Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzla80
27. nov 2009

Ahojte 🙂
Lenulik moja tak sa teším, že je všetko v poriadku - veď už len taký mesiac a whoopsne do úspešnej stimulky. Sme ti tu pripravili peknú úrodnú pôdu, tak nás budeš nasledovať jasné 😉 . A vieš, že smutok pominul, i keď si stále na to spomeniem, ale nič s tým už neurobím. Tento týždeň máme nejaký blbý, ale nebudem to tu písať. Teším sa z pekných správičiek, ktoré tu každý deň pribúdajú.

Diorik tak ešte raz gratulujeeem a hlavne držím palce, nech je všetko v poriadku.

Zajulko, takže ty už máš tehu knižku, si nás všetky predbehla 😅 . Ja ju síce mám, ale založenú v karte, dohodli sme sa so sestričkou, že ak prídem na budúce, tak mi vezme aj odbery, lebo mne ešte ani odbery nerobili, vraj stačí do 12tt, tak už by bolo načase. Inak ja si to to tehotenstvo akosi neviem užívať, stále mám akýsi strach, čo všetko nás ešte čaká, i keď stále si vravím, že to proste musí výjsť, lebo ja sa k tej mojej sprostej šéfke vrátiť nechcem 😒

Kanhwička moja nebuď smutná, že nemáte mrazáčikov, ako píše Lenka, tých víťazných drobcov má teraz v brušku, uvidíš 😵

Mirindik - Juliček mi písala mail v stredu, tak snáď sa majú s drobcami dobre 😉

Avuška veru, veď ty už má 30tku na krku - júúj jak ti fajne.

Pariska aj ja gratulujem, krásne hcg

Tánička aj ja ťa povzbudím, lebo ja taktiež vôbec, ale vôbec nepochybujem, že niesi dobrá mamina - ty si tak naj super mamina pre vedúceho 😵

Babulky pozdravujem všetky a pekne sa držte. Mňa inak stále pobolieva tá ľavá strana, už som poslala mužíka do lekárne nech mi kúpi Magne B6 - tak už aby to ustúpilo.

mirinda10
27. nov 2009

zuzik nasad si magnezko aspon 3x1 urcite pomoze

a juli je domka, dufam, ze nie je v nemocke ved na koniku nebola skoro 3 dni, mala som o nu iba strach ked nic nepisala, ze by mali niekde ist a ked minule mala tie zavrate tak dufam, ze je vsetko ako ma byt

kto by pochyboval o tanicke, je to super mamina 🙂 🙂 pre veduceho a ak obcas zvysi hlas, ved je len a len clovek a drobci obcas vedia vytocit, proste skusaju kde su tie hranice co sa smie a co nie, tak ich treba obcas usmernit

lenka20
27. nov 2009

dakujem vam zlaticka, ze na mna myslite a celkom to tak vyzera, ze tie moje pokyny plnite do bodky, chcela som, aby ste boli vsetky tehulky kym budem ja v januari stimulkovat a ono sa to krasne plni, to budem mat v januari tehuvirusov, to uz musi zafungovat 😉 😵 😵
jejeej, avuska uz je 30tt, sila!!!! ako to rychlo leti...
zuzanka sefka uz moze na teba zabudnut, ako to tak vidim, tak ty sa tak skoro do prace nevratis, lebo najprv jedno mimi, potom hned si pojdes po surodencov.. no... ta stara striga dovtedy uz aj umrie kym ty sa vratis 😉

takyna
27. nov 2009

Ahojte kočule 🙂

u nás sichravo, a nejako smutne aj tu v téme 🙂 , Zuzi a Diorka, pozrite sa na mňa čím som si ja prešla.... 😔 a skúste si viacej vychutnávať tehotenstvo, veď ste čakali na to už dosť dlho, dnes bohužial krváca každá tretia tehotná, musíme veriť, že tie naše zlatúšiky sa riadne uhniezdili a veriť , že bude dobre...

za chvílu sú tu vianoce a s tým aj druhý trimester 😉

a potom ako Avi 30tt, 🙂

lenka20
27. nov 2009

veru baby, takynka ma pravdu, treba si to tehu od zaciatku vychutnavat, fakt ze skoro kazda mala zo zaciatku nejake problemy, ste doma, lezkajte, spite vela, oddychujte a vsetko bude ok 😉

takyna
27. nov 2009

Leni som rada, ze myom pocuva, 🙂 , v januari sa ti bude nonstop čkať 😉

ja musim dnes este zbehnut na hematologiu 😒 , bude tam zase ludi....

by som sa chcela opytat , ze kde ste tehulky absolvovali meranie nosnej kosticky?

mirinda10
27. nov 2009

ja som bola v Brne nakolko ak chces mat kompletne vysledky mali byt ti zobrat aj krv ale to iste robi prentalne centrum v KE inak na to maju licenciu iba 4 lekari v SR ale mne sa zda, ze jeden chodi robit aj do Heliosu MT tak tam treba zavolat aspon tak mi to hovorila sestricka z KE ked som tam volala pozri ich stranku, tam je to pekne popisane

takyna
27. nov 2009

v Heliose mi to robili, myslis Miri , ze sa moze aj tam objednat?

takyna
27. nov 2009

v Brne piamo v Reprofite? ti to robili?, v ktorom tt?

mirinda10
27. nov 2009

nie www.prenatal.cz tam kuk tam som bola aj v 17tt ked nam zistil dr. Vlasin, ze su male chore inak tam nekontroluju iba NT ale vsetko budes pocut srdiecko, zmeraju brusko, hlavicku, skontroluje zaludok a mas plazmu pred sebou a vsetko vidis aj s muzikom, bol to velky zazitok pre nas ja som tam bola v 11tt a daju ti celkovu spravu pravdepodobnost na DS a to je spolu utz + krvicka este v ten isty den

tanitta
27. nov 2009

ahojte baby coskoro sa meni nazov temy 😉 jasne? 😉 ... takze sup do otehulkovania aby buduci rok uz kazda bola mamickou... tehulinky a maminky malych reprofitatok 😵 ...
Taky... mne to meranie urobil moj dr meral uplne vsetko musi byt na to aj dobry utz ..no "papier" na to asi nema ale ide mu to 😉 ...
jemine uz je hore asi....na com to dieta fici???? 😅

lenka20
27. nov 2009

cau tanicka, no cim ho krmis, nedavas mu nejaky doping do mliecka 😵 😎 nevesta teraz spinka len troska doobeda, poobede vobec nie...

julietka
27. nov 2009

ahojte babulky, sa ospravedlnujem ze som sa dlhsie neozvala, no dala som sa konecne prat a zehlit detske veci, kopu sme ich podostavali a tiez nam popoziciavali tak je toho strasne vela a poviem vam ze uz citim ze nevladzem a mam toho zehlenia a prania plne zuby..ale chcem to stihnut este kym ako tak zvladam..
bola som na vysetreniach a zistili mi tachykardiu a zasa tazku chudokrvnost, nevladzem uz ani dychat. Tak ma doki posiela este na sono srdca. Lebo nechce riskovat aby mi nejako zlyhalo srdce ked este musime vydrzat nejaky ten tyzden..naozaj mam problem prejst uz od jedneho domu k druhemu a vcera som skoro v obchode skolabovala..
takze prechadzkam je uz asi nadobro koniec..nastastie vsetko ostatne je ok a drobci sa prehadzuju ostosest
mirindik uz budem asi partacka s tebou iba lezat na posteli a rozdavat povely odtial.. 😉

babule akosi nemam ani silu citat vsetky prispevky smerom dozadu, no ak su nove tehulky,alebo potvrdene srdiecka tak velmi velmi gratutulujem, stimulantkam drzim palce a vsetky ostatne vas pozdravujem 😵

mirinda10
27. nov 2009

juli ja som uz mala o teba velky strach obcas napis sme ok 3v1 a sme happy

davaj na seba pozor ved poprat a pozehlit moze prist aj mama nie, poprat zvladne aj muzik. presne tak treba delegovat a nerobit vsetko . uc sa ked budes mat doma dve duracelky ako veduci, tak nemas sancu vsetko zvladnut, budes musiet rozdelit pracu

takyna
27. nov 2009

Juli veru si nam chybala 🙂 , davaj si na seba pozor a setri sa ako mozes, drzim palce , nech je srdiecko ok, a nech co najdlhsie vydrzite 🙂 🙂 🙂

zajacik...
27. nov 2009

Avaka veru ano, najkrajsia knizocka na svete 😵 A to je super ze si to niekedy este ani ty neuvedomujes a uz si v 30tt 😀 Ale tak hadam na porodnej sale ti to uz dojde ze to nieje len sen 😵 😵 😵
Zuzlik ja som bola na odberoch dnes 🙂 A s tym strachom ta uplne chapem, ja sa to uz sice snazim vychutnavat, ale podvedomie ajtak pracuje a ten hnusny strach sa sem-tam ozyva, ale musime verit ze sa nasi drobcekovia maju dobre 🙂
Zdravim vas uplne vsetky 🙂

dyba
28. nov 2009

Ahojte dievčatá.
Keď ste menili car, boli ste si v tom pôvodnom zobrať kartu osobne? Alebo ste si ju dali poslať? To asi nie, že?
Dala vám ju sestra alebo doky? Ja ho už nemusím vidieť.
A ozaj, dajú mi tú kartu? Do akého centra pôjdem ešte neviem, ale toto sa mi celkom páči. Rozmýšľať budem po Vianociach. Majte sa
Dík

mirinda10
28. nov 2009

dyba ja som nebola asi by mi ju ani nedali ale ja som mala vsetky papiere u seba, mne to dr. stale tlacil tak som si to zobrala zo sebou

pekny vikend

ninockaskv
28. nov 2009

ahojte babule, vidim, ze tu mate uzasne pozitivnu energiu.. uz sa tesim, ked na rok na jar zacneme stimulkovat aj my..

priatela mal vcera krizu ako svet.. poplakal si chuda, ale treba to dostat zo seba nech sme pripraveni na dalsie tehu.. ved je to aj o psychike. 😀

tak vsetkym maminam a tehulam drzim palce.. nech su nejake tie virusiky aj buduci rok na jar pre dalsiu varku 😀

pariska
28. nov 2009

dakujem vam vsetkym. aj my sa velmi tesime, HCG poukazuje na dvojicky, tak sa modlim, aby to tak aj bolo. dali sme si zaviest dve embrijka. len sa velmi obavam, aj 1.krat sme tak urobili, ale to druhe sa uz od zaciatku nevyvijalo, nebolo srdiecko. takze teraz uz len musim cakat.
diorka, neuveritelne! take stastie, to je super, ze aj taketo veci sa stavaju a z jedneho vzniknu dve. to ste museli mat naozaj obrovsku radost. my sme prezili pred dvoma rokmi ten opacny pripad z 2 ostalo jedno a to boli take zmiesane pocity. drzim vsetky prstiky! 😵

mirinda10
28. nov 2009

pariska aj mi sme cakali dve ale sme stastni aj za jednu princeznu je to dar a len to silnejsie prezije ale mozno prave sa ti podari a budete rodit dvojky musis stale verit a nevzdavat sa. HCG mas naozaj vysoke tak este 1-2tt vydrzat a budete uz vidiet krasne blikajuce srdiecka 🙂

pariska
28. nov 2009

na to cakam, uz len vidiet to na sone. uprimne ti poviem, ze som nikdy netuzila zvlast po dvojkach, skor nas na to nahovoril doktor, ze ak by sa nieco udialo s jednym ostava druhe. ja viem, je to take diskutabilne, ale ked sa dali vlozit dve, tak som to riskla. aj ked priznam sa, nikdy som nepremyslala o nejakych rizikach pri dvojkovom tehu. ani doktor ma na to neupozornoval.

cisielko
28. nov 2009

Ahojte

Nechcem vás otravovať len sa chcem uistiť, že je všetko ok tak vás chcem poprosiť o radu:dnes už mám 8 deň mrchu mávam ju 5-6 dní..už mi vo štvrtok končila ale ja som sa v robote tak vytočila, že sa mi pustila znova :roll: :( neviem čo si mám o tom mylsieť...pichať Menopur som začala až na 6Dc teda vo štvrtok..nebude to tým, že sa mi ako keby naschcal predlžuje M aby sa riadne vyvinuli vajíčka?mám predĺžený protokol a neviem čo si mám o tom mylsieť..ďakujem vám

mirinda10
28. nov 2009

cisielko v tom ti neviem poradit ale ja si myslim, ze je to ok ale ak nie si si ista tak zavolaj do CARu a tam ti urcite povedia co a ako dalej

cisielko
28. nov 2009

Mirinda...chcela som ale už som asi neskoro volala lebo mi nikto nedvíhal..napísala som im aj mail..bolí ma hlava už 3 dni, k tomu mrcha...ale aj tak ďakujem 😉

takyna
29. nov 2009

Cisielko najlepsie ti poradia v care, ale na tvojom mieste kedze viem aku mas na psychiku narocnu pracu by som isla na PN ku , skus porozmyslat 🙂

takyna
29. nov 2009

Ahojte kočky 🙂 kapustnica dopadla dobre, az na to , ze som skoro nedobehla na zachod 😨 😉

asi vsetky vikendujete tak potom este peknu nedelu 😵

avaka
29. nov 2009

Ahojte 🙂
Taky,hlavne,ze si dobehla... 😅 😀 Tusim by som aj ja teraz potrebovala taku kapustnicku.. 😅
Ninockaskv,veru mas pravdu,psychika je velmi dolezita,dokonca si myslim,ze hadam aj najdolezitejsia...tak dufam,ze budete coskoro obaja o.k a na jar si pojdete pre bobacika 🙂

Leni,Ty si dobra,vsetky nas uz mas pod dohladom..vsetko ide podla planov,no a si na rade 😉 uz je pre Teba pripravenych tolko virusov.. a energie co Ti musime vratit 😉 Tanicka nam uz aj krasny nazov temy vymyslela.. . 😵
Zuzlik,ten zly tyzden uz konci,dufam,ze nebol az tak hrozny...a svoju sefku uz mozes vypustit z hlavy.. 😉 ja som bola tiez na tom tak,ze som vedela,ze ked nepojdem na matersku,tak aj tak by som uz asi musela odist,ci tehu-ci netehu..ale je to teraz v pohode,inak sa mi chodi do prace,ked viem,kedy uz budem koncit 🙂
Veru ,uz som 30tt,zajtra mam poradnu,tak som zvedava,ci mi uz aj povie nastup na MD 🙂 Tak to ubehlo...a uplne chapem,ze si to niektore neviete uzit,ja som si tiez tehu neuzila,tak ako som si predstavovala...mozno to bolo aj tymi prerabkami,na nic cas...a hlavne stale som sa o nieco strachovala..hlavne zo zaciatku..ale tesim sa moc,moc.. 😵

Julinka,to ma mrzi,ze sa tak zle citis..dufam,ze sa to zlepsi a nebude to nic vazne...este s drobcami nejaky ten tyzden vydrzite.. 😉 Ja sa chystam vecicky poprat hned ako zostanem na MD,to uz budeme mat vsetko dorobene..este pokupime,co treba..Davaj na Vas pozor a ozvi sa aspon,jednou vetou,ze ste o.k 😉 pozdravujem drobcekov 🙂

Peknu nedelu 😵

dyba
29. nov 2009

Ahoj mirinda10. V inej téme si písala, že ti vyšlo až 2 soft v Brne. Mala si aj PK alebo PGD ? Mne vkladali blastocystu s PiGD a aj tak nič.
Teraz skúšame znovu prirodzene a keď to nevyjde, chceme ísť znovu do centra / jasné, že by som už najradšej nešla. 🙂
Ako tak čítam príspevky, nezdá sa mi, že by úspešnosť s PK alebo PGD bola väčšia. Čo myslíte?

julietka
29. nov 2009

ahojte babulky 🙂 ja len tak naskok..

zuzlik,mirindik, avka, taky, zajko, diorka a ostatne nepridate fotocky do albumiku?

avka kedy sa robi ten druhy morfologicky UTZ? nema sa to robit v 30tt? mne doki nieco take spominala a vidim ze ty uz tahas krasny 30 tt 🙂
mna by zaujimalo ci sa to da robit aj naboku, ja uz vobec nemozem lezat na chrbte..idem sa zadusit..

mirindik ty si nemala ist teraz niekedy na kontrolu ako rastie babulka? tiez nemas fotocku? taka som zvedava 😵

a vidim ze zasa tu mame podaktore rovnake chute 🙂 ja som vcera tiez varila kapustnicu uz som ju slubovala muzikovi asi tyzden, tak som sa vcera zmohla 😎

leni ty si nemala ist tiez teraz niekedy do Brna?

vsetky babulky zdravim a prajem este pekny vikendik 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre