Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka20
16. aug 2009

jaj, stale neviem rozdychat biskupsky list....co si uz o nas myslia ti nasi pastieri ze sme docista blbe, nesvojpravne a necitlive ovce??? ach jo...

anty
16. aug 2009

Ahojte, juli díky za přivítání. Jinak u mně nic nového až na ty prsa, které bolí. Po těch křečích v břichu doufám, že se tam nějaký bobek udržel. No nic jdu odpočívat, taky vám přeji hezkou neděli. Papa

mirinda10
16. aug 2009

lenka no ja som skor dostla infarkt a ked pojdes na Tehotenstvo tak tam je tvrda diskusia vcera som sa pridala na chvilku ale prestalo ma to bavit a stratla som tam aj tanittku no skoda reci

anty bude lepsie a lepsie ver tomu

juli az teraz som si vsimla uz mas 13tt tak si uz za vodou gratulujem 🙂

julietka
16. aug 2009

mirindik dik, ved ty budes tiez coskoro za vodou 😉 ono a to mozno ani nezda ale ono to straaasne rychlo leti, aj moja susedka si vcera myslela ze som len 9tt a ked som jej povedala ze uz 13tt tak tiez bola sokovana ako to leti,

baby neviem ci sa bavite v ramci tych biskupskych listov o tom umelom oplodneni, co bolo vcera v spravach, no zachytila som nieco a strasne som nadavala, ja sama som veriaca, ale prave pretoto vsetko nechodim do kostola, lebo vsetci tahaju len Boha za nohy a schovavaju sa zanho so svojimi chorymi nazormi, nemozem to ani pocuvat, najviac ma DORAZILO ked tam vypustili hlasku ze deti splodene umelym oplodnenim by sa nemali ani narodit!!!!

lenka20
16. aug 2009

mirindik aj ja som tam nieco uz napisala, ale mam pocit, ze to je ako hrach na stenu... ja som katolicka a praktizujuca a fakt nemam pocit, ze robim zle... mam ciste svedomie... o to viac ma potom taketo kadejake prehlasenia a poucenia nahnevaju - od ludi, ktori nemaju ani sajnu o tom celom... ja beriem nazor veriacich, ktori sa rozhodli, ze do toho nejdu z nejakeho dovodu... ale vacsinou je to dovod, ze cirkev je proti a oni chudiatka nemaju potuchy, ze to co sa pise na cirkevnych strankach a casopisoch ma pramalo spolocne s realitou IVF... ze je clovek vdacny ked ma par oplodnenych embryi... ze nic nesplachuje do zachodu.. ze by dal vsetko na svete aby mal nejake embrijka aj v mrazaku aby to cele nemusel absolvovat znova... a uz ked niekto povie, ze by sa deti splodene UO nemali narodit - tak to uz je len posledna kvapka... ja nerada kritizujem cirkev, aj ked mam svoje nazory na kadeco, a beriem, ze maju usmernovat svoje ovecky, ale nie klamat a skreslovat udaje a zavadzat... lebo to potom vyzera, ze my co chodime na UO znesieme kazda 100 vajec, 1 pouzijeme a ostatne splachneme... no mam z toho dnes cely den naladu pod psa... ako si to vobec dovolili.....no fuj.... fakt som este rozculena aj teraz..
juliska veru - gratulujem , uz si za vodou 😵 😵 😵 uz vysadzas lieky, ci este nie?
anty -budes sa citit coraz lepsie urcite.. bobici sa urcite zahryzavaju 😉 😵

tanitta
16. aug 2009

caute zienky;).. idem vas docitat...

tanitta
16. aug 2009

anty... planujes aj tesnut doma?...
julie... chaval aze to nebol boj o prezitie na tej chate.. vidis nakoniec mangel musel tahat teba domov 😉
cirkev kaze moralku.. to akoze nam budu vypalovat nieco na celo?? 😀 😝

lenka20
16. aug 2009

tani no mozno nase deti nebudu moct chodit do kostola 😕 😕 😕 lebo boli nedostojne pocate... a co ja viem, mne sa to aj celkom zdalo 😕 😀 😀 ale asi pani biskupi vedia viac o pocati a kedy je dostojne, urcite sami vyskusali... fuj, som hnusna, ale ked som taka vytocena...

tanitta
16. aug 2009

leni... som to vcera citala.. mala som dost.. mohla som svoj cas vyuzit napr. vydatnym nocnym spankom 😉
a ked sme pritom kristus bol pocaty ako? 😨 😎 .. in vitro? 😕 .. ale nejdeme to tu rozoberat.. pre nas su dolezite deticky ktrore mame a na ktore s laskou cakame pravda? 😵

lenka20
16. aug 2009

no jo tanicka.... radsej uz kaslem na to... ale z ineho sudka - minule dni bezala diskusia o darcovskych spermosoch a rozoberalo sa ci a kedy to dietatu povedat, tak ja som zistila, ze toto este nemam premyslene... vzdy som myslela, ze ked by sme adoptovali, tak este v detstve by sme to urcite povedali, formou rozpravky alebo nejak tak.. nenasilne.. ale teraz pri darcovskych vajkach neviem, fakt neviem co je lepsie... lebo fakt hrozi, ze sa raz moje dieta da dokopy s nevlastnym surodencom.. ako to osetrit? no ok, moja dievka sa vyda za dracikovho syna niektoreho... 😉 ale syn? no, budem mu musiet sama najst zas nejaku nevestu tu na koniku, aby sme si boli isti 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tanitta
16. aug 2009

😀 ...neboj Leni... ked nastane situacia budete to riesit;)... ale ja by som asi bola za to nevraviet dietatu ze bolo pocate z darcovskych a vobec po ivf.. ved naco?...co by z toho mali? akurat len problemy...mozno by si pripadali potom iny 😕 ... no sakra.. ale to bduem musiet zlikvidovat dokumenty v zdravotnej dokumentacii 😅 .. idem von.. veduci je na deke.....ja dojkam 😝 .. kedy s tym kooonecne prastim? 😠

lenka20
16. aug 2009

aj ja uz idem pozberat cernice kym neopadnu same 😝 no uvidime, porozmyslame, este sa k tomu urcite vratim.. ci povedat ci nie... ze je z UO urcite poviem ked pride na to rec... to myslim, ze by som preberala aj keby bolo pocate prirodzene, uz len preto, aby to dieta bralo normalne, nechcem mat nejakeho zadubenca doma... zdravotnu dokumentaciu treba z casu na cas preriedit len tak preventivne 😝 😉 clovek nikdy nevie.. najma predtym ako zacnu vsetko nahadzovat do PC... to uz bude nas zdravotny stav uuuplne verejny 😠 tak paaaa, este nakuknem vecerom, a doj kym ta to bavi, preco nie? neni nikde napisane ako dlho treba alebo ako dlho sa ma....kazdy podla seba, nie 😉

dior
16. aug 2009

tak ja to lenke pisem a vy to tu veselo rozoberate 😅

lenka20
16. aug 2009

diorka no veru 😵 😵 stihli sme to uz rozobrat... som zvedava aku to bude mat dohru.. a ci nejaku.. kuknem katolicke noviny vo stvrtok... ci nieco k tomu este napisu.. 😉

tanitta
16. aug 2009

tak ahojte.. konecne som ulozila do postielky... ak toooto nebudu zuby tak ma porazi 😅 ...
dior.. tu sa nic neutaji 😵

anty
16. aug 2009

Tanittko, testnu až v den kdy mám testovat 27.8. 🙂 . Minule jsem testovala dřív nic mi nebylo a byla jsem strašně zklamaná, když se nic neukázalo. Tak se to budu raději snažit oddalovat. Bojím se zase zklamání.

dorra
17. aug 2009

Kočky ahojte,
moc vás všechny zdravím, ale nemůžu ani psát ani si vás teď číst, bo tu máme na dva týdny toho mého Francouze, takže dost vzrůšo.V sobotu to bylo šíleně krásný a úžasný, v Caru, byli fantastičtí (až nás to OBA dojímalo), úplná zlatíčka a milujeme je a moc rádi tam jezdíme. Jestli se rozhodujete, zkuste Reprofit. Jsou tam úžasní úplně všichni, až po uklízečku. Jsou optimisticky naladěni, ale ne tak, že by to otravovalo, ale vždy nás naočkují, že jim věříme cokoli.
Mám doma nastěhovanou maminku, protože jsem klasicky zamotaná, a přestože manžel je hrdina a drží se statečně, tak potřebuju služku i pro platoňáka. Tak se všechny držte, držky, držme plody, už se moc moc těším, až budu chvilku sama, bez hučáku v hlavě, a všechno vám vylíčím a dočtu si vás!!
P.S: 2embrya (žádní krpáči jako minule) celá po tatínkovi. Na fotce na sebe volají u-ú.. A dost bolo! Uvidíte v albu. I kdyby to náhodou nedopadlo, dám je tam. Časem.

kanhwa
17. aug 2009

Ahojte kocky!
Mirinda,
tak veru ze som starsia ako ty 😉 pre druhe dietatko sme sa rozhodli ked som mala 39 no a teraz uz mam 41 ☹ tak to vyzera, ze som tu asi najstarsia 😎
Baby, mna tie katolicke kydy uz nerozhodia...a to som veriaca osoba...ked niekto vnima negativne, ze dvaja ludia, ktori sa miluju chcu dat zivot a lasku dietatu, tak je to jeho problem a nie nas.

lahhel
autor
17. aug 2009

Ahojte babulky, zelam krasny slnecny dnik vsetkym 🙂

Ja som trosku smutna, lebo uz tento tyzden som mala zacat stimulkovat, ale musim to zase odlozit, tentokrat mozno na dlhsie, lebo koncom augusta nastupujem do prace...Ja som uz dost dlho doma nezamestnana, vyses 2 a pol roka a je pravda, ze som uz konecne chcela ist do prace...ale straaasne som chcela ist aj na dalsiu stimulku..teraz sa to asi tak lahko nebude dat, dovoĺenka bude najskor az po troch mesiacoch...Tak to prislo naraz, ani som uz nedufala, ze ma tam prijmu, uz som sa aj tesila, ze dobre aj tak, ze ma nezobrali, aspon mozeme ist do Brna....tak sa mozno v januari pridam k Lenke...takze budem vas len sledovat ako tehulkam krasne rastu miminka a snad budem aj ja moct ist do Brna v nejakej kratkej buducnosti, prinajhorosom sa hodim na PN-ku a bude...

Pozdravujem celú reprofitacku sešlosť 🙂

mirinda10
17. aug 2009

kanhwa tak to beriem spat ale sukromne si pisem s jednou babou a otehotnela v Reprofite tiez, ma 41 rokov a bola na OPU 30.6 a podarilo sa caka jedneho bobacika tak ver, ze to dobre dopadne ale podotknem, je ako ja bezdetna takze je to pre nas zazrak

dior
17. aug 2009

ano ano, nic vam tu neujde 🙂
Kanhwa -neboj, hlavu hore pokial mas maternicu, tak dietatko vynosit mozes, pocula som ze Zora Coborova bola na umelom a je tehu- nikdy nevieme kolko x to ona podstupila, ale nakoniec sa jej to podarilo 🙂

Lenka,Tanitta- dobre ranko 🙂
Lenka tak to vo stvrtok vycitaj, ci tam nieco budu pisat-som zvedava 😕 , mali by nas skor podporit- ach jaj 🙄

kanhwa
17. aug 2009

Mirinda,
vies, aj ked uz mam 16-rocneho syna, za co som vdacna, tak ta tuzba po dietatku nie je o nic mensia...Je to fantasticke, ze vam sa to podarilo a ja verim, ze aj nam sa to podari. A v Reprofite maju pozitivny pristup, co je pre mna nadovsetko dolezite. Nuz a pre nas hra aj to, ze uz jedno dieta mam a s rovnakym partnerom 😎 co je dost neobvykle, lebo ani na 40ckach myslim ze nie je taka baba, vacsinou zeny v najlepsom veku - ako my - co tuzia po dietatku, tak je to s novym partnerom...ale kedze my uz jedno spolu mame, tak je dobra perspektiva 🙂

tanitta
17. aug 2009

Ahojky...
Lahel...nech sa ti v novej praci dari 😉 ....
ja len narychlo...vas pozdravit a popriat krasny dnicek 😉 .....

lenka20
17. aug 2009

😉 ahojte, lahhelik - no tak troska popauzujes a mozno pri tom pracovnom nasadeni budes na to menej mysliet a zadari sa aj prirodzene 😉 😉 😵 😵 oddych nikdy nie je na skodu, a potom na to nabehnete, zatial bylinkuj a masiruj a uvidis, mozno bude prekvapko 😉 😎
dorrka - gratulujem 😵 😵 😵 musi to klapnut 😵 😵 😵 budu to dvojcatka 😵 😵 😵
diorka - vycitam, poreferujem. ale mangel sa vcera bavil s fararom na tuto temu a ten povedal, ze ved za nim chodi tolko ludi ohladne UO a on ich neodhovara, ze ved nechcu nic zle, iba dietatko...tak som sa uz potom ukludnila, fakt to asi nemozme brat ako bernu mincu, nie je to nazor vsetkych v KC....
kanhwa - no ked to klaplo raz tak aj druhykrat to klapne 😉
pozdravujem vsetky, tanicka - nevesticka vraj narastla velmi, uz je to velka baba 😎 😵

mirinda10
17. aug 2009

zoborka je tehu no ja som este nic necitala ale ved ona uz ma pekne cez 40ku tak vidite sanca je stale

lahhelik gratulujem k praci a prave teraz sa to moze podarit nebudes na to mysliet a sup moze byt aj prirodzene veru veru 😉
dorka gratulujem k bobacikom teraz len pekne opatruj

lenka20
18. aug 2009

jeeeej, kam sme sa az prepadli, dobre ranko vsetkym, ako sa dnes mame 😵 😵 😵 ja som znicena zrobena unavena uz hned rano po vcerajsku.... makali sme doma... zase... no dufam, ze si v praci oddychnem 😀 😝

tanitta
18. aug 2009

ahojky..
ja som ani nevedela ze zorka te tehula 😎 .....
nejak to tu viazne.. .. v tomto teple sa ani tukat nechce 😝 😵 ...tak pekny dnik...pa

mirinda10
18. aug 2009

cau babulky no ja som dnes domka ale uz som objednana do Brna na prenatalnu diagnostiku tak sa tesim opat Brno nase asi nam bude sudene
leni citala som, ze mas tip na kociar pre dvojky tak sup sem na inspiraciu
leni boze a kedy to chodis do prace ci to si pisala este z domu a kedy chodis so psikmi to vstavas skor ako maminy to asi trenujes na tie dvojky co 😀 😀

takyna
18. aug 2009

Ahojte kočky 🙂 , kolko krát budeme musiet ist do Brna pocas IVFka?

tanitta
18. aug 2009

Takynecka.. celkom 3x-max4x aj s utz opu et...kedy ides ?..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre