Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

maciatko31
24. feb 2010

shandy , kedy zacinas stimulkovat? Mne to vychadza tak o 4 tyzdne. Tento cyklus mi nevychadza kvoli praci. Ale uz sa veeelmi tesim.

mirinda10
25. feb 2010

baby skocili sme na 3tej strane

ako sa mi mate

vidim, ze sa rozbehne dalsie kolko stimuliek super,treba tu dalsie tehulky 🙂

shandy
25. feb 2010

ahoj maciatko, tak to ja este vobec netusim ako mi to vyjde. ja mam len 18.3. prvu konzultaciu 🙄
a potom uvidime podla pracovnej vytazenosti mojho draheho...
chcem sa este opytat tych babuliek co si pichali fraxiparine,ze ci ste boli vsetky na hematologii alebo to niektorej odporucili v repraku...lebo mne v prahe na imune zistili mierne pozitivne anticardioliponove protilatky a predpisali anopyrin prekoncepcne az do nejakeho 35 tt, ale co som tu citala tak vsetkym vam to potom v tehu zmenili na ten fraxiparine. mam teda dilemu, ze ci ist pre istotu aj na hematologiu, aby sme potom nestracali zbytocne cas...
a este jedna vec, ktory den cyklu ste zvykli mat OPU?
dakujeeeeeeeem velmi pekne 🙂

shandy
25. feb 2010

ahoj mirindik, ako sa citis? uz sa ti to blizi pomaly 😵

mirinda10
25. feb 2010

shandy baby co si pichaju, tak to maju z hematologie a chodia tam pravidelne na kontrolu to je zuzik a mala to aj juli, nie som si ista ci nie aj takyna

no ja sa drzim zatial, musim ale uz sa tesim na poradu 3.3. kde nam dr poie nas termin kedy uvidime babulku, uz sa neviem dckat ale asi by som si mala uzivat posledne dni volna, pokoja a kludu ked vidim ako nase maminy makaju 😵

dior
25. feb 2010

ahoj mirinda-super sa drzis 🙂 ,malej je u teba dobre 😉 kolko si do teraz pribrala? no ja ti verim,ze sa tesis na poradnu,ja to poznam,ale ty uz to mas za par 😵 dnes som rano pozerala hokej a pipiskovcom sa to asi pacilo,prevalovali sa jedna radost 😎

shandy
25. feb 2010

dakujem mirindi, dakujem za info.. tak asi skocim na tu hematologiu aj ja pre istotku 😉
mirindi a ty si mala ktory den cyklu OPU?
neviem kolko dni trva ta soft stimulka...
veru, este si to uzi kym sa da 🙂 🙂 a tretieho je co nevidiet 😉 , verim, ze vsetko uz bude ok a ze babulka sa bude drzat v brusku pekne az do konca, ako sa patri...
ja mam pocit, ze stale na nieco cakam 😔 , ja som taka cakanka 😀 😀 , ch jo...

shandy
25. feb 2010

ahoj diorka, tak ty mas v brusku buducich hokejistov? 😀 😀
mozno chceli dat aj oni gol 🙂

mircalla
25. feb 2010

ahoj shandy, ja som pichala 16tt clexane, to je podobne...mala som nalez na hemato, ale podla hematologicky to nebolo zavazne, lebo tam bol homozygot, ktory ale negoval s nejakymi dalsimi hodnotami, takze daco menej zavazne......odporucene mi to bolo preventivne, tak mi to v repraku dali

faktom je, ze som mala 2 spontanne potraty a vzdy som mala skrasne silne krvacanie,az kusy zrazeniny, tak otazka bola, ci nemam ozaj kvoli zraznaalivost nabeh na hematom...pri tomto tehu bol hematom tiez, silne krvacanie, nastastie odisiel v 8tt a odvtedy nemam ziadne problemy...mozno aj vdaka clexane...

shandy
25. feb 2010

ahoj mircalla,
ved prave, ze ked tam nejake (aj male riziko) je, tak asi tam pre istotu pojdem..nestoji to za to riskovat to...
inak ja mavam aj ms taku, ze kusy a zrazeniny a vraj by taka byt normalne nemala...ako beriem ten anopyrin, tak je to dobry rozdiel teda. uz zo mna tie kusy nepadaju, len jasno cervena krvicka...(sorry za detailny opis) 😀 .
a kde si bola na hematologii? listok mam pytat od gynda alebo od praktickeho, ci to je jedno? dakujem za infosky...
hlavne, ze ti ten hematom odisiel a ze uz je vsetko ok. je mozne, ze ti to fakt zabralo...a ten clexane stale pichas? ci len kym ti nezmizol hematom si pichala?

dior
25. feb 2010

shandy mozno su to nase nove hviezdy 😎 -teda pre mna urcite 😉

shandy
25. feb 2010

dior jasnacka 😀 😀 , len nech sa vrtia, aspon vies, ze sa maju dobre 🙂

mircalla
25. feb 2010

ja som si to dala preventivne i s malym rizikom...urcite to neuskodi, len to je trochu otravne pichat kazdy den....ale amle riziko na papieri moze byt vzhladom na to, ze sa mi 3 tehu opakovalo to iste velke riziko v skutocnosti....

clexana nepicham uz, len do 16tt kazdy den, myslim, ze aj zuzla ho mala....ja som mala hematom uz na zaciatku 8tt a myslela som, ze som potratila, bolo to nahle, bez spinenia predtym, co zo mna vyslo. vsak baby si asi pamataju, jak som tu hystreciala. odvtedy nic, ziadne problemy...a tiez mohol cleaxane pomoct, ze napriek hematomu bolo mimi ok

bola som v synlab, doktorka drakulova, bola spicova....listok mi dala internistka, ale urcite da prakticky, k internistke som sla, lebo ju poznam. len si to skoro vybav, na vysledky som cakala 3 tyzdne, nastesie na objednanie len tyzden, ale zavisi kam ides

shandy
25. feb 2010

hej, tusim si spominam, ako ste to tu rozoberali...no ja by som tiez panikarila a este po tych tvojich dvoch predchadzajucich skusenostiach, neni sa comu divit..
supis, dakujem 🙂
tak sa tam objednam co najskor - len musim pockat tak este tyzden, lebo menim aj praktickeho lekara k 1.3. a predpokladam, ze cela moja zdravotna dokumentacia este len niekde cestuje, tak mi asi nevypise hned poukaz na vysetrenie, ked ma este ani nevidel 😀

bakosko
25. feb 2010

baby ako to funguje ked mam ist na buduci mesiac na ketko mam 1nanuka,čo všetko musim urobit a ake tabletky budem potrebovat

mircalla
25. feb 2010

bakosko, a co to nevyslo? ved si mala pozit test....
no berie sa len estrofem a ide sa kontrolne sono sliznice...ale kazdy car ma iny postup

mirinda10
25. feb 2010

bakosko budes brat extrimax alebo estrofem na sliznicu a utors klasika

shandy ja som mala OPU na 11 DC ale to zalezi ako rychlo rastu vajka, u mna to bolo od 10DC do 12DC moje IVFka

no jasne, ze kukame hokej ved ja som stale hore od 4tej tak aspon necumim to plafona ale na bednu 😀

inak prave som skoncila pracu na zahrade je nadherne, hrabala som travu ked este mam cas ide jar jupiiiiiiiii uz sa moc tesim asi si dam na lavicku vankus a budem tam vegetit, zajtra uz ma prsat, tak treba sa nabit energiou slnka
uz sa tesim ked budeme s princeznou stale vonku na teraske 😵

shandy
25. feb 2010

mirindi, no a mavam normalne ovulku tak 13. - 15. DC a foliky co mi praskaju mavaju tak okolo 29 mm 😀 😀
a to bez stimulacie, tak je mozne, ze to budem mat tak dako ako ty...ufff, tak som zvedava teda 🙂 , ten prvy pokus to je asi len ciste tipovanie...
jeeeeej aj ja by som sla na zahradu. fakt je krasne, uplna jar 🙂 a to mas super, ze mas take moznosti a budete s priceznou na cerstvom vzduchu. my este len hladame pozemok, tak kym ta terasa bude 😀 😀

shandy
25. feb 2010

jo a babulky este potom ET je 3 - 4 dni po OPU, tak nejako?

mirinda10
25. feb 2010

shandy no teda o cumim ked mas tak velke folikuli no budes mat 2x utz aby ta mali pod kontrolou a urcite si kup ten cetrotide ak to u teba tak rychlo rastie nech neprasknu
ET potom ide podla toho kolko mas vajok a ci mas PK alebo nie ak nebude a budes mat 3 vajka na na 3-4 den mas ET

shandy
25. feb 2010

vezmem do repraku vysledky folikulometrii, tak tam uvidia, ake mam mega foliky 😀 😀 , tak hadam povedia, ci cetrotide...
no ako tak na to pozeram, tak u nas bude IVF tak najskor v maji, podla toho ako je drahy pracovne vytazeny, aj to ho budem musiet prinutit zrusit robotu na par dni... 😔 🙄 , potom by to vyslo az na jul, ale to je zas take dovolenkove obdobie, tak neviem ci zasa moj gyndo enbude na dovolenke, aby som tam mohla ist na folikulometriu...
mirindi ja sa neobavam, ze by som mala nejako vela vajok, lebo doteraz sa moj lavy vajecnik tvaril, ze sa mu nechce pracovat. Za rok sledovania som mala ovulku vzdy len na pravom. Tak som zvedava, ci sa tou stimulkou prebudi alebo nie... 😒

bakosko
25. feb 2010

baby kolko sa plati za ketko aj ja chodim do BRNA

olympia
25. feb 2010

cauko reprofitacky, znova sa hlasim po dlhsej odmlke, gratulujem vsetky novopecenym mamickam a uspesnym tehulkam.
Caka ma dalsie IVF a mam niekolko otazok, vy iste budete vediet, co a ako.
Ked pojdem na kontrolu do RF, mam sa dopredu objednat, ci robia to automaticky rano? A ked sa objednat, tak na tom cisle na recepciu, alebo rovno u doktora?
Kam ste si pichali Orgalutran?
Dakujem za rady. 😉

maciatko31
25. feb 2010

Cauko Olympia, ja som tu pomerne nova, takze ti nebudem vediet dat take vycerpavajuce odpovede ako starsie reprofitacky, ale ako vidis, tie teraz moc nemaju na konika cas, lebo pestuju svoje babatka alebo si tehulkuju.
Mne na pohovore Dr povedal, ze sa treba objednat na recepcii a to cez pracovny den.

mircalla
25. feb 2010

bakosko, to neviem, ja som ketko nemala, ale hadam maju v cenniku
olympia - treba sa objednat na cisle na ich stranke, to je recepcia, treba povedat ku ktoremu doktorovi, nerobi sa to len rano ako v inych CAR, oni su v tomto flexibilni, ja som si vzdy dohodla hodinu...vacsinou medzi 11 - 14 hod.
orgalutran som nemala, tak neviem....

zuzla80
25. feb 2010

Ahojte babulky, veru dnes bolo nádherne, konečne po dlhšom čase aj u nás na východe svietilo krásne slniečko.

Shandy ja si tiež pichám fraxiparine - inak ja mám taký istý problém ako ty - antifosfolipidové protilátky, tiež mi vyšli pozitívne antikardiolipinové protilátky - u mňa hematologička zvolila takú liečbu, že ja som si fraxiparine začala pichať už 1,5mes pred začatím stimulky, to som pichala len po-str-pia a od začiatku stimulky som pichala každý deň, a to aj napriek tomu, že mi v Reprofite povedali, že stačí až od transferu. Nakoľko som tiež 2krát o bábo prišla, tak ja som dala na radu hematologičky a fraxiparine pichám stále a budem až do šestonedelia. Predtým keď som ho nemala, tak som aj tak dopadla 😒 A vlastne tiež som mala zo začiatku nasadený len anopyrin, to sa mi aj podarilo otehu, ale neskončilo to dobre, tak sme zvolili s hematol. kombináciu anopyrin+fraxiparine, lenže z anopyrinu som začala mať závrate, tak som nakoniec ostala len na fraxiparine a zatiaľ to ide dobre ťuk, ťuk ťuk 😉 Z vlastnej skúsenosti ti radím, aby si sa aspoň šla poradiť s hematologičkou, a možno ti nakoniec bude stačiť len anopyrin, veď uvidíš.
Inak ja som mala naposledy OPU na 12DC a predtým na 14DC 😉

Bakosko tuším, že my sme za Ket v reprofite platili 4 alebo 5tis Kč.

Olympia aj na kontroly treba zavolať na recepciu a objednať sa, oni ti povedia kedy a na koľkú môžeš prísť. Prípadne sa ťa ešte aj opýtajú ku ktorému lekárovi chceš ísť.

Diorik takže malých športovcov pestuješ 🙂. Ako sa vám inak darí?

Pozdravujem baby, všetky do jednej 😉

maciatko31
25. feb 2010

na pribalovom letaku sa pise, ze podkozne, ale v zapati ze najlepsie do ramena. Tak tomu ani ja nerozumiem, podkozne by som povedala ze do bruska ako lieky na stimulaciu, ale ked do ramena - tak to je do svalu. No tak som z toho moc mudra. Inak aj ja budem uzivat Orgalutran/Cetrotide.

zuzla80
25. feb 2010

Olympia ja som všetky injekcie aj cetrotide/orgalutran, pregnyl pichala do brucha 😉

bakosko
25. feb 2010

zuzla80 otehotnela si po kete kolko ty vkladali

zuzla80
25. feb 2010

Bakosko otehotnela, vkladali nám 2embryjka, ale vtedy som žiaľ aj o babätko prišla - to bolo moje druhé tehu, zrejme kvôli tej mojej hemato príčine.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre