Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

takyna
1. dec 2009

Mirindik kukla som, nuz krasna princeznicka 🙂 😵
Avi aj ja gratulujem ku krasnej vahe 🙂
veru riadne uprsany den, ani pes nechcel po vonku chodit... 😉

bobjan
1. dec 2009

Ahojte🙂

Mirindik, krása 😵

zuzla80
1. dec 2009

Mirindik to je super fotečka, malá je úžasná, aspoň jej vidno časť tváričky, teším sa, že je všetko v poriadku.
Aj z Avušky sa teším, malá má fakt nádhernú váhu, len sa držte a ten týždeň navyše v práci, nech ubehne ako voda 😉 .

Tomka ja poznám jednu kočku, ktorá si heparin pichala 2krát denne po 0,6ml - má syndróm proteínu S, zajko ju tiež pozná, tak snáď vie, čo doki robí, musíš jej veriť. Inak ja pichám 1xdenne 0,3ml. Držím palce, aj ja verím, že si na dobrej ceste 😉

Leni dnes nejakých 10dní - to už akoby kameňom dohodil 😉 a verím, ti že sa strašne moc tešíš, bola to strašne dlhá doba. A vieš, že v Brne splnia, to čo sľúbia 😵

Babulky pozdravujem všetky do jednej 😉

kanhwa
1. dec 2009

Miri, to je nadhera 🙂 🙂 🙂 normalne som sa skoro rozplakala od dojatia, velmi sa s tebou tesim 🙂 🙂 🙂 krasnucka je, musis byt velmi stastna 🙂

takyna
1. dec 2009

Baby kde si vy pichate fraxik?

zuzla80
1. dec 2009

Taky ja do bruška, ale smerom viac k bokom ako do stredu - len už mám brucho samá hrča a samá modrina v miestach vpichu. Inak vraj sa môže aj do ramien alebo do stehna.

takyna
1. dec 2009

Zuzi , mne praveze na hemato iba do brucha odporucila, tiez , viem ze baby pichaju do pleca a do noh...tak neviem...
co doktor to iny nazor
a ako sa mas?

mirinda10
1. dec 2009

baby dakujem som stastna tehulka a dufam, ze coskoro aj mamina, este ten pocit nepoznam ale uz sa to blizi ked budem nasu princeznu drzat v naruci
a asi uz mame meno bude sa volat Emma poklad nas jediny

takyna
1. dec 2009

Miri , Emka je pekne meno, v priateloch mala Rejčl Emu , a uz vtedy sa mi to lubilo 😉 🙂

zuzla80
1. dec 2009

Taky asi pokiaľ sa bude dať, tak pichať do brucha, aj som počula, že vraj pri pichaní do brucha sa injekcia lepšie vstrebe, do stehna asi nie, skôr mi to mužík švacne do pleca 🙂 Môžem sa na to opýtať dokiny - idem na konotrolu 10.12., ak nezabudnem tak sa opýtam. Inak mne poslednú dobu, keď vyberiem ihlu, tak mi výjde kvapka, ale napr. včera mi vyšlo aj viacero kvapiek - neviem prečo.
Ako sa mám - v noci som sa 2krát zobudila na to, že mi je zle na žalúdku, trošku ma ešte pobolieva tá pravá strana, ale včera ma tak viac pobolievalo podbruško až do krížov - Taky teba zvyknú bolieť kríže - už nech je po piatku a nech viem, že je drobček v poriadku.

Mirindik budeš super maminka, ako Tánička a ako všetky my tu ostatné 😅 Pre väčšinu z nás je byť matkou po prvý krát, tak verím, že to zmákneme, no nie 😉 Takže Emka - pekné meno 🙂

takyna
1. dec 2009

Zuzi pri malom ma boleli krize, teraz zatial nie, klop,klop,klop, ale zle od zaludka mi je stale, neviem co zjest , lebo zo vsetkeho mam pachut v ustach, vratane zubnej pasty 😝 😝 😝 😝
vcera mi az do revu bolo...
muz ma hned vykrical..., ze musim nieco pretrpiet si..., ma pravdu, nuz ale hormony robia svoje 😉
prava strana je ok, citala som dost o tom na nete, v podstate sa ti roztahuje ta maternica
ale uz nespinis?
neviem myslis kvapku roztoku?

takyna
1. dec 2009

ja idem na kontrolu az 15.12 to je este dlho, ale vydrzim 😉 🙂

zuzla80
1. dec 2009

Taky nie pravá, ale ľavá, som sa pomýlila, i keď je to o niečo lepšie po tom magne, ale nieje to úplne ono - magne beriem len 1tabletku, asi si ju zvýšim. A keď bolí ľavá, to niečo znamená 😕
Špiniť už nešpiním i keď dnes som si po veľkej potrebe našla takú malú tmavšiu bodku, ale od vtedy nič, ale už 2dni som vôbec nezašpinila, tak ja len dúfam, že to bude oki.
Inak hej myslela som to, čo si striekneš tú tekutinu, tak keď vyberiem ihlu, tak výjde aj kvapka fraxiparinu. Ale mýslím, že sa to môže stávať.

zuzla80
1. dec 2009

Inak píšem ako hotentot 😅 Dúfam, že mi rozumieš 😀
Ja idem 15.12. na štítnu, som strašne zvedavá...

takyna
1. dec 2009

Nie ani lava, ani prava strana nic to neznamena, iba to roztahovanie maternice, davaj si Magne ráno a vecer, mne to pomohlo, klop,klop,klop, musim klopat, lebo clovek nechce zakryknut
aj mne to vyjde ten faxik, ta tekutinka, myslim si , ze je to v poriadku
aj ja idem 15.na krv stitnej, a 17 zase na kontrolu

zuzla80
1. dec 2009

Tak to som rada, že to pichanie je v poriadku, zrejme zvýšim magnezko.

Taky a už si sa rozhodla, kde pôjdeš na NT screening - ja idem k Dankovčíkovi, ešte dobre, že nemusím aspoň v tomto cestovať niekde na stred alebo západ slovenska.

takyna
1. dec 2009

este som sa nerozhodla, skusim sa poradit s mojim doktorom, co mi on navrhne, ale do Brna by som nerada cestovala...
aj ked Brno zboznujem 😉 🙂

takyna
1. dec 2009

Zuzi ja som vynechala magnesko uz asi tyzden, lebo som sa zobudila na nenormalne tocenie hlavy, zrejme sa mi tlak znizil...

mirinda10
1. dec 2009

zuzik a taky, treba vydrzat este par tyzdnov, potom to vsetko prejde a bude dobre

mna inak strasne boli kostrc hrozne a neviem ci na to su nejake cviky alebo nie, idem pozriet nieco na nete, nemozem poriadne sediet 😠

takyna
1. dec 2009

Miri viem ,ze treba vydrzat, pri malom som to ale podobne mala do skoro 6mesiaca 😝
ale to sme chceli no nie? 😉 🙂

takyna
1. dec 2009

Diorik sa mi neozyva dufam, ze su v poriadku 😒

julietka
1. dec 2009

mirindik mala sa krasne usmieva od ucha k uchu 🙂 bude to vesele babatko 😵
aj ja som chcela velmi Emmu ale muzik chcel Ninku uz niekolko rokov po nej tuzi, tak nech ju ma 😉

taky videla som tvoju bublinku 😉uzasne ze z takej malej skvrnky vyrastie cloviecik 😵

taky, zuzlik ja som pichala tiez fragmin a clexane do brucha a v 10tt na kontrole mi taaak vynadala hematologicka ze ci chcem potratit, ze kto to kedy videl aby si tehotna pichala do brucha!!!!!!!!!!!!!no strasne ma zotrela..vraj tehule si mozu pichat kdekolvek pod kozu na celom tele, len do brucha nie, takze odvtedy mi muzik picha do ramena pod kozu

takyna
1. dec 2009

Ahoj Juli, tak to je velmi zaujimave ☹ , mne vyslovene kazala do bruska, doktorka z hemato, a je to dobra doktorka, dokonca robila primarku, tak neviem....
skusim sa jej spytat znova na kontrole

ako sa citis?

tomka12
1. dec 2009

Ahojte reprofitacky 😉
Zuzlik, ja si som si doteraz pichala 1x 2500 IU fragminu a zvysila to na 2x 2500 na pat dni a potom 1x5000. A este som zabudla napisat, ze mi dala Dicynone. Berie to niektora z vas? Inak aj mne vyjde ta tekutina, ked si vyberam ihlu, takze je to asi v poriadku.
Miri, mas krasnu princeznu 😵

julietka
1. dec 2009

taky ved ja chodim priamo do narodneho hematologickeho centra k lekarke, tak hadam by si nevymyslala..nuz ja fakt neviem, ale kamoska mala toto iste a tiez potom musela pichat len do ramena, tehule vraj do brucha nemaju pichat..

taky ked nechodim tak sa citim dobre, ale zajtra idem do kardiologickeho ustavu na Kramare na vysetrenia, tak dufam ze sa nic nepotvrdi
taky skus si na tie nevolnosti kupit v lekarni take zazvorove kapsule, to je aj na nevolnost v tehu, ja som to mala a zabudla som si to davat, takze mi to cele ostalo 😅 , ale vraj to pomaha 😉

tomka12
1. dec 2009

Juli, ja som bola vcera na hemato a som jej este aj ukazovala, ze ake mam modrinky po vpichoch...Takze vie, ze si picham do brucha...Sice este neviem, ci som tehula...No v kazdom pripade vie o tom a nepovedala nic.

takyna
1. dec 2009

Juli ved ani ja neviem.., svagrina moja je silny trombofilny stav a ta tiez cele tehu pichala do brucha, aj po porode,

ale v podstate je to asi vec doktorov, co doktor to iny nazor, mne sa to zda tiez take neprirodzene v tehu do brucha,
skusim sa jej znova spytat...

drzim ti moc palce nech je srdiecko v poriadku, nech sa nic nepotvrdi 🙂

Tomka ahoj, ako sa mas?

takyna
1. dec 2009

Juli , skusim sa v lekarni popytat na to, dakujem za typ 😵

tomka12
1. dec 2009

Taky, no odhliadnuc od toho, ze sa tak strasne sledujem a vymyslam si priznaky, tak sa mam celkom dobre. Dnes mi polovicka odcestovala na tyzdnovku, tak som sama. A ty ako?

tanitta
1. dec 2009

ahojky...
bola som tu uz dnes? 😅 😨 ...baby pokila sa da oddychujte lenoste potom sa nezastavite 😉 ...maly spi 15minut a ktovie kolko bude 😠 ... nechapem tu ich energiu kde sa to v nich berie 😝 😅 ..
kocky vydrzte so vcelickami.. ku koncu sice uz nebude miesto kam pichnut ale pri vsetkych ych krasnyc mamickovksyvch pobinnostiach sa zabudne 😎
pozdravujem 😉
inak... nebol tu nejaky testik?? 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre