Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

esther03
27. júl 2010

@rebeca_1 ahooj, kolko si mala vajok pri softe? Ako si spokojna s reprofitom? Ja som bola na prvom na unice (embryjko sa prestalo po et vyvijat), a vraj ked nakoniec dominoval jeden folikul a ostatne potlacil, ze vraj len do klasickeho ivf mam ist. Stimulku som mala len clostikom, nic som nedopichavala.

rebeca_1
27. júl 2010

@esther03 ja ti to takto neviem povedat... S Reprofitom som velmi spokojna ale zajtra tam idem len treti krat.
Nevyskusas este raz softik s dopichnutim? Ja by som uz asi do velkeho IVF nesla. Ale zase ked to nejde, tak sa musime obetovat.... Akokolvek sa rozhodnes, drzim ti palce ))))

mirinda10
27. júl 2010

@rikuska21 je to presne 38 rokov a 12 mesiacov

esther03
27. júl 2010

@rebeca_1 ved to, ze ja by som skusila, ale na unice ma tlacia do klasiky, vraj ziadne dopichavanie nepomoze. Mala som 3 vajka, ale len jedno bolo zrele a krasne. Ja do klasickeho ivf nechcem ist kvoli genetike... Myslis, ze by to dopichavanie pomohlo? Cim si stimulovala ty?

lenka20
27. júl 2010

ahojte babulky 😵 😵
jeeej zuzlinka sa nam ozvala- zuzlik jasne ze to chapeme, ze nestihas, malicka ti teraz zaberie vsetok cas a tak to ma byt, ved si tak dlho na nu cakala 😉 😵 😵 😵
baby teeda vidim, ze ste si riadne uzili v nemockach s malickymi, no uz teraz je dobre, avuska gratulujem k prvej mrkvicke 😉
rebeca1 super vysledok, mozno bude tych folikov aj viac poschovavanych a ak by aj nie, 3 je pekne cislo, hlavne nech su kvalitne a budu z nich kludne aj 3 deticky 😉
lenny dnes mas den D - nech sa babatka krasne zahryznu 😉
kanhwicka veru v BA su najmensie cakacky na ado, u nas je to najhorsie, ale nakoniec sa dockas aj tu, znami cakali 3 roky a teraz maju nadherne novorodeniatko, stalo to za to, je to prekrasne babatko 😉
ked ste preberali nausky - ja myslim, ze bud hned alebo potom az ked uz je dievcatko vacsie, segra dala nastrelit malej ked mala 1 rok a to je akurat take blbe obdobie, ze este nevie, na co tie nausnicky ma ale uz je velmi zrucna, takze si ich pekne obidve vytrhla... aj si troska uska natrhla, su z toho len neprijemnosti... ked sa to da malinkemu babatku tak si na to zvykne automaticky a uz ich potom neriesi.. a vacsie dieta uz nenapadne vytrhavat si nieco z uska.. tot moj nazor 😉
pozdravujem vsetky 😉 😵 😵 😵

janula18
27. júl 2010

@rebeca_1 Na slovensku som mala 2IVF, ale tu mi vždy robili PK, a vklad bol vždy dosť neskoro. Ja mám krátke cykli a lieky mi to nevedia uržať, tak preto chcem ísť sem, tu mi to spravia aj bez predlženej, a stimulácia trvá menej

mirinda10
27. júl 2010

@avaka nadherna fotecka, takze ste uz na mrkvicke parada a chuti to je super, ja asi tiez zacnem a nebudem cakat na koniec 5teho mesiaca ja som vcera zacala s mrkvovou stavou a vsetko vypila aj dnes rano tak uvidme ako sa bude pasovat s mrkvou
baby len peke kojte ak mozete, co by ja som za to dala a kolko penazi by som usetrila 😎

my sme sa dnes rano od hrali od 1-3tej rana bola totalne vyspata oci otvorene ako kukucka dostala mlieko a nic vyvadzala, rozpravala sa a chcela sa hrat vobec jej nevadilo, ze je tma len mama je chodiaca mrtvola ved to moje dieta spi menej ako dospelak v noci,
@takyna co by som za to dala aby mi mala tak krasne spala ako Bibka ☹ , uzivajte si to

rebeca_1
27. júl 2010

@janula18 ale ved na Slovensku mozes PK odmietnut. To mozes vsade odmietnut. Stimulacia ozaj tusim trva na Slovensku zbytocne dlho.

janula18
27. júl 2010

@rebeca_1 no bola som Heliose aj v Iscare v martine a tam to inak nespraria.
A do Blavy sa mi moc nechce, dosť kritiky majú

rebeca_1
27. júl 2010

@janula18 tam musis mat PK? Tomu nerozumiem. Ved to nie je povine...

janula18
27. júl 2010

@rebeca_1 áno, to oni idú podla sydnej protokolu čo majú v heliose, a aj v iscare ked sme sa boli pýtať tak mi povedali že tiež PK, lebo je lepšia úspešnosť

shandy
27. júl 2010

ahojte dievcence 🙂
@zuzla80 zuzlicek ninka je uplne krasnucke babatko, nech vam robi len radost 🙂 . co sa tych nausiek tyka, ja suhlasim s lenkou, asi by som jej to dala urobit kym je takato malicka a nevnima az tak, co sa s nou deje a zvykne si na ne hned od malicka.
@avaka to je super, ze sa tak vrha po mrkve 😀, to si treba uzit, lebo verim tomu, ze o par rokov bude, ze "mrkva? ee" 🙂
@bobjan ahoooj, to sa tesim ze ti dali pre istotu fraxik, tak verim tomu, ze tentokrat pomoze a ze sa zadari aj doma a do Repraku ani nebudete musiet ist 🙂 .
@kanhwa, hmm, treba asi trpezlivost, zatial mozes nakupovat vybavicku 🙂
@rebeca_1 gratulujem ku krasnemu vysledku na clostil 3 foliky, to je fakt super. Som zvedava na zajtrajsiu kontrolu 🙂 . Stelcl je zlaty, ze?
@esteher03 a preco nechcete riadne IVF kvoli genetike? esther napr. mne dopichavanie urcite pomohlo. ale kazda sme ina, treba vyskusat. Nam v Repraku tiez navrhovali riadne IVF ale ukecali sme dokiho najprv na 2 - 3 softy a ze ak to nevyjde, tak dame riadne....
mirindik, tak si pekne pospite obe cez den, ked vam emmuska robi take nocne zurky 🙂, snad sa jej to casom otoci na normalny rezim...
@lenny71 dnes drzim palceky 😵

esther03
27. júl 2010

@shandy no, ja som zdrava, problem je len v mm spermiograme a asi nizkom fsh u neho. Ja mam geneticku predispoziciu k rakovine prsnika a tak mi to moc lekari neodporucaju kedze sa dava pri klasike vela hormonov. Ty si mala i soft bez dopichavania? Kolko si mala vajok dopichavanim? No mna zrusili v unice, ze ked clostilom sa spravilo len jedni krasne vajko dopichavanie nepomoze, hmm tak neviem co spravit. Teraz sme obj. do reprofitu, nech poznam aj iny nazor.

shandy
27. júl 2010

@esther03 aha, no ja podobne az na nejake drobnosti okolo stitnej zlazy a hemato, co mam ale liecene. hmm, tak to hej, to by som potom do riadneho IVF nesla na tvojom mieste. ale rozhodnut sa musis samoska sama. ja osobne nemam rada, ked ma do niecoho tlacia a v Reprofite sa dalo s dokim porozpravat. Ked som mu tiez povedala, ze nechcem hned konske davky hormonov, tak suhlasil. Ja som mala 1.soft clostil 2x1 + som dopichavala 75 IU menopuru, ale nedopadlo to dobre, lebo mi urobili skoro OPU a vtedy som mala 4 foliky, pri 2.softe som uz nemala clostil ale len pichacky 150 IU menopuru a 7 vajok. No ak si mala len jedno vajko po clostile, tak asi ti nerobi clostil dobre, tak ako nerobil mne. ale soft moze byt aj bez clostilu ale s nizkou davkou injekcii, tak ako som mala ja....

esther03
27. júl 2010

@shandy super, si ma potesila, ze sa to da aj inak, nie len clostilom, ktory na mna evidentne neucinkuje. A kolko vas vysiel ten druhy soft? Nas ten s clostilom 800 Eur+lieky

shandy
27. júl 2010

@esther03 no a zabudla som napisat, ze pri tom prvom softe sice boli 4 foliky ale ziadne vajka a doki povedal, ze to mohlo byt aj clostilom, ze niekomu proste nesadne...

shandy
27. júl 2010

@esther no ja ti to neviem uplne presne zratat, lebo sme to platili vsetko dokopy (za prvy pokus nam uctovali iba lieky), cize oba spolu s liekami tak cca 43 tis. kč. Esther urcite sa da aj inak... 🙂

julietka
27. júl 2010

@mirinda10 mirindik a preco cakas na koniec piateho mesiaca u malej? kedysi sa aj tak zacinalo s prikrmami od 3 mesiaca a tu sme...ja som zacala tyzden pred ukoncenym 4 mesiacom..Iba ak je drobec plne kojeny sa odporuca zacat s prikrmami najneskor od 6 mesiaca..co je podla mna aj tak dost neskoro..nasi tak krasne papaju lyzickou ze aj mlieko by najradsej lyzickou "pili' a nie z flasky...ja som uz ledva cakala kedy budu mat 6 mesiacov aby som im mohla uz skoro vsetko davat, nech maju pestrejsi jedalnicek. Dnes som im dala prvy krat nejake Bio keksy pre deti od 6 mesiacov (ved o tyzden maju podla kalendara, podla tyzdnov uz maju 6m) namrvila som im to do jablcka a bananika a velmi im to chutilo 🙂
vcera som im varila spenatik so zemiacikom a dala som im prvykrat aj zltok, strasne im to chutilo, spapali mi dve misky take hlboke toho spenatu

julietka
27. júl 2010

@avaka avusik, aj nasi drobci najskor nevedeli co s tym maju robit, vypadavalo im to z puse akoze co s tym maju robit pozerali na mna 😀 ale napokon sa to krasne naucili, a teraz ako som pisala by aj mlieko papali lyzickou 😵

violoncielka
27. júl 2010

@rebeca_1 cele to je na nervy...a hlavne ked vidim niekoho kto ani nechce deti a pridu len tak....
nuz ale co ...asi kazdy ma svoj udel. Niekto musi bojovat a cakat a niekto ma sice vsetko, ale mozno nie je stastny aj tak.
Super urodicka.
Inac baby ak mi prvy UTZ vyjde na sobotu ...co mam robit? Ani tu u nas nenajdem ziadneho gyn. co by mi urobil UTZ. A vravite, ze RF je v sobotu zatvoreny...ups! takze mam o dalsie strachovanie sa navyse. Co spomaluje prichod MS? Citrony? 🙂

rebeca_1
27. júl 2010

@violoncielka som sa pobavila na tych citronoch )))
Neboj objednaju ta o den skor alebo neskor. Aj tak musis hlasit v Reprofite prvy DC a zaciatok stimulacie, tak oni ta hned objednaju alebo aspon ti poradia.
Bud pokojna!

shandy
27. júl 2010

@violoncelka a na ktory DC mas ist na ultrazvuk? lebo mne to v pohode posunuli ak to vychadzalo na vikend, ze mam prist bud v piatok alebo v pondelok...oni to uz vedia odhadnut 🙂

violoncielka
27. júl 2010

@rebeca_1 😉. OK tak uz som pokojna!

violoncielka
27. júl 2010

@shandy na 7 DC....

shandy
27. júl 2010

@violoncielka tak pojdes 6 DC a potom druhy UZV po vikende. ako pise rebeca to je v pohode, nie si jediny pripad 😵

mirinda10
27. júl 2010

@julietka dr tak vravela, ze mame pockat do ukonceneho 5 mesiaca ale avi ma nastartovala a dnes sme zacali s mrkvou, to teda bol zazitok mala zjedla alebo skor sme vypatlali polovicku flasticky, mala to v nose, pancusky, podbradnik, body vsetko spinave aj lehatko no sranda skoda, ze mam vybite baterky vo fotaku, ta fotka by bola zazitok. Takze aj my sme od dnesneho dna na prikrme. Zajtra pokracujeme a ja idem rozmyslat v com operiem tu mrkvu 😀

takze uz ste na keksiku no super, ide vam to 😵

violoncielka
27. júl 2010

@shandy tak som kludna...diky

katy2
27. júl 2010

ahojte, chcem sa spytat, kolko priblizne stoji soft v Brne... Mne uz kvoli veku IVF poistovna nepreplati.... Som z KE, tak sa aj obavam toho dochadzania... velakrat treba cestovat? a ako je to s liekmi? tie su na plnu platbu, vsak? neviem, ako sa rozhodnut.... 😖

violoncielka
27. júl 2010

@katy2 okolo 800 euro+ cena za lieky (ale to je v pohode maximalne do 200 euro) + cena za kazde ICSI 1000KCZ

katy2
27. júl 2010

@violoncielka dakujem za info... to fakt len tolko? 😕 to je hodno uvazovat... este raz vdaka...
a s cestovanim? treba casto chodit do Brna?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre