Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cecil36
22. jún 2011

@rienok @gabinkaa @naveen @pikha @miminkad baby dakujem 🙂
@gabinkaa ja som mala tiez jasnu krv, zbehni fakt radsej k dr. len ta k pre istotu 🙂

cecil36
22. jún 2011

@pikha ten kamion ma dostal 😀 😀 😀 😀 😀 Mne za zas sniza so vsetkymi ludmi co nam v rodine pomreli, no fakt morbidita 😀

cecil36
22. jún 2011

@leamax moja je mi to fakt luto, ale uplne suhlasim s nazorom venovat sa chlapovi. Bohuzial, na SK je to ako v stredoveku- zena moze za to , ze neotehotnie, nedonosi.... a tak ju nadopujme hormonami. Prdlasj, DNA u chlapa a urologicke problemy, ktore zhorsuju kvalitu spermii, podstne ovplyvnia ako bude tehu prebiehat. Drzkam palce 😉
@naveen fragmentaciu robia v ISCARE BA a stoji 150 eciek.

lulu10
22. jún 2011

@cecil36 teraz som citala ze je vsetko ok, jóóój moc sa tesim, myslela som vcera na vas, tak babenko posluchlo ocina a pekne sa vyfintilo 😵 tesim sa a dufam ze ta budem skoro nasledovat 😉

lulu10
22. jún 2011

@leamax moja zlata, je fajn ze si uz doma z tej hnusnej nemocnice, teraz este dusicku vyliecit... pauzicka bude fajn a urcite si dajte dovolenku niekde pri mori, mas skveleho chlapa pri sebe ked je ochotny vsetko podstupit len aby ste mali babo, urcite ta velmi lubi 😵 a uplne suhlasim s cecil aj s tebou ze sa treba povenovat chlapovi, tiez ma rozculuje ze tie total zle spermiogrami nikto neriesi... ja som na to uz 3x doplatila 😔

cecil36
22. jún 2011

@lulu10 jasko, ze budes 🙂 Ja som sa tak tesila ked povedal, ze NT ma drobcek 1,4mm, co je vraj ukazkove. Tak snad aj ta krv uz vyjde lepsie. Ale sestricka pekne vsetko vypisala, pytala sa aj na podrobnosti, proste iny pristup ako u gynda.

lulu10
22. jún 2011

@cecil36 to je super, muselo vam riadne odlahnut a ta radost ze? 😵 da sa fragmentacia a morfologia zlepsit vitaminami?

callex
22. jún 2011

@leamax moja drz sa...tvoje rozhodnutie je uuplne spravne.drzim vam moc moc palce aby ste to coskoro prekonali a plni novych sil sa vrhli na dalsiu cestu za babetkom.
@pikha hmm sex s gynekologom....dobreee. 😀 dufam ze taky sen mi nehrozi to radsej beriem tu sefku.
@martini no vidis ake hluposti mi lietaju po rozume...vcera som sa aj bala zaspat ze co to bude lebo vcera bol drahy so sefkou na sluzobke 12hodin..ale nesnivalo sa mi nastastie nic.uff.a preco ta boli brusko?uz je to ok?

rebeka33
22. jún 2011

@hypatia ďakujem za další názor, nevieme kde bude veda o 20-30 rokov a potom ju nemať keby mohla pomôcť, šlak by ma trafil. Ale pevne verím,že to budú najlepšie vyhodené peniaze 😵 😵

rebeka33
22. jún 2011

@cherry1981 Už ti dievčatá odpísali , ja len daj si u svojho gyn,urobiť HP komplet na 2-3 deň cyklu. To je dobré si zobrať vopre d na konzultáciu.

cecil36
22. jún 2011

@lulu10 fragmentacia urcite nie, i ked ju vraj moze sposobovat oxidacny stres a tym padom je mozne, ze by ju trochu zlepsili antioxidanty, ale ja si myslim, ze je to skor geneticky podmieneny faktor. Na morfologiu by mohla zabrat kyselina listova, ale zlu morfu mozu sposobovat hormony, varikokela, zapaly.... tam uz treba patrat po pricine. Ak sa nic nenajde, pravdepodobne je to "vybava" daneho chlapa. Ale za vyskusanie na tri mesiace nic nedas 😉

modra
22. jún 2011

@callex jej ani som nevedela ze sa vam podarilo.. drzim moc palce.. SUPERRRR

callex
22. jún 2011

@modra dakujeem...ako sa maju princezne?

pikha
22. jún 2011

@callex ale vies aka to bola nakladacka 😝 😀 😀 😀 ked som isla po tom sne prvykrat na poradnu, ani som sa nanho pozerat nevedela 😅 😀 Ani sefku neries zbytocne, drahemu urcite teraz chodia po rozume ine veci nez nejaka cudzia..onee.. zlata brana 😝
@leamax napodobne bolo nam ctou a potesenim spoznat taku milu pozitivnu bytost 🙂 Oddychni si, ono sa to da do poriadku vsetko.. a ked chces, hod ten FB kontakt 🙂
@cecil36 no tiez dobre 😀 treba kukat filmy o kamionoch, nech prides na ine myslienky 😝 😝 😀
@mircalla no mne takto isto vychadza planovany datum sekcie, 38tt plus 4

lulu10
22. jún 2011

@cecil36 no stresu ma pozhnane ale to mu neovplyvnim a myslim ze antioxidanty nepomozu natolko aby nam z 21% fragmentacie urobili zazraky, varikokéla je už vylúcena, este by som chcela popatrat po tych hormonoch, a ako prosim ta prideme na to ci ma zapaly? uz som ta dlho nebombardovala otazkami tak spustam palbu 😀 😀 😀 za kazdu radu dakujem 😵

cecil36
22. jún 2011

@pikha veru tusim budem musiet pozerat nejake ine film 😉 y. Mna teraz fascinuju pady lietadiel, vlakove katastrofy a tak 😀 Mam teraz take obdobie. No, co z toho dietata vyrastie?.... 😀
@lulu10 tiez si myslim, ze tie antioxidanty nie su velka pomoc. Hormony mu daj spravit u androloga, zapaly sa daju zistit kultivaciu ejakulatu a vyterom z mocovej trubice (boliiiiii, teda aspon podla mojho mm 😠 ) A kludne spusti palbu 😀

lulu10
22. jún 2011

@cecil36 kultivaciu ejakulatu mame v poriadku, tam sa nic nenaslo a z vyteru boli pozitivne tie hnusne svinuchy ureaplazmy, zeby tie sposobovali celu šarapatu? 🙄 myslim ale ze ta fragmentacia je geneticka vybava a hotovo, mozno ovplyvnit pohyb, mnozstvo ale fragmetaciu a morfologiu dost tazko ... 😖 musim najst nejakeho androloga nablizku a ten urolog v BA co ste k nemu aj vy chodili hormonalny profil neurobi?

lulu10
22. jún 2011

@cecil36 a vyter bolel aj mojho mm jééééj šak ten fňukal a nevadíííí! nech si to skusia aj chlapi co to obnasa no nie?! 😀

mircalla
22. jún 2011

@pikha ja som ju mala naplanovanu na 28.7......7 dni pred terminom,ale doslo to na mna skor, tak som si i to absolovovala so vsetkym, co k tomu patri.....dost dlho som cakala, mali tam naval zien v ten den
vacsinou sa to robi 7-10 dni pred terminom

rienok
22. jún 2011

no verili by ste? mala som tu príspevok ako sviňa dlhý a som si ho vymazala
😝 no tak nabudúce lebo musím pracovať

Všetky vás pozdravujem 🙂

@leamax je mi to naozaj ľúto ☹ ale prajem skoré uzdravenie na tele ale hlavne na duši a veľa síl do ďalších pokusov
@cecil36 hlavne že to bude všetko tak ako má byť, ale najdôležitejšie je že bobáčik je v poriadku 😵
dúfam, že ti niekedy v tomto roku ešte pošlem tu IP ... ale chcem sa spýtať, mám nízke AMH ale Štelcl mi napísal že to znamená len že mi končí ovariálna rezerva, ale keďže som mala 4 zrelé vajíčka že by to ešte skúsil s mojimi... ale navrhol ešte že možno fragmentáciu DNA spermií. Ty ako naša miestna odborníčka cez spermiogramy čo by si navrhla. Nepamätám si čo to robia v tých Košiciach všetko 😝
@callex teeeeeeda Ty máš sny nezávidím. Ozaj ako tehu nevoľnosti, už to ustupuje?

mircalla
22. jún 2011

@pikha som bola rada, ze sekcia, mala som dost prisrastenu maternicu k crevu a maly snuru okolo krku, ale to sa vopred nevedelo. je to podla mna bezpecnejsie, i ked som bola potom dost ubolena, ale to je individualne, u mna kvoli tych zrastom hlavne

cecil36
22. jún 2011

@lulu10 no sak chlapi, moj mm odmietal pit, ze potom aspon nemusi ist cikat, no som mala pocit, ze ma pät 😀
@rienok reni dakujem 🙂 , ja by som asi na tvojom mieste skusila este co najskor ivf, kym su tvoje vajka 🙂 Podla mna su kvalitne, iba pocet sa zmensuje. Fragmentaciu schalujem, aspon zistite ake su spermosky vnutri, lebo fragmentovane spermie sa sice vajko oplodnia, ale taketo embryjka casto nie su schopne sa uhniezdit v maternici. V KE robia imunologiu a v ramci tej aj fragmentaciu DNA spermii, zaroven zistite, ci nema mm nejaky (aj skryty) zapal. v ICSARE ziástis len tu fragmentaciu. Ak sa nic nezmenilo KE su zadara, len upozorni dr., ze mate zaujem hlavne o fragmentaciu. A ak sa rozhodnete ist do KE, nenechaj sa sokovat podmienkami v tkanivovej banke, je to tam taka mala Ukrajina v 50- tych rokoch 😀

cecil36
22. jún 2011

@lulu10 nie som si ista ci robi HP, nam ho robil iny dr.- Stefancik, ale toho ti neodporucam 😀

naveen
22. jún 2011

@rienok akurat o tom tiez debatujem so stelcom.. ten musi mat radost
som sa ho pytalana fragmentaciu a morfologiu

Fragmentace – opět další rozporuplné vyšetření – když vyjde více jak 30% fragmentovaných spermií, je doporučeno použít dárce.

baby, ked je morfologia 18% normalnych .. to je ok? ake su tam hranice?
ja uz som chlapovi naordinovala prisny rezim, ziadny alkohol, zdrava strava a cvicenie.. ze ked si to aj mrazacik rozmysli, nech je pripraveny 😉

cecil36
22. jún 2011

@naveen na IVF je to ok, na prirodzene je to na povazenie, ale zavisi od toho, kolko spermii mm ma. K fragmentacii, nemyslim, ze je rozporuplne (ale to je len moj nazor 😉 ), lebo ak je nad 10-15% rozhodne by som sla do PICSI alebo IMSI, ak je to okolo 30% detto. Priroda je vsak naozaj zazracna a poznam kocku co otehotnela prirodzene s 46% fragmentaciou. Oni vsak mali takmer 200 milionov spermosiek na ml. 😉

naveen
22. jún 2011

@cecil36 myslis tych 18%? ze keby sme chcei prirodzene, tak by bol problem? mal 466 mil. na ml

cecil36
22. jún 2011

@naveen tak v tomto pripade by to podla mojho nazoru slo aj prirodzene, ten pocet je uzasny 🙂 O tom sme my mohli snivat, ledva sme naskrabali 15 mil na ml 😒

miminkad
22. jún 2011

oocytov 0

miminkad
22. jún 2011

@gabinkaa gabi,nedopadlo to dobre.ideme v septembri ☹

naveen
22. jún 2011

@miminkad bozinku, ako je to mozne? ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre