaju sily aj trpezlivost.... 😒
Inak na ET samozrejme so mnou isiel, ako sofer- doprovod 😀 , ale s nim nic nerobili. Viem,a le ze tam podpisoval nejake papiere, ale to sa da mozno aj dopredu. Skus sa spytat na to doktora, ci je to mozne, ze by tam uz potom nemusel manzelik ist.

tamaja
17. jan 2011

@gerdusha
Fakt? 🙂 dobra liecba, skusim. ja som mala furt pri utz nizku sliznicu- tak 5-6mm pocas ovu, mesiac som brala Estrofem, trochu pomohol, ale po alchemilke 10 mm ako vysitych 🙂 Ale mohla to byt aj nahoda. Tak uvidime, co spravi cervene vino 😀 Ty ako dlho "bojujes" s neplodnostou? Ja uz skoro 5 rokov, mam pocit, ze mozem z tejto oblasti napisat roman, aj ucebnicu 🙂 Ale vidim, ze este vela veci neviem

gerdusha
17. jan 2011

@tamaja ,
ja zatial "len" 3 roky...ale uz mam svoje rocky...takze to "len" neberiem ako len "len"...dufam, ze chapes... 😀

vino som popijala aj pocas stimulacie, aj pri OPU a dokonca aj po ET...a myslim, ze aj dlhoocakavany menzes mi vcera spustilo.

vino nejako extra nemusim...ale mam pocit, ze sa ho naucim pit...a asi by sa aj patrilo, kedze byvam v kraji cerveneho vina 🙂

mia_15
17. jan 2011

Ahojte baby, viem, ze tu uz mate rozbehnute svoje debatky 🙂 a mircalla fakt mi je to s tvojim muzom luto, aj ked ta nepoznam a som tu 1x, tak ma to totalne dostalo.... chlapi su svine! po tom vsetkom co ste zazili nez ste mali maleho by si clovek myslel,ze ta do konca zivota bude nosit na rukach..... Ale nevadi, hlavu hore, bud silna a sustred svoju energiu na maleho.... hlavne ze mas jeho 🙂 a ze je zdravy 🙂 A urcite ta caka v zivote nieco lepsie 🙂 Az mi je blbe sa pytat na to co chcem,ked tu mate take problemy... ja len som sa dnes objednala do RF na prve vysetrenie k Dr. Štelclovi. Neviete aky je? Dufam,ze som sa rozhodla dobre aj pre centrum aj pre lekara 🙂 dost sa bojim ☹ uz 3 roky sa nam nedari.... ale tu na Slovensku som bola len na vysetreni a ze vsetko je OK aj u mna aj u muza a po dvoch neuspesnych IU ňI som sa rozhodla pre Brno.... Dik AHOJTE

ninockaskv
17. jan 2011

inak, esteze sme sa bavili dnes o tej histologii, ved ja som si uplne zabudla ist po vysledky, tak zajtra rano palim, nech to mam z krku.. len by som mohla zistit, ako sa od nas dostanem na antolsku.. ked sme tam chodili s malym cvicit, tak nas chlap vzdy rano odviezol 😅

mircalla
17. jan 2011

@mia_15 stelcl ja vynikajuci, ja k nemu chodim...sorry nemam viac cas citat ci pisat, ideme papat

luly3
17. jan 2011

😀 ahoj mia, stelcl je úžastný aj ja chodím knemu ale to sama uvidíš už na prvej konzultácii.je proste fajn, a určite si sa rozhodla správne.

lenka20
17. jan 2011

ahojte babulienky, nemam teraz vobec cas na MK ale myslim na vas, drzim palce a pozdravujem vsetky..vidim, ze sa zase udiali veci - ninocka ☹ , mircallka - zasnem 😠 , nestiham citat dozadu... dufam, ze inak same dobre spravy...callex aj mne mozes poslat kontakt na toho chiropraktika, mam v poslednej dobre cudne pocity v krizoch, asi by som sa mala dat pozriet niekomu...
paaaaaaaaa zlaticka, drzte sa, ked bude viac casu urcite budem chodit castejsie...

sinterka
18. jan 2011

dievcata ahojte.... potrebujem poradit ake lieky si mam zhanat na stimulku... idem uz stvrty krat a jedine co mi zostalo je decapeptyl ☹ kolko jednotiek toho gonalu "priblizne" budem potrebovat na ten soft... aby som vedela co mam zhanat, a ake lieky este... poradte mi prosim 😉 dakujem

tamaja
18. jan 2011

@sinterka
ahoj, skus pockat, co ti povie lekar. mozno budes stimulovat clostilom. Ak by si potrebovala, mozem Ti darovat moj Menopur, ktory som nevybrala pri IVF. Je to to iste co Gonal, len sa to musi pichat injekcne, nie je na to pero. Ale skus pockat, co povie lekar
@mia_15
ahoj, kedy ides do RF? Ja som sa objednala dnes, objednali ma na 11.2., celkom rychlo sa mi to zda. Objednali ma k Dr. Kurecovej, boli ste u nej niektora? mne je to v podstate jedno, ku komu idem, nikoho tam nepoznam

Inak dievcata, kadial sa da najrychlejsie dostat do Brna zo Ziliny? 😅

luly3
18. jan 2011

@tamaja tak nech ti dnešná konzultácia dopadne dobre 😉 a uvidíš aká budeš unesená
ked odtial prídeš 😉 😉 😉 tam su všetci dr fajn.
fuuuha a zo žiliny do brna 😕 to je poriadna dialka tak príjemnu cestu prajem 😉

luly3
18. jan 2011

@sinterka ked pojdeš na soft decapeptil nebudeš potrebovat 🙂 tam sa dáva
clostibegtil s niečim / puregon, menopur alebo gonal / bude záležat natebe čo si zoženieš 😉
ja mám teraz soft brala som 5 dní clostibegtil a už mam cca 1500 jednotiek puregonu
som vypichala...,ale každá žena má inak jednotiek podla toho ako reaguje tvoje telo 😉
inak aj ja teraz idem 4 krat 😠 dúfam že posledný, ale to dufam každy krat 😀
a ty kedy sa chystáš????

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre