Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tanitta
14. aug 2009

Miri... takze oficialne uz aj papier na to mate 😉 ...gratulujem ku knizocke 😉 .. bobikom sa dobre dari.. len tak dalej 😵 ..
my sme boli plavat.. mam taky pocit ze si otvorime svoj vlastny kurz 😕 😅 ....

mirinda10
14. aug 2009

no tak zacni, mi sa pridame s dvojkami to bude radosti iba je problem, ze mam iba dve ruky ☹ takze neviem ako to zvladneme alebo budeme chodit cela familia, ja som inak zavodne plavala a potapam tak mam velmi dobry vztah k vode tak nasi bobaci bude tiez dobre potapky 😀

inak ja som bola dost prekvapena, ze mi ju tak skoro dali cakala som, ze az na prvej poradni co bude 9.9 tak dostanem to budem kocit 12tt ale uz som ju dostala aj ked este nie je vypisana vsetky vysledky z krvi nie su este kompletne tak to musia potom dopisat ale doma su ju nastudujem moc sa tesim ale vnutorne stale bojim, bojim musim nejak popracovat na tom

takyna
14. aug 2009

Ahojte kočky 🙂 , Mirinda ako prebieha stimulka v Brne?, kolko dni pichas?, napis mi prosim ta dakujem, aby som si vedela lieky zohnat 🙂

takyna
14. aug 2009

ináč gratulujem ku knižke 🙂

dior
14. aug 2009

mirinda-gratulujem ku knizocke 🙂
takynka- ahoj 🙂

takyna
14. aug 2009

Ahoj Diorka moja 🙂 , ideme do Brna spolu? 😉

dior
14. aug 2009

jasne- IP 😵

mirinda10
14. aug 2009

dakujem taky aj diorka mame este dlhu cestu pred sebou ale tu mam velku oporu, takze sa toho vobec nebojim

babulky krasny vikend, ja uz utekam z prace aj ked som dne DR povedala, ze robim z domu ale dnes som musela prist a uz som prec a buduci tyzden budem robkat z domu a posluchat DR

dorra
14. aug 2009

Anty, kdepak jsi?

kanhwa
14. aug 2009

Diki, kocky, no ved ja to tak robim s tymi ampulkami, akurat ze mi to nejde, zrejme to chce vacsiu prax.
Mirinda, ty si sem tusim prisla na toto forum kedy aj ja, niekedy v aprili maji? Nie som si ista, ci si dobre pamatam? Teda si otehotnela v Reprofite hned po prvom ivf? Vidim, ze cakas jednovaj. dvojky - dala si si vlozit jedno a to sa rozdelilo? A gratulujem k tehu knizke a prajem, nech vsetko stastne a dobre dopadne 🙂

tanitta
14. aug 2009

takynecka...budes potrebovas aspon jedno pero 900iu gonalu, puregon.. mozno aj viac..ja som potrebovala 1600iu ak by sa ti podarilo zohnat maj radsej v zasobe potom ak by ti zvysil velmi rychlo sa ho zbavis. dopyt je stale...a .. nejaky cetrotide 2-3ks...
kanhwa... prides dotoho... 😉
anty asi uz oddychuje s miminkami 😉

lenka20
14. aug 2009

ahojte, ja dnes az takto neskoro, ale vidim, ze ma pockali same dobre spravy 😵
mirindik gratulujem k tehuknizke, to uz je nieco, vsak 😉 😵 ked to mas cierne na bielom 😵 😵 😵 a super, blsky narastli, tak je vsetko v poriadku 😉 🙂
anty - to su vyborne embrijka na 2.den, urcite budu krasne na ET, ak uz ich mas v brusku tak thuj thuj thuj nech sa zahryznu 😉 😵 😵
dorra - a s tebou to ako vyzera, idete do PK?
kanhwa -ahoj, treba do toho dat trocha sily, obal si vrch ampulky servitkou alebo utierkou a nebudes sa bat toho nalomenia...pojde to ako po masle... a dobre rozhodnutie s Reprofitom, urcite ti pomozu k miminku 😉 😵
takynka - baby ti uz poradili, sorry, ja uz som tu vcera nebola potom.. ja som posielala decapeptyl jednej kocke do PL postou a v pohode... myslim, ze prvou triedou ked to pojde, pripadne ak to odosielatel zabali do nejakeho alobaloveho termo niecoho tak to nebude problem... urcite sa nemusis bat, ved aj domov by si si ho niesla len v kabelke.. aj ked niekam cestujes dalej, tak nejaky cas je to von z chladnicky... ide podla mna len o to aby to nebolo na priamom slnku vystavene 30stupnom... ja som obidva softy stimulovala 10 dni, prvykrat 150j denne, druhykrat 225j denne.. ty sa mozes drzat predbezne podla predchadzajucej stimulky v Heliku.. ak si vtedy mala 150j tak aj teraz asi tolko bude... na posledne tri dni asi budes potrebovat este cetrotide alebo orgalutran... ale oni su tam fakt pohodaci, co si zozenies to pouzijes.. ved ucinok je ten isty..
tanicka, diorenka - ahojte zlaticka 😵

anty
14. aug 2009

Ahojte holky, máme už u sebe 2 osmibuněčné embrya a jedno 5 buněčné, ale Koudy říkal, že ty osmibuněčné jsou už morule, když mi je zaváděl. Jinak mám příšerné bolesti, nevím, jestli to vydržím.

mirinda10
14. aug 2009

kanhwa nie mne sa to podarilo na druhy soft isla som jeden po druhom a vkladali mi 2 blastocysty a jednu morulu a jedno sa rozdelilo na dve
anty super no vidis to je paradicka teraz ich len pekne opatruj vsetko bude dobre musis im verit inak urcite sa apon jedno ujme a mozno dopadnes ako ja s dvojkami 🙂
lenik moji bobaci su naozaj take blsky male este sa to na nic nepodoba tak musim vydrzat ale ked pojdem v 12tt na utz tak uz tam chcem aj nieco lepsie vidiet tak musim byt trpezliva

takyna
14. aug 2009

Baby moje, dakujem za rady, stimulovala som 225j denne, dost vysoke davky som mala, tak uvidime....

mircalla
15. aug 2009

Mirinda a mala si predtym pokusy aj niekde inde?

Takyna, ja som mavala az 300j

takyna
15. aug 2009

Mircalka, nejako to musime vsetky dobojovat do uspesneho konca 🙂

Cetrotide je na stimulku vhodny?

takyna
15. aug 2009

cetrotide je ako pregnyl?

kanhwa
15. aug 2009

Takyna,
ak sa nemylim, tak cetrotide je na to, aby sa ti udrzali foliky, aby nepraskli predcasne a pregnyl predposledny den pred odberom zas na to, aby sa ovulka vyvolala. Namiesto cetrotide sa moze dat aj olgarutran a namiesto pregnylu choragon, lebo je to zrejme to iste. Dufam, ze som to spravne napisala.
Mirinda,
A ty si mala dve stimulky v dvoch za sebou nasledujucich cykloch? Lebo mne v FC povedali, ze min. 3 mesiace treba mat prestavku. Ja mam tiez teraz soft, ale v podstate take iste davky hormonov, ako som mala v FC.

tanitta
15. aug 2009

ahojky...
takynecka...presne ako kanhwa napisala 😉 cetrotide alebo orgalutran 2-3ks budes potrebovat, pregnyl alebo choragon... + gonal, puregon, menopur... je to jedno...co zozenies.. povies im co mas...
tak pekny dnicek kocky;)...

anty
15. aug 2009

Ahoj tak dneska je to o něco lepší, ale pořád to ještě pobolívá, řeknu vám včera mi do očí z té bolesti vyhrkli i slzy. Bojím se, že z toho opět nic nebude prsa bolí, což je u mně známka vždy, že se objeví mrška. Jdu si lehnout, přeji Vám hezký den

mirinda10
15. aug 2009

anty neboj bude to dobre to mas este zo stimulky ale to casom prejde ja som teraz vobec ziadne priznaky nemala vobec nic a som tehu inak ani zle mi nie je a prsia bolia iba ked som bez podpsenky inak nic iba som unavena

kanhwa ja som v Iscrae pichala 225j a teraz som pichala 150j max a pocet vajok som mala ten isty ako ked som pichala tak vysoke davky takze preto som mohla ist do dalsieho kola co bolo aj dobre si myslim nakolko tie vajecniky uz boli nastartovane a druhym softom to slo lepsie na prvom som pichala asi iba 6 ampul menopuru co je 75j x6 to bolo vsetko a brala spm clostyl kolko si teraz pichala?
ja som pichala este 2 cetrodite takyna tak si ho niekde zozen to je aby folikul nepraaskol skor ako sa pichne pregnyl

krasny slnecny vikend prajem

kanhwa
15. aug 2009

Mirinda,
ja som mala tiez clostil a menopur picham kazdy den 3 ampule, takze spolu 30. Koudy mi povedal, ze robime to ako soft, ale tych hormonov musi byt v skutocnosti viac, lebo ja som uz trosku postarsia 😎 takze asi to neni skutocny soft a teda si to nebudem moct hned zopakovat - samozrejme vsak dufam, ze ani nebude treba.
Pekny vikend vsetkym kockam prajem 🙂

mirinda10
15. aug 2009

no aka si postarsia ja mam 10.1 -| 40 rokov tak mas viac ako ja?
😉 😉 Oni najlepsie vedia si budes moc ist do druheho kola ale isla som aj ja aj juli a obom sa nam to oplatilo a obe mame dvojky aj ked ja mam jednovajecne a ona dvojvajecne

konfi
15. aug 2009

ahojte snažilky nepotrebuje niektorá orgalutran 0,25mg/0,5ml zostali mi dva kusy a použiteľné sú do októbra 2009 a utrogestan 100mg 22kapsúl prosím ozvite sa pošlem poštou darujem. 🙂 🙂 🙂

lenka20
15. aug 2009

ahojte babulky, pekny vikendik vsetkym 😉
kanhwa - ja som to mala presne tak ako hovoris, bol to akoze soft, ale davky boli velke ako pri klasike.. ale keby sa to nebolo skoncilo u mna potratom, tak by sa isto dalo ist hned do dalsieho kola myslim... pokial k´je sono nalez OK tak sa da hned pokracovat...
anty, gratulujem k drobcekom v brusku, vyborna kvalita, 8-bunkovce su krasne a mozno nieco bude aj z 5-bunkovca... 😵 😵
takynecka co sa ti nepodari zohnat tak si kupis v Repraku, nemaju zle ceny...

julietka
16. aug 2009

ahojte babulky, ja len tak narychlo vas chcem pozdravit popri nedelnom vareni...vcera vecer sme sa vratili z dovolenky,uzasne sme si oddychli, drevenicka v horach kopce strme take 70 az 80 stupnove, takze na tury som ano chodit nemohla, nasa drevenicka bola hned pri potoku, takze sme zaspavali pri zurcani potocika, signal ziaden, takze sme si fakt super oddychli, este by som aj ostala, ale muzik si chce este uzit slniecka pocas svojej dovolenky, lebo tam v horach svietilo slniecko len par hodin denne, inak zima tam je riadna aj uprosdred leta je tam len 10, max 13 stupnov,takze tricka mi boli zbytocne..

inak vitam vsetky nove babenky, tesi ma ze sa to tu takto rozrasta a verim ze tato temicka nam naozaj vsetkym prinesie vonave stastie 😵
sucasne gratulujem k sikovnym embrijkam a babenkam stimulantkam drzim palciska 🙂

mirindik super ze uz mas knizku 🙂 , inak som sa ta chcela spytat na to EKG, to ti preco robili? a aj na tu prenatalnu diagnostiku, to je co vsetko v tom, mna tam preco neposlali?..no inak ked sa to tak vezme mas uplne inu staroslivost, ja som uz v 13tt a do dnesneho dna mi nezobrali ani ampulku krvi, ani moc...

julietka
16. aug 2009

mirindi este k tym dvojkovym kocikom...kedze byvame v bytovke, samozrejme bez kocikarne, lebo naco by v novostavbe stavali nejaku kocikaren, tak som nutena pozerat len kociare ktore prejdu cez dvere 80tky a nasla som len dva jedine kociky co by stali za to a to Bumbleride a Easy Walker, ostatne su sirsie ako dlhsie a skarede, dvojkove kociky co su za sebou sa mi nepacia a navyse su neprakticke, pretoze ked pozorujem tie mamicky tak ich ledva vytlacia a otocia a ledva vyjdu s nimi na chodnik, a pri tych co su vedla seba je tazisko pekne rozlozene..ale zatial ostavam len pri tom pozerani..rozmyslala som nad tym ze by sme kupovali kocik az ked sa narodia drobci, ale kociky sa vacsinou objednavaju a ich dodavka trva niekedy aj tri tyzdne...

lenka20
16. aug 2009

ahojte babulky, juliska tak to som rada, ze ste mali krasnu dovcu, ze si si oddychla 😵 😵 juli robia to tak, ze objednaju kocik, daju zalohu a ked su dietky na svete tak potom otecko ide a vyberie ho z predajne.. lebo spoliehat sa na to, ze pojdes a hned kupis to co chces je asi utopia... vy v bytovkach to mate tazsie veru... ale zas je dobre mat kocik doma, v kocikarni by ti po nom mozno aj zvieratka lozili... bleeee....
peknu nedelu vsetkym 😵

mirinda10
16. aug 2009

vitaj spat juli som rada,ze ste si spolu s muzikom oddychli no ak nieco najdes tak posli link na tie kociky ja by som chcela dva samostatne, ktore sa daju kliknutim spojit tak ked nieco take najdes tak posli a je to pohodle ked potrebujes ist len s jednym von tak nemusis trepat oba alebo ich rozdelim a babka a dedko dostanu po kociku 😀
no ja uz mam prve kolo odberou za sebou a ked pojdem do prvej poradne tak mam prist opat na lacno a doniest moc to bude koncit 12tt, no neviem kolko mas rokov ale ak mas menej ako 35 tak by som prenatalnu diagnostiku neriesila ja mam iba vymenny listok ale stale zhanam lekara ale verim, ze niekoho najdem ak nie tak idem do Brna
ja urcite budem kupovat kocik skor nakolko u nas nevies kedy to na teba pride takze nejake planovanie nebude ale okolo 30tt uz budem mat aspon zalohu zaplatenu
ahojky lenik ako je tam u nas, mam doma mamu a uz sme jej povedali ze sme tehu ale aby to zatial si nechala pre seba do konca 12tt nakolko sme zrusili dovcu tak ona by na to prisla a to by dopadlo horsie, ze jej klamem tak dufam, ze to tie 4 tyzdne nejak vydrzi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre