Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

olympia
10. jún 2010

rebeka, ja dokonca až teraz vysadzujem a tiež postupne, pomaly.

moni19
10. jún 2010

Mircalla a mala si odporúčanie od gyn. alebo si si to vybavila sama?

moni19
10. jún 2010

Da sa to aj ako samoplatca? Ta hemato?

shandy
10. jún 2010

ahojte dievcence 😵 , tak ja som vam dnes bola neverna s pracou 😀 , to je hrozne a v tomto teple, az sa mi z hlavy parilo 😀
co to tu citam, lenik 9 embrijok, no to je kraaaaaaaaaaaaasa 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 , uz sa tesim, na to cislo, co sa dozvieme zajtra 😉 , verim, ze zostane 7 statocnych 🙂 , aby ste si mohli ist aj po surodenca este 🙂 .
lenny je mi to luto, ze to nevyslo 🙄 ☹ 😔 . ja by som si na tvojom mieste nechala urobit aspon zakladne vysetrenia stitnej zlazy a mozno imuno vysetrenie. Ono casom sa telo moze pekne otocit a to, ze si nemala problemy pri prvych dvoch detoch vobec nemusi znamenat, ze aj teraz nebudu. Radsej preverit, ako davat zbytocne peniaze do toho a hlavne je to zataz na psychiku. drzim palceky, nech su uz nase dalsie pokusy uspesnejsie ako tento.... 🙂
olycek teda uz by si tu stafetu s nevolnostami naozaj mohla odovzdat najnovsim tehulkam, ale ty sa jej nechces vzdat, co? 😀
moni daj si urobit to hemato asi pre istotu a pre klud v dusi. ja som sa na hemato nechala vyslat mojim praktickym. ak si dobre spominam tak mircallka si tam tiez asi nieco platila, neviem ci celu sumu. urcite sa to podla mna da aj ako samoplatca len to je asi celkom dost drahe vysetrenie, tak by bolo fakt lepsie keby si radsej nejako ukecala gynda alebo praktickeho.
a zuzlicek a diorik sa dnes neukazali?
takynka sa krasne drzi stale, len tak dalej 😉
pozdravujem vas vsetky...

nalala
10. jún 2010

Ahojte dievcata. Potrebovala by som od vas radu. Ja som tu uplny novacik a robim stimulaciu prvykrat. A mam v tom totalny chaos a to som este len na zaciatku dlhej cesty.
Chcela by som sa opytat, ako to funguje v Reprofite s odbermi vajicok . Robim stimulaciu Clostilbegytom a dnes, na 8den cyklu mam folikuly 17,4 cm. Su to dobre vysledky?
Pri akej velkosti sa robia odbery vajicok?
Robievaju to aj cez vikendy ? Alebo ako sa to da docielit, aby folikul nepraskol skor?

A ako sa to da vyriesit s pichnutim Pregnylu, ked ja sama som si este nikdy nic nepichala, nie som zaskolena? Pichnu mi ho aj v Reprofite? Ja tam dochadzam z BA a to by znamenalo, ze by som tam musela prist vecer pred odobranim na Pregnyl a rano znovu, na odber? Ako ste to riesili, ked ste boli aj vy zaciatocnicky? A Pregnyl sa da kupit aj bez receptu? Alebo si mam ist po recept do Brna a dat si to pichnut v BA? Poradite mi prosim?
Moj doktor mi povedal, ze mam ist za svojou gynekologickou do BA, nech mi da clostilbegyt, potom mu mam zavolat na 8.den a povie mi co dalej...O ziadnych inych liekoch, injekciach nehovoril, ale predpokladam, ze ich budem potrebovat a neviem, ako sa to robi ~ kto mi da recept atd.. DAKUJEM VELMI ZA ODPOVED.

orsulka
11. jún 2010

dobre ranko prajem....konečne piatok .-)))
nalala, napisem do IP.... 😉

cavik
11. jún 2010

Dobré ránko

ja len tak narýchlo...

zuzlik....ja som zabudla napísať, alebo teda som to nedostatočne vysvetlila s tým cisárskym....... mňa bolelo hlavne to ťahanie kože šnúrkou....akonáhle mi ten steh vytiahli, bolo to o inom....samozrejme, že jazva bolela, ako bolí každá jedna, ale podľa mňa mi bolo oveľa pohodlnejšie ako keby som rodila prirodzene.....ale vravím ( píšem )...ja som mala spinál, malého som hneď videla a aj počula, nebolo mi zle, bola som celý deň čulá..... 🙂 🙂 🙂

mircalla
11. jún 2010

moni, ja som neplatila. po MA som sla za internistkou, ta ma poslala na uplne vsetky testy. isla som k nej preto, lebo je dobra a dosledna. v medicinskom zariadeni, kam chodim robili vsetko, okrem hemato a genetiky (na to nemaju labak), to ma poslala do synlabu na kramare. neplatila som, maj s nimi zmluvu.
da sa aj ako samoplatca....ja som uz do synlabu poslala 2 kocky, shandy a bobjan....bobjan totiz dali daky krkolomny termin v martine az v septembri
najlepsie bude, ak sa opisas svojho gyndosa, ci ti da odporucanie. myslim, ze hodne zavisi na ochote lekarov. keby neboli ochotni, tak ten synlab v BA to isti....bez odporucania
nalala pregnyl si pichnes sama, kedze ti orsulka pise IP, tak sa nebudem opakovat. ale je dobre celkovo byt v kontakte so svojim dokym, najlepsie mailom v pripade dotazov. ja som svojmu dokymi pisala v jednom kuse
baby tehule, ja tam dole (uplne dole) citim nejake tlaky ci bolesti...nie krce ci poslickov a nie v brusku, ale tam uplne dole....je to asi taky pocit, ako ked dlho jazdite na bicykli a potom vas tlaci viete co...myslite ze to je ok? som uplne zatvorena, takze toto to nebude. a aj taka divna bolest to je, ci skor tlak...vcera som dost chodila, moze to byt tym?

moni19
11. jún 2010

Ahojte babulky,

Mircalla a Shandy dakujem za povzbudenie. Len neviem, kde začať. Moj gyndoš v OV videl genetiku, tak ma nechcel poslať už nikde, že netreba. Asi ho stejne vymením, ordinuje len 2 dni v týždni. Alebo pritlačím na Vitouškovú. A moj praktický tiež neviem, ja som tu všade nová a ešte ako cudzinec. Tak aspoň tu v OV som sa s veľkou ochotou nestretla. Určite tu nejaký budú, len neviem kde. Asi si zavolám do Mestskej nemocnice na hemato a spýtam sa rovno.
Takže do toho Synlab v BA sa dá aj bez poistenia? Ja na SK nemám ani poistenie, ani trvalý. 😒

Mircalla dúfam, že tie Tvoje bolesti prejdu. Keby som ti tak vedela poradiť. 🙄

mircalla
11. jún 2010

moni, ak chces mozem ti poslat email na tu lekarku v synlab....posles jej nascanovane vysledky genetiku a opytas je jej, ci este daco treba---ono je kapacita a povie ti....vysvetlis jej, ze si to chces zaplatit
ak nemas v SR poistenie, tak aj tak musis platit kdekolvek nie?
je to v BA,ale cakacie lehoty su do 2 tyzdnov aj skor...niekde sa caka mesiace

moni19
11. jún 2010

Mircalla, možeš mi to poslať? Ďakujem. Ja ešte skúsim tu nemocnicu jednu, zajdem tam osobne, lebo mi to tam nikto neberie a uvidím.
No platím všade, len v Čechách nie. Tu som normálne poistená vo VZP. Tak najprv skúsim tie možnosti tu a keď to nepojde tak skočím aj do BA.

lenka20
11. jún 2010

dobre ranko babulky, veru, zuzlicek sa neozyva 😉
mircallik podla mna sa ti roztahuje lonova kost, to ta tak boli, segra mala presne toto iste zhruba v tom tt ako si ty, bola u dr. a toto jej povedali...
nalala urcite ti orsulka vsetko popisala, ja len tolko, ze ak by si sla na kontrolu do R. tak ti vsetky lieky mozu dat aj oni, aj pregnyl, minimalne recept... ked chodis k svojej a do R. len na punkciu tak snad by ti mohla dat tvoja gyndoska aj ten pregnyl.. baby to robili kadejako s pregnylom, ja som bola prvykrat na pohotovosti si to dat pichnut, lebo je potrebne dodrzat ten cas vpichu, ale potom uz mi to pichla svokra a v R. sa to picha do bruska, takze to uz som zvladla sama.... ja myslim, ze 17mm foliky su akurat na 8.DC, oni este podrastu a OPU bude niekedy o 3 dni... pocitam v pondelok... ved ked zavolas dokimu tak ti vsetko povie.... hlavne ziadne stresy, volaj a ked budes potrebovat instruktaz o pichani injekcii tak je nas tu habadej co ti poradime 😉

nalala
11. jún 2010

Dievcata, dakujem za rady. Pisala som teda mojmu doktorovi a odpisal, ze to vyzera slubne a ze si mam v sobotu pichnut pregnyl a v pondelok rano prist na punkciu... Pregnyl si pojdem tentokrat dat pichnut na pohotovost, ale chcela som sa opytat pre buducu stimulaciu, ako je to vlastne s tym pichanim. Vas na to niekto zaskolil? Vysvetlia mi to aj v reprofite?
Ja som fakt uplny novacik, takze mam plnu hlavu otazok a nejasnosti ☹
A este k tej punkcii - mam sa na nu objednat aj cez recepciu alebo to mam brat tak, ze ak mi doktor napisal, ze mam prist, tak ma tam uz zaradil. Ako to chodi? D.

shandy
11. jún 2010

ahojte dievcence,
moni a v tej budove kde je reprak nemaju hemato? Je tam toho kopec, ja len ze ci nahodou 😅 , no podla mna treba pritlacit a hlavne ked sa nedari...jedno vysetrenie navyse je stale lacnejsie ako IVF, ktore nevyjde...
mircallik, mne napadlo presne to co lenke, ze ti tlaci maly na lonovu kost a tym, ze si viac chodila, tak to bola vacsia zataz ako si bola asi predtym zvyknuta. no ale ted zuzlicek, co to? deje sa cosi? a diorik? 😕
nalala, ja som bola tiez uplne prvy zaciatocnik minuly mesiac a v pohode som si zvladla ako miesat menopur, tak aj pichnut pregnyl a orgalutran. V repraku mi to ukazala sestricka a potom som uz doma trenovala naostro 😀 , kazdou dalsou vcelickou sa to zlepsovalo 😉 , tie zaciatky boli vcelku vtipne 😀
nalala a ked ti napisal tvoj lekar kedy mas punkciu, tak uz sa nemusis nahlasovat, on si ta tam zaradil. podla toho ti aj povedal, ked mas pichnut pregnyl (o kolkej), pretoze nasledne podla toho potom pojdes aj na punkciu....drzim palceky 🙂
pekny den vsetkym 🙂

mircalla
11. jún 2010

moni, tak posielam IP...okrem ineho ma este napadla aj viameda v brne....dam ti ich link, su tam aj kontakty
baby diki za radu....no jo, ono to aj boli ako kost....ako som opisala s tym bicyklom.....dneska nic, som sa vyspala a rano ok, ale mam to uz tyzden, ked sa viac namaham viac
dnes budem vegetit
nalala pre buducu stimulku nech ti ukaze sestricka, ten pregnyl ale treba pichnut presne v stanovenom case, no samozrejme ze 15 min nehra rolu, ale hodina a viac uz moze byt problem....
lenka, daj vediet, ako sa dari tomu rekordnemu poctu vajok...asi budes volat po 13 hod., ze?
no veru, som zvedava, co zuzlik, diorik a taky

nalala
11. jún 2010

dakujem shandy, povzbudila si ma v tych injekciach, tak dufam ze to aj ja zvladnem. A ze nebudem hystericka, lebo ja ked len pocujem slovo injekcia, tak mam paniku (trauma z detstva 🙂 .A zatial si neviem ani len predstavit, ze by som si sama dokazala nieco pichnut 😨
A naozaj dakujem vsetkym za rady 🙂

shandy
11. jún 2010

nalala nemas za co, viem si predstavit ako sa asi citis, ja som mala z toho tiez paniku 😀 , ale ani nie tak z toho pichania, lebo ak si to dobre pichnes, tak vacsinou to ani necitis, ale skor z toho zmiesavania 😀 . tak ale da sa to zmaknut. pripadne ak mas len ten jeden pregnyl pichat, tak si to daj kludne pichnut na pohotovosti a budes to mat iste. len je naozaj dolezite ako pisala mircallka, ze to treba pichnut presne v stanovenom case. inak pred punkciou tie 2 dni sa setrit, nedvihat tazke veci a fyzicky sa velmi nenamahat, aby foliky nepopraskali.

rebeka33
11. jún 2010

čaute babule.
Tehule kde ste? Nejaké ticho pred búrkou.
Nalala ak ťa objednali tak platí. A mysli pozítívne, žiadne ďalšie pichanie. Aj keď , písali ste čo najviac pomôže. Určite zmena na RF bola liek , ale aj Kouďak mi povedal a ja tomu verím ,že kľudná psychika .Musíš veriť, ale nie šialene tlačiť na pílu. Ja som sa tam cítila v pohode a šla som s tým, že teraz RF potom dovolenka a potom zasa RF. A hľa , dúfam ,že z dolvolenky a RF už tento rok nič. Koudy mi to viac krát opakoval. Príďte, ak bude psychicky pripravená.
Expirované lieky fungujú dlhšie oveľa ako je na obale.Ale musia byť správne skladované
Oli tak dúfam,že preberám štafetu a bude ti lepšie,lebo mne prišlo včera na nákupe tak blbo, že som musela do auta. mm sám nakupoval. Ja som myslela ,že tá nevoľnosť je ráno ? No dúfam, že to nebolo nič horšie.
Prajem pekný deŇ.

shandy
11. jún 2010

ahoj rebeka, no veru, ci uz sa aj nieco nedeje, ked tu tie tehule nie su 🙂
lenik sa nam dufam po jednej ohlasi ako vyzeraju embrijka.
inak mne prave prisla MS, takze od zajtra stimulujem.
babule dajte mi terminy, ak su neni aktualizovane v tabulke....dakujem 🙂

mirinda10
11. jún 2010

mircalla to sa ti lonova kost roztahuje a pripravuje sa na porod to som mala aj ja ved ako sa da potom pretlacit 34cm hlavicka, pridroda vie co ma robit, musis vydrzat

lenik 10 vajok to je nadhera verim, ze sa vsetky oplodnia, mozno si to uz aj pisala ale nejak nemam cas citat,
prave som platila za zabradlie tak, ze nakuknem ako diorka ale je ticho musime cakat

vidim, ze je tu dost novych tehuliek moc gratulujem a drzkajte sa idete do krasneho obdobia keby som bola mladsia tak idem do toho opat 🙂

shandy
11. jún 2010

Aktualna tabulka:
Cakajuce na stimulku/ET:
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-Reprofit Brno, ET asi 7-9.8.
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednizon 2.5 mg od pozit.tt)
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF soft-neg., planovana laparoskopia, potom soft RF
Violoncielka (37r), 3xIVF ICSI-neg, teraz soft IVF RF august 2010?
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, teraz soft RF negat., dalsie IVF soft?
..............................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky/KET:
Lenka20 (32r), ET s darcovskymi, posledny mohykan, konzultácia 9.6. , ET 14.6.2010?
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg., čakáme na KET. Jún? Konzultácia 8.6., kontrola?
shandy (32r), 1.soft IVF RF, OPU 25.5. (bez ET), 2.soft IVF RF jun? (menopur, prednison, anopyrin, fraxiparine)
...............................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF, OPU 8.5.2010, ET 13.5.2010, krv + 25.5. = tehu :o),TP:?
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF, OPU 5.5. – 8 vaj., ET 10.5-2 embrijka, krv +24.5 = tehu :o), TP:?
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehotna, TP 6.11.2010
Dior, tehotna, TP: 07/2010
Mircalla (37 r.), 2xIVF SR, 3xIVF RF – 1xSP, 1xMA,, tehotna, TP: 08/2010, chlapcek
Olympia , 2xIVF, v RF - 2xsoft IVF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
Takyna, 1x IVF Helios Martin –biochem. tehu, 1x KET–predčasný pôrod v 24tt chlapček umrel, 2 IVF soft RF, tehotna čakáme dievčatko, TP: 8.7.2010? (anopyrin, fraxiparine)
Zuzla80 (29r), 3xIVF SR (1xbez ET); 5xKET SR; 3xIVF Soft RF; 1xKET v RF; 1xbioch.teh.; 1xMA; 1xSP; tehotná po 3.softe v RF - TP: 06/2010 (prednison, fraxiparine)
................................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka
Mirinda, 1 dieta Emma
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko
.................................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), minimálka Olomouc-negatívne, 2 a 3.IVF -
FC Bratislava - negatívne, prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Ninocka – KET GynFiv
Labus
Cavik

moni19
11. jún 2010

Mircalla, tak hlavne oddychuj. Nenamáhaj sa. Ďakujem za kontakty.
Ale musím sa pochváliť. Som bola pred chvíľou na hematologii tu v OV sa opýtať a sestrička povedala, že bez odporúčania neberú. Tak som sa jej spýtala, či ani po gyn. stránke. A stručne som jej opýsala moj problém a že mam šťastie na gyn. ktorí tvrdia že to netreba keď mám genetiku OK.
Tak na mňa zírala, že kam chodím. A nakoniec ma objednala k nejakej mladej doktorke, ktorá tu chodí z Nového Jičína, že ona sa na také maminky špecializuje. A že ona jej to vysvetlí. No, zalatá sestrička. Tak 8.7. mám termín.
Že tam chodí plno takých prípadov, že majú genetiku OK.
Ale kontakty si ešte pre istotu nechám. 🙂 🙂

Shandy, tiež som zvažovala aj Brno, keby to v OV nešlo. Vďaka. 🙂

Nalala neboj, aj mne sa klepali ruky pri prvom pregnyle, ešte že som mala doma manžela, ja som si to pichla a on tlačil. 😀
A pri ďalších som už bola ako zdrav.sestra. 😀 MM sa nestačil diviť.

shandy
11. jún 2010

a seba som zabudla zaktualizovat 😀

shandy
11. jún 2010

Aktualna tabulka:
Cakajuce na stimulku/ET:
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-Reprofit Brno, ET asi 7-9.8.
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednizon 2.5 mg od pozit.tt)
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF soft-neg., planovana laparoskopia, potom soft RF
Violoncielka (37r), 3xIVF ICSI-neg, teraz soft IVF RF august 2010?
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, teraz soft RF negat., dalsie IVF soft?
..............................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky/KET/ET:
Lenka20 (32r), ET s darcovskymi, posledny mohykan, konzultácia 9.6. , ET 14.6.2010?
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg., čakáme na KET. Jún? Konzultácia 8.6., kontrola?
shandy (32r), 1.soft IVF RF, OPU 25.5. (bez ET), 2.soft IVF RF (menopur, prednison, anopyrin, fraxiparine), UZV 16.6.
...............................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF, OPU 8.5.2010, ET 13.5.2010, krv + 25.5. = tehu :o),TP:?
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF, OPU 5.5. – 8 vaj., ET 10.5-2 embrijka, krv +24.5 = tehu :o), TP:?
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehotna, TP 6.11.2010
Dior, tehotna, TP: 07/2010
Mircalla (37 r.), 2xIVF SR, 3xIVF RF – 1xSP, 1xMA,, tehotna, TP: 08/2010, chlapcek
Olympia , 2xIVF, v RF - 2xsoft IVF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
Takyna, 1x IVF Helios Martin –biochem. tehu, 1x KET–predčasný pôrod v 24tt chlapček umrel, 2 IVF soft RF, tehotna čakáme dievčatko, TP: 8.7.2010? (anopyrin, fraxiparine)
Zuzla80 (29r), 3xIVF SR (1xbez ET); 5xKET SR; 3xIVF Soft RF; 1xKET v RF; 1xbioch.teh.; 1xMA; 1xSP; tehotná po 3.softe v RF - TP: 06/2010 (prednison, fraxiparine)
................................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka
Mirinda, 1 dieta Emma
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko
.................................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), minimálka Olomouc-negatívne, 2 a 3.IVF -
FC Bratislava - negatívne, prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Ninocka – KET GynFiv
Labus
Cavik

shandy
11. jún 2010

moni a leni som si vas dovolila strcit medzi stimulantky, lebo samej by mi tam bolo smutno, tak dufam, ze vam to neva 😀 .beeeeeeeeeeeeeeeeee
monulka ked mas dalsiu kontrolu? supnem ti to do tabulky..

moni19
11. jún 2010

Ženy, nám pod oknom natáča česká televízia zábery do nejakého serialu. Jak dobre sa na to pozerá. Furt to opakuju. 😅

moni19
11. jún 2010

Shandy dik, že si ma tam strčila, už som sa tam chcela strčiť sama. 😀

shandy
11. jún 2010

moni tak to som rada 😀 😀 😀
tak to moze byt celkom sranda s tym natacanim, my sme minule mali taky zazitok s Jadrankou, ked natacala klip 😀 😀 😀 😀 😀 , este teraz mam tie jej sexi pozy pred ocami 😀

takyna
11. jún 2010

Ahojte kočky

Tak na rychlo, vyberanie stehu bol riadny zamak, skoro som odpadla, vlasy premocene, bol vysoko steh tak na 3 krat klieste museli sa menit, potom rucne kym ho vyvovil, bolo to dost hnusne, zacala som aj krvacat, som otvrena na 2 cm, krcok je uplne spotrebovany, porod moze zacat aj cez vikend, ak nie tak poradna hned 15. v utorok

idem lezat lebo ma to boli

vsetky srdecne pozdravujem 😵

orsulka
11. jún 2010

@takyna tak aspon, že to mas za sebou......a nech sa dari a už to moc neboli...drž sa 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre