Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leamax
31. máj 2011

@miminkad a kolko sa uz vlastne snazite vy?

jada1
31. máj 2011

@miminkad práveže vôbec, brucho ma bolelo len trolilinku. Dnes ma už ale bolí viac, tak mrchovsky a prsia zasa menej 🙂

leamax
31. máj 2011

@jada1 ale tie testiky mas kraaaasne. kolky si to dnes den po ET?

jada1
31. máj 2011

@leamax dnes som 10 po ET. Vkladali sme dve hatchujúce blastocysty. To sú ale testy 10-kové. 20-kové ani nemám kúpené, na tých by bol možnože len chuch, nie?

rebeka33
31. máj 2011

@leamax Klasické IVF začina vyblokovaním hypofyzárnych hormonov-čiže ti úplne zrušia tvoje hormony ,aby potom v tele boli len tie čo dávajú umelo oni . čo je jednoduchšie na kontrolu reakciea úpravu počtu. Preto sa tam berie aj viac a dlhšie hormónov a hlavne ti to tak doserie tvoj cyklus ,že min. pauza medzi 2 cyklami je 3-6mesiacov.
Soft hormóny pridávajú k tvojim vlastným telo produkovaným(preto každá potrebujeme trochu iné dávky), nič ti neblokujú a riziko Ohhs je minimálnne, ale zasa sa tažko odhaduje reakcia tvojho cyklu a môže trvať kým najdu to pravú dávku. No môžeš stimulovať v ďsalšom cykle bez komplikácii a nepotrebuješ pauzovať.

Ináč viem,že neúspech je hnusný a nepoznám vaše centrá ,ale v Ke sa sonou bavila len sestrička. Dr. mi akurát povedal,že toto urobí(furt to isté) a kolko budem platiť a či na to mám. Na otázku čo vyšetriť povedal,že len skúšať a bol ticho. ani na moje naleihanie nič nedoporučil a všetko som riešila cez gyn.
Veď úspešnosť týchto metód je okolo 40% a donosiť okolo 30% s tým musí každý počítať. A v rf ti aspoň odpovedia a odpíšu ked sa pítaš a podla mna sa snažia. Ale majú toho vela a ako počúvam Kurecová dol krok mimo.
toť môj názor.

ninockaskv
31. máj 2011

@rebeka33 😉 ja sa teda po GF vytesujem uz aj z toho, ze sa mi niekto predstavi, ked sa vidime prvykrat a ze mas kam zavolat, ked je pruser.. v GF to nehrozi, tam tety na recepcii povedia, chodte do nemocnice ☹ ☹ ☹
tak dufam, dufam,z e sa moc nepokazia v RF 😀

rebeka33
31. máj 2011

@martini počula som na neho dobré referencie, ja tam poznám Dr,Čelovského. Veľmi zlatý človek a dobrý odborník aj na naše problémy ,mne veľa vyšetrení on navrhol aj vybavil. Ja chodím k mojej gyn už 20 rokov a tak mi je blbé rodiť inde. a ona to zo mnou preživa akoby bola ona tehuľa. Je zlatá na dobrý operatér.

gerdusha
31. máj 2011

no a co ak si v RF zalozia svoju novu politiku na tom, ze sa staci usmievat a na polstranovy mail odpovedat jednou vetou....ved to tym pacientkam v porovnani s inymi CARami staci...?

leamax
31. máj 2011

@rebeka33 podla mna duch urcite nie, lebo tie 10-kove mas maximalne silne, viac uz ani nemozu byt, tak by ukazali podla mna aj 20-kove pekne // 😵 babulky sa drzia, len ich hladkaj, davaj na ne pozor a aj na seba samozrejme
@rebeka33 aha, dik za odpoved. tak a pri normalnom IVF je asi aj vacsi pocet vajicok, ci ani nie? a kvalitu zrejme ani lieky neovplyvnia, ci? a v heliose teda soft robia, ci nie - neviete niekto? skocim sa opytat do temy asi

gerdusha
31. máj 2011

@leamax ,

ak teda mozem ja namiesto rebeky...na kvalitu vajiciek som sa pytala 2 lekarov z RF...obaja mi zhodne povedali, ze ziadne lieky neovplyvnia kvalitu vajiciek...

leamax
31. máj 2011

@gerdusha jasne, ze mozes aj ty 😀 no to som si myslela. len rozmyslam, ze ked sa mi v rf zhorsili pecenove testy, tak trebars pri dlhom protokole by mi pecen asi zamavala 😀

ninockaskv
31. máj 2011

baby, my si tu zbytocne vypisujeme.. ale mohol by sa im dat feedback 😀 😀 😀 😀 😀 😀

gerdusha
31. máj 2011

@ninockaskv ,

nuz...ja si myslim,ze oni o tom vedia..oni velmi dobre vedia o tejto diskusii...velmi dobre...

leamax
31. máj 2011

a mozno nas aj citaju...keby sa to tak vsetko dozvedeli, aspon by bola sanca, ze s tym nieco budu robit

gerdusha
31. máj 2011

ja osobne ZATIAL na nich vinu nezvalujem...len razim pravidlo ze prace kvapna malo platna...

lenka_21
31. máj 2011

@ninockaskv Nemas dovod stresovat i ked to mozno teraz znie negativne ...
Ja mam prelezenych zopar centier na Slovensku a mozem skonstatovat, ze ak nemas problem s klasickou stimulaciou na IVF tak vrele doporucujem CAR v Martine Helios 🙂 😉 🙂 . Su tam fakt odbornici a maju velmi dobre vysledky - avsak okrem varianty IUI a klasicke IVF nemaju inu alternativu (resp.nerobia Nativ alebo Soft). Co sa tyka Heliosu, tam poznam iba Dr.Krajkovica a za toho sa viem zarucit.

Ak potrebujes alternativu Soft, tak Reprofit je v tomto dobry, maju velmi dobre vysledky a ich pristup je pre mna porovnatelny s MT Helios, co sa o inych centrach v na Slovensku neda povedat ....

leamax
31. máj 2011

@lenka_21 a co iscare v MT? ten neni dobry, nevies? tam soft robia

rienok
31. máj 2011

@gerdusha ja ich tiež neviním z neúspechu, skôr z nedostatočného záujmu...ako inak si mám vysvetliť,,že môj ošetrujúci lekár nevie o tom že som absolvovala hysteroskopiu a navrhne mi ju opäť, napriek tomu že som mu posielala naskenovanú správu? Možno toho majú naozaj veľa, ale ja ako pacient, ktorý sa na nich obrátil s veľkou dôverou by som to snáď nemala pociťovať lebo inak to celé stráca zmysel. Súhlasím s @rebekka33 že je to príjemné keď sa mi predstavia ale mne ani tu zatiaľ nič nenavrhli a dokonca všetko čo navrhnem ja mi povedia že zbytočné.... ale príčinu nevieme.

lenka_21
31. máj 2011

@leamax Leamax, neviem ci ti to niekto vysvetlil, ale pri klasickom IVF mas 2 moznosti protokolov (kratky a dlhy). Aky typ pouziju sa rozhodnu podla tvojich vysledkov (HP) a ako reagujes na stimulaciu ... vacsinou v Heliose robia dlhy protokol (to v jasnej reci znamena, ze pichas hormony dlhsiu dobu), zacinas s Decapeptyl (cca v strede cyklu) a pokracujes az kym nedostanes mrsku, potom zacinas pichat klasicke stimulacne hormony Menopur, Menorial, Puregon a pokracujes aj s Decapeptylom zaroven a potom az to dna ked sa rozhodnu ukoncit stimulku a nasleduje Pregnyl a odber. V tomto pripade dlhy protokol trva cca 1 mesiac.

Rozdiel medzi klasickym IVF je, ze pichas podstatne vyssie davky hormonov ako pri Softe - tam je stimulacia slabsia a preto sa to aj vola soft 🙂 😉 🙂 avsak v pripade Heliosu v MT ta mozem ubezpecit, ze stimulku velmi podrobne sleduju - skoro kazdy 2 den mas UTZ a odber krvy, poobede volas pre vysledok a sestricka ti oznami aku velku davku hormonov mas dopichnut ...

Kedze ja som mala vedlajsie ucinky na klasicku stimulku u mna neprichadza klasicka do uvahy. Bohuzial Helios v MT inu nerobi (bola som sa tam opytat) a tak jedina moznost je pre mna Soft ( a s touto alternativou ma najlepsie vysledky R.) a preto som sa rozhodla pre nich. Inac by som CAR nemenila a zostala v Heliose, mozno by som este skusila Iscare, ale iba v MT a s doc.Tomasom, lebo toho poznam a on je tiez velmi dobry.

rienok
31. máj 2011

@lenka_21 ja si myslím, že keby som otehu v GF tak nedám dopustiť na nich, kebyže v RF tak na nich....a vcelku to chápem, keby som ja otehu tak by som asi na všetko veľmi rýchlo zabudla a vychvaľovala či jednych alebo druhých do neba 🙂

leamax
31. máj 2011

@lenka_21 dakujem, toto som potrebovala vediet, aj to porovnanie iscaru s heliosom. tak potom by som si asi vybrala iscare, ked je tam aj moznost softu. som zvedava, kedy nam to vyjde tam ist

leamax
31. máj 2011

@rienok to je pochopitelne.

mircalla
31. máj 2011

@leamax @naduska ja som brala pri softe v RF clostil, to neviem, ci sa da brat na nejake jednotky, dopichvala som 150 menopur. co sa tyka IVF, mozem hovorit len o 3 centrach, kde som bola, pri IVF vsade som zacala so 150 jednotiek. pri kratkom protokole v heliose som mala tiez 150 jednotiek, ale hned zvysili davku na 300. nie som si ista, ale rozdiel je ze v RF sa stimuluje clostilom, akoze je to soft ci kratky protokol, dopichava sa na konci injekcie napriklad menopur podla potreby ....pri kratkom protokole v SR stimulujes tymi klasickymi injekciami, ktore su drahe, nemyslim, ze davaju clostil. ak sa mylim, tak ma opravte...dlzka je pri softe ci kratkom protokole cca rovnaka, ale beru sa ine lieky v RF a napriklad v Heliose. cize ja som mala v heliose kratky protokol, ale bolo to drahe, protoze to boli klasicke injekcie. myslim, ze ta standard davka je 150 podla toho ako reagujes na lieky to uprava, ja som brala az 300, tych 225 je uz dost

rienok
31. máj 2011

@leamax inak moja spolužiačka má z CAR v Košiciach trojičky na 7-my pokus 😝

mircalla
31. máj 2011

@rienok no vidis 🙂

rienok
31. máj 2011

@mircalla hej vidim, ale mne Štelcl napísal že to pravdepodobne bude niečo čo nevedia diagnostikovať a tým pádom ani liečiť, že mám skúsiť ďalší pokus....to je naozaj povzbudzujúce, neviem či to vôbec niekedy poviem mm čo mi napísal. Sa bojím aby ho nešľahlo, tak tak to rozdýchal a ja teda tiež 😝

lenka_21
31. máj 2011

@leamax Este pre dovysvetlovanie - kratky protokol zacina cca na 2 den cyklu, kde sa pichaju hormony a potom sa este dopichavaju tzvn.zastavujuce injekcie - nieco podobne ako je ten decapeptyl.

Neviem to lepsie vysvetlit, ale tu je to napisane celkom dobre:
V rámci IVF programů aplikujeme pacientkám léky, které umožňují, aby ve vaječnících najednou dozrálo více než jedno vajíčko. Užíváme dva typy přípravků.
Základem stimulace jsou gonadotropní hormony (gonadotropiny). Ty se přirozeně tvoří v podvěsku mozkovém (hypofýze) a řídí činnost vaječníků. Jejich injekčním podáváním ve vysokých dávkách dosáhneme zvýšené činnosti vaječníků - toto su injekcie ako Menopur, Menorial, Puregon... atd.
Je nevýhodné, aby současně s podáváním gonadotropinů tyto látky vznikaly i běžnou cestou v těle ženy. Jen velmi obtížně by se totiž řídilo jejich společné působení. Proto užíváme ve všech stimulačních protokolech léky, které přirozené uvolňování gonadotropinů v hypofýze blokují. Nazývají se GnRh analoga - toto je ten Decapeptyl.

Podle časového sledu, v kterém gonadotropiny a analoga GnRh užijeme, rozlišujeme kratky a dlhy stimulacny protokol.

rienok
31. máj 2011

tak teda neviem ktorý protokol je lepsi? lebo ja som aj pri jednom aj pri druhom mala od 1 do 5 zrelých vajok

mircalla
31. máj 2011

a inak pravda tiez co pise @rebeka33. inak si som si vsimla, ze sa tu zacinaju vyskytovat negativne ohlasy na RF.

lenka_21
31. máj 2011

A snad uz posledna poznamka - klasicka IVF neznamena automaticky viac vajicok - v mojom pripade som mala dlhy protokol a len 6 vajicok a z toho 3 boli prazdne, takze u mna tento postup vobec nefungoval ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre