Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka20
1. apr 2010

ahojte babulienky 😵
mirindik kukla som nove foto, je naaadherna mala emuska, taka spokojnucka vyzera, som rada, ze uz aj ty si v pohodke a ze si to krasne spolu uzivate 😵 😵 😵 😵 😵 😵 posielam vela boztekov malinkej princezne 😵 😵 no super ze si mala tak pohodkovy porod, som rada ze su dobre ohlasy na cisarak 😉
avuska no veru uz nech je malinka vacsia nech sa zbavite tych bruskovych problemov 😖 je to urcite neprijemne, ze jej nevies pomoct, ale isto to prejde, uz len mesiac 😉
mircallka mas IP.. ale nedavno som citala v casopise GEO, ze stresy su pre mimi v brusku v podstate dobre, lebo ked potom po narodeni, resp.v dospelosti pride k nejakej vyhrotenej situacii tak tie deti co mali v brusku stres to lepsie zvladaju.... tak jasne ze radsej keby si mala uplnu pohodku, to som ta len chcela utesit, ze to neni az take hrozne... vsetko sa casom vyriesi, mozno prave ked sa male narodi, tak sa priatel da do poriadku a bude to prenho taky signal k zmene... inak som zastanca nazoru, ze stastna rodina prezije aj v 1 izbe s dalsimi 2 generaciami...neverim tomu, ze vsetko pohodlie sveta ti zaruci spokojny vztah, prave ked nie su podmienky najlepsie tak sa zvykne par zomknut a posilni to vztahy.... alebo sa potom docista rozpadne, ale v tom pripade to malo tak byt..
bettynka a ty co stresikujes uz o amnio, neboj sa, malinke je zdravucke, uzivaj si tehulkovanie, vsetko dobre dopadne 😉 😵
baby, cavik, olympik - drzim palce embrijkam nech sa pekne delia potvorky 😵 😵 😵 😵
pozdravujem vsetky

dior
1. apr 2010

mircalla-no toto by si ty teraz vobec nemala riesit,ved konecne cakas vytuzene dietatko,skoda ze buduci otecko to tak nepreziva, ved moj muz vsetk tomu prisposobí, max sa mi venuje a to ma funciu,ze nevie kde mu hlavu 😅 -povedaal,ze si urcil prioritu-prekvapil ma-dieta je zodpovednost-to si musi uvedomit, inak jedna kocka-38r sa takto nahnevala na partnera, odisla od neho v 25tt,uz porodila,ale lutuje to teraz,ten muz chyba ... a suhlasim s taky asi cim viac mu budes tlacit,tam horsie
ja viem ddietatko je na svete, ale neboj -zvladnete to aj v jednoizbaku a vtedy to aj on uz hadam POCHOPI 😀 -ty si sa tes na babo-je to zazrak 😵 😵 😵

bety super-to uz mate velku marhulku 😵 , zabudla som- mne amnio neodporucili,po konzultacii aj s brnom, s ba a mojim dr-vsetci sa zhodli ze je to risk ,testy vysli zle 1:100 ,dolezity bol morfol. ac mirinda vidis ake mala vysledky a ma zdrave krasne dievcatko

mirinda-zacnem pit aj ja tu vineu 😀

dior
1. apr 2010

pisem ako madar-prepacte 😅

dior
1. apr 2010

jaj leni aj mna si utesila,este sme nezohnali ten casopis-no tak moje deticky su pripravene odolavat stresu 😀 😅 -chudence moje

takyna
1. apr 2010

Ahojte kočanky 😉

Mircalka tak ked to nie je o financiach, tak sa uz vobec nestresuj, do porodu mas este daleko, a treba zaujat postoj netlacit, skutocne to zabera, len sa obcas postazuj, zavzdychaj a tak... 😉 , cakate maly zazrak, chlapa budes urcite pri sebe potrebovat, nech je aky taky, ked sa mu narodi babo, bude to vsetko inak vnimat, len vydrz a mysli pozitivne, verim tomu , ze sa ti to zvrtne len k tomu najlepsiemu 🙂

Dnes je 1.april, a som dceru dostala s postele ako strelu, som jej z hrozou v ociach povedala, ze nam tecie vana, ze neviem zastavit vodu, vyskocila ako vystrelena z rakety, dobehla do kupelne a ja ze Prvý Apríl 😀 😀 😀 , ma skoro zabila... 😀

my musime nejako skulturit v byte kupelnu lebo tu sme neprerobili, a je to horor, len murovat sa mi velmi nechce prach je potom vsade, nuz uvidime co s tym

Bety sa vobec nestresuj vopred koli triplakom, to je strasne nepresne morfo stihnes pred amnio, amnio sa tusim robi az do 22tt cize morfo mozes absolvovat s prehladom v 20tt, mozete skusit aj Hlohovec, je super, ale ja som tam uz nemohla tento krat ist koli spomienkam ☹

Inak ja ledva fucim, zle sa mi dycha, a zacina este aj alergia, brusko citim obcas z vnutra take napatie, takze bud sa mala pretaca, alebo mi trvrdne, ideme po velkej noci na kontrolu tak som zvedava na krcok, a tak..

pozdravujem vsetucky 🙂

lenka20
1. apr 2010

diorcek ja ti ho poslem ten casak, dobre? 😉
ja si tiez myslim, ze netreba sit horucou ihlou, v tehu je clovek extra citlivy a nereaguje mozno ani tak ako normalne, podla mna sa to utrasie ako vsetko... mircallka ved nie ste spolu 2 dni, preskakali ste si kadeco, teraz vas caka najkrajsie obdobie zivota a je uplne jedno ci v malickej kutici alebo obrovskom dome 😉 😵

betianka
1. apr 2010

ok, nestresujem už,
taky to fakt do 22tt? tak fajn som kľudnejšia, mne povedal môj gyn., že do 18tt - to je vrchol 😠 , Chápem že si nebola, ja som už objednaná k holanovi na 20tt do ba.
diorik viem aké si mala aj ty aj mirinda výsledky, len môj gyndoš ma neinformoval správne preto som stresovala, vybehol s poučkami a percentami a mne nevyšlo už ani na otázky
lenulik si zlatá, a viem že máš pravdu 🙂
pozdravujem všetky tehulky a tehulky v príprave 🙂

takyna
1. apr 2010

Bety urcite viac ako 18tt, my sme pri malom boli na morfo v 22tt, a este stale som sa mohla pre amnio rozhodnut, cize tvoj gyndos ta urcite zle informoval, ale ja si myslim teda som o tom predvedcena , ze ste v poriadku ok 🙂
pri malom mi vysiel Down a vobec to nebola pravda, cize ja triplakom neverim uz vobec

Lenik veru v tehu je clovek hormonmi prebyti , ja revem hocikedy za take kraviny, ze manzel nechape 😝

mirinda10
1. apr 2010

betty super volba, ze idete k Holanovi nebudete lutovat krasny zazitok uvidis a co povie tomu ver je odbornik a je dobre, ze uz nestresujes netreba
dnes sme spali 2 hodky vonku a teraz spinka pri mne v kociku ale asi pojde opat von len ta hruska od tanitky chyba mame male stromky, takze musime pockat ale to uz nasa princezna bude velka slecna 😉

taky ja si ani nemam z koho urobit srandu, muzik odchadza do prace o 6,30 a to my spinkame

idem odsavat ked spi inak uz je to tazsie rano som odsavala asi na 10 krat mala nespala iba mrnkala tak som stale musela k nej behat tak idem rychlo vyuzit situaciu a spustit bzucadlo nech mame na olovrant 😀

inak ak nepridem spat tak krasne sviatky a vela vody, pohody 🙂

mirinda10
1. apr 2010

avi krasne spinkate inak u nas nasa noc zacina az o 23,00 a to je hore od 19,00 mame kupel, flasa a potom kukucka kuka a nist spat sa jej nechce tak mravci ako maciatko tak sa mojkame, tulkame, nosime az ked pride dalsia flasa tak odkvecne doslovne je ako keby sa opustila musim ju niekedy odfotit strasne sa na nej smejeme ako vyzera ked zaspi, potom spinka do 3,30 flasa a vstava tak 7,30 a flasa
no nasa kaka uz som povedala tatinovi, ze bude robit iba na plienky dnes som mala kakanie v priamom prenose plienka plna a ked som prebalovala tak zacala opat kakat a ked prebalujem skoro stale cika musim davat stale pozor inak galiba vsetko mokre 🙂
to brusko sa urcite urobi musis vydrzat, ja si pamatam na synovca ten plakal po kazdom jedle a po 3 mesiacoch ako ked utalo uz nic nebolelo

mircalla
1. apr 2010

taky, taketo srandicky tu na dianku skusas?? 🙂 🙂 🙂
mne ani nedoslo, ze 1. april

maciatko31
1. apr 2010

Ahojte, dakujem za vase odpovede. Ja som sa dnes konecne poriadne vyspala, teraz si vegetim, idem uvarit pre manzelika spenatik a hadam aj nejaky kolacik spravim /ak sa mi bude chciet/. 🙂

lenka20
1. apr 2010

ahojte zlaticka, ja len narychlo - prajem vam vsetkym krasne sviatky, pre nas umelinky su tieto ,, vajcove ,, sviatky specialne, vsak? 😀 😀 😀 tak si ich pekne uzite 😵 😵 😵 😵

takyna
1. apr 2010

Lenuška aj tebe krásne sviatky 🙂 plné vody a vôňavky

a všetkým samozrejme veľa kupačov, nech vás riadne vyšibajú aby sme boli celý rok zdravé 😵 a príjemné prejedanie sa

peknú Veľkú noc 🙂 😵 🙂

zuzla80
1. apr 2010

Ahojte babulky, toľko ste tu toho popísala, ale s takou chuťou som si vás prečítala, že až 🙂 hlavne tá pozitívna energia aká ide z Mirindikových textov, fakt som sa tak pozitívne naladila k večeru 🙂

Lenik veru moja, nejako to začalo poslednú dobu rýchlejšie ubiehať. To toho 25tt som mala stále obavy, aby sa náhodou niečo neprihodilo, ale od vtedy si tehuľkovanie maximálne užívam a týždne mi ubiehávajú ako dni. Už chápem, prečo baby písali, že im kopkanie bude chýbať 😉. No ako Koudy sa neozval - vraj má mať teraz nejako dosť dlhú dovolenku, mi písala jedna kočka, tak hádam ti stihne poslať termín skôr ako pôjde "vegetiť"...

Mirindik aj ja chcem taký pôrod aký si mala ty - ja stále váham medzi spontánnym a cisárakom, i keď som už poslednú dobu viac navnadená na cisársky. Uvidíme čo na to lekár, jeho rozhodnutie bude najdôležitejšie, i keď si myslím, že nejakou tou obáločkou by sa dal nasmerovať podľa môjho uváženia 😅. Som veľmi rada, že malá Emuška je taká spokojnučká, a že vám krásne priberá - i keď zo začiatku ste trošku stresovali, ale zvládli ste, veď som písala, že ste všetky super maminy 😉

Betianka ja tiež viem, že amnio sa dá absolvovať až do 22t, a na 100% nie len do 18tt - veď to ani morfologický nemôžeš stihnúť, ten je najvhodnejšie robiť okolo 20tt. Inak ja by som sa tvojom mieste riadila výsledkami z utz - ak ste mali NT dobrú a ak morfologický utz dopadne dobre, vôbec by som amnio neriešila, v dnešnej dobe určite nie, aj keby som mala 50tku 😉 Držte sa, krásne rástnite a priberajte 😵

Mircalla mrzia ma tvoje problémy, ale nemyslím si, že útekom niečo poriešiť - nechcem sa vám veľmi do toho miešať, ale dôležité je, aby ste sa o tom porozprávali, povedz priateľovi ako sa cítiš, že ťa trápi, že sa pre nič nerozhodol, v prvom rade sa porozprávajte, a na základe toho sa rozhodni. Veľmi ti prajem, aby sa to poriešilo k tvojej spokojnosti 😉

Taky daňové už odovzdané, konečne si aj ty trošku oddýchneš. Dúfam, že už aj u teba každým dňom opadávajú stresy z tehotenstva viac a viac, už máš krásnu 26tku na krku a chvíľku bude 30tka uvidíš 😉 Pozdravujem malú Bibušku, nech mamku počúva 🙂

Babulky všetky vás pozdravujem, ani už neviem, čo som komu chcela, tak vám tiež prajem krásne Veľkonočné sviatky 😉

mircalla
1. apr 2010

ja som bola inak na morfo v 20tt...doky ze tak o dva tyzdne by bolo idealnejsie vidiet....takze morfo v 20tt najskor
ale urcite to je individualne. 12.4. idem na 3D a dam si urobit CD, ale uz to bude zase dost neskoro, pretoze to robia do 24tt a vraj to uz neni tak pekne vidiet, mam to tak na hrane. ale nebol termin
mne to ubieha rychlo uz od 13tt....ani nechapem....

ja inak tiez silno zvazujem cisarsky....baby vedeli by ste mi poevdat ake su rizika cisarskeho? dakujem

mircalla
1. apr 2010

teda tak, ze on pomeral, co treba, ale aj tak som sa este pytala holanovi....a ten ma zase termin, az ked som v 24tt....
inak debata dnes prebehla...zhodli sme sa na tom, ze nas vztah je v troskach a ze sme za to zodpovedni obaja...zatial co bude dalej povedat neviem

avaka
1. apr 2010

Ahojte 🙂
Tiez sa pripajam k prianiu krasnych Velkonocnych sviatkov 😵
My sme Velku noc netravili doma snad aj 15 rokov.. 😕 😅 Az teraz budeme 🙂
Leni,no nemohla si nam tie info dat skor??Nemusela som v tehu stresovat,ze stresujem.. 😅 😀
Zuzlik,som rada,ze si uzivas tehu 😉 Ja aj teraz niekedy vravim malej,ze ju spapam a bude naspat v brusku 😵
Mirinda,Emka zaspinka tak neskoro?Nasa ,ked je v pohode,tak uz okolo 20-20:30 a to som rada,aspon si moje ruky oddychnu a troska si nieco porobim,PC pokukam.. No rano,dost skoro vstava ,niekedy este zaspi so mnou,ale to musim na nu funiet,ked sa prebera,aby citila,ze som tam ,niekedy oko otvori,skontroluje a spi dalej.. 😀 Ked ju boli brusko,tak ju nosim v polohe na brusku a jej sa to tak zapacilo,ze si to teraz normalne placom vynucuje..ale je zlata,ked ju tak otocim,v momente stichne,ako keby utal 😅 A tiez na mne hocikedy zaspi a spala by aj zo 3 hodky,no ale nemozem ja pod nou stale byt ako matrac..ked ju prelozim,o 5 minut je cula...potvorka 😵
Tanittka,ozaj,kupila som to lehatko,co si mi davala link a celkom sa jej paci.. 🙂
Taky a Teba nikto nedostal?? 😀 Ja som si tiez veru ani neuvedomila ,ze je 1.april a tak by som si rada na niekom zgustla 😀

kanhwa
2. apr 2010

Ahojte babule 🙂
Prajem Vam vsetkym prenadherne sviatky aj Vasim rodinkam 🙂 🙂 🙂

Mirindik,
ohromne pozitivne na mna posobia tvoje prispevky, velmi sa tesim 🙂 🙂 🙂

lenka20
2. apr 2010

caute baby, vidim, ze vsetky sviatkujete, tak len si to uzivajte, avuska teeeda ty kanibalka jedna 😀 😀 neboj, ved bude aj surodenec coskoro, pojdete si po dalsi pokladik 😉
zuzlik ozval sa ozval koudacik, ze 9.6. OPU darkyne, tak sme radi a uz sa straaaasne tesime 😵 😵 😵 😵 v maji mam konzultaciu, dovtedy budem papat ATK....
pekne sviatky este raz vsetkym 😵 😵 😵 😵 😵 😵

cavik
2. apr 2010

Ahoj dievčatá

mrzí ma, že vám neskoro dávam vedieť, ale tuto na chalupe máme veľmi biedny signál na net... 😠

Takže....zo 4, boli dobré 2 folíky, obe sa oplodnili a obe sa krásne delili a teraz na 3. deň mi vložili obe jednotkové embryjká......Štelcl mi povedal " že se mám snažit otehnotnet a pak mu mám přinést ukázat klučíka" 🙂 🙂 .....tak sa teším, tvárim sa tehulka a len tak vyvaľujem šunky 🙂

rebeka33
2. apr 2010

Ahojte , prajem krásne sviatky všetkým aj vašim krásnym detičkám.
Cavik super , len sa pekne vyvaľuj. Určite budeš tehulka. 😵 .čo ostatné stimulantky .ako sa máte. Mne sa to už kráti, vo štvrtok ideme. hurá 😀

mircalla
3. apr 2010

cavik, tak to su super....a navyse pobyt na chalupe len prospeje embryjakam, co si ista

olympia
3. apr 2010

Cavik, držím palce a takisto hlásim dve vložené blastocysty. 😵 😵 😵 Juj, v tom Brne robia zázraky. 🙂

a kde je maciatko?

maciatko31
3. apr 2010

Ahojte - ja len tak narychlo, boli sme na chate. Teraz idem uz konecne piect nejake dobrotky.
Olympia - drzim palce, nach sa dari bublinkam. 🙂

lenka20
3. apr 2010

cavik, oly - gratulujem ku krasnym embrijkam a drzim palce, thuj thuj thuj!!!!!!! 😵 😵 😵 😵

olympia
4. apr 2010

Maciatko, Lenka, dakujem! 😵

takyna
5. apr 2010

Olympia nech sa riadne zahryznú a nepustia najbližších 9 mesiacov 😵 😵 😵 😵 😵 držím palce 😵 😵 😵 😵

no kupači už klopú,,,,,,,,,,,,,,,,,,pekný dník 😵 😵 😵 😵 😵

maciatko31
5. apr 2010

Ahojky, hlasim sa, som smutna. Nakoniec sme mali v 10 peknych folikoch len 3 vajka. Pred par dnami som mala strach, co budem robit s tolkymi vajkami, teraz sa mozem akurat modlit, aby aspon 1 embryjko prezilo do 3. dna. Ach.... ☹
Este sa mi nikdy nestalo, aby som mala tolko prazdych folikov. Tak sa budem snazit verit, ze snad zabojuju.

zuzla80
5. apr 2010

Oly, Cavik thuj thuj thuj nech to výjde, nech sa embryjka pekne zahryzkajú 😵

Maciatko nesmúť, vajka zabojujú uvidíš. Tuším Julietka mali 3vajka a vidíš už sú dvojičky na svete. Držím palce, nech každým dňom počuješ od tety embryologičky len pekné správičky 😉

My už máme po návštevách, kupači už odišli a už je po sviatkoch... pozdravujem baby 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre