Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

orsulka
26. máj 2010

mircalla.....doktor v centre mi vravel, že po tej operacii treba pockat pol roka......no a to je pri mojom veku už celkom dost dlho na to cakanie......preto sme sa rozhodli pre Reprik, že to stihneme do toho vysetrenia na myomi 😉 😉
cavik...dakujeme pekne 🙂

rebeka.....kedy mas kontrolu ?????? a ides do Brna????? alebo ako to budes riesit dalej ???? dala si im už vediet???

rebeka33
26. máj 2010

Ahoj, jasne že dala. Napísala som meila Koudákovi, aj som sa opýtala čo som nevedela . Bol zlatý odpísal do hodinky, zagratuloval a poradil. Ja to mám ďaleko ,tak na USG budem chodiť už tu v Košiciach. Hneď som si dala aj termín na 7.6. aj keď to budú ešte len dutinky. 😵

shandy
26. máj 2010

ahojte dievcence 🙂
tak sa z vas tesim, ko vam tie tt budu pribudat 😅
cavik ja som pozerala to video Secret a u nas zasa drahy tieto kecy neznasa...ako nehovorim, ze to bolo od veci...ale bolo to spracovane tym americkym sposobom ako pre polgramotnych debilov a cely film sa omielala jedna myslienka ako si pozitivne naprogramovat podvedomie...ja som myslela pozitivne, ale niekedy mam taku intuiciu, ako veci dopadnu...a mozem si stokrat hovorit, ze nie, myslim pozitivne, ale aj tak to tak dopadne...no ale napriek tomu verim, ze druhy krat sa to nezopakuje 🙂
Ked sme boli vcera u Koudyho tak pozeral ten stimulacny protokol a ked videl, ze OPU na 11.DC, tak povedal, ze nabuduce tak najskor 13.DC, je mozne, ze este neboli zrele..moje foliky totiz praskaju normalne tak cca 28 - 29 mm....no uvidime, bude ako ma byt 🙂
pozdravujem vsetky a idem dohanat v robote, co som vcera zameskala 😀

mircalla
26. máj 2010

🙂 suhlasim s vami...tiez nemam rada tuto literaturu
ked je clovek down, tak je down a len SAM sa moze casom preprogramovat na nieco ine. musi si tym prejst sam a sam sa dostat opat hore.
takisto to plati, ze ked tusi, ze nieco nevyjde, tak to proste je, intuicia zvacsa neklame.
ja som v tomto tvrdohlava, mam nejaky vlastny instinkt kedy veci mozu vyjst a kedy nie. ono preto aj ked ma niekto na 8. den po ET snehobiely test, nikdy nepisem, ze neboj, urcite budu 2 ciarky, ale napisem, no sanca je, ale je dost mozne, ze to nevyslo
nerada sa utesujem planymi nadejami, ked viem, ze to nevypada dobre. radsej sa zacnem zmierovat s realitou. cim skor, tym lepsie.

shandy - ale som presvedcena, ze druhy pokus ti nastavia na mieru. aspon navonok si to zobrala statocne a bojujes dalej, to je podstatne.

mna uz vsetci s otehotnenim odpisovali, doma, kamarati, aj partner....ale isla som si tvrdohlavo za tym. ty si este mladucka, ved ja som s IVF zacinala az ako 35-rocna

bobjan
26. máj 2010

Ahojte,

ja len na rýchlo.

Mám po kopmlet prehliadke (cyto, krčok, ..) aj s utz. Myomček je do 1cm, otehotneniu nebráni. Mám aj dominantný folikul, okrem viacerých menších, ....ako keby som šla na IVF, je ich tam asi 5 😲 Takže možno aj ovu bude. Super prístup, lekár príjemný, celkový dojem - som veľmi spokojná 🙂 Sice som platila 50EUR, ale o to nejde. Robila som to pre seba a som rada, že mám dušu na mieste, lebo včera som už plašila... 😖 😢

Všetky vás pozdravujem.

mircalla
26. máj 2010

bobi - super🙂 niet nad dobreho a naviac prijemneho lekara...myom do 1 cm ani neni myom
som rada,ze mas dobre vysledky

kedy ides tej drakulovej?

bobjan
26. máj 2010

Mircalka, ďakujem aj ja som rada. Dosť sa u neho platí, ale rozmýšľam či k nemu neprestúpim😲

Ku Drakulke asi nejdem, neviem sa rozhodnúť...lebo vieš ako to je..ak mi niečo zistí, tak tam nebudem chodiť na kontroly, to budem do Martina. A ak donesiem do Martina výsledy z BA, tak určite nebudú nadšení..

takyna
26. máj 2010

Ahojte kočany 🙂

Orsul , krásna a uprimna gratulacia 🙂
Ja na skok, domov sa nejde 🙄 , nieco zo mna vytieklo , neviem ci to bola hlienova zatka, alebo nieco ine, ale bolo to bielo zltej farby, brali mi aj kultivacie, celkom ma to zobralo, ale uz mi je lepsie...
Doky povedal, ze dietatko v tomto tt je plne dozrete, ze vydrzat a nestresovat, polihavam, ale nejako som sa uz upokojila,
pozdravujem trpitelku Dioricku v nemocke 🙂 nech sme cim skor doma aj so zdravymi deturencami.
Vsetky vas srdecne pozdravujem a prajem len to dobre 😵 😵 😵

mirinda10
26. máj 2010

babulky ja mam dva myomy a dotiahli sme to do 39tt tak sa nebojte aj s tym to ide

inak rada ak budete mat sekciu a budete cakat pokial nepridu prdiky, tak pomoze cola ja som sa trapila 4 dni bola som na infuykach, pila som nejaky sirup nic nepomahalo tak so, nemohla jest a bola sm iba na glukoze - infuzka, potom svokra poradila colu a prdiky prisli do hodky a ja som sa trapila o hlade tak dlho, staci aj 0,5l nebojte sa este vela nekojite. Neviem ci je to tak vsade ale na Kramaroch nedostanes jest pokial nezacnete prdkat 😵

orsulka velka gratulacia podla HCG to kludne mozu byt dvojky 😉 😉 😉

olympia
26. máj 2010

ahojte,
orsulka, gratulujem, aj k peknému čísielku hcg. Ja som mala tiež vysoké a nakoniec to neboli dvojky, ale som vrcholne šťastná a vďačná aj za jedno. 😵
Shandy, veľmi ma to mrzí, viem, aké je to sklamanie, zažila som to dvakrát (po OPU nula vajíčok), z toho raz som si pretrpela aj odber bez narkózy a nič z toho. Ja som tiež nereagovala dobre na Clostil, brala som ho dokopy trikrát, dvakrát pri softe a raz dávnejšie len v rámci folikulometrie a nikdy nijaký výsledok. Zato tak ako píše Moni, veľmi dobre som reagovala na Puregon, aj som ho dobre znášala. Tak ti veľmi držím palce, nech je nasledujúca stimulka úspešná. 😉
Takynka, drž sa v tej nemocnici, musíte to aj s Dioríkom nejako dobojovať, aj keď je to asi čoraz ťažšie.
Bobi, skvelé správičky, takže si ok, ovulka bude ukážková, treba využiť! 😉
Pozdravujem všetky, pekný deň.

tanitta
26. máj 2010

ahojte..
Taky...mohlo to byt cokolvek 😒 mozno dost siilny vytok 😕 .. ale neboj uz nic uz je dobre...krasny tt...uz aj keby..chapes..ale este jasne dzr kazdy den je k dobru 😉 aj Diorik..
Orsul.. ja tiez tpujem jedno babetko.. logicky mala si blastocysty.. na krv si bola cca 13po et?...takze matematicky mi vychadza jeden drobec 😎 .. prajem ti aj dvojecky to je jasne nech je ta radost dvojnasobna... 🙂 ale vdaka bohu za zdrave miminko... 😉
Shandy... druhy protokol uz napasuju.. uz to psotrazia ber to ako zabeh aj ked viem ze to nie je jednoduche.. 😒 u nas tiez hrozilo vselico dokonca sme sa rozhodovali ci to stopnut a teraz neviem kde ma veduci off 😅 ...
baby drzte sa..paa

shandy
26. máj 2010

Bobi to je super, ze si takto sla k inemu. Za tie prachy to stoji, aby si bola kludna a vedela svoj stav. Dobry lekar urobi vela a pomoze aj psychike. drzim palceky 🙂
Mircallik, no ved prave, ze vy ste take bojovnicky, tak musim aj ja zabojovat 😵
Taky ja verim, ze este potiahnete dalej, ze sa Bibka nepoponahla 😵
Olycek, tak uvidime, ci pomoze zmena protokolu a ked nie, zas to zmenime, az kym to nevyjde 🙂
Orsulke tiez tipujem jedno mimecko, som zvedava ako to bude 🙂
Tanittka dakujem, verim, ze aj ja raz takto budem ukludnovat babule stimulantky a doma mi bude behat nejaka mala veduca 😅

shandy
26. máj 2010

aktualizovala som tabulku, ak by bolo treba nieco zmenit, dajte vediet:
Aktualna tabulka:
Cakajuce na stimulku/ET:
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-Reprofit Brno, ET asi 7-9.8.
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
Lenka20 (32r), ET s darcovskymi 14.6. 2010? posledny mohykan, konzultácia 9.6.
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednizon 2.5 mg od pozit.tt)
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF soft-neg., planovana laparoskopia, potom soft RF
Violoncielka (37r), 3xIVF ICSI-neg, teraz soft IVF RF august 2010?
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg., čakáme na KET. Jún? Konzultácia 8.6.
..............................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky:
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF, OPU 8.5.2010, ET 13.5.2010, krv + 25.5. = tehu :o), UZV 27.5.
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF, OPU 5.5. – 8 vaj., ET 10.5-2 embrijka, krv +24.5 = tehu :o), UZV 7.6.
shandy (32r), 1.soft IVF RF, OPU 25.5. (bez ET), 2.soft IVF RF jun? (menopur, prednison, anopyrin, fraxiparine)
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, teraz soft RF - gonal, clostil, OPU 25.5., ET 28.5.?
...............................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehotna, TP 6.11.2010
Dior, tehotna, TP: 07/2010
Mircalla (37 r.), 2xIVF SR, 3xIVF RF – 1xSP, 1xMA,, tehotna, TP: 08/2010, chlapcek
Olympia , 2xIVF, v RF - 2xsoft IVF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
Takyna, 1x IVF Helios Martin –biochem. tehu, 1x KET–predčasný pôrod v 24tt chlapček umrel, 2 IVF soft RF, tehotna čakáme dievčatko, TP: 8.7.2010? (anopyrin, fraxiparine)
Zuzla80 (29r), 3xIVF SR (1xbez ET); 5xKET SR; 3xIVF Soft RF; 1xKET v RF; 1xbioch.teh.; 1xMA; 1xSP; tehotná po 3.softe v RF - TP: 06/2010 (prednison, fraxiparine)
................................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka
Mirinda, 1 dieta Emma
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko
.................................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), minimálka Olomouc-negatívne, 2 a 3.IVF -
FC Bratislava - negatívne, prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Ninocka – KET GynFiv
Labus
Cavik

lenka20
26. máj 2010

cau holky, takynka nebojkaj, to mohol byt aj taky vytok naraz, ked teraz lezis, tak to mohlo vyjst tak naraz nazbierane.. hlavne ze malinka je uz pripravena keby daco, nemas sa coho bat, tak len klidek leharo a verim, ze este par tyzdnov potiahnete, kuk na diorinku nasu aka je to hrdinka, musite baby vydrzat este aspon do polky juna 😉 alebo najlepsie do mojich // 😉 😵
bobik to je super, ze ta ten druhy gyndos ukludnil, 1cm to je nic a este ked je v dobrej polohe, to sa vobec netrap a ked sufolicky nejake tak by ste aj mohli na to vletiet, nie? 😉 co sa tyka krvicky tvojej - ked uz budes mat po odberoch a budes cakat na vysledky, tak kludne mozes nasadit anopyrin to aj v CAR davaju zatial a ked budes tehula tak potom zacnes pichat, na riedenie je cas zhruba do 8-9tt, kym zacne byt dietatko zivene placentou... takze by si to mala kludne aj stihnut 😵 😵 😵
shandy urcite menopur zaberie, obycajne ked je prva stimulka nanic alebo je stopnuta tak ta druha je superuspesna 😉 😎
ja tipujem orsulke dvojky 😉 este neviem ake pohlavie 😉

lenny71
26. máj 2010

ahojte kočeny 🙂
tak volala som dnes do RF a máme oplodnené 4 vajíčka to piate to vzdalo a ET bude v piatok. Zabudla som sa ale spýtať v akom sú štádiu, ale šak brnknem im zajtra.Dúfam ET prebehne lahšie ako naposledy.To som skoro skolabovala na sále a trvalo to tak 30 min, čo bolo dosť dlho.Proste to tej dokyne nešlo, až musel prísť druhý doktor.
Shandy budem moc držať palce na další pokus.To už bude OK uvidíš.Ono všetko zlé je na niečo dobré ako sa hovorí.aspon teraz vedia čo ti nezaberá alebo skrátka že musíš stimulovať troška dlhšie.
A pre tehulky...ja som rodila cisárskym 2x a nesťažujem sa.Ono prirodzený pôrod je proste naj ale mne to nehrozí, lebo mám moc úzke tie pôrodné cesty.A rodila som vlastne bez bolesti v den ktorý som si povedala.
babenkám v nemocke nech to rýchlo ubieha...
bobian ...dobrý doktor je na nezaplatenie...radšej si zaplatíme a vieme, že je za čo

lenny71
26. máj 2010

ozaj a ešte som sa chcela spýtať, či je to ok ked mam ešte stále pobolievajú po včerašom opu vajačníky?Pred tým som na druhý den už necítila nič a teraz voláko dlho.Večer som si musela dať aj tabletku, potom to tprešlo ale teraz zase.Nechcem sa dopovať s tabletkami.

mircalla
26. máj 2010

lenny na druhy den po OPU nehovoria v akom su stadiu, len ci boli oplodnene....zajtra ti uz povedia kolko mali buniek. ale super vysledok
taky - urcite este vydrzite
bobjan - ja som na kontrolu ani nechodila...to zavisi od nalezu, brala som len tie injekcie

olympia
26. máj 2010

Lenny, mňa boleli ešte týždeň po OPU, ale mala som aj nábeh na hyperstimulák. Pýtala som sa nato pri ET a že je to v norme. Takže neboj, iste ti to poľaví skôr než mne a budeš ok. Ja som tabletky od bolesti vôbec nebrala, aby som vedela, ako mi vlastne je. Inak gratulujem k výsledku a držím palce na OPU! ;)

olympia
26. máj 2010

Lenny, mňa boleli ešte týždeň po OPU, ale mala som aj nábeh na hyperstimulák. Pýtala som sa nato pri ET a že je to v norme. Takže neboj, iste ti to poľaví skôr než mne a budeš ok. Ja som tabletky od bolesti vôbec nebrala, aby som vedela, ako mi vlastne je. Inak gratulujem k výsledku a držím palce na ET! ;)

olympia
26. máj 2010

(pardón, musela som opraviť chybu, jasné že nie OPU, ale ET)

lenny71
26. máj 2010

oly no ved dúfam...myslím že hyperstimulák nehrozí, len som voláka ubolená, neviem prečo. Ale už je to lepšie ako včera. Už si tabletku nedám, len včera to bolo dosť silné.Už sa neviem dočkať toho piatku. Ozaj baby a ked sa robí icsi tak sa platí aj za PK .Tuším ste tu niektorá pred časom spomínala že pri icsi sa za PK neplatí .

olympia
26. máj 2010

Lenny, ja som mala silnú stimuláciu a cez dvadsať vajíčok, tak preto mi hrozil hyperstimulák, tebe by isto nemal, nemusíš mať obavy.

shandy
26. máj 2010

lenny, super 😵 😵 , drzim palce na piatok, aj som si tipla, ze pojdes v piatok, tak som ti to hodila aj do tabulky 😉, dakujem lenny, ja tiez verim, ze nabuduce to bude lepsie. a to vies, ta narkoza bola taka super, ze som si ju chcela zopakovat 😝 😀
lenny inak aj mna stale bolia vajecniky, takze podla mna je to ok..je to predsa len zasah tak verim, ze do piatku sa to polepsi 🙂

lenny71
26. máj 2010

ahoj shandy
som si všimla že si sa trafila do termínu a si mi to tam dopísala, ja som skôr čakala sobotu
no ja tiež hovorím, že tá narkóza je špica 😀 . sme sa aspon pobavili a rýchlo nám to ubehlo 🙂

bobjan
26. máj 2010

Lenka20, len vieš, ja idem na hemato až 14.9. 😖 A ak by motyka strelila doma, tak neviem....čo potom..

Lenny71, super, držím im palce nech sa pekne delia 😉

Mircalka a kto ti tie injekcie predpisoval? Len gyndoš na základe výsledkov od dr. Drakulovej?

mircalla
26. máj 2010

bobi - naprv v repraku, potom gyndos na TP
v sprave som mala ze v pripade tehu kontaktovat hemato kvoli liekom....ale riesila som to v repraku a potom s gyndosom

chcem len povedat, ze na kontroly som nechodila, len mi predpisovali lieky

rebeka33
26. máj 2010

ahojte babule.
Bobjan- a to prečo až v septembri na krv? Mňa poslali hneď po potrate, a teraz pôjdem na kontrolu po potvrdení tehotenstva,ale lieky mi bude písať gyndoška.Myslím,že ide skôr o vyšetrenie a nie o lieky.
Taky ,diorka- trocha vás ľutujem a trocha vám závidím. 😀 hlavne ,že bábetka sú O.K. a vy už vydržte. Veľa sily. 😵
Shandy. ja som mala puregon, je síce drahý ,ale veľmi dobrý. Som rada ,že si taká odhodlaná bojovať. 😵
lenni gratulujem k 4 vajíčkam. Zajtra čakáme na dobré správy.
Idem spať, dnes som mala vražedný deň v robote. 😒
Pa.

bobjan
27. máj 2010

Ahojte,

aha...no tak potom neviem, čo mám urobiť. Inak dr. Drakulová je schopná ma objednať do dvoch týždňov.

Rebeka, no v Martine sú také dlhé čakačky 😖

mircalla
27. máj 2010

bobjan, ja by som sla uz teraz....moj nazor.....to su dlhe mesiace tolko cakat.
ak bude nalez - drakulova je velmi mila - pri pripadnom tehu s tebou este raz skonzultujes ake lieky, urcite ti napise odporucania a gyndos ti to bude predpisovat.....musia pochopit, ze nemozes tolko cakat....pacient je pan, nie lekar

a ak nalez nebude (co bude ten lepsi pripad), tak budes mat po tom, a nebudes na to cele leto mysliet, mozes snazilkovat bez strachu, co ak nahodou......

podla mna je toto lepsia varianta, ako ked dovtedy otehotnies a tu hemato nebudes mat urobenu. zober si aj to, ze este na vysledky sa caka 3 tyzdne. drakulova je fakt velmi velmi zlata

rebeka33
27. máj 2010

Bobjan - katastrofálne čakačky. Bože veď pacient umrie skôr ako ho vyšetria. 😀 Úplne súhlasím s mircou ,mala by si zájsť k tej Drakule.. 😵 Všetkým prajem dobré ránko. Asi začínam byť závislá na MK. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre