Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

shandy
4. jún 2010

ahojtee 😵
drzim silno palciska orsulke 😵 😵 😵
teda tak dlho nas budes natahovat? az do pondelka? 😕 🙂
mircallik tak ja mam nervy furt 😀 a este ani tehu nie som...ale vsak dovod sa vzdy najde, nie? 😝
diorik fakt rodi? no ak hej, tak nech vsetko dobre dopadne 😵 😵 😵

dior
4. jún 2010

este nerodim 😉 ,uz som bola na sale,ale este ma vratili 😅 ,infuzkujem,hrozne ma uz bolia zily

orsulka nech ti to dobre dopadne

takynka daj vediet 🙂

mirinda10
4. jún 2010

tak sa drz diorka nech to mas coskoro za sebou a kedy mas teda dalsi termin, nech na teba silno budeme mysliet? 😵

takyna
4. jún 2010

Ahojte kočany 🙂

Tak sme po kontrole, v piatok nabuduci tyzden ide steh von, je to tam uz nabite, mala tlaci hlavickou dole, cize budeme rodit prirodzene, iba v pripade tazkosti sa urobi cisarsky, neodporucava mi ho nakolko mam riadne brusko , picham fraxik, a rekonvalescencia po cisarskom nie je dobra , atd...
proste nezlomim ho asi.. 🙄 je najlepsi odbornik na porodnictve v BB tak hadam vie co robi...

bojim sa riadne vam uprimne poviem...
mozno sa to rozleti po stehu, alebo este vydrzime par tyzdnou

mala je v poriadku, klop,klop,kop, ctg cko nam budu tocit na buduci tyzden

pozdravujem vas vsetky, Diorik drzim paste a myslim na vas velmi , stale 😵 😵 😵

tanitta
4. jún 2010

ahojte..
kocky uz sa vam to krati.. 😉 dior taky zuzla...bolo to len nedavno co ste hlasili // 😉 neuveritelne.... ale sama to vidim na nasom veducom ako top detstvo ubieha a nam pribudaju mesiace 😔 ... tak sa drzte poriadne tlacte(ak budete rodit naturalne 😉 ) pocuvajte lekarov pri porode... nie ze to vzdate ako ja 😔 ...
potrzavujem vip kolektiv 😵 pa kocky

shandy
4. jún 2010

fiiiha tu sa nam to vsetko uz tlaci von 😀 😀
diorik chudiatko, tak ta prehadzuju hore dolu? myslime na teba a futbalistov 😉
taky, ked je odbornik a mas v neho doveru, tak mu treba verit. isto uz nebudu riskovat a ak by sa cokolvek dialo, tak to zmenia. tak uvidime, co bude potom ked bude steh dolu, Bibka sa krasne drzka 😅
veru tanittka za chvilu nebudem mat s kym stimulovat, lebo tu budu uz vsetky maminy 🙂
pekny vikend dievcence a po vikende len same pozitivne spravy 😵

zuzla80
4. jún 2010

Ahojte 🙂
Taky to je super, že držíte 😵 - my sme dnes absolvovali poslednú poradňu u našej doki a zajtra o 10h sme dohodnutý u nášho pôrodníka. Mal by mi vyberať pesar a taktiež som zvedavá ako sa dohodneme - poviem vám, že asi by som radšej brala normálny, ale keď povie cisársky, nebudem namietať (ale to som tu už písala niekoľkokrát 😅 ). Inak mne už riadne padlo bruško dole aj vám baby? Teda Mirca máš ešte čas, no a Diorka asi pri dvojkách rozdiel vidieť nebude. Taky ty si ako na tom? Inak k tomu sobášnemu listu, tak väčšinou čo čítam tie zoznamy odporúčané do nemocnice, tak stačí len kópia sobášneho listu, niekde ani vôbec nevyžadujú.

Lucifuk keďže si z KE, tak genetiku robia v Novej nemocnici - keď máš lístok od gynekológa neplatí sa nič, inak netuším koľko to môže stať ako samoplatca. Vypisuješ tam tlačivo o chorobách v rodine, vezmu krv, absolvujete pohovor s lekárkou a výsledky prídu do mesiaca poštou domou - potom ešte zvykneš ísť s výsledkami na konzultáciu opäť na genetiku a povedia, čo ďalej.

Julietka ako rada ťa vidím 😵 😵 😵 Veru to máme za pár, predpokladám, že budeme rodiť jedna za druhou, len kto začne, i keď som prvá na rade, tak asi tipujem skôr Diorika, i keď jej veľmi prajem, aby to ešte chvíľočku potiahli a nepredbiehala sa, však Diorik 😅
Diorik veľmi na vás myslím, už sa blížite do finále ako sa hovorím, držte sa ako len môžte. A môžem sa opýtať, prečo vás vrátili zo sály? Prestali kontrakcie, alebo...

Orsulka myslím, že už výsledok o takomto čase vieš, tak verím, že ťa pozitívne naladil na víkend a že si tu v pondelok prečítame krásne správičky, možno aj o dvojičkách 😉

zuzla80
4. jún 2010

Táni v tom s tebou súhlasím - letí to neskutočne rýchlo. Minule sm si prezerala fotky vo foťáku a natrafila som na testy, kt. som si robila v októbri - no až mi to prišlo neuveriteľné, že už je jún a my o chvíľku rodíme... a na detičkách je to vidieť ešte viac. Takže tlačiť a počúvať lekára, no posnažíme sa - teraz trošku ľutujem, že som aspoň nejaké tie predpôrodné kurzy neabsolvovala, keby mi neboli dali ten pesar, tak by som určite bola šla.

Shandy nebojkaj sa, veď ty sa o chvíľočku zaradíš do radov tehuliek uvidíš - ja tomu tak verím, že až 🙂 😵

takyna
4. jún 2010

Zuzik ahojky, aj mne klesa brusko a pri zmene polohy stale viac a viac tvrdne
Podla mna by si mohla aj prirodzene rodit, ved si prvorodicka, a naco rezat? brusko, drzim ti palce Zuzik
boze nech to mame vsetky uz za sebou a v poriadku 😵 len to si prajem velmi 😵
Shandy nebojkaj sa vzdy sa niekto najde .... 😉 🙂

mircalla
4. jún 2010

zuzli, mne sa zda, ze mam dost dole brusko od zaciatku....a aj mam

zuzla80
4. jún 2010

Ahojky Takynečka - nie si sama kto sa bojí, ale ja to skôr beriem tak, že si to každá tak či tak musíme odtrpieť a potom sa budeme už len a len tešiť a ukazovať fotečky našich detičiek, tak ako Tánittka, Mirindik, Julietka a Avuška - a veľmi verím, že to u každej jednej dopadne dobre. Takže už si pobalená? Aj ja už asi týždeň. Inak ja mám pocit, že mne teraz trošku menej tvrdne bruško, a to sa priznám, že som pomaly začala vysádzať magnézko, lebo vraj by sa malo brať len do 36tt. Dnes som sa na to práve pýtala lekárky a ona mi zase povedala, že keď mám pesar, tak kľudne môžem brať aj dlhšie, tak neviem - vraj majú detičky z tých magnéziek potom "absťáky", počula si o tom niečo?

shandy
4. jún 2010

zuzlik, teda to som rada, ze mi tak veris, to sa budem snazit ta nesklamat 😵 😵 😵
a ja ti verim, ze vsetko dobre dopadne. Tak budes mat porod, ze "learning by doing". ono zas niekedy je lepsie vediet menej ako viac 🙂
taky a ked nie, tak ja dake najdem 😀
ja sa tak tesim, ked uz budu vase deticky na svete 😅 , no co ked to nemozem prezivat za seba, tak to prezivam za vas 😀
moj drahy sa mi minule rehotal, ked sme pozerali film a pytal sa ma, ci som sa niekedy videla ako sa tvarim, lebo ze ja vsetko desne prezivam s tymi postavami 😀 😀 . no zabijem sa, ked som taka empatacka? 😝

takyna
4. jún 2010

od Tanitky jedine viem za to magnezko a abstaky, ale ja tiez beriem ho stale, a vysadzovat miernejsie davky liekov zacnem po vybrati stehu, zbalena som, a jedno mas vyhodu predo mnou , ze si este nerodila 😉 🙂 , ako v dobrom, lebo ja uz viem co ma caka 😝 😵

mircalla
4. jún 2010

baby a mozem sa spytat? ja si stale davam tu maternu vitaminy a kyselinu listovu, aj magnezko...myslite, ze to mam vysaditr uz? tie vitaminy uz papam len tak kazdy stvrty den, ostatne denne

zuzla80
4. jún 2010

Shandy to sa ani neopovaž sklamať moju dôveru 😉

Taky ja som si včera na nete pozerala pôrody - asi mi švihlo, abo čo - okrajovo viem, čo ma čaká, len tú intenzitu bolesti si neviem predstaviť 😕 . No ale je to zaujímave, cez akú malú dierku to naše bábo musí výjsť 😅 Ja rátam s tým, že mi zajtra pesar vyberú, no a čo keď sa to spustí za pár dní, i keď rada by som aspoň do piatku vydržala, lebo ségrička má promócie, ešte ani to poučenie o EPI nemám vybavené a neviem, či tam zajtra bude niekto ochotný mi to urobiť...

Mirca keď to máš bruško hneď od začiatku takto dole položené, tak možno že máš takú stavbu tela, ale ja som si normálne všimla ako mi zliezlo dole...

shandy
4. jún 2010

zuzlik, uz teraz citim tu vahu tej zodpovednosti 😀 😉
ozik a este pichas ci uz nie? lebo nejako pred by sa tusim nemalo, ze?

zuzla80
4. jún 2010

Mirca ja som také ako maternu vôbec nebrala - iba som mala na predpis od hematologičky Béčka a tie mi kázala po 20tt vysadiť. Asi by som už na tvojom mieste vysadila okrem magnézka, to si môžeš ponechať, to je dobre proti tvrdnutiu bruška.

zuzla80
4. jún 2010

Shandy 😀 😀 ešte pichám (keď máš na mysli fraxiparin 😀 ) mám ešte aj po pôrode zopár dní - takže do pôrodu na 100%, ale viem, že medzi podaním heparínu a epidurálky musí byť odstup cca 12hod.

mircalla
4. jún 2010

no mne ani nic nepredpisal doky, brala som, ze to je v tehu dobre, len ci toho neberem moc....
asi si uz fakt necham len magnezko

shandy
4. jún 2010

zuzlik, hej fraxik som mala na mysli, ale tak mohla si sa kludne aj s tym druhym pochvalit 😀 😀
no dobre vediet, s tym odstupom...mne tam ten fraxik chudak lezi na polici nedotknuto 🙂 , ale tak zas ked zacnem, tak to nebude mat konca kraja 😀

rebeka33
4. jún 2010

Moni ďakujem za tabulku. podobne ako oršulka ,zatiaľ sa viac bojím ako teším. Síce mi rozum hovorí ,že musím myslieť pozitívne ,ale nejak sa nedarí. A do toho to strašné počasie. Nech už je pondelok. 😒
Taky a všetky tehule verím,že máte strach z pôrodu.Ja budem mať hrooozny strach 😀 . Ale dúfam,že čoskoro budete pridávať už len fotečky vašich nádherných detičiek. Držím vám palce. 😵 😵 😵 😵
shandy tebe sa to kráti, máš nové správy z reprofitu?
pozdravujem všetky babule a snáď zajtra bude lepšie počasie. 🙂

rebeka33
4. jún 2010

CHcela som sa opýtať. Ten fraxiparín. ja som bola na krvi, ale bola tam len mladá doktorka a povedala, že nemám zlé vysledky ,že nech berie len 50mg anopirínu a bečka že možno ani ti nie. Lebo sa presne nevie čo pomáha. A pri tom mám 2 mutácie a ešte dačo. Ja som na ňu počula ,že podcenuje veci. A do správy napísala, že kontrola o mesiac alebo po potrate. 🙄 😖 N aaké problémy to beriete vy ,že do pôrodu aj po. Zuzla ty si z Ke ,ku komu tu chodíš?
ďakujem. 🙂

mircalla
4. jún 2010

no to je uzasne...ze kontrola po potrate.....dost brutalne sa mi to zda tam vobec napisat.....

avaka
4. jún 2010

Caute kocky,
Aspon pozdravit Vas idem,kedze su tu porody uz naspadnutie.. 🙂 Baby,nebojte sa,ja som mala stastie,ze mala mala mini hlavicku,aj cela bola malinka,ale bola som bez Epi,takze vy to urcite zvladnete 😵 drzim palce,ked to tu vypukne.Mircallka,Ty mas este cas 😉 Pozdravujem aj tehulky a aj buducu tehulku Empatacku Shandy 🙂
Rebeca,ta Tvoja dr. 😕 🙄
No a este speci chcem pozdravit Lenku,nech sa pre nu oplodnia tie naj naj embrijka 🙂
Vazne to leti baby,len tot si pamatam,ako Zuzlik testovala..a aj my uz ideme platit dalsi rok mrazenia embrii..
Nasa mala sa uz pretaca na chrbatik,ale to len preto ,ze je leniva past kone,tak sa radsej pretoci.. 😅 Ja mam teraz nakupovaciu maniu,nakupila som jej lopty na cvicenie,ozdoby na stenu a velke penove puzzle,kedze gauc uz pre nas nie je bezpecny..
Juli,Mirinda,Tani..a vsetky ostatne,pozdravujem 🙂

takyna
5. jún 2010

Ahojte kočany 🙂

včera som musela odísť už z netu, ale Zuzik co povieš na Epidurálku?, máte s tým skúsenosti?, ulahčí to porod?
neviem či je možne si ju dať pichnuť aj počas porodu, ked ešte ju nemam zaplatenú ☹

inak všetky pozdravujem, užite si prvý slnečný víkend bez dažďa 😵

mircalla
5. jún 2010

ahoj taky, co sa epiduralu tyka, ja som citala,ze to treba mat vopred dohodnute s anestezilogom....ale mozno to je v kazdej nemocke inak. a tiez ze sa robi predtym nejaky test na zrazanlivost, nedavaju to, ak su hemato problemy
citala som tiez, ze to moze dost predlzit porod....no skus daco vygooglit
ja sa na to planujem tiez opytat....
riziko je aj to, ze to mozu zle pichnut....
no skratka som na pochybach...ja by som tusim najradsej cisarsky....kedze maly bude dost valibuk to tak vyzera

emulienka99
5. jún 2010

Ahojte dievčatá. Chodím tiež do Reprofitu ako vy. Minulý týždeň som bola na kontrole a už mám termín na OPU, ale som zmätená z toho, že si mám pichnúť pregnyl do brucha. Vždy som si to pichala do svalu a aj v príbalovom letáku je do svalu. Povedala mi to sestrička srpávne, že do brucha ?

tanitta
5. jún 2010

ahojtee..
@emulienka99 kludne do bruska to pichni je to pohodlne a rovnako ucinne 😉 kazda sme tak mali...teda dufam.. 😎 ...
baby poviem vam novinku 😎 uz je to nanete takze snad to nebude vadit 😉
orsulka ma 1mimi a aj srdiecko 😉
krasny vikednik

lenny71
5. jún 2010

ahojte babule
chcem sa len spýtať , že....bola som sa opalovať na streche na našom čínžiaku 🙂 . išla som tam po rebríku....bola som tam takú slabú hodinku. No nijako som sa nenamáhala,šak to nič nebolo vyjsť ten rebrík , ale teraz mám také divné pnutie podbrušku, tak či som niečo nepototo že som sa opalovala 😒 🙂 ?????Dnes som 8 den po ET. Inak tehulkám prajem čo najrýchlešie a hladké pôrody 😀. Už to máte za pár.... 🙂čerstvým tehulkám pekné tehotenstvo 🙂 a ostatné všetky pozdravujem 🙂

mircalla
5. jún 2010

no lenny....treba sa setrit....po rebriku radsej nelez, niektore baby dokonca lezia cely cas az do testu, ja som nelezala, ale vyhybaj sa namahe
teda, tak a nam sa orsulka nepochvalila 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre