Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
18. aug 2010

@shandy mas pravdu, posilovnu nepotrebujem, uz mam pekne ruky ako kulturistka 😀 ale co mam robit ked chce stale jest asi dobre varim ale raz zje aj mna, co nalozim vzdy vsetko spapame pes kuka, ze nieco zostane a nist a ked spenat nechcela ani pes to nechcel ,tak sa musim polepsit 😀 😀

tomka12
18. aug 2010

@callex mam homozygot a heterozygot, minuly tyzden som bola na krv a povedala mi, ze aj ked mam dobre vysledky, tak si musim pichat fragmin...tak neviem, ale verim jej, ze ked to musi byt, tak to budem pichat...tak ti drzim palce na IUI 😉

shandy
18. aug 2010

@tomka12 tomi picham o sto dvesto 😀 , 3 mam za sebou 🙂 . a vies aj co mas heterozygota a co homozygota? jasne aj ja picham heparin (fraxik) od OPU 🙂. tiez mam dobre vysledky ale pre istotu, ked mam Faktor V Leiden. tomi tak cakaaam, cakam na tvoju mrchu, aby sme pichali spolu 😵
@mirinda tak ked si taka dobra kucharka 😉 , chudak bodrik, viem si ho zivo predstavit ako caka a slinky mu tecu z papulky a ta mu na konci cvakne naprazdno a ked mu zostane dake jedlo tak je to este dokonca spenat 😀 😀
@callex neboj sa ty nic, prekonzultuj s Machacom anopyrin preventivne proti hemato veciam, aspon kym budes mat vysledky...
@brita fuuu tak to vyzera nadejne tie pocity. teda klobuk z teba dolu, ja uz by som testovala 😀. silno drzim palciska 😵 😵 😵, chcelo by to pokracovat v tehu vlne 😉

tomka12
18. aug 2010

@shandy no tak to veru presne neviem, co mam homo a co heterozygot...nejake skratky, ale netusim co...aj ja uz cakam na mrchu nech sa konecne pridam...dnes som si naordinovala aj cervene vinko 😉 tak snad to pride cim skor 😵

ninockaskv
18. aug 2010

@brita pri prvom tehu som mala take nafuknute, bolave brucho... 😉 takze mozno to u vas vyjde pozitivne 😵

brita
18. aug 2010

@shandy ja sa tiez cudujem, ze to zatial bez testikov vydrzim. Priznam sa, bojim sa testovat, lebo to vseliako ukazuje a ja sa nechcem stresovat. Z krvicky uz to bude jasnejsie. 😉
@ninockaskv veru tro brusko mam dost nafuknute, ale ja som citala, ze to robia aj tie lieky,takze zase to beriem s rezervou, ale na druhej strane dufam. Este par dni a dozviem sa. Pondelok to isti, to bude 14. den po ET 🙂

avaka
18. aug 2010

Ahojte,
@takyna 6 plienok??? 😕 My sme tiez boli nedavno u dr.,malu zapieklo po prvom prikrme z mrkvy a za 11 dni vykakala 2 tuhe knoty... 😒 ,ale uz je super,kazdy den... 🙂
@tanitta ,ja by som x lander veru brala,ale radsej doma dalsi kocik ani nespominam,vidim to v zime na sanky... 😅 ,ale nikdy nehovor nikdy 😅

@zuzla80 ,nasej aj chuti,len jej nejde toho vela spapat,nemoze sa dockat kedy jej dam papat,chuti jej to,ale potom ju zacne po niekolkych lyzickach natahovat,ale aj tak otvara usta... 😅 ,.ale ja ju potom este dokojim,takze v poho 😉 Vasa Ninocka je prenadherna a to oblecko,velmi jej to pristane 🙂
Inak my sme po prvom ockovani mali teplotu tusim 37,5 po odcitani,inak nic a po druhom ani to nie...sice plakala,ale to vzdy ,tak tazko posudit,ci to bolo vtedy z ockovania 😅 Dava sa aj nieco chladive na nozicky potom,ale Elu tie vpichy asi neboleli sa mi zda,ked som pozerala a skusala..
@mirinda10 ,ja som robila spenat automaticky so zltkom,asi je to tak lepsie,dala som ten spenat v kockach,co si poradila 😉 No Emmka je teda riadna jedacka 🙂 Uz ste nas aj s vahou riadne obehli
@brita ,dufam,ze su to riadne tehu priznaky 😉
My sme inak teraz stale vonku,neviem si predstavit,ako to bude v zime,lebo ked sme doma,Ela sa nudi,hracky ju nebavia,tak len vyska,ale tak hrozne,ze idu bubienky z toho popraskat...No stale by len zblinala niekde a okukavala,hned je vyrehnena len co sa jej niekto prihovori... 😵
@mircalla ,tak aj Vas trapi kolika?
Idem aj ja pridat nejake foto

takyna
19. aug 2010

@avaka veru 6 plienok, 100g išla dole na váhe 😒 , ale dnes už ich má naspat 😉

Baby nádherné sú tie naše deťúrence, všetky nové fotky som vyobzerala 🙂

takyna
19. aug 2010

@zuzla80 krásne vážite aj meriate, nuž my veru tak nepriberáme, aj keď na pohľad je Bibuška riadna pucka, hlavne líčka 😉 po mne 😵 , dlhá je riadne, super , že máš úplne iné kolieska na Neonate, mňa veľmi mrzí, že to tak nedomysleli, nuž ale v Talianku nie sú také zimy, a možno ani také rozkopané cesty ako tu na Slovenku.

takyna
19. aug 2010

@tanitta x-lander by som hned brala, len co s Neonatom, nuž neviem fakt čo budem robiť...

pozdravujem vás kočany 🙂

callex
19. aug 2010

@brita no pre mna si zatial jasna tehulka.hlavne tie prsia. u mna boli velkym ukazovatelom.a podla nich som dokonca aj vedela kedy prestavam byt tehu. vyzeralo to asi tak ze kade som chodila tak som ich mackala ci bolia alebo nie?ked boleli dobre bolo a ked prestali tak to bol koniec.
ale nas drzis pekne v napeti s tym netestovanim.ale drzim palce..do pondelka uz nie je daleko.
@shandy uvazujem ze poslem Machacovi vsetky vysetrenia co som si dala porobit lebo ked sme boli nakonzultacii tak som si ich zabudla u svagra doma v kufri.a neviem co som v tej rychlosti stihla povedat a co nie.
anopyrin som brala pri vsetkych IUI..aj babyplan ale po poslednom nezdare som vsetko vysadila nech si telicko oddychne.ale asi od dnes nasadim anopyrin znova a ten femibion..

mircalla
19. aug 2010

@takyna no ostava len dufat, ze nebude sneh....ja teda uvidim podla situacie, ono sa to strieda a minuly rok bolo snehu az az
@callex s tymi prsami moja rec....uplny suhlas

shandy
19. aug 2010

ahojte dievcence,
@avaka avi eluska je krasna a hlavne je to fakt smejo, co fotka to usmev 😵 😵
@callex no jo, tak to uz potom fakt asi treba cakat na tie vysledky z hemato a ak tam nahodou bude problem, tak ta pichanie asi neminie...drzim palceky 🙂 , ale tym, ze Machacovi posles vysledky urcite nic nepokazis...
pekny den vam 😵 😵 😵

mircalla
19. aug 2010

veru zlatunka velmi je eluska, a taka modrocka ako nas filipko, asi sa mu farba oci menit nebude
a to nadherne oblecko

lahhel
autor
19. aug 2010

Ahojte babulky 🙂

Zufalka, moc gratulujem, tri deticky, fuuha, to bude zaberak, ale aj stastie zaroven....tak sa drzkajte 😉

Brita, aj u mna si jasna tehulka..tesim sa na pondelok na krasne vysoke hcg..drzim palciska 🙂

Babulky, ja riesim teraz take veci ako vitaminy. Beriem kyselinu listovu s vitaminom B6 (vola sa to Elasti Q). Neviem ci to staci, brala som aj ten Femibion 800...Ake beriete vy vitaminy, resp. tehulky nase ako ste brali vitaminy??

Pozdravujem vsetky a pekny dnik!! Pozrela som vsetky fotecky, tieto nase reprofitacke deticky su nadherne 😉

rebeca_1
19. aug 2010

Ahojte,
@brita dobre znamenie, len tak dalej!!!! Na pondelok drzim palce!!!! Verim ale ze je to tam )))) Opatruj sa!!!!

@lahhel ja beriem len to acidum folikum ci ako sa to vola a aj to beriem len ked som v programe, inak vysadzam.
Panecku, ked teba sledujem kolko toho zobkas..... To mas vsetko naordinovane alebo doporucene? To musis brat ci chces?
Ja mam v pondelok prvu kontrolu tak som zvedava ci sa mi stimulka stopne alebo budeme pokracovat.

zufalka
19. aug 2010

@callex vkladali mi tri a všetky nám zatial zostali 🙂

zufalka
19. aug 2010

@lahhel dakujem,ja som pred transferom brala tiež vitamíny-baby plan,to mi poradili v lekárni,tiež obsahuju všetko čo treba vrátane kyseliny listovej,a pod.

lahhel
autor
20. aug 2010

Ahojky...

Zufalka, rebeca dakujem...Asi budem brat ten acidum folicoum, to je asi cista kyselina listova, nie?
Rebeca, drzim palce na pondelok...A ktory den cyklus ti vychadza na pondelok?

Brita, drzim palce na pondelok 🙂

Pekny piatok a bliziaci sa vikend zelam vsetkym 🙂

callex
20. aug 2010

@zufalka ako povedia na vychode..ci pana 🙂 ..tak nech bambulky pekne posluchaju a rastu tak ako sa patri. kamoska ma trojicky ..brala len nejake hormony na upravu profilu a ked isla na kontrolu ku gynekologovi tak jej zvestoval ze caka trojicky.ma dve dievky a jedneho chlapca a kazde dieta je ine..a aj povahovo.vobec sa nepodobaju.ale su zlate.
@lahhel acidum folicum je cista kyselina listova. vitaminmi nemozes nic pokazit..len pozor na vitamin A...s tym sa to nesmie prehanat. baby plan je stavany tak ze je tam aj kyselina..+ rozne vitaminy okrem toho Acka.

rebeca_1
20. aug 2010

@lahhel v pondelok budem 8 DC.
Tiez simyslim, ze AF je cista kyselina listova.

shandy
20. aug 2010

ahojte dievcence 🙂
@rebeca_1 aj ja beriem AF, to myslim staci 🙂 a je to cista kyselina listova v ovela vyssich davkach ako su v baby plan alebo vo femibione, ale to pre to, ze my co mame nejaku trombofilnu mutaciu tak nam sa kyselina listova zle vstrebava...v pondelok mas kontrolu? tak drzim palce, ja mam v sobotu 🙂
@callex ty mas kedy kontrolu?
pekny den babulky
a kdeze je zvysok reprofitackeho klanu? @lenka20? @tomka12 mrcha stale nic?

shandy
20. aug 2010

@violoncielka ty este nestimulujes? tiez si mala zacat v auguste, hm? 🙂

callex
20. aug 2010

@shandy ked je ta trombofilna mutacia tak tam sa odpruca ten femibion ktory ma plus latku ktora pomaha telu spravovat a vyuzit AC.aspon tak som to citala v nejakom clanku.a nedala si mi nahodou ty na to link? 🙂
ja mam kontrolu u mojho obvodaka v piatok.to budem 10DC..a budem mat v sebe 10clostylov spapanych. vcera som ho zacala uzivat ale veru bola som zmetena lebo na letaku je uzivat od 5DC.. tak som ho aj uzivala 6mesiacov.a Machac mi napisal ze od 3DC.ked som ho brala na 5DC..tak mi vecsinou vyslo IUI na 16 alebo 16DC.a teraz sa bojim aby sa to nejako nepresvihlo ked to uzivam skor.v utorok ho prestanem uzivat a v piatok kontrola..tak dufam to bude ok a źmeneny postup bude mat svoj ucinok.

shandy
20. aug 2010

@callex ja som od hematologicky dostala AF, lebo tam je 10 mg kyseliny listovej, vo femibione co viem je tak do 1 mg kyseliny listovej a nejakeho metylfolatu. ako pokial som nevedela ja o hemato probleme, tak som brala femibion. zasa kamoska ma tiez MTHFR a jej dala hemato femibion, tak ono to asi zalezi od lekara. V AF je ale podstatne viac kyseliny listovej a je na predpis...no hej, v Brne sa vacsinou stimulka zacina tak od 2. - 3.DC a kedy si sa s Machacom dohodla na kontrole? Lebo ja som zvykla vzdy chodit na 7. - 8.DC...

ninockaskv
20. aug 2010

caute zeny, prisla som nakuknut.. 😉 popriat krasny slnecny den.. este ze je pekne, ja som sa dnes desivo zobudila, snivalo sa mi o upiroch, ze ma zrali.. rano pes vykopal dieru ako svet, maznel ju za trest priviazal, tak bola cela vyklepana..
mam tu za chrbtom jednu tehotku, ktora uz pred 2 dnami mala ist na matersku ... stale tu je nechapem precoooooooooooo.. si debatuju o porode, kocikoch.. uz nevladzem, uz nech ide..

vidim, ze dnes po praci ukecam kamosku na koktaily ☹

opatrjute sa ... pekny den vsetkym 😀

shandy
20. aug 2010

@ninockaskv ahoj, mozno sa aj bodrik zlakol tych upirov :a chcel ujst -D 😀
mne tiez vcera odisla kolegyna na matersku, po 8 rokoch co sme spolu pracovali, az mi to luto doslo 🙄 . este som ju ucila robit grafy na fertility friend a uz druhy graf bola tehotna....co uz...
uzi si vecer 😉

brita
20. aug 2010

Ahojte kocky, dakujem, ako mi drzite vsetky palceky. V pondelok vam dam vediet, co a ako. Ja tiez papam kyselinu listovu - AF - , lebo v reprofite do asi odprucaju kazdej babenke, ktora sa chysta mat babo. Kazdy den hodim jednu tabletku. Inak mala som aj take vitaminky, ze tam bolo aj zelezo s kyselinou listovou dokopy, to bolo tiez fajn, lebo to podporuje krvotvorbu a ja som sem-tam na hranici s anemiou, tak si to asi zase pojdem kupit. 🙂
@ninockaskv zlatko, je mi to luto, ze tu tehulku tam musis pocuvat. presne viem, o com hovoris, mne takto na nasom odbore postupne otehnotnelo 7 kolegyn 😠 a ja som bola medzi nimi ako posledna chudera. 😠 Strasne som sa citila. A este k tomu stale mi s tym chodili popod nos a ukazovali mi brusko a tak, no proste hruza. ja fakt neviem, to su vsetci okolo nas taki sprosti? Nie je dost jasne, ze ked som uz 8 rokov vydata a nemame deti, tak asi mame problem? Otras. 😒 Neboj sa , moja, aj ty sa dockas a potom posles vsetkych do cavesu. 😀 😀 Uvidis, len bojuj, prosim, to je jedine, co nam vsetkym zostava. Nevzdavat sa. 😉 😉 😉

shandy
20. aug 2010

@brita brituska ahoj, drzim palce na pondelok, nech je vsetko ako ma byt 😵 a mas pravdu, nevzdavame, bojujeme 😵 😵 😵 . to vies britus, tie co otehotneju hned pod perinou, tak im ani nedocvakne, ze niekto iny s tym moze mat problem a ze moze mat este vacsi ak musime reagovat na tie stupidne otazky " a vy kedy?" a nebodaj este take tie poznamky o veku, ze uz by sa patrilo a ze netreba to odkladat a pod...nooo, tak ale zmakneme to a potom budeme my otrcat nase brusina. britus to tvoje bude urcite neprehliadnutelne 😅 😅

brita
20. aug 2010

@shandy 😀 😀 😀 😀 😀 si zlatko moja, dakujem. Jasne, my sa nevzdame a budeme si radit a pomahat. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre